Chteli jste někdy ublížit svému díteti?

tiao
12. črc 2009

Uz delsi dobu na tyto stranky chodim, ale jeste jsem nenasla odvahu zeptat se Vas na radu. Je jasne, ze me asi uz predem odsoudite, ale stejne..

Mam maleho syna ktery strasne moc place, malo spinka a ja to nezvladam ☹ Vubec jsem si nedokazala predstavit jak tezke muze byt starat se o dite!! Nevim zda to nezvladam jen ja nebo ma tuto zkusenost vic maminek... ale ja si pripadam hodne neschopna a moc se za to nenavidim.
Uz nekolikrat jsem na syna kricela a nebo ho "mrskla" na postel a nechala ho rvat ☹ Ale vcera se stalo neco co me opravdu vydesilo 😢 Vcera sem mu poprve ublizila. zatrasla jsem s nim 😢 Strasne me to hned mrzelo, okamzite sem ho vzala do naruci a utesovala ho, omlouvala jsem se mu... On totiz zacal uplne silene plakat, uplne se zalikal, asi se chudinka lekl ☹ Bylo mi ho tak silene lito!!!! A tak strasne moc sem si za to nadavala!!! Od te doby nemyslim na nic jineho a mam strach, ze se mu neco stalo ☹ Uz jen to ze na to maminka jen pomysli je myslim trestuhodne natoz kdyz svemu diteti ublizi!!!

Ja mam syna strasne moc rada, moc jsme s manzelem miminko chteli, dala bych za nej zivot... ale nekdy sem uz tak vyrizena ze mi asi v hlave neco preskoci a sem na nej oskliva 😢 ☹

Co mam delat? Poradte mi prosim ☹ Nechci synovi ublizit, to bych si nikdy neodputila ☹
Mate to nekdo taky tak? ☹

jancip
30. led 2012

@pet.s Nevím, proč jsi zde rozepisovala svoji situaci. Proto, abych viděla, že jsi to neměla jednoduché? Ano, neměla, ale pravděpodobně jsi měla dobré zázemí, dostatek sil, jinak by ses nerozhodla tak, jak rozhodla.....Někdo ten osud má opravdu spackaný, zázemí nemá a opravdu potřebuje podporu, ne pochopení a omluvu, ale podporu....a rada předchozího typu ho může opravdu dorazit.

tyrisa
30. led 2012

Já jsem řvala z okna....sousedi na mě sice čuměli,ale já si nemohla pomoct...malá mi ječela a já měla nervy v pr.... dala jsem ji teda do postýlky zavřela za ni dveře,šla do kuchyně, otevřela okna a pak uaaaaaaaaa.Ulevilo se mi a podařilo malou rychleji utišit...pak 😀

lucia20
30. led 2012

@evil15 no tak trosku. po tejto diskusii som mala vysok tlak. 😀 😀 😀
@akika722

ja tiez doma nemam standardne dieta, prve tri roky boli boje, hlavne v noci a teraz je to kazdodennu kurz sebaovladania a trpezlivosti, ale v zivote som jej neublizila. toto pre mna neni omluva. ja neviem, ja ked som uz nezvladala radsej som ju na chvilu nechala hucat v postielke a isla sa ukludnit, lebo je to ozaj na nervy, porevala som si, vykricala sa vonku, ale nikdy som s nou nezatriasla od nervov.

potom co? budete stat pred sudom a vasa omluva bude: "ale vy nemate nestandardne dieta, kym ste to nezazili tak neviete?" no a to kde sme. opakujem, ze aj JA som nielenze mala ale aj mam NESTANDARDNE DIETA. mam tri, dve su "normalne", bezne problemy a tretia je zaberak. a som tu a je tu aj ona bez ujmy na zivote. takze toto nikdy pre mna nebude padny argument. vy si uvedomujete, co si tu navzajom obhajujete? tyranie deti, to ze im ublizujete.
tu na MK, kde sa mamicky biju do prs ake su uzasne, dokonale, ako spravne vedia vsetko naucit, spravne recepty, jedlo, oblecenie. ked da zena takuto otazku, tak ju ukamenujete, ze dala pribinacika v 6.mesiaci, ake je to svinstvo a vy by ste to svojim detom nikdy nedali a toto podporuje a obranujete. no tak to radsej toho pribinaka ako triast s novorodencom. 🙄 🙄 🙄 🙄

to ze matka je len clovek beriem. skutocne to vidim aj na sebe, lebo tri deti nie su jedno. ale aj tak. nevravim, ze som nemala myslienky, kedy som rozmyslala, ci sa ta moja 6-rocna vmesti do hniezda zachrany. 😀 😀 😀 😀 😀 nevravim, ze som nikdy nemala nervy, samozrejme ze mala. ale myslienky su len v mojej hlave a nikdy sa nepremenili na ciny. a v tom je ten rozdiel.

pet.s
30. led 2012

@jancip nene..to ne, to jsi mě nepochopila.....jen jsem chtěla říct, že odsoudit je lehké,ale spíš by člověk měl asi se snažit pochopit...a podporu? no snad toho dotyčného podpoří to, že je nás víc, kdo má chuť těm našim zlatíčkám občas šlápnout na krk.-))))))))))))
já tu danou maminku úplně chápu a vím, jaké má pocity...jen jsem chtěla poradit jak jsem to řešila já(odešla a rozdupala vzteky kyblíček 😀 😀 😀 )
o zázemí nemůže být řeč..jak jsem psala manželství šlo do kelu,naši ještě chodili do práce a navíc máma razila heslo, já si svoje děti vychovala, tak si vychovájte ty svoje...a proč jsem se tak rozhodla? Hele jsem milovník dětí, když přijedu do kojeňáku, tak bych je brala šmahem všechny a oni nám dali do ruky nešťastný 3 měsíční černý uzlík v úžasných dupačkách a řekli jestli chcete, tak si ho můžete odvést klidně hned 😀 😀 😀 ...co bys udělala??? 😀 😀 😀 já teda neměla srdce tam toho prdíka nechat, odvezli jsme si ho druhý den, protože neměl připravené papíry. Jinak jel hned s námi. a nikdy jsem nelitovala..je to můj nejmilovanější syn..

exupery
30. led 2012

Clovek nie je stroj,tiez potrebuje oddych,vypnut,mat cas sam pre saba,hlavne,ked ma narocnejsie dieta...treba si najst cas a niekoho,komu doverujes a vies,ze sa ti o babo dokaze postarat.Nie je hriech stravit cas bez dietata,aj ked je male... 😉
Nehovorim,ze som mala chut svojmu dietatu ublizit,ale nieked ymam chut najst ten ventil,otvorit ,sfuknut a schovat tu nasu malu duraselku pod postel-aspon na tyzden.A byt zaaaase raz bez starosti,sama len ja a kopec volneho casu,a nepokladam sa preto za zlu matku...

evil15
30. led 2012

@jancip @pet.s
@bobsent ako vy sa počúvate POCHOPIŤ ano chápem to že je unavená lebo jej dieťa reve a je náročnejše a bla bla bla ale halooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

zobudte sa každá má iné dieťa ale to neznamená že ked to moje bude " NÁROČNÉ " tak ho prizabijem ako sorry ale ja som jej odporučila nech požiada niekoho o pomoc alebo dá radšej dieťa do domova ako by ho mala v amoku zabiť

pet.s
30. led 2012

@tyrisa 😀 😀 😀 😀
@lucia20 ale já myslím, že nikdo tu neobhajuje bití a týrání dětí...jen asi je potřeba si sdělit jak tyhle situace řešit..právě aby nedošlo k újmě toho prcka...
znovu opakuji neschvaluji to, že někdo tomu dítěti ublíží, ale chápu, že někdo může mít tyhle pocity a chutě a radím odejít od dítěte pryč a ventilovat přetlak jinde...

jancip
30. led 2012

@pet.s Co bych udělala? No, já jsem z oboru, takže určitě bych si toho prďolu hned neodvezla, protože fakt nemůžu mít všechny děti doma 🙂 Navíc vím, co to obnáší.....

lucia20
30. led 2012

@pet.s ale s tymto suhlasim. presne s tym, co si napisala. tiez chapem, ked sa to stane, ze ich napadnu myslienky,ale chytro zdvihnut rit a odist prec, radsej.

bobsent
30. led 2012

@evil15, @lucia20 ja sa predsa neospravedlňujem náročným dieťaťom...ako som písala netvrdím že je správne dieťa biť...
písala som o tom že sa mi proste stalo že ma prepadli takéto pocity-úplne nečakane, akoby mimo mňa, nekontrolovateľne a pomoc som hľadala aj odbornú.
proste ma to samú tak prekvapilo, že je niečo takéto možné, takto sa cítiť k dieťaťu.
nemám v úmysle malého týrať.ani nemám pre týranie pochopenie.
je ľahké byť bez takýchto pocitov, ale ťažšie s nimi bojovať a prekonať sám seba...

averena
30. led 2012

@pet.s ahoj nejde mi to nenapsat.... souhlasím nenutit děti do jídla, ale to jak píšeš, že i v těchto letech si jdeš před tátou sednout k jídlu, když hlad nemáš? Petunko rodiče jsou fajn, ale už si velká, to já bych se tátovi postavila ať se třeba po..... 😉 A tatínek by si možná uvědomil ,že jeho holka už je velká a má svobodnou vůli.... promiň za ten názor, ale musela jsem 😎

evil15
30. led 2012

@bobsent ved to treba sa rýchlo na niekoho obrátiť načo máme mužov a rodinu a ak je rodina na ... tak sú odborníci

jancip
30. led 2012

@evil15 Samozřejmě, nikdo nemá právo přizabít své dítě, ale Tvá druhá rada je zcestná. Pokud by měla každá, která zatřese se svým dítětem, či udělá něco podobného, dát dítě do děcáku, tak nevím, kde tolik děcáků vezmeme.Takže tadyma cesta nevede. Takové chování samozřejmě nelze tolerovat a chápat, ale je potřeba takové ženy podpořit, aby se to už nestalo. Ne je odoudit k tomu, že mají dát dítě do děcáku, ozvlášť, pokud své dítě milují a svého chování litují. Samozřejmě je potřeba stanovit hranici, co je týrání a co jednorázové nevhodné chování, což může být hodně tenký led.

evil15
30. led 2012

@jancip ale radšej nech je v domove ako by sa to malo opakovať lebo niektoré sa nezmenia o to ide je to môj názor a za ním si stojím

akika722
30. led 2012

toto je asi jedina tema tu na mk ktora mi vyrazila dych a moje slova došli..fakt sila...
prajem vam aby vam to vaše deti raz vratili...všetko to zle...

pet.s
30. led 2012

@jancip vidíš já si ho odvezla...bit byl jedinkrát za život a to když asi v 8 letech rozdělal ohníček přímo na sedačce..je to skvělý kluk, učí se průměrně, postižení se nepotvrdilo, pomocí Vojtovky jsme i rozchodili nohy. Dnes je sportovec tělem i duší. Kdybych si ho tenkrát nevzala, tak by někde byl v děcáku, možná by nechodil a hlavně já bych neměla milujícího a milovaného syna. Já jen marně přemýšlím, kde jsem dle Tebe udělala chybu? Nebo, co jsem udělala špatně.
Nevím jestli by mě tehdy odradilo, že jsem nevěděla, do čeho jdu. Myslím, že ne.

lu777
30. led 2012

@akika722 ?? odsoudit je lehké, ale četla jsi tu diskusi vůbec? já četla jen poslední 2 stránky teda, přiznávám....
jinak přát někomu něco zlého zrovna není ukázkové chování, když chceš někoho soudit 😉

latvia
30. led 2012

ziadna ktora udrela alebo riasla svojim dietatom nie je na to hrda, nikto sa tu nechvali, ani neobhajuje svoje ciny! niektore z nas tu len chceli povedat
ze v danej situacii bola a vie co prezivaju matky v podobnej situacii.

@akika722 dakujem za prianie, mozno ma raz moj syn zabije, to nikto nevie. mozno si na svoje slova spomenies ked raz ty svoje dieta udries

lu777
30. led 2012

@tyrisa já když už nemohla (malý hrozně trpěl na koliky a to do roka a pak zas šílený problémy se zubama, asi 6 zubů mu řezali u doktora, protože měl hematomy), tak jsem taky takhle párkrát zařvala z balkonu....
člověk to nějak musí dostat ven, ono strávit den s dítětem který třeba 2/3 času brečí nebo ječí a není to záležitost pár dní ale měsíců a měsíců, je opravdu hodně náročný, obzvlášť když není žádné hlídání
a manžel má práci, při které je tak 1/2 času na služebkách...
mladší dcerka ta je temperament po manželovi, takže s ní si to taky užívám dosyta a to jsem typ, který nesnáší hluk a hrozně ho pak bolí hlava, takže už jsem tu chodila i s ucpávkama v uších....
ale už je to lepší, největší záhul byl minulý rok kdy jedno dítě mělo hrozný vzdor, jen vstalo tak Néééé! a seknutí sebou o zem a tak většinu dne...
a to jsme ještě ani neřekli Dobré ráno... a druhé dítě koliky (nakonec se z toho po roce vyklubala bezlaktozová dieta) šílené, na které nic nepomáhalo...
v noci tak 3 hodiny spánku, malá nemohla kvůli bříšku spát a když už usnula tak tak v 6 ráno kdy se budil starší.... do toho moje zdravotní problémy s arytmiemi a imunitou....
když už jsem fakt nemohla, tak jsem odcházela a zhluboka dýchala a počítat a počítat a počítat....

dneska mám zas počítací den jak tomu říkám, mladší se prořezává stolička (hurá po 3 měsících brečení), takže jsem už pokopaná, poškrábaná a hlavu mám jak střep....
teď zabraly homeopatika a usnula, tak se snažím dát se do kupy na odpoledne 😝 🙂
ale jako ono někdy ten stres nějak ven musí, takže zařvat z okna nebo počítat je dobrá metoda podle mě, protože všecko roky polykat, to je tak na to uhnat si z toho nějakou nemoc
(pár takových případů znám bohužel ☹ )

jinak klobouk dolů před kýmkoli kdo vychovává dítě z děts. domova... 🙂 🙂

akika722
30. led 2012

@latvia ak prave teba som sa dotknuť nechcela,ved ty vieš..nečitala som všetko,to nie,niesom ukažkova tabulkova matka,moje deti dostanu po zadku ak si zaslužia ale par prispevkov mi fakt stačilo-a prave na toto som naražala..
mne fakt nejde o capnutie po zadku,toto neriešim

akika722
30. led 2012

a na take pripady ak ma žena take zmyšlanie,pripadne ubližuje dieťaťu -NIE CAPNUTIM..existuje psycholog..podla mna toto treba liečiť,skludniť... /a to milé žienky nemyslim v zlom 😵 / radšej ho vyhladať a požiadať
o pomoc ako urobiť niečo čo budem lutovať do konca života

latvia
30. led 2012

@akika722 ja som to nebrala osobne, ale ja som tiez jedna z tych ktora mala na male aby svoje dieta neprizabila... ludia ktori ma poznaju si urcite nevedia predstavit ako
je mozne ze by som dokazala s dietatom hadzat, a mozno az potom na to pozru, ze asi fakt muselo byt zle ked som sa k tomu dopracovala.... ja by som to v zivote na seba nepovedala...
a vidis....tazko sa tomu veri, kym nie si v takej situacii....moji znami od nas odchadzali po pol hodinke....viaceri skonstatovali ze dieta nechcu mat...tak si skus predstavit co to moje dieta asi stvaralo
chudatko.ja som mu proste nevedela pomoct, a beznadej sa menila na zlost

jancip
30. led 2012

@pet.s Nikde jsem nepsala, že jsi udělala chybu. Nebo snad ano?

akika722
30. led 2012

@latvia tak to si fakt neviem predstaviť,ale nieje lepšie v takom pripade vyhladať pomoc odbornika???lepšie aj pre matku aj pre dieťa?

jancip
30. led 2012

@evil15 Klidně si za tím stůj. Ale pokud by mělo být každé dítě, se kterým matka zatřese, v dětském domově, tak nám nebude stačit sídliště dětských domovů. A to vůbec nemluvím o následcích.

salomee
30. led 2012

Zdravím všechny, zkušenosti nemám a poslední stránku diskuse jsem nečetla, bo je to nějak divně roztažené a musela bych to pořád posouvat zprava doleva tam a zpět... ale rozhodně souhlasím s názorem, že pomocí odborníka se nic nepokazí, kolem sebe mám plno lidí, co jim psycholog pomohl v řešení vztahů a jiných věcech, přece jenom je to jiné než svěřit se kamarádce, která třeba řekne, že to je dobré, to přejde, jsi jen unavená... Psychika může být hrozná mrcha a vede člověka někam, kam by "normálně" nezašel. Pracuju s lidma s duševním onemocněním, tak o tom něco vím. Neříkám, že každý musí mít psychiatrickou diagnózu, ale je dobře svou situaci řešit a spolu s někým se zkusit podívat na ni zvnějšku, ventilovat emoce před někým, kdo ví, jak s nima pracovat a má zkušenosti.
Jej, to je zas do široka... co to blbne?

jancip
30. led 2012

Taky to mám strašně široký....blbě se to čte

bobsent
30. led 2012

dievčatá táto téma sa predsa nevolá ubližujem svojmu dieťaťu,ale mali ste chuť ublížiť...nepíše sa tu o tom ako kto týra svoje dieťa.
tie čo ozaj ubližujú sa s tým nepárajú a netrápia a rozhodne nehľadajú radu ako z toho von. a nikto tu nechce svoje dieťa zabiť čo zmrzačiť, každá sa toho obáva preto hľadá pomoc ako to neurobiť.
páči sa mi že sa tu neľutuje že jaj moja aké to máš s dieťaťom ťažké ale prakticky sa radí. nemá význam niekoho osočiť že nezvládaš, si neschopná ale poradiť...myslíte že to tej žene pomôže?ona dobre vie že niečo nie je ok..
kiež by som túto tému čítala vtedy keď mi bolo najhoršie.
opakujem,nie je to téma o tom že ubližujem a hľadám pre to ospravedlnenie,ale že nechcem ublížiť a napadajú ma také myšlienky. a tomu sa každá mama bráni.
@akika722 ...čo dodať.mne tvoje slová vyrazili dych.nikomu niečo také neprajem 😕 veď tu si nepíšu vrahyne...ale baby čo chcú byť dobrými mamami ale okolnosti im vnucujú negatívne pocity k dieťaťu a snažia sa im brániť.
ja som pracovala v krízovom centre pre týrané deti....nikdy by ma nenapadlo že budem mať chuť udrieť svoje dieťa zvlášť v takom malom veku.stalo sa...
kedysi by som takéto ženy rázne odsúdila ako beštie.
ale sú to len vystresované mamy,kt. sa snažia dostať z týchto pocitov preč.
odsudzovať je jednoduché,aj morálne závery robiť unáhlene. je to téma na poradenie nie na odsúdenie.iné by bolo keby niektorá reálne dieťa mlátila.
mne psychologička pomohla, neodsudzovala ma, ani neľutovala. a vraj je to ozaj častý jav len sa mamičky za myšlienky hanbia.
a myšlienka nie je skutok...tak načo také rozhorčené slová...
to zas bude supermatiek.

lu777
30. led 2012

pomoc odborníka je určitě na místě když by člověk tomu dítěti opravdu chtěl něco udělat a viděl, že se neudrží už....
na druhou stranu většina toho pramení z vyčerpání a z frustrace.... a teď marně přemýšlím jak by to kromě nějakých tablet na zklidnění nervů pomohl ten psycholog vyřešit....
tím neříkám že by tam člověk neměl jít 😉 to vůbec ne!! naopak!

ale někdy si dělám legraci že místo zákonného zákazu tělesných trestů by bylo mnohem efektivnější kdyby stát matce poskytnul 1 den volna za 3 měsíce 😀 😅
zaplatil jí nějakou paní na hlídání či co....
my třeba máme nulové hlídání a když si jednou za čas zaplatíme paní na hlídání výjimečně, tak vám můžu říct, že několik dní před a po se děti můžou třeba stavět na hlavu a já
můžu být nevyspalá a úplně jinak to zvládám, prostě se mám na co těšit, vidím "okénko" do jiného světa než je kolotoč plenek, nočníku, rozházeného jídla, vzdoru, zubů a domácích
prací....
před asi 2 měsíci jsem s mužem byla na pracovní schůzce (s něčím potřeboval poradit) a úplně se mi tam sepla hlava, jak jsem vystoupila po skoro 5 letech z toho kolotoče....
uvědomila jsem si, že existuje i něco jiného a docela jsem z toho byla v šoku.... najednou jsem konverzovala a fungovala i jinak než jen jako matka a uklízečka a
byla to úžasná přestávka, i když měla jen 2 hodiny.... hrozně mě to nabilo 🙂

ono ta matka prostě není robot a každý člověk snese jen určitou zátěž ...... proto je potřeba říct si o pomoc včas, ať už komukoli

akika722
30. led 2012

@bobsent nie,niesom supermatka,ale myslim si že sa to da riešiť odbornou pomocou...