Chteli jste někdy ublížit svému díteti?

tiao
12. črc 2009

Uz delsi dobu na tyto stranky chodim, ale jeste jsem nenasla odvahu zeptat se Vas na radu. Je jasne, ze me asi uz predem odsoudite, ale stejne..

Mam maleho syna ktery strasne moc place, malo spinka a ja to nezvladam ☹ Vubec jsem si nedokazala predstavit jak tezke muze byt starat se o dite!! Nevim zda to nezvladam jen ja nebo ma tuto zkusenost vic maminek... ale ja si pripadam hodne neschopna a moc se za to nenavidim.
Uz nekolikrat jsem na syna kricela a nebo ho "mrskla" na postel a nechala ho rvat ☹ Ale vcera se stalo neco co me opravdu vydesilo 😢 Vcera sem mu poprve ublizila. zatrasla jsem s nim 😢 Strasne me to hned mrzelo, okamzite sem ho vzala do naruci a utesovala ho, omlouvala jsem se mu... On totiz zacal uplne silene plakat, uplne se zalikal, asi se chudinka lekl ☹ Bylo mi ho tak silene lito!!!! A tak strasne moc sem si za to nadavala!!! Od te doby nemyslim na nic jineho a mam strach, ze se mu neco stalo ☹ Uz jen to ze na to maminka jen pomysli je myslim trestuhodne natoz kdyz svemu diteti ublizi!!!

Ja mam syna strasne moc rada, moc jsme s manzelem miminko chteli, dala bych za nej zivot... ale nekdy sem uz tak vyrizena ze mi asi v hlave neco preskoci a sem na nej oskliva 😢 ☹

Co mam delat? Poradte mi prosim ☹ Nechci synovi ublizit, to bych si nikdy neodputila ☹
Mate to nekdo taky tak? ☹

irriss
31. led 2012

@jancip
pouzila jsem "podclovek"..pro oznaceni clovicka, ktery se nemuze branit a je tohoto faktu dospelym clovekem zneuzivano..Vy povazujete dite za cloveka ne na stejne urovni..kdyz jsi nervozni, dospelemu bys z nervozity neublizila...ale diteti ano..Proc? Protoze si myslis, ze si to muzes dovolit..

NADCLOVEK je kdo? Napsala jsi, ze to take neni fer..co je to nadclovek?

irriss
31. led 2012

@jancip
precti si to pozorne TY..je tam napsano PRIKLAD 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😖 😖 😖 😖 😖

irriss
31. led 2012

@renesmee2
ta maminka ma dite 1rok a 3 mesice stare 😢

a mezi nama..pokud ma dite 3 roky nebo 1rok..kde je rozdil?

Plenky jsou plenky a dite je stale dite..natoz kdyz je male.. 😉

jancip
31. led 2012

@irriss Ještě jednou. Čti pozorně a přestaň mě osočovat, že bych ublížila dítěti, protože Tvé dedukce jsou opravdu naprosto zcestné.

Já význam podčlověka chápu tak, že je to někdo, koho považují za méněceného. V tom smyslu je nadčlověk opak. Někdo, kdo je víc.

renesmee2
31. led 2012

Ja som proti bitiu deti proti zjapaniu a kričaniu na nich ale úprimne koľké z vás ktoré majú už staršie dieťa, môžu povedať že mu naň nikdy neušli nervy a nezvýšili aspoň hlas natoľko že ich to potom mrzelo. Beriem že sa aj také nájdu ale bude ich menej ako tých čo sa im to stalo. Ja tiež nie som hrdá na to že som na malú niekedy vyletela, napríklad teraz má brutálne obdobie vzdoru a cirkusy na ulici a verejnosti mám na dennom poriadku, niečo sa jej nepáči tak reve, hádže sa na zem, proste horror. Teraz už viem že kričat na ňu mi nepomôže ani dať po zadku hoci sa jej niekedy vyhrážam že ked neprestane tak dostane po zadku, ale nakoniec sa ovládnem a nedám jej a vlečiem ju preč bez slova, nech si pokričí. Ale je to riadny zaberák na nervy a vo mne to niekedy doslova vrie a mám riadne nervy, ale časom som sa naučila to nejako zvládať lebo nechcem aby si ma takú pamätala že mama je tá ktorá kričí, chcem byť predovšetkým milá a milujúca mama ale nie vždy je to v mojich silách, tiež som len človek a občas pohár trpezlivosti pretečie... Kto to nikdy nezažil tak úprimne závidím ale potom nemá prečo druhých kritizovať ked sa neocitol v jeho koži, každý sme nejaká povaha a niektorí ľudia sú výbušnejši ale preto ešte nemusia byť zlí.

lenka3007
31. led 2012

@bobsent ved ja nikoho neodsudzujem, ja len vravim, ze ked ma matka pocit, ze je vycerpana (a ma take myslienky), prečo sa boji poziadat niekoho z rodiny aby si dieta aspon na 2 hodinky zobrali? Ved to nie je hanba.
A nemyslim si, ze by som mala ist k psychiatrovi, len na zaklade toho, ze odsudzujem uz aj to "capnutie" po plienke... Jednoducho by som sa musela zahrabat pod zem, keby ublizim niekomu, kto sa nedokaze braniť...

irriss
31. led 2012

@bobsent
narocne dite je zvysena aktivita? hyperaktivni dite? to je muj syn..silna hyperaktivita...ano ..a co?

snad mi nechces rict, ze jsem ho zapomnela "mlatit"..kvuli jeho dysfunkci..ano byl narocnejsi...ale pokud jsou tyto deti "zamestnany" ..jsou nejen aktivnejsi a poslusnejsi nez ostatni..ale i vnimavejsi..
problem je jen v tom, ze MAMINKA musi mit vetsi trpelivost, proptoze vyzadju castou zmenu aktivity, nevydrzi se soustredit..
staci vymyslet program..i za cenu sveho pohodli.. 😉

bobsent
31. led 2012

@renesmee2 ,
@jancip neviem či má význam niečo vysvetľovať....človek kt. má pokojné deti(aj sto) si vždy bude myslieť že je to jeho zásluha a tí čo také nemajú si za to môžu sami svojou neschopnosťou a povahou 😉
ja mám v okolí fenómén, že nervákom sa rodia pokojné deti a malí nerváci tým pokojným-asi to tak pán boh zariadil aby sa nepovraždili naozaj.... 😀

irriss
31. led 2012

@renesmee2
Krasne napsane.. 😉

irriss
31. led 2012

@jancip
dite je neco vic???a pises, ze to take neni spravne..
Proc?

bobsent
31. led 2012

@irriss kľud, kľud....preboha nikto tu deti nemláti.znova opakujem že rodičia takýchto detí sú náchylnejší na tieto myšlienky a to je všetko 😉 každá mama sa im venuje na 150% inak to nejde...
nikto ich tu za postihnutie nechce týrať...
náročné dieťa je niečo iné ale nechce sa mi to rozpisovať.
ja som to kedysi volala neschopný rodič 😀 nie náročné dieťa.
tak mi treba-vyžrala som si to aj s úrokmi.
chápem tvoju snahu ochrániť deti pred násilím-ja som pracovala ako poradca v centre pre týr. deti, ale tu naozaj mamy nechcú svojim deťom zle.keby áno, jednoducho to urobia a nehľadajú pomoc.

jancip
31. led 2012

@bobsent Jojo, máš pravdu. A já narážím ještě na jeden fenomén. Ti, co dávají najevo, že vše zvládají, že mají vše idilické, tak je tomu přesně naopak jako u těch, co zvýší občas hlas, porafají se apod. 🙂

renesmee2
31. led 2012

@irriss - nuž tam rozdiel nevidím ale ja som myslela na to že keby niekto capal bo zadku niekoľkomesačné mimino tak je to snád rozdiel než ked dáš po zadku 2-3 ročnému nie? Za seba poviem že ked som občas malej tapla po zadku tak určite nie tak silno aby niečo cítila, ved ju nebudem predsa mlátiť a myslím že tak je to aj u iných mamín. Nemyslím si že ked niekto dá dieťaťu občas na zadok tak ho týra alebo mláti, to je trošku prehnané konštatovanie podľa mňa.

irriss
31. led 2012

@jancip
porad mne tu tahas za tento prispevek:Cti pozorne TY..je tam jasne napsano, ze se jedna o PRIKLAD!!
Tak uz prestan!..prosiiim 😉
irriss @jancip
ne z nestastne nahody, ale protoze jsi ho neudrzela, kdyz jsi ho mlatila...priklad..
netoc to...

Dnes o 08:53 • Odpovedz • •

bobsent
31. led 2012

@lenka3007 veď každá napísala že pomoc hľadala..práve preto že nechce ublížiť niekomu bezbrannému.
žiadna tu dieťa netýra.
tak ma šokoval ten príval nenávistných reakcií(nie tvoj).

irriss
31. led 2012

@renesmee2
nechci jmenovat, ale pokud nekdo bije po zadku dite do plenek a dospelaka z toho boli ruka..i to dite preci jen neco NECO citilo...plenky nejsou zatarasou proti otresum...

2-3 roky- obdobi vzdoru..ano..ale lze resit take jinak nez pres zadek..
JEDNODUSE - vyresis to tak, ze se podridis TY diteti..nechce do voziku? zakousnes se do jazyku a nechas ho chvili slapat ukosiku ..tozvlast male slecny chteji-citit se velke a drzet kosik tam, kde maminka..propto jsou i na prodejnach detske kosiky a voziky..
chce si na vsechno sahnout? at si sahne..vsude venku je to povolene..
nechce se ji na nakup vubec? ..tak pockej namanzela a jdi vecer sama...a nebo posli jeho..a nebo nechod casto..
TO NEJSOU RADY - jen vzpominka na casy vzdoru..mela jsem 4 deti a VZDY jsem byla UUUPLNE sama a na vsechno.. 😉

jancip
31. led 2012

@irriss Ano, není to správné, protože dítě není něco víc. Potřebuje akorát uzpůsobit režim, má jiné potřeby, je zcela závislé, ale to neznamená, že je něco víc. Rodina má být v harmonii, je nutno dbát, aby všichni dostávali to, co opravdu potřebují, ale žádný z členů není nadřazeným. Moc hezky je to posané v knížce Koncept kontinua. Dítě je součástí rodiny, musí být do ní vtaženo, ale ne tak, že si všichni sednou na zadek a budou k němu vzhlížet jako ke ke svatému obrázku.

bobsent
31. led 2012

@irriss pomóóóóc.... 😀 veď pokoj....
dobre že nemáš ozaj náročné dieťa 😀 nič v zlom,nehnevaj sa 😉

jancip
31. led 2012

@irriss .......kdyz jsi nervozni, dospelemu bys z nervozity neublizila...ale diteti ano..Proc? Protoze si myslis, ze si to muzes dovolit..

Dnes v 09:13

irriss
31. led 2012

@bobsent
Obcas to chce "prispevek" silnejsiho razu..protoze mi prijde, ze prvni pocit pri cteni je skoro "notovani si" o spravnem pocinani.. 😉
A priznam se, ze jsem se rozmyslela x dni..byla tu latvia..cetla jsem to..ale pohorsil mne prispevek o plenkach a maminka ve fotoblogu s miminkem sotva rok a pise o bolavych rukach z placani..pokud boli ruce od placani po plenkach..nebylo to jen "na vystrahu"... ☹

jancip
31. led 2012

@bobsent Taky mě to napadlo 🙂 🙂 🙂 🙂

irriss
31. led 2012

@bobsent
popis mi narocne dite, prosim 😉

Jako vedouci na letnim tabore jsem videla vselicos... ☹ dokonce i tyrane, co se nechtely ani ve 35ti stupnich horka svleknout..
nakonec se svlekly (dva tyrabi bratri) modriny po celem tele..
Videla jsem hodne...dokonce chodim i do klastera, kde jsou opustene deti..zvlastni je, ze jsou tam deti prevazne z vychodniho bloku-deti polek, rumunek..atd (mluvim o Italii)..
nebude to i vychovou? zemi a kulturou? nasi nestastnou pruiisnou drezurou, kterou se snazime praktovat a prenaset i nase deti..protoze jsme tak byli vychovavani my samy?? 😉

bobsent
31. led 2012

@irriss no áno ale že vrah...
to ja by som sedela doživotne 😀
a koľko je tu príspevkov až melodramatických 😕 manifestácia materstva jak vyšitá 😖

irriss
31. led 2012

@jancip
nechapu kam chces dojit? 😉 😉 😉 😉
asi nikam..a na to nemam cas.. 😖

irriss
31. led 2012

@bobsent
citis se silna? proc..a melodramma? zavist? 🙂

jancip
31. led 2012

@irriss Nikam, jen jsem Ti odpovídala na Tvou otázku.

bobsent
31. led 2012

@irriss nechce sa mi...je to niekde na webe od psych.popísané cca znakov náročnosti.
určite to nie je výchovou a drezúrou.ja som dosť liberálny človek.
ani potrebou vlastného pohodlia.
priznám sa že som to tiež v živote nevidela. 😕 ani neverila...ale je tu taká téma na fóre-náročné deti, tak sa môžeš kuknúť tam.
a je ich čoraz viac.

irriss
31. led 2012

@jancip
Nechapu Tvuj zdejsi pobyt...ale zrejme jsi ho dobre zvazila.. 😉

Ja vim jen jedno..ze bych do Tebe nejradeji "kousla"..tady (ve virtualnim svete)..
ale jsem si zaroven vedoma i toho, ze venku (v realu) bych Te zrejme objala Laskou..
prpotoze budes hooodne nestastna..nestastny clovek ☹ 😢

bobsent
31. led 2012

@irriss 😀 😀 😀
ja sa cítim slabááááá 😀 po dnešnej noci obzvlášť 😀 nepokladám sa za skvelú matku, učím sa každý deň, bojujem so sebou, snažím sa robiť čo najlepšie pre dieťa-i keď nie vždy dokonale. 😉
ako som písala závidím ,jasné, ale v dobrom-rada by som zažila pokojné dieťa ale doprajem ho tým čo ho majú 😉

irriss
31. led 2012

@bobsent
je videt, ze nejsi klidna....a to se da vycist uz z radku..
poradim Ti...
UKLIDNI SAMU SEBE - zanech herecke cinnosti, kterou tu predvadis a budes klidna TY i Tve dite..

Nepokoj matky = nepokojne dite

natoz hysterie a herectvi....chybi mi tu upoceny smajlik.. 😝