Chteli jste někdy ublížit svému díteti?

tiao
12. črc 2009

Uz delsi dobu na tyto stranky chodim, ale jeste jsem nenasla odvahu zeptat se Vas na radu. Je jasne, ze me asi uz predem odsoudite, ale stejne..

Mam maleho syna ktery strasne moc place, malo spinka a ja to nezvladam ☹ Vubec jsem si nedokazala predstavit jak tezke muze byt starat se o dite!! Nevim zda to nezvladam jen ja nebo ma tuto zkusenost vic maminek... ale ja si pripadam hodne neschopna a moc se za to nenavidim.
Uz nekolikrat jsem na syna kricela a nebo ho "mrskla" na postel a nechala ho rvat ☹ Ale vcera se stalo neco co me opravdu vydesilo 😢 Vcera sem mu poprve ublizila. zatrasla jsem s nim 😢 Strasne me to hned mrzelo, okamzite sem ho vzala do naruci a utesovala ho, omlouvala jsem se mu... On totiz zacal uplne silene plakat, uplne se zalikal, asi se chudinka lekl ☹ Bylo mi ho tak silene lito!!!! A tak strasne moc sem si za to nadavala!!! Od te doby nemyslim na nic jineho a mam strach, ze se mu neco stalo ☹ Uz jen to ze na to maminka jen pomysli je myslim trestuhodne natoz kdyz svemu diteti ublizi!!!

Ja mam syna strasne moc rada, moc jsme s manzelem miminko chteli, dala bych za nej zivot... ale nekdy sem uz tak vyrizena ze mi asi v hlave neco preskoci a sem na nej oskliva 😢 ☹

Co mam delat? Poradte mi prosim ☹ Nechci synovi ublizit, to bych si nikdy neodputila ☹
Mate to nekdo taky tak? ☹

jitrulka
26. črc 2009

nikes, třeba tu holky sedí když mimča spí a hledají rady. Těžko by někdo seděl u pc když miminko v pokoji vedle pláče...A mě neštve když mimi objevuje svět (i když dělá nepořádek) jsem s nervama v koncích když dostane hysterák a nedokážu ji utišit. Ono se to krásně kritizuje... Zatím si nedokážu představit jak to bude až bude dětí víc, zatím mám plné ruce s jedním. To ukáže jen čas...

aponchie
26. črc 2009

ja nekdy zasnu jak mlade holky maji stupidni nazory..sorry,ale tohle slysim od babicek a starsi generace..naprostej souhkas s nikes..srovnavas sve vyplakani s detatkem..chjo..skoda,ze se nekdo chova k miminko jen podle sebe a nemysli pri tom na nej...ja od mladejch18tek slysim jak vyplakat naucit at maji cas na sve veci..boze ja mam deti 2nikoho na pomoc jak vetsina z vas ma babicky tchyne a ja nevim co..a nejsem z toho posrana,ze bych nemohla na wc..to je jen spatne usporadana priorita a cas 😎 sorry ale dle me je to tak a je mi sumak jestli mi budete za to nadavat 🙂

jitrulka
26. črc 2009

aponchie: obdivuji sice jak zvládáš svou situaci, ale fakt mě štvou tvoje názory, které už známe. Copak mámy které to tolik nezvládají, musej být jen špatné nebo sobecké? Já myslela že sem píšou hlavně holky, které to nezvládají tak dobře a vědí to o sobě a potřeboujou poradit nebo povzbudit. Tak se oponovatelky trochu zklidněte.

aponchie
26. črc 2009

ja znam taky nazory ostatnich tak co jako?to jako nesmim prispivat?anebo kdyz neco reknu ja stejneho jak druhej tak sem ta spatna jen ja?usmevne..jsi na diskuznim foru nemuzes chtit aby to bylo jen podle tebe..kazdy clovek ma svuj nazor a muze si ho vyjadrovat..jakou radu chcou?nech ji vyrvat jasne to bude v poho?to je jak v diskuzi koureni v tehu..tam taky chteli podporu od soukmenovcu akorat..di ty..kazda to zvladne pac je matka a musi jen si ujasnit priority a zkusit i neco jineho treba to kontaktni rodicovstvi ..az to zkusi treba jednou dvakrat a reknou ne tudy cesta nevede tak to vemu,ale odsuzovat neco a stat si jen za svym je prapodivne nemyslis? 😎

aponchie
26. črc 2009

a nikdy jsem nerekla ,ze je nekdo spatny nebo sobecky to nejsou ma slova ani v naraukach tak mi je nevkladej prosim do ust.dikes 😝

jituskak
26. črc 2009

proč si starší maminky myslí, že ty mladší (okolo dvaceti) dělají všechno špatně a že jsou horší mámy? nechci nikoho urazit, nebo do někoho rýpat. není to zaměřený proti nikomu, jen mě to prostě zajímá. už jsme se s tím setkala snad stokrát....

shaula
27. črc 2009

jituskak - nemyslím si, že jsou mladé maminky horší nebo špatné, to vůbec ne... Jen NĚKTERÉ z nich jsou ještě nevybouřené, chybí jim diskotéky, pařby s kamarády apod. Neříkám, že všechny, jsem si jistá, že strašně moc mladých maminek jsou skvělé mámy a naprosto všechny dělají, co umí...

Nikes, Aponchie, souhlasím, kromě toho věku🙂

u2jana
27. črc 2009

ahojte
myslim,ze to nie je otazkou veku
ja mam tridsat a prve dieta a je to vsetko dooost tazke
nic mi tak nevadi, vyrevavat ju nenecham, doteraz ju cez den uspavam na fitlopte 🙄
ale ide ma porazit, ked nechce jest... tyzden-dva je normalne, potom zas zacne strajkovat, normalne si pri tom porevem, aby som sa trochu vyventilovala...

aponchie
27. črc 2009

ja si rozhodne nemyslim,ze maminky ve 20vsecky jsou out v tomto a ve 30rozumbrady to ani nahodou...akorat mam proste zkusenost jen s tema co maj 18-20a delaji jak nase maminky coz me udivuje..u manzela v praci je kluk20let a jeho holky ma 18 na zacatku prazdnin mu donesla do prace ukazat vysvedceni a tehu test!!!!!sli sme vseco do kolen..kdyby byla v poho nerekneme ani slovo ale ona huli je to takova ta alpa ..chodi s nim po hospodach do rana pije a je vychrtla a chcechta se jak potelemena proste decko..ale pred lidma v praci kouri a ja uz to po 5mes ignorovani nevydrzela a velmi jemne sem ji rekla,ty kouris v tehu?a ona jo a co jako sak jen 5denne to sem snizila hehe smala se jak potouchla..pak vidime fotky jak pije v baru a hlava mi to nebere od mlade holky..ale to je jedno..nektere stare holky huli jak fabriky a omlouvaji si to po svem taky takze to vyjde nastejno🙂))to nikoho neobvinuju jen sem rekla co sem zazila

roka96
27. črc 2009

fakt je smiešne hovorit, že tá je zlá lebo má iba tolko rokov... to je povrchné.. my s manželom si zase myslíme, že mladí rodičia sú lepší, viac rozumejú dietatku... proste ked niekto nieje mamičkovský typ može mat aj 30 aj tak bude na tom zle ... to je jedno,či 20 alebo 30 ved aj tá aj tá matka začína rovnako.. každá má svoje prvé dieta.. no to moj názor...

f.nina
27. črc 2009

Nechápi jak někdo může okamžitě odsuzovat mladá maminky.Mě se malej narodil v 19letech,a myslím že svého syna vychovávám jak nejlépe umím 😔 pokud jsem ho někdy práskla přes plínku tak né proto že mi ujely nervy ale protože si to opravdu zasloužil.Měla jsem kamarádku (29 let)která se semnou přestala bavit,protože se mi nelíbilo že svého syna (5let)mlátila hlava nehlava a kolikrát ho uhodila po HLAVĚ že mi tuhla krev v žilách jestli se mu něco nestalo 🤐 Já jen prostě nesouhlasím z názorem že do 1 roku netřeba dítě vychovávat,něco mu zakazovat atd a začít s tím až po tom 1 roce.Přece návyky které to děťátko naučíte do toho jednoho roku tak mu to zůstane,Spousta maminek se chválí tím jak mají režimový dítě,a to už je vedení nejakým směrem,,,nebo se pletu?????? 🤐 🤐 🤐 🤐 A to že někdo kouří hned musí znamenat že je špatná maminka??? 😨

vendeta
27. črc 2009

nino ty se ptaš na kouření maminky?

Je přece jasný že je to špatný.

vendeta
27. črc 2009

Dnes jsem ve měste potkala dvě maminyk s kočárkem a cigaretou, opravdu hroznej pohled.

Ale to už patří do jiného témetu.

f.nina
27. črc 2009

vendeta:Ano já vím že kouření je špatné,ale to hned z někoho neděla špatnou mámu,nebo se snad mýlím 🤐

inkinka
27. črc 2009

ani neviem, či to sem napísať, dlhšie som rozmýšľala, ale je asi lepšie o tom vedieť. Nadvihnutie dieťaťa a prudké potrasenie može sposobiť tzv. shaking-baby-syndrom, ktorý je jednou z najčastejších príčin úmrtí a ťažkých poškodení kojenca. Takto reagujú prevažne rodičia stresovaní neustálym plačom dieťaťa. Aj pri krátkych otrasoch može dojsť k takému poraneniu mozgu, ktoré je príčinou retardácie.
Tiež nechápem, keď vidím ako niekto zdvíha dieťa zo zeme za zdvihnuté ručičky, alebo ho tak nesie alebo sa s ním tak točí. To je naozaj také ťažké pochopiť, že malému može vykĺbiť ruky?

jitrulka
27. črc 2009

no kouření je fakt špatný ale jde o to kolik matka vykouřila než otěhotněla. Pokud pokud někdo vykouří karbku za den, nemůže hned přestat. A ani to lékaři nedoporučují. Tak neházejte všechny do jednoho pytle. Mě je 29 a deprese po porodu jsem měla právě proto že už nikdy nebudu moct vést život jako před tím. Takže vůbec nezáleží na věku.

A jinak souhlasím s f.ninou, je dobré mít režim a režim je určitý řád a směr. Takže není pravda že se děti mají nechávat do 1 roku růst jak dříví v lese. Ale komu to tak vyhovuje...

molnarovak
27. črc 2009

inkina, naozaj sa nesmie dvihat dieta za rucicky? Pretoze ja to robim, ale naozaj som nevedela, ze je to nebezpecne. Prave naopak, vzdy mam pocit, ze lekari tie babatka na prehliadke chytia v pohode za ruky, nohy a nic sa nedeje.
Citala som, ze dieta uz od 3 mesiaca dokaze pochopit z tonu hlasu, ze nieco nesmie. Moja mala ma 11 mesiacov a je dost dominantna. Ked jej pohrozim prstom (no,no,no!) tak sa strasne jeduje, rozplace sa od hnevu, ale uz to viac nerobi. Myslim si, ze kazde dieta je ine. Prva dcerka bola mimoriadne poslusna, skoro vobec som ju nemusela hresit, vzdy stacil dohovor. Ale tato mladsia si presadzuje za kazdu cenu svoje. Strasne sa mi to paci a bavim sa na tom, ze je taka dominatna, ale zaroven si uvedomujem, ze musim byt ovela tvrdsia a doslednejsia pri jej vychove. To ale neznamena, ze ju musim mlatit. To urcite nie! Ale obcasne tapnutie po zadku mi nerobi problem.
Ktosi mi raz povedal, ze ak dieta trestame, tak dvakrat tolko ho mame bozkavat. Je to metafora, nie je to myslene doslova. Ide o to, ze obcasny mierny telesny trest nevadi, ale dietatko musi vediet a citit, ze ho milujeme.

aponchie
27. črc 2009

jitrulko promin,ale to je silenej tvast ,ze nejakej lekar doporucuje neprestat uplne 😝 😝 😝

f.nina
27. črc 2009

No zase takovej žvást to není,příkladem je moje mudr 😉

inkinka
27. črc 2009

malému dieťaťu možno ľahko vykĺbiť ruky, keď ho za ne dvíhajú, povedala mi to pediatrička.

f.nina
27. črc 2009

inkinka stím naprosto souhlasím a myslím že i mne by bolelo kdyby mne tak někdo tahal za ruky 😉

f.nina
27. črc 2009

Nebo mě taky může porazit když vidím nějaké rodiče co si házejí s malým miminkem nad hlavou 😨

inkinka
27. črc 2009

f.nina, áno, to tiež, ale oni určite ani nevedia, ako tým možu malému ublížiť.

lilak5
27. črc 2009

To tu přece nikdo nepsal, že do 1 roku netřeba dítě vychovávat a začít s tim až po roce.
Režim u dětí - no někdy mi připadá, že spíš vyhovuje maminkám než dětem. Já se nikdy nesnažila za každou cenu o režim. Když malá po obědě spala dýl než obvykle, tak jsem jí rozhodně nebudila a bylo mi jedno, že se posune večeře a půjde později spát.
Tělesný tresty - taky mi už ujely nervy a plácla jsem a přiznávám, že mě to hodně mrzelo. Je to zkratový jednání a doufám, že to příště zvládnu bez toho.
Kouření v těhotenství odsuzuju, je to hnus.

f.nina
27. črc 2009

lilak5:Zřejmě si nečetla celou diskuzi 😉 Přečti si třeba stranu 5 kde se o tom holky baví že do jednoho roku netřeba vychovávat. 🤐

lienka43
27. črc 2009

Rezim u deti je super vec ale nie kazdemu dietatu to vyhovuje. My mame pevny rezime ale nie na minutu su tam odchylky a malu poobede som nikdy nebudila, dlzku spanku si reguluje sama. Po pravde si ho tak nastavila sama s mojou pomocou 🙂
Co sa tyka fajcenia tak to bol pre mna hnus aj ked som nemala malu. Ja to neznasam a ked vidim tehotnu fajcit je mi spatne...

lilak5
27. črc 2009

F.nino, jestli myslíš příspěvek petji, tak ta to přece na str. 9 vysvětlila jak to myslela.

roka96
28. črc 2009

no ja mám syna, ktorý proste možem robit čo chcem neznáša rituály.. potrebuje mat stále akciu a stále niečo robit vymýšlat... a smejem sa už ked mi niekto hovorí, že som si ho mala naučit na režim.. hovoria to vačšinou maminy, čo to dieta ani nemuseli na ten režim učit,,, proste spinkalo papalo hralo sa.. no my sme plakali a vlastne ked nad tým premýšlam , tak sme mali rovnaký režim.. stále na rukách 😀 😀
a ked som ešte čítala, že niekto si dáva budík, aby nemalo dieta narušený režim.. ale je to každého vecc.. no ja si budík nedávam, lebo vačšinou je zlá noc a najlepšie sa synovi spinká ráno, o nejakej 6 , 7 ako kedy zaspí a spinká aj hodinu aj dve a ja s ním... no niekedy už od 6 nezaspí vobec takže u nás fakt režim nehrozí...

roka96
28. črc 2009

a poobede spinká 15 minút no stalo sa už aj, že hodinu a raz dokonca dve.. 😀
takže ani tam režim nehrozí.. ale snažím sa aspon taký režim, že je štyri hodiny hore potom vidím, že si pretiera očká uspím ho a o chvilku je hore a zase štyri hodiny.. 😅 je to sranda s naším drobcom...

slniecko2
28. črc 2009

ahoj tiao. tvoj problem je mi velmi dobre znamy... ked sa blizi zlost predstav si svoje babatko ako maleho Jeziska- nie je podstatne ci si veriaca ide o to ze Jezisko je mysleny ako uplne bez poskvrny-tak isto ako mame brat nase deticky a kto by ublizil napr.steniatku? vela pokoja ti zelam