Chteli jste někdy ublížit svému díteti?

tiao
12. črc 2009

Uz delsi dobu na tyto stranky chodim, ale jeste jsem nenasla odvahu zeptat se Vas na radu. Je jasne, ze me asi uz predem odsoudite, ale stejne..

Mam maleho syna ktery strasne moc place, malo spinka a ja to nezvladam ☹ Vubec jsem si nedokazala predstavit jak tezke muze byt starat se o dite!! Nevim zda to nezvladam jen ja nebo ma tuto zkusenost vic maminek... ale ja si pripadam hodne neschopna a moc se za to nenavidim.
Uz nekolikrat jsem na syna kricela a nebo ho "mrskla" na postel a nechala ho rvat ☹ Ale vcera se stalo neco co me opravdu vydesilo 😢 Vcera sem mu poprve ublizila. zatrasla jsem s nim 😢 Strasne me to hned mrzelo, okamzite sem ho vzala do naruci a utesovala ho, omlouvala jsem se mu... On totiz zacal uplne silene plakat, uplne se zalikal, asi se chudinka lekl ☹ Bylo mi ho tak silene lito!!!! A tak strasne moc sem si za to nadavala!!! Od te doby nemyslim na nic jineho a mam strach, ze se mu neco stalo ☹ Uz jen to ze na to maminka jen pomysli je myslim trestuhodne natoz kdyz svemu diteti ublizi!!!

Ja mam syna strasne moc rada, moc jsme s manzelem miminko chteli, dala bych za nej zivot... ale nekdy sem uz tak vyrizena ze mi asi v hlave neco preskoci a sem na nej oskliva 😢 ☹

Co mam delat? Poradte mi prosim ☹ Nechci synovi ublizit, to bych si nikdy neodputila ☹
Mate to nekdo taky tak? ☹

jituskak
23. črc 2009

rehos: určitě ne, myslím, že jsme na stejné lodi 😉

sisstin
23. črc 2009

rehos: u nás to prostě tak nějak vyplynulo ze situace 😕 spí se mnou v posteli, dost ho chovám, mazlíme se, on je prostě jak 10holčiček dohromady, a ještě hodně uřvanejch 😅 😅 😅 😅 taky záleží, kolik má kdo dětí, já si třeba min. 10let, jestli vůbec někdy, další dítě představit neumim, to bych musela mít 8rukou, a 3 nervy ze železa 😅 😅 😅 😅 já třeba doted nespala jednu jedinou noc celou, a asi ještě dlouho nebudu. Syn má noční můry, budí se ze spaní, hystericky brečí a podobný lahůdky 😝

rehos
23. črc 2009

Myslím si že i dítě musí mít určitý režim 😉

Jinak Tiao jsme tu neviděla pěkně dlouho a hlavně bych řekla že dizkuze už není přímo o tom na co se ptala 😝

sisstin
23. črc 2009

rehos: já jsem občas s nervama fakt totálně v pr... 😅 když vidím, jak jiné děti běhají venku, hrají si s ostatními atd, a ten můj je na mně furt přilepenej, sedíme doma na zadku...ale opravdu nikdy jsem na něj nekřičela, nebo ho neuhodila 😉 horší je, že ty stresy si já pak vybíjím na MP, a to dost silně, takže my občas nejsme daleko od rozchodu 😕

rehos
23. črc 2009

Sisstin jasně že když s ebudí ze spaní tak ho nenecháš brečet ale jsou opravdu situace jiné a maminky kolem dětí skáčou jak pískají a není to o tom že dítěti něco je.Každé jedno dítě je vzorem svých rodičů takže jak se bude chovat a bude slušně vychované je jen na nás rodičích 😉

rehos
23. črc 2009

Sisstin to je mi líto,je fakt peklo když je dítko takové ale určitě z toho vyroste,moje dvě děti odmala jiné děti hrozně zbožńují takže tohle neznám 😒 Držím palce aby nedošlo hlavně k tomu rozchodu,to by asi byla škoda jen kvůli vypjatým situacím ne...

miskinadamko
23. črc 2009

vidim ze sa tu diskutuje o vselicom , ale reagujem na otazku tejto temy, ktora ma dost zarazila, nie v zivote som nechcela ublizit svojmu dietatu, a uz vonkoncom som s nim nemala chut triast alebo nieco podobne. vsetko okolo maleho si uzivam, a vychutnavam napriek tomu ze mam 23rokov, aj ked netvrdim ze som nikdy nezvysila hlas, ale triast s babatkom lebo place ...co ja viem, nekomentujem.ak take male babatko place tak vzdy ma dovod, a na to je matka-dospela osoba, kt. vie co mu je, a ked nevie, tak ma vyskusat vsetky moznosti, a u niekolko mesacneho babatka ich nie je az tak vela, a ak su nejake zdravotne problemy od toho su preda lekari.vseobecne povazujem tuto temu uz len ten nazov za hrozný, a nechapem ze este aj o takejto teme sa da diskutovat, tema unavena vycerpana matka ok, ale chceli ste ublizit svojmu dietatu 😖

sisstin
23. črc 2009

já doporučuju knihu Respektovat a být respektován, opravdu skvělá knížka o způsobech komunikace i mezi dospělými 🙂 já mám pocit, že tady a na SK je stále ten model, že je třeba s dítětem pořád bojovat, a snažit se ho podvolit, místo toho, aby jsme s nimi jednali jako se sobě rovnými 😒 což fakt není to, že dovolíme vše, jen abysme měli klid 😉 pro mě je prostě uhození dítěte jeho ponížení, ale jak říkám, chápu, že někomu rupnou nervy a neudrží se, důležité je, si to uvědomit a eliminovat to 😉 ..tím plácáním opravdu nedocílíte ničeho, jen to dítěti bude připadat normální, a bude to dělat i kamarádům, nedejbože vám 😉

miskinadamko
23. črc 2009

a pre vsetky ktore by chceli hned komentovat moj nazor, dopredu odkazujem ze nikoho nekritizujem, ani neodsudzujem len skor nechapem

rehos
23. črc 2009

Tak já musím říct že malá už dostala na zadek,přes plínu.Nebudu jí přece dovolovat všechno jen proto že ona to chce dělat,musím jí ukázat hranice,to je moje výchova.Ona už to právě zkouší a umí se už pěkně vztekat takže je třeba jí ukázat že poslouchat se musí a nemůže si dělat co se jí zlíbí...

sisstin
23. črc 2009

rehos: a o tom to je, ukázat jí hranice jinak, než tím, že ji naplácáš..z toho si nevezme vůbec, ale vůbec nic 😉 možná ji to akorát víc nasere 😀 ne každej to umí, proto doporučuju tu knížku, dala mi strašně moc, a snažím se i zlepšit svůj vztah mezi mnou a partnerem, což je někdy těžší, než vychovávat dítě..bohužel 😒

miskinadamko
23. črc 2009

a nemyslis si ze by bolo rozumnejsie radsej s dietatom najprv komunikovat, a obzvlast tak malým, u nas ked malý robi "zle" zabera skor akoze prisny 😀 vyraz na tvari zdvihnutý prst a pritom hovorim nonono!, a zabera to aj bez toho aby som mu davala po zadku, az na to ze potom ked ideme na ihrisko a nejake dietatko mu robi zle tak aj on zdvihne prst a hvoro mu nonono, tak ale vzdy lepsie ako dieta odmalicka ucit k agresivite, ked si myslim ze to ide aj v klude a inými metodami

rehos
23. črc 2009

sis a jak tak malému dítěti ukážu hranice nebo že se to nedělá?nechám si ráda poradit,nikdy jsem děti nijak nebila ale nemyslím že plácnutí až tak ublíží.když třeba něco dělá co se nesmí jak docílíš toho že to přestane dělat?

rehos
23. črc 2009

tak to právě nezabírá,směje se a dlá to dál a dál a můžu se tvářit jak chci zle,to je právě to že některé děti to zkoušej..klidně mi poraďtě,taky bych ji radši neplácla

sisstin
23. črc 2009

rehos: u hodně klidných dětí stačí domluva 😉 u těch zlobivějších, jak píše miskinadamko, udělat zuřivý výraz a udělat ty ty ty..to já třeba už nemůžu, protože po tomhle dostává hysterický záchvat pláče, klepe se a visí na mně ještě půl hodiny 😒 ty máš ještě prcka docela, tak si moc neumím představit ty situace..rozlévá třeba vodu nebo tak? Tak to prostě uklidit...takhle se blbě radí, když neznám konkrétní situaci...já se to taky učím, výhodu mám v tom, že syn v podstatě nezlobí, ale má zas jiné mouchy 😅 zkus si sehnat tu knížku, mají ji třeba tady www.branakdetem.cz 😉

rehos
23. črc 2009

miskinadamko na každé dítě neplatí bohužel to stejné,některému stačí se zle na něj podívat a jiné prostě plácnout musíš,už mám skoro devítiletého syna a nedělala jsem to jinak a naučil se

miskinadamko
23. črc 2009

rehos a co take hrozne ti robi 10mesacne dieta? ja by som ju urcite"nebila" skor len vysvetlovala ze sa to nema, ak neposluchńe skus ju zobrat na ruky a odputat inou cinnostou od tej veci co robi zle, cim bude starsia zacne viac chapat ked jej povies aby nieco nerobila

sisstin
23. črc 2009

rehos: já si furt neumim představit, jak může 10m dítě zlobit...ten náš jenom lezl, a to bylo vše..takže nemohl nic moc shazovat, rozbíjet...nebo fakt nevim, co teda dělá malá? 😕

rehos
23. črc 2009

sis tohle co tu píšete samozřejmě praktikuju a vylévání vody to opravdu není to co by mě rozzlobilo,to bych udělala přesně jak píšeš..třeba často sahá na pc a snaží se s ním manipulovat a to jí teda opravdu dělat nenechám,to není na hraní,když po xté neposlechla tak jsem jí plácla,pobrečela si a už to nedělala,nebo sahá do police kde jsou věci které může rozbít a ještě si něco udělat a tam teda ne vždy zabere tytyty..

miskinadamko
23. črc 2009

sis tusim piseme obidbe stale to iste 😀

titkovamiriam
23. črc 2009

už len z tej temy mi je zle.niikdy mi ma nenapadlo ubližit dietatu či už mojmu alebo cudziemu . a dat 10 m cez plienku podla mna je aj tak na figu ako kazde fizicke nasilie.

sisstin
23. črc 2009

rehos: no ale sahání na Pc není zlobení, to je prostě přirozenej dětskej zájem zkoumat to, co neznaj..to prostě musíš uklidit, nebo jak píše miski odvést pozornost.. 😉

miskinadamko
23. črc 2009

rehos a preco ju nezoberies inde a nezaujmes ju nejakou innou cinnostou, nemusis jej hned davat po zadku, a ked jej budes hovorit ze to nesmie a budes jej to trpezlivo opakovat tak cim bude starsia tým viac tomu bude rozumiet a vediet ze niektore veci proste nemoze

miskinadamko
23. črc 2009

sis 😀 😀

rehos
23. črc 2009

holky nelzobte se ale to že jsem jí plácla není podle mě týrání!!!Jo není to zlobení,když sahá na pc,vyjádřila jsem se špatně ale nebudu uklízet věci aby na ně nesahalo,kam bych asi všechno dávala,musí se naučit že ty věci tu jsou a nesahá se na ně,odpoutání pozornosti nepomáhá,stále tam sahá a sahá...

sisstin
23. črc 2009

tak ono je to možná taky o tom, co si kdo představuje pod pojmem zlobení, to pro mě není šahání po mobilu, po ovladači a další věci, to prostě děti dělaj a zajímá je to 😉 my taky máme spoustu věcí uklizených pomalu na stropě, aby na ně nedošáhl..10m dítě tohle prostě nepochopí..

já považuju za zlobení mlácení rodičů, nebo jiných dětí, rozbíjení věcí v obchodě, utíkání do silnice a tyhle věci..ale to už dělají starší děti..ne děti do roka 😕

no je to fakt těžký, každá asi děláme, jak umíme..já už se sem ani nechtěla zapojovat..tak holky, přeju klidné dny..

páčko 🙂

miskinadamko
23. črc 2009

rehos a ked jej das po zadku tak prestane?

rehos
23. črc 2009

Nebudu se s nikým hádat takže si budeme každá vychovávat dítě podle svého......

rehos
23. črc 2009

už jsem psala že ano 😉

rehos
23. črc 2009

teprve v tu chvíli pozná že je zle