Chteli jste někdy ublížit svému díteti?

tiao
12. črc 2009

Uz delsi dobu na tyto stranky chodim, ale jeste jsem nenasla odvahu zeptat se Vas na radu. Je jasne, ze me asi uz predem odsoudite, ale stejne..

Mam maleho syna ktery strasne moc place, malo spinka a ja to nezvladam ☹ Vubec jsem si nedokazala predstavit jak tezke muze byt starat se o dite!! Nevim zda to nezvladam jen ja nebo ma tuto zkusenost vic maminek... ale ja si pripadam hodne neschopna a moc se za to nenavidim.
Uz nekolikrat jsem na syna kricela a nebo ho "mrskla" na postel a nechala ho rvat ☹ Ale vcera se stalo neco co me opravdu vydesilo 😢 Vcera sem mu poprve ublizila. zatrasla jsem s nim 😢 Strasne me to hned mrzelo, okamzite sem ho vzala do naruci a utesovala ho, omlouvala jsem se mu... On totiz zacal uplne silene plakat, uplne se zalikal, asi se chudinka lekl ☹ Bylo mi ho tak silene lito!!!! A tak strasne moc sem si za to nadavala!!! Od te doby nemyslim na nic jineho a mam strach, ze se mu neco stalo ☹ Uz jen to ze na to maminka jen pomysli je myslim trestuhodne natoz kdyz svemu diteti ublizi!!!

Ja mam syna strasne moc rada, moc jsme s manzelem miminko chteli, dala bych za nej zivot... ale nekdy sem uz tak vyrizena ze mi asi v hlave neco preskoci a sem na nej oskliva 😢 ☹

Co mam delat? Poradte mi prosim ☹ Nechci synovi ublizit, to bych si nikdy neodputila ☹
Mate to nekdo taky tak? ☹

rehos
23. črc 2009

holky každé dítě je jiné a na každé platí něco jiného,prsotě máma ví co na dítě platí tak prosím nikoho neodsuzujte a nesrovnávejte plácnutí přes plínu s fyzickým násilím,nikdy bych svému dítěti neublížila jak to někteří dokážou..nikdy jsem si neplánovala že své dítě budu plácat přece

miskinadamko
23. črc 2009

hej je to tak kazda ako uzna za vhodne, ja som to myslela skor ako doporucenie, mala by si jej skor povedat a ver ze mozno za 2 mesiace tomu slovu nie bude rozumiet ovela viac ako ked dostane po zadku. nezabudaj ze nebude stale len mala a nemozes jej davat po zadku do nekonecna, musis s nou komunikovat aj o veciach kt. nesmie ale to vyzaduje tpezlivost a stereotyp, nie ze jeden krat ti to je jedno a druhy krat dostane, a ver ze sa nauci. a ta bitka, nehovorim ze to tak musi byt ale aby o par rokov nepolozila ruku na teba ona... to je moj nazor, a nechem to uz dalej komentovat

berenika39
23. črc 2009

no z mojí zkušenosti se hodně vyplácí důslednost. ale absolutní. pokud nechci, by se pohyboval nebo štoural v okolí telky,pc,kina atd, prostě ne a to musí platit vždycky. vyhovuje jim jednoznačnost, tu pochopěj, ale jakmile se třikrát řekn ne a jednou se nechá, mají v tom zmatek a ne třeba schválně, ale dělají to dál - co kdyby tentokrát to vyšlo a mohl jsem si máknout na tu obrazovku 😀 😀 . i v rodině je třeba se na těhle věch shodnout, všichni doma by měli být důslední stejně a určo ne jeden zakázat, jeden povolit. pak to funguje.

jinak to vynucování a skákání po hlavě a vydírání, to jsoou silný slov u miminek do pár měsíců....nemají myšlení na to, aby spekulovali...určitě ne.

já prostě prcka některý věci dělat nenechám, třeba proto, aby si neublížil, nebo proto, že "se to nedělá", jakmile by někoho cíleně uhodil, kopnul, ublížil někomu, tak tam bych zakročila tak důrazně, by už to neudělal, pokud se to bude opakovat, znovu a znovu to odmítnu...dokud to nepochopí. ale není možný to nechat dojít tk daleko, jak tu někdo psal, že rodiče kope, škrábe, tluče, a to už dlouho, jsou mu dva roky a dělá to dál...to nechápu.

miluju syny a skoro bych řekla, že důslednost ve výchově to dokazuje, na prvním to už znám...

rehos
23. črc 2009

prosím vás udělala jsem to jednou a samozřejmě že ne hned ale xkrát bylo řečeno že se to nedělá,tytyt apod. a nezlobte se ale já už mám skoro devítiletého syna takže vím co a jak,nemyslím to špatně,děkuji ze pochopení,jdu se vrátit ke své dizkuzi

jituskak
23. črc 2009

víte co? zavolejte na Rehos policajty a nechte ji zavřít za týrání 😀 😀 je to tu na palici, když někdo něco dělá jina, hned je to blbě...

johanda
23. črc 2009

ahoj
svá děcka se snažím neplácat (o bití záměrně ani nepíšu). Prcek do cca roku je výzkumník, takže jeho prohřešky se týkají většinou objevování a zkoumání, to jsem nijak neregulovala. Nebezpečné, drahé a rozbitné věci jsem měla pro něj nedostupně uloženy, a ostatní holt někdy holky plenily. Úklid zase tolik času nezabral. Co se týká potenciálně nebezpečných tělesných cvičení - v roce toho děcko ještě moc motoricky nezvládá, občas potřebuje "dát záchranu", ale omezovat ho v tomhle mi přijde kontraproduktivní. Starší holka byla (a je) uragán v lidské podobě, jako mimino a malé batole byla neukočírovatelná - babičky ji taky proto odmítaly hlídat, neplatily pro ni žádná moudra z knih, ráda a často se přetáhla 😝 ...a to bylo na pos.ání, řev a vzpouzení se 😝 , později sebou mrskala o zem...no naštěstí jsem kliďas 😅 . Pomáhalo mi ji pevně obejmout a šeptat jí "já vím, že nechceš domů/chceš ještě zmrzlinu/kyblík od tamté holčičky..." a přitom jí hladit. Źádné vysvětlování, proč to nemůže mít, jen souhlasit s tím, co ji trápí.Většinou to zabralo. Někdy ne a pak jsem táhla vzpouzející se batole i přes půl města, ale kdybych mu naplácala, táhla bych přes město vzpouzejíí se batole, které dostalo na zadek. 😅
Samozřejmě, občas se neovádnu a plácnu, ale účinek takového pleskance na dítě je v podstatě nulový. Jen já se většinou vzpamatuju z návalu vzteku a není to bez výčitek, tedy.

shaula
23. črc 2009

No tak holky, jedno plácnutí z Rehos nedělá přece špatnou matku... Ono to někdy jinak nejde, a když to zabere, je to dobrý... Spíš by byla chyba to dělat, i když to nezabírá. Jinak ale nesouhlasím s tím, že "přece nebudu věci odklízet" - naopak právě to je podle mě úkol rodičovství, udělat prostředí pro děti bezpečné, takže všechny potenciálně nebezpečné věci odklidit (nebo i ty, které nechci, aby rozbilo neob na ně sahalo) a ponechat jen ty, které skutečně odklidit nejdou (ne že se mi je nechce odklízet). Ono tak malé dítě si není schopno tolik zákazů zapamatovat, takže pak je překračuje i nevědomky. Já takhle kluky už dva měsíce odháním od fíkusu, už přišel o půlku listů a občas mu i rozhážou hlínu, když odhážou krabice, kterými jsme ho zahradili... A taky nepomáhá nic - domluvy, škaredé pohledy, ty ty ty, i to plácnutí,... Tak je zatím jen stokrát denně sundávám z gauče na zem a doufám, že to časem pochopí...

sisi.v
23. črc 2009

to je fakt, manžel jednou plácnul malou přes zadek, ani nevím proč, a ona z toho měla legraci...smála se mu doslova do ksichtu 😎, takže výchovný efekt nula... takže už jsme to ani nezkoušeli, protože jak nebyla zvyklá, tak z toho měla fakt srandu.

teď když zlobí, a můžete mi věřit, že zlobí, protože je to poděs v podobě dítěte, tak když už si myslím, že bych jí dala - tak jdu prostě pryč (pokud to jde), no a když to nejde, tak jí seberu a nesu řvoucí než se uklidní.

mě mamka občas na zadek dala, když jsem byla malá, a dodnes si pamatuju, že mi nevadila ta bolest, ale spíš to gesto jako takový, když měla větší sílu než já 😠, takže proto bych se ráda podobné situace vyvarovala. jinak s mámou mám super vztah 😉, určitě jí to nezazlívám 😀

sisstin
23. črc 2009

já netvrdím, že plácnutí přes plínu je týrání, ale myslim si, že výchovný efekt žádnej..nikde jsem nenapsala, že rehos malou týrá 😉

shaula
23. črc 2009

Sisi, jo to máme stejné, kluci se tomu taky řehní 😀 A i s tím bitím máš pravdu - já dostávala klepáčem na koberce, dodnes si to pamatuju, nevadilo mi, že mě to bolí, ale připadala jsem si ponížená, a to mě uráželo... Ten pocit si pamatuju dodnes, i když už nevím, za co to bylo 😀

sisstin
23. črc 2009

a je to přesně to, co ted holky píšete..ne bolest, ale pocit ponížení 😉 já dostala jednou jedinkrát v 15 od matky facku, a pamatuju si to celejch 10let 😝

shaula
23. črc 2009

Sisstin - obecně souhlasím, že bití není správná cesta. Taky se bojím toho, aby to pak nepovažovali za normální a nedostávala bych pak jednou já od nich 😀 Asi si seženu tu knížku, protože někdy fakt nevím, co s nimi - vůbec nic na ně nezabírá, jen se řehní, asi to považují za velkou srandu, že je kárám 😠

miskinadamko
23. črc 2009

jituskak a podobne,mam vas uz pokrk, ste tak obmedzene ze viac sa ani neda,typicke pre tieto diskusie. kto tu preboha pisal ze rehos tyra svoje dieta 😠 , nikto si to nemysli!!! a jasne tu bolo napisane ze kazda nech si vychovava podla seba, vyjadrili sme len nazor, kt.neplatil len pre rehos,ale vseobecne, ze miesto davania pozadku skusit najst inú cestu, resp.metodu vo vychove,a ako tu bolo uz viac krat spominane , ze davat po zadku 10mesacnehmu resp.inemu malemu dietatu nie je ta najstastnejsia volba, a ze treba dieta vychovavat a usmernovat.je vo faze kedy sa uci a je schopne sa naucit! tak tu skonci s prispevkami tohto tipu

jituskak
23. črc 2009

titkovamiriam • 3d • Dnes ve 13:03

už len z tej temy mi je zle.niikdy mi ma nenapadlo ubližit dietatu či už mojmu alebo cudziemu . a dat 10 m cez plienku podla mna je aj tak na figu ako kazde fizicke nasilie.

jituskak
23. črc 2009

z prstu jsem si to nevycucala a stejně, jak tobě je zle ze mě, tam mě je z té vaší chytrosti... 😀 😀 😀 prostě super mámy tu mají sraz.

sisstin
23. črc 2009

jděte už s těma super mámama někam 😅 já právě udělala spousty bot, a je to pro mě poučení pro případné příště, co teda už určitě ne 😉 nikoho neodsuzuju za to, že mu rupnou nervy a dítěti dá na prdel, ale nepovažuju to za zrovna dobrou výchovnou metodu 😉 jako, dělat to záměrně 😉 stejně ty děcka z toho budou mít za chvíli prču, zvyknou si na to, popř. budou fakt cítit ponížení( jako některé z nás tady). Prostě jsou i jiný způsoby výchovy, než dávat děckám na prdel s tím, aby z nás pak měla strach 😒 ale je to tady fakt silně zakořeněný v naší republice, a bude asi dlouho trvat, než to bude jinak...

já se v žádném případě za super matku nepovažuju, spíš naopak..a nechci udělat víc kravin, než jsem doted udělala 😎 ne každej má pro mateřství přirozenej cit...a proto se to musíme učit, ale návod není to, že to dělala moje matka, nebo moje babička..a dělaj to tak i ostatní 😉

titkovamiriam
23. črc 2009

jitus neviem o co ti ide! bol to moj nazor na danu temu,ja som svoje deti nikdy neudrela a tak isto som nikdy nedostala ja,nikdy som si nezelala dietatu ublizit!!!!a nemyslim si ze som super mama.ved kludne si svoje dieta bi! ti nezakazujem potom ono bude mlatit spoluziakov a neskor svojich rodicov-bude vspurne a nervozne ....no to je ina debata.miluem tie mami v supermarketoch co fackuju deti hlava nehlava ked nieco chcu alebo ked revu ako dive!!! a inak si s nimi nevedia poradit ako im nafackovat

u2jana
23. črc 2009

ahoj berenika39
cely den mi chodi hlavou, co si napisala, ze ked dieta urobi nieco zle, tak to dorazne odmietnes - AKO?
nasa mala ma 10 mes a tiez ju ucime, ze TV a pocitac a zasuvky atd su no-no, tak si mysli, ze sa to povie ne-ne, pekne to po nas zopakuje, ked je to poviem dorazne, tak spustis strasny narek, lebo nechape, preco na nu kricim 😖
zoberiem ju odtial prec a za polhod tam zas leze 😠

jitrulka
23. črc 2009

jituskak: asi tě dost šokuju a asi všechny maminky tady, ale já si po porodu kolikrát řekla... co by se stalo kdybych malou náhodou upustila? Co kdyby se ji něco stalo a ona umřela? ....oops a byla bych bez miminka a opět svobodná. Ted se mi to hrozně špatně přiznává a i tenkrát sem si vyčítala tyto morbidní myšlenky, ale byly a moje poporodní deprese trvali celé dlouhé 2,5 měsíce. Tenkrát mi moc pomohla manžel, pač kolikrát jsem byla tak vypsychlá, že jsem mu malou musela rychle vrazit do ruky a jít si vedle oddychnout. Dnes mi kamarádka říká že měla strach že s malou někde fláknu. Naštěstí zdravý rozum výtězil a ve 3 m u mě propukla mateřská láska. Ze dne na den, ten pocit si zapamatuju už na vždy. Malou miluju jako každá správná matka, ale prostě tyto pocity tu můžou být (doufám,že už se to nikdy nevrátí) HLAVNĚ DOUFÁM ŽE TYTO MÁMY ZŮSTANOU VŽDY JEN U POCITY A NIKDY NIKDY TO NEZREALIZUJÍ!!!

jitrulka
23. črc 2009

Kurník, tohle jsem ještě nikdy nikam nenapsala 😒

moda08
23. črc 2009

Jitrulka - obdivuju, že si to dokážeš přiznat a ještě to tady napsat 😉

megi93
23. črc 2009

jitrulka blahoželám si to dostala von a ďakujem že si sa s nami o to podelila 🙂 A nepochybujem že si dobrá mamina (aj keď s tým vyplakaním nesúhlasím, ale to je o inom 😉 )

sisstin
23. črc 2009

jitrulka: já na tom byla podobně..teda neměla jsem takovýhle myšlenky, já totiž neměla vůbec žádný 😕 jen pusto prázdno, a honem se ho zbavit, když někdo přišel a jít spát...ale nebojíš se, že se to na malý nějak podepsalo? Já totiž hrozně, a furt to přičítám tomu, jak se ted malej chová 😒

iris
23. črc 2009

na našeho malého platí jen jedno - nechat ho vyvztekat, nevšímat si ho, plácnutí ani domluvy nezabírají...takže stále zapíná a vypíná PC, zásuvky ho přitahují přímo magicky a šuplíky v kuchyni miluje

titkovamiriam
23. črc 2009

no ja som zasa mala ine myslienky 2 z troch mojich deti po porode skoro zomreli-milan na protilatky a marek mal pravy uzol.takze ja som sa bala ze o nich pridem ☹ -strasny pocit vidiet svoje dieta a na druhy den ho uz mozno nevidiet. ☹ .takze na nasilie na detoch som strasne citliva a su tu temy ktore radsej neotvaram lebo ich prerevem 😔

jitrulka
23. črc 2009

sisstin: nemyslím si že by se to na malé nějak podepsalo, je strašně spokojená. no má svoje dny ale to asi každé mimi.

titkovamiriam: přesně tohle chápu a je spousta maminek jejichž miminkám visel život na vlásku nebo to dopadlo bohužel i hůře a proto se za svoje myšlenky stydím. Dnes to prstě nechápu ale zapomenout se nedá. Avšak nikdy bych svému dítky neublížila a o týrání vůbec sylšet nechci... téma bylo jen jestli to některou někdy napadlo a já musím bohužel konstatovat že ano. Ale tu myšlenku jsem vždy zas rychle zašlapala do země a šla jsem se s malou pusinkovat, abych zahnala chmury.

sisstin
23. črc 2009

jitrulka: tak snad to bude ok 😉 syn byl taky do roka více méně pohodovej, sice špatně spal..ale jinak to šlo..ale od roka docela děs běs 😒 a právě proto si furt vyčítám, že třeba kdyby to nebylo ze začátku tak špatný, že by to nemuselo bejt..no, ale to se už bohužel nedozvim 😔

titkovamiriam
23. črc 2009

jitru nic si nevicitaj mamosku a tej sa narodila dcera,tak moc chcela chlapca ze bola asi tri mesiace nestastna.dnes ma kocka 17 a nevimenila by ju za cely svet.no mam aj znameho nemozem napisat kamarat co syna tak nestastne ako 2,5 vyfackal cez usta ze ma pol tvare ochrnutej-je to strasne,lebo chalan dnes 8r-je inak ok a takto je poznaceny na cely zivot a este aj zle na tu stranu pocuje. ☹ ☹ ☹ tiez sa mu tusim hrabal v pocitaci 😔

titkovamiriam
23. črc 2009

malo byt mam kamosku 😀 😀

bejby29
23. črc 2009

Baby, najdite si na internete (len ak viete po anglicky) postpartum/postnatal OCD a pochopite...