Chteli jste někdy ublížit svému díteti?

tiao
12. črc 2009

Uz delsi dobu na tyto stranky chodim, ale jeste jsem nenasla odvahu zeptat se Vas na radu. Je jasne, ze me asi uz predem odsoudite, ale stejne..

Mam maleho syna ktery strasne moc place, malo spinka a ja to nezvladam ☹ Vubec jsem si nedokazala predstavit jak tezke muze byt starat se o dite!! Nevim zda to nezvladam jen ja nebo ma tuto zkusenost vic maminek... ale ja si pripadam hodne neschopna a moc se za to nenavidim.
Uz nekolikrat jsem na syna kricela a nebo ho "mrskla" na postel a nechala ho rvat ☹ Ale vcera se stalo neco co me opravdu vydesilo 😢 Vcera sem mu poprve ublizila. zatrasla jsem s nim 😢 Strasne me to hned mrzelo, okamzite sem ho vzala do naruci a utesovala ho, omlouvala jsem se mu... On totiz zacal uplne silene plakat, uplne se zalikal, asi se chudinka lekl ☹ Bylo mi ho tak silene lito!!!! A tak strasne moc sem si za to nadavala!!! Od te doby nemyslim na nic jineho a mam strach, ze se mu neco stalo ☹ Uz jen to ze na to maminka jen pomysli je myslim trestuhodne natoz kdyz svemu diteti ublizi!!!

Ja mam syna strasne moc rada, moc jsme s manzelem miminko chteli, dala bych za nej zivot... ale nekdy sem uz tak vyrizena ze mi asi v hlave neco preskoci a sem na nej oskliva 😢 ☹

Co mam delat? Poradte mi prosim ☹ Nechci synovi ublizit, to bych si nikdy neodputila ☹
Mate to nekdo taky tak? ☹

petja
15. črc 2009

Super manžel je základ! Prostřídat se v noci,s tím,že manžel vstane aspoň k přebalení a pak dá mamce nakojit by mělo být samozřejmostí zralého vztahu! Je to základ se vyspat aspoň v rámci omezených možností,které první měsíce s miminkem určitě jsou!

krpcek
15. črc 2009

keby ste vy denno denne mali od rana do vecera pocuvat plac, tak by to aj vas omrzelo a dieta by ste jednoducho vyrevat nechali.
uz tie jej place rozoznavam a viem, kedy ju nieco boli a kedy len place, lebo chce ist na ruky a vtedy moze revat. ja som ruky nevyhrala v loterii, rameno mam v prdeli a nemozem si dovolit ju cely den nosit.
ale najlahsie sa buzeruje inych. vela z vas by nevydrzalo ani hodinu s tak uvrieskanym deckom.

shaula
15. črc 2009

Krpcek, věř, že já jsem poslouchala pláč téměř od rána do večera, k tomu ještě stereo, a nikdy ně nenapadlo nechat je vyřvat... Ve třech měsících je to opravdu nesmysl, můžeš napáchat velké škody. Možná ne fyzické, ale psychické určitě! A tříměsíční dítě má nárok na kontakt s matkou, nemůžeš mu ho odpírat jen proto, že se ti ho nechce nosit 😒

sugars
15. črc 2009

Krpcek nepsala bych vubec, pokud bych nevedela o cem je rec. Nas taky plakal, ale jak pise shaula byl moc maly abych ho nechala vyrvat..U nas to bylo tak, ze kdyz plakal ze chce na ruce, tak proste na ruce sel..asi mel duvod ze chce byt u nas ne???

mamutka
15. črc 2009

hodne ma fascinuju vyrazy ako - nenecham si od troj mes decka skakat po hlave, boli ma chrbat a ruky a moze sa vyrevat...to si uz fakt niektori ludia nevedia uvedomit ze dieta nechcelo ich, oni chceli dieta?
nemam pre take reci stipku pochopenia, lebo som si uzila strasne bolesti vdaka rozostupeniu lonovej spony, nevie si to predstavit ten co nezazil, ani otocit sa na posteli ani ponozky obut bez strasnych bolesti a ked som chcela von, musela som sa s malym tahat po schodoch lebo nemame vytah. este stale to bolieva, ale nikdy som maleho nenechala vyrevat, v noci vstanem ci uz dva krat alebo osem krat, ako treba a cez den na mne ttravil niekedy aj 15 hodin, extremne malo spava od zaciatku... mam aj skoliozu, ale na nosenie su dnes ergo nosice, takze nechat vyplakavat troj mes. dieta koli vytahanym rukam je blbost.
dieta placom daco naznacuje a u tak malych deti to je kludne aj pocit ze chcu byt opat ako v bruchu a nerozumeju tomu preco su uz v inej situacii a nie v matke, takze tie deti netrenujte ako vojakov, dieta do roka sa neda rozmaznat, zije len pocitmi a emociami, nerozlisuje priciny a dosledky. daco si o tom precitajte niektore, ak si najdete cas, kym dieta reve....

krpcek
15. črc 2009

takze podla vas nemam cely den pit, jest, chodit na WC, ale len nosit malu na rukach a nedajboze aby som ju polozila, aby nahodou chudinka nezacala plakat. v ergo nosici nechce byt, ani v klokanke ci satke, len na rukach. skuste si tak naliat vodu, alebo sa najest. 😠

gedgitka.a
15. črc 2009

krpcek: ahoj můžu se zeptat kolik Ti je, protože na té mini fotce vypadáš docela mladě a k tomu cos napsala můj malej prořval první 4 měsíce kvůli příšernejm prdíkům na, který nic nezabíralo dotoho se mu v půlce 3 měsíce přidal atopickej exém, kvůli kterýmu se mohl udrbat a nespinkal, ale nikdy mě nenapadlo ho nechat vyřvat nemám to srdce i teď a to je mu za 10 dní rok vydržím to chvilku, když ho dám třeba do ohrádky, abych si šla udělat jídlo a nebo si odskočila a on začne řvát, protože mě vidí odcházet jinam a nejspíš má strach, aby nezůstal sám max po pár minutách ho vezmu do náruče a uklidňuju, aby věděl, že jsem tu pro něj a k těm bolavým rukám já, už nejsem nejmladší, mám ošklivou skoliozu po matce a rok před otěhotněním jsem měla ošklivou nehodu po které jsem se dávala dokupy 6 měsíců z polámaných krčních, hrudních obratlů, zlomené páteře na kostrči, žebrům a naprasklé hrudní kosti a věř, že bolesti občas cítím dost, ale malého jsem moc chtěla a proto jsem tu pro něj a moje otevřená náruč taky a metoda vyřvat to já neeeeeeeeeeeeeee 😒 😉

masko
15. črc 2009

aj na ergo nosic alebo satku si musi babatko zvyknut.
BABY,ja som zhrozena!!!!!!!! jedna trasie deckom az straca dych a druha mlati trojmesacne dieta po zadku.Ja to teda odsudzujem.
aj moja mala ma koliku a velakrat som uz nevladala ani s nou plakat,ale v zivote ma nenapadlo ublizit jej.treba predsa hladat cestu. nepomaha nosic,mam fitloptu. nechce do postielky,tak ju tam nedavam.
a najviac ma fascinuje,ked este mamicka napise strasne moc sme chceli babatko. tak to ma dorazilo.
asi som z inej planety,ale som strasne rada,ze nie som dieta u vas mamicky.
sorry za tvrde slova a nazor,ale musela som sa vyjadrit.

maatkka
15. črc 2009

Dieta nechcelo ich oni chceli dieta - mamutka tak tomuto tlieskaaaaaaam 🙂

krpcek
15. črc 2009

gedgitka vek vobec nehra rolu (ale ked uz to chces vediet - mam 21), mala bola chcena, ale mam tiez narok sa najest a napit. a ked si myslite, ze to robit tak, ze sa s nou hram a zrazu ju len tak polozim, ze sak si rev, tak to si myslite zle - vzdy pockam kym ju nieco zaujme a vtedy utekam sa napit a aspon na WC, lebo inak mi to nedovoli. ked nespi, vzdy sa jej venujem, hrame sa, rozpravame, ale na ruky ju stale brat nebudem.

gedgitka.a
15. črc 2009

krpecek: jo a ještě k věku miminka myslím, že 3 měsíční mimi si fakt ještě věci vynucovat neumí počkej, až mu bude tak 8 měsíců, pak to začínají zkoušet a jsem zvědavá co budeš dělat a jak to budeš řešit potom samo nejsem matka Tereza, náš malej se umí od 8 měsíce řádně vztekat a neříkám, že jsem někdy nezvýšila hlas jak jsem už vejš napsala porkrát dostal plácnutí přes plínku, když už to fakt přeháněl a pro nic za nic, ale ne, když je to mrňbousek co ještě nic nechápe a s malym v náruči jsem pila, jedla a dokonce chodila i na záchod nesčetněkrát, když bylo třeba, protože hlavní pro mě bylo, aby byl spokojenej on, když je vpoho mimi je vpoho i mamka a naopak 😉 😉

mizulienka
15. črc 2009

krpcek: skus malu dojcit na poziadanie, kedy si ona vypyta. Je este prilis malinka a dojcene deti nie su ako deti na UM (umele mlieko), tie maju pravidelne intervaly papania, kazde 2-3 hodky.
Kludne ju mozes prikladat, ako casto si zaziada, neboj ono sa to same upravi, cim bude vacsia, tym bude menej casto papat a aj ten rezim sa upravi.

mizulienka
15. črc 2009

krpcek...je tu aj tema "kazde dieta sa vie naucit spat", mozes sa ist pozriet, je tam aj kniha na stiahnutie ak chces, ale autor je vyslovene proti pouzivaniu tejto metody skor ako u 6 mesacnych deticiek.
Ja by som s tym tak skoro nezacinala, tak ako pisali dievcata, mala teraz hlavne potrebuje mamu na 150%, takze uplne celu.
Oni nam to potom vsetko vynahradia 🙂

gedgitka.a
15. črc 2009

mizulienka. jojo přesně jendou se nám to vše vrátí mě stačí vidět jak je malej šťastnej, že jdu k němu a hned ho vezmu do náruče pláč je ta tam a úsměv na jeho tvářičce vydá za všechny léky světa a, když mě ještě obejme nebo mi vlepí pusinu, tak je hned po rozčílení a jdem se hnedle mazlikovat 😅 😅

roka96
15. črc 2009

krpcek ja som mala to isté syn nespal vobec a len plakal a ja som ho mala stále na rukách.. jedla som príležitostne na ranajky my muž kupoval mliečný nápoj,lebo lyžičkou som nedokázala papat na wc som chodila s ním bol pri mmne v lehátku. o ostatných veciach nehovorím.. malé bábo neplače len tak.. treba hladat príčinu miesto lutovania sa..!!!! ja som ho velmi chcela a lubila a lubim ho tak, že mi to za to stálo. ja som našla príčinu jeho plaču a tým som všetkým dokázala, že dietatko neplače len tak.. tiež mi každý hovoril, len si ho nauč.. a mne to bolo jedno nosila som ho ja nikoho som o to neprosila.. mám 49 kilov z toho nevyspatia a nosenia, lebo syn bol taký baculko, ked bol malý.. teraz je z neho smejko a ja si hovorím, že pre jeho nádherný úsmev my to všetko stálo....

roka96
15. črc 2009

petja veru po roku treba vychovávat!!! lebo by nám skákali po hlave, už skúšajú čo si možu dovolit..
ale fakt si myslím, že bábo v 3 mesiachoch neplače preto, že : Mama chcem na ruky.. to mi fakt príde smiešne.. ja mám teda tiež menej rokov ale s manželom sme bábo chceli tešili sa nan a dáme mu všetku lásku, čo máme lebo vieme, že raz sa nám vráti.

berenika39
15. črc 2009

krpcek: ani mě se to nezdá, nechat vybrečet 3měsíční miminko. rozumím tomu, že to není jednoduchý, ale možná ji zkus pomalu nějak zvykat na to, že nemůže být jen na rukách. nech ji si pohrát, když začne plakat, neber ji na ruce, jen uklidni, že jsi tam. dávej si ji pořád tak, aby tě viděla. věř mi, až bude starší, jen to oceníš. to vyřvání je totiž kontraproduktivní, bude rezignovat a pak vůbec nepoznáš, jaké jsou její potřeby. mimčo ve třech měsících má v hlavě zatím zmatek, NEMŮŽE si pomoci jinak, než pláčem.

bubosek
15. črc 2009

Medi, do 3 měsíců se mi malý budil jednou za noc a kojili jsme většinou po 3 hodinách, přes den jsem ho dala do kočárku a než jsem vyjela na ulici tak spal, po 3 měsíci se to zlomilo měli, najednou se budil 8x za noc chtěl pít po hodině, vždycky si cucnul a konec, doma nespal vůbec a do kočarku jsem ho dávala spícího po kojení jinak hysterický řev a pak na prochajdu, protože by se vzbudil. Funguje to tak dodneška s tím rozdílem, že se to den ode dnes o trošičku lepší. Doufám, že mu to vydrží.
Ještě Tiao - to, že kojíš co hodinu není tím, že má hlad, nedávej mu kaši jak někdo radí, kojení je pro dítě i mámu, to nejbližší co může být. On ti chce být jen nablízku a to co nejblíž a proto si říká o kojení tak často, kolik ti toho vypije po hodině?
Vyřvat dítě bych nedokázala, ale když musím na WC a malý plače, tak prostě jdu, však za minutku jsem zpátky, naučila jsem se spoustu věcí dělat jednou rukou, takže když je den uplakánek, tak si na housku dám tvrdý sýr a salám, zvládnu sníst i jogurt a tím se zacpu do doby než někdo příjde domů, ale je fakt, že těchto situací už je velmi málo ťuky ťuk, klepu 😉

gedgitka.a
15. črc 2009

bubosek: 😉 😉

bubosek
15. črc 2009

gadgitka, aha jsem si ani nevšimla, že jsi stejný jednoruk jako já, dá se to naučit, když už dítě drží hlavičku, tak je to pohoda 😎 😀

momin
15. črc 2009

achaula jenom bych jeste chtela rict jak to tady ctu...ze na to vyrvani apod ma kazdy jiny nazor.. na tom se asi nikdy neshodnem... 😉

dukie
15. črc 2009

tiao: Nepročítám celou diskuzi, chci jít spát, když mi dítě výjimečně usnulo "dřív". 😀 😝 Chci Ti jen povědět, že asi naprosto chápu, jaký to pro Tebe je. Náš syn sice netrpí na atopák, ale pro změnu jsme do 5 měsíců bojovali s kolikami, navíc asi patří mezi "dráždivé děti", což jsem se, bohužel, dozvěděla až dost pozdě. V nejhorším období nám plakával prakticky v kuse 18 hodin za den - a to jsme ho celou tu dobu prakticky nosily (když nepočítám chvíle kojení), během dne vůbec nespal, až po půlnoci padl vyčerpáním a spal v kuse do těch šesti do rána a probudil se s křikem, který neustal zase až do té půlnoci... 😝 Je to vyčerpávající fyzicky, ale to přežiješ... horší je ta psychika. Člověku se to zdá nekonečný, beznadějný, celej den to posloucháš... no hrůza. 😒 Dneska už je to o moc lepší, ale pořád např. neumí usínat bez toho, aby před tím určitou dobu (někdy 5 minut, někdy půl hodiny...) prořval...a to ho musím u toho řevu "uhoupávat" v náruči na míči, páč jináč se rozeřve tak strašně, že se až začne dusit a neusne ani za nic... řve (ale děsně) před 2 ze 3 kakání, a to tak dlouho, dokud se nevykaká (ovšem stolici má normální, takže to moc dobře nechápu).

A abys v tom nebyla sama... byť na to hrdá nejsem, tak jsem na něj taky v prvním zoufalství zařvala, ať už proboha neřve, že kdo to má poslouchat (jasný je, že začal plakat ještě víc, jak se lekl), později při jiným šílenství jsem s ním taky mrskla o postel (teda jako ne kdovíjak surově, ale mrzelo mě to, to víš že jo...)... no a až byl starší, tak prostě dostal na prdelku (byť tak nějak s rozumem a přes plínku, takže o tom ani nevěděl, ale dostal). No a nedávno si vymrčoval - potřebovala jsem chvilku dát vařit jídlo a on mi stál pod nohama v kuchyni, tahal mě za nohavice a řval a řval a řval a nechtěl toho nechat, byť jsem mu otevřela šuplík, aby měl co vytahovat a zkoumat a povídala jsem mu cosi... ale on nepřestal, páč jsem ho jaksi nechtěla chovat a on chtěl... a mně ujely nervy a dostal na zadek docela dost teda. 😨

Není to často, hrdá na to, jak už jsem psala, nejsem, ale je fakt, že i matky jsou lidi a ne stroje. Někde nám ty nervy končí. A jestli mi někdo (jako v jedné z dalších diskuzí jedna maminka tu snahu měla) řekne, že jsem proto špatná matka, tak ať si to zkusí... mít doma dítko, který je takto náročný (co do proplakaných hodin), spí 6 - 10 hodin za den (od narození, nikdy to nebylo lepší)... po 10 měsících bude padat na hubu a nervy bude mít v kýblu snad každej. To si vlastně můžu gratulovat, že je to jen občas pár takovýchto "úletů". Moje vlastní mamka, která si furt myslela, jak to všechno dělám špatně, mi řekla, že si zasloužím svatozář, a to to naše dítko hlídala "v tom nejlepším" jen půlden... 😀 Žádný její osvědčený fígle, co mi furt vnucovala a nevěřila, že nezabírají, nefungovaly... a kluk jí to prostě celý prořval, no. Si to užila a pochopila...

Holka, prostě se drž, nejsi v tom sama. Časem se to určitě zlepší. Věř mi. 😉 Držím pěstičky, aby to bylo co nejdřív. 🙂

postylion
15. črc 2009

Ahoj Tiao tak jako psala raady si myslim že tvoje mimi je mozna hladove když kojíš tak často, ja mam 4 mésíční dceru a taky mi to občas přerůstá přez hlavu ☹ sice už bohužel nekojíme ale jinak jsme spokojení, myslím ze je dobrý nápad dát na noc umělé mléko 🙂 ja jsem malou kojila asi jen 14 dní protože mlíčka bylo málo a Eli byla pořád hladová , i když vím že MM je pro mimi to nejlepší nemohla jsem ji nechat křičet hlady tak jsem jí dala UM aby se dojedla a spala treba i 4 hodiny, samozdřejmě tě vůbec nechci od ničeho odrazovat ale myslím že tímto bys částečně vyřešila svůj problém a mohla bys tak poslat tatinka na procházku s kočárkem kdyby tvoje mimi dostalo i trochu UM ale samozřejmě zaleží na tobe jak to uěláš já osobne jsem ted mnohem spokojenější a klidnější protože vím že mimi je napapané a nic mu nechybí i když mě mrzí že nekojím 😒

crca
16. črc 2009

Ahoj holky,i já napíšu svoji zkušenost(no,zkušenost po 2,5měsících 😀 )máme dvojčátka po umělém oplodnění a 4rokách marného snažení,takže pro nás vymodlené děti,ale tím,že jsou dvě,tak se to musí všechno dělit.Taky jsem si říkala,že asi budu mít strach je někomu nechat na hlídání,že se o ně budu bát,budu přecitlivělá.........,ale opak je pravdou a jak píše zakladatelka tohoto tématu,měli jsme období kdy přišly koliky,krmení po 2-3hodinách,jenže když jsou dvě,tak druhé skončí a za hodinu pomalu začíná první,takže spánek žádný,přes den manžel v práci do večera,takže já musela být nasazená 24hodin denně a i já už houkla na děti,když měli všechno a prostě brečeli a když to máte ve dvou 😖 ,ty síly jednou skončí...,ale pak jsem potřebovala jet něco vyřídit a tahat se se dvěma prckama 😕 ,tak jsem řekla tchýni(naštěstí je přes silnici a nikdy bych nevěřila tomu,že jí budu mít tak ráda 😀 ).já teda nekojím,jsme na UM,takže pro jistotu jsem jí připravila mlíko(i když najedená byli)a na ty dvě hodinky jsem si odskočila.Ano poprvé jsem byla strašně nervozní,ale jak se ulevilo,jak ty dvě hodinky dokážou vzpružit a dobít energii.Takže nakonec jsem ráda,že "se jich zbavím" 😀 aspoň na chvíli a ta obava z toho,že jsou vymodlená?ta je pryč.Teď už přeci zase jen těm prckům víc rozumím,dokážu odhadnout proč pláčou a můžu říct,že Michalka mi i opravdu pofňukávala proto,že prostě se chtěla pomazlit,takže jsem si jí vzala do náruče,chvíli s ní chodila,dávala pusinky a za 10min jí položila zpátky do postýlky,to už usínala a byl klid.Ale když pak příjdou ty brečící amoky(ťuk ťuk,už to dlouho nebylo),tak když se to na vás potom usměje a kor teď když mají už kecavou 😀 ,tak všechno to stresující je pryč a já jsem zase dobitá na maximum.Takže všem maminám,je to krásné mít děti a i když jse to někdy fakt na palici(ať s jedním,se dvěma,se třema)vždycky pak to sluníčko vyjde.Já jsem se teď tak trochu naučila být víc v klidu a to z toho důvodu,že ty starosti stejně budou už do konce života.Člověk nadává,že jen leží a brečí,pak zase budeme nadávat,že pořád někde lezou,pak začnou kramařit........a takhle to půjde dál.Takže pevné nervíky 🙂

mamutka
16. črc 2009

postylion, nie je dobre dat na noc UM, to kojenie skonci o chvilu, pri takom pristupe. ja som tiez mala malo mlieka, ale maleho som si nenechala plakat od hladu, to su bludy. proste bol na mne cele hodiny a trochu pocuckal, potom podriemkal, zase pocuckal, podriemkal....ano, trvalo to dlho, aj vyse 15 hod denne sme takto travili, mne to nepride ako vcelka obet odomna, maly bol v pohodicke, nejak inak sa aj tak zabavit nevedel a moje telo sa naucilo kolko mlieka treba produkovat a funguje to, po case bolo mlieka viac a viac a krasne kojim dodnes.
no a k teme, ja som malemu dala po riti, mal asi 7 mes a robil desny binec, ked zistil ze sa ide prebalovat, neznesie byt na chrbatiku. vytocil ma priserne, fakt som mala slzy na krajicku, ze ved robim vsetko aby bol spokojny, fungujem jak stroj pomaly a jemu sa nepaci, potom ma to strasne mrzelo, mrzi to dodnes a dufam, ze sa uz vytocit nenecham, ale zatriast malym babatkom ako zakladatelka temy, to je otrasna vec, chapem ze rupli nervy, ale trasenie je velmi nebezpecne. staci si predstavit aky je to pocit, keby niekto somnou prudko zatriasol, no oproti nam, babatka maju slabucky krk a velmi citlivu hlavicku a mozok...

roka96
16. črc 2009

podla mna sa to tiež nevyrieši dávaním um.. ja som mala taktiež málo mlieka a doktorka nám predpísala nutrilon ale ja som tým sekla.. a kojila som ako mamutka aj hodinu a mlieko sa roztieklo. kojíme dodnes. mne každý hovoril, že ked začne papat kašu, uvidíš bude lepšie spat.. u nás to nezaležalo na jedení. teraz papá aj kaše aj iné a aj tak spinká zle...

sarinkam
16. črc 2009

Musim podporit krpceka. Neni to, že si ditete vubec nevsimnete, ale když je cas jit spat, tak se nenosi, nehraje, nemluvi, a necha se trochu vyřvat. Jinak pres den jsem decka nosila v satku, to bylo super. A vysledek? uz od miminiho veku byly obe deti spokojene, ani moc neplakali . Rozlisovala jsem takrka od narozeni rozdilny prsitup v noci a jiny pres den. Je jasny, ze nakrmit a prebalit a pochovat se musi i v noci, ale ne hodiny a hodiny,

dalli
16. črc 2009

Crca, dukie súhlas a obrovská "gratulácia" supermamám, ktorým ešte nikdy nepraskli nervy 😉 😉

ajsa32
16. črc 2009

ak ste s nervami v koncoch, nevladzete a mozno hrozi nejake skratove spravanie, prosim, dajte radsej placuce dieta do postielky, odidte do druhej izby, pustite si muziku nahlas, ale NIKDY NIM NETRASTE 😢

dieta ten rev prezije, ale trasenie nemusi 😔

casy30
16. črc 2009

dukie, tiao a ďaľšie maminky, ktorým povolili nervy...stalo sa aj mne....proste stalo..a myslím, že aspoň raz sa to stalo každej z nás.....až na pár supermám 🙂 ja mám chlapčeka, ktorý nebol plačlivé dietko, ako píšete, že boli vaše.....aler niekedy proste toho bolo toľko, že nervy povolili....nikdy by som si nedovolila súdiť žiadnu z vás....naopak, máte moj obdiv....neviem si predstaviť, že mi dieťa 5 mesiacov plače....a tie nervy? aj my ženy sme len obyčajní ľudia,a to, že "prdnú nervy" je predsa ľuské....stalo sa...už sa neodstane...treba to hodiť za hlavu....Ani jedna svoje deti netýrate, ako kopec iných matiek...takže, dievčatá, držte sa.... 😉 🙂