Chteli jste někdy ublížit svému díteti?

tiao
12. črc 2009

Uz delsi dobu na tyto stranky chodim, ale jeste jsem nenasla odvahu zeptat se Vas na radu. Je jasne, ze me asi uz predem odsoudite, ale stejne..

Mam maleho syna ktery strasne moc place, malo spinka a ja to nezvladam ☹ Vubec jsem si nedokazala predstavit jak tezke muze byt starat se o dite!! Nevim zda to nezvladam jen ja nebo ma tuto zkusenost vic maminek... ale ja si pripadam hodne neschopna a moc se za to nenavidim.
Uz nekolikrat jsem na syna kricela a nebo ho "mrskla" na postel a nechala ho rvat ☹ Ale vcera se stalo neco co me opravdu vydesilo 😢 Vcera sem mu poprve ublizila. zatrasla jsem s nim 😢 Strasne me to hned mrzelo, okamzite sem ho vzala do naruci a utesovala ho, omlouvala jsem se mu... On totiz zacal uplne silene plakat, uplne se zalikal, asi se chudinka lekl ☹ Bylo mi ho tak silene lito!!!! A tak strasne moc sem si za to nadavala!!! Od te doby nemyslim na nic jineho a mam strach, ze se mu neco stalo ☹ Uz jen to ze na to maminka jen pomysli je myslim trestuhodne natoz kdyz svemu diteti ublizi!!!

Ja mam syna strasne moc rada, moc jsme s manzelem miminko chteli, dala bych za nej zivot... ale nekdy sem uz tak vyrizena ze mi asi v hlave neco preskoci a sem na nej oskliva 😢 ☹

Co mam delat? Poradte mi prosim ☹ Nechci synovi ublizit, to bych si nikdy neodputila ☹
Mate to nekdo taky tak? ☹

markytkaaa
12. črc 2009

Treba by pomohlo domluvit se s babičkou nebo manzou a jednou za tyden si udelat odpoledne jen pro sebe,kadeřnik,nehty nebo se jen podivat po meste nebo klidne i spat 😉 tak nejak vypnout a myslet na neco jineho,vratis se odpočata a plná sil 🙂

berunka
12. črc 2009

tiao myslim,ze kazde mamince obcas dojde trpelivost nebo nervy a je pak na ni a hlavne i na okoli jak se k tomu postavi a prekona to.uz jen to ze jsi to takhle verejne napsala svedci o tom,ze ti tvuj stav neni lhostejny a uvedomujes si,ze to neni spravne.ja takovou zkusenost osobne nemam,nase Eli je slunicko,moc neplace.ale i tak prijdou dny kdy je mrzuta,vice uknourana a me treba neni uplne dobre a k veceru uz toho mam plny zuby.moje rada je,kdyz uz ti zacne malicky takhle plakat radsi ho dej do postylky a jdi na chvili do jine mistnosti.bud se on uklidni nebo se k nemu za chvilinku vratis ale uz budes vic v klidu i ty.miminka totiz hrozne vyciti nervozitu a stres maminky takze cim vic budes vystresovana ty tim vic bude i miminko.mluvila jsi o tom s manzelem?treba by pomohlo i si vecer nekam zajit,pokud mas moznost dat maleho nekomu vecer pohlidat.nepises jak je chlapecek stary tak nevim jestli ho muzes nechat vecer s nekym krome tebe.kazdopadne je dobre ze jsi to sem napsala,ja osobne te odsuzovat nebudu,protoze jednak se to muze prihodit kazdemu a jednak si to uvedomujes a hledas pomoc.drzim palecky a urcite zase napis,i to vypovidani takhle virtualne ti pomuze 😉

mousunek
12. črc 2009

tiao - kolik je malymu?
na to treseni si dej veliky pozor, muze se mu tim prerusit nejaka cevka v hlavicce nedavno o tom davali reportaz v TV...
Ty kojis? pokud ano zkus si zajit k psychologovi tam ti poradi znama s tim mela taky problemy, ale nemohla za to

pimpa
12. črc 2009

Tiao, neodsudzuj sa, niekedy je to s detmi fakt na nervy. Ja to beriem tak, ze su lepsie dni a su aj horsie. Tiez myslim, zeby pomohlo aby ta obcas niekto pri dietatku vystriedal a ty by si si oddychla. Ked si malo vyspata, tak aj trpezlivosti je potom menej 😉
Ked pises, ze mas takeho plačka, skusala si ho uz nosit po byte, alebo aj do parku v nosici? Nam nosenie vyrazne pomohlo ku kludnejsiemu dietatku. Ale davam ho aj do kocika, aby som ho "prilis nerozmaznala"

radka.m.
12. črc 2009

tiao-nemáš se za co odsuzovat,každé mámě jednou za čas rupnou nervy,akorát,že ty si to dovedeš přiznat,jsou mámy,které ze sebe dělají supermámy a nepřiznají si to a věř mi,že ty nervy ti ještě rupnou nejednou,takže hlavu vzhůru,může být ještě hůř 🙂 🙂 🙂

shaula
12. črc 2009

Psychologa není zatím potřeba, myslím, že by pomohlo na chvilku vysadit, jak píše Markytkaaa. Nevím, proč se dneska všechno svádí na laktační psychózu a podobné podivné stavy. Podle mě existuje jednodušší vysvětlení - matka (myšleno obecně) je prostě unavená a vyčerpaná. Nespala už kolik nocí, dítě stále brečí a nejde uklidnit. A bez ohledu na způsob krmení. To pak rupnou nervy i svatému.
Tiao, asi máš ještě hodně malé dítě, že? Jestli ti to pomůže, tak já jsem mívala někdy podobné stavy. Kluci do půl roku strašně plakávali, dokázali řvát i hodinu a půl v kuse. A když máš jen jedny ruce na dvě děti, tak je to fakt na bednu. Manžel přes den v práci, prarodiče už nemáme, prostě žádná šance na chvíli děti někomu dát povozit v kočárku. A tak jsem se občas taky dostala do stavu, kdy jsem si představovala, jak otevřu okno (bydlíme v 1. patře), hezky se rozmáchnu a klučina si zahraje na parašutistu 😀 Doopravdy bych to nikdy neudělala, ale už fakt, že jsem si to představovala, jak daleko asi poletí, je dost šílený. Ale občas jim naplácám přes plínku a křičím na ně, aby už konečně zmlkli ☹ Efekt to má samozřejmě opačný, začnou řvát ještě víc a mě to pak strašně mrzí ☹ Tak, čekám kamenování... Ale když se pak na mě usmějí nebo vymýšlí lumpárny, tak je to zase taková pozitivní chvilka, která mi dobíjí baterky 🙂
Tiao, přeju pevné nervy, uvidíš, že se to časem zlepší. Naši kluci sice pláčou i teď, ale už ne tolik a teď už je to vztekem, když jim něco nedovolím🙂 Navíc jsem si už celkem zvykla na to, že se žádnou noc nevyspím celou a už mě to tak nezmáhá (taky už spí déle v kuse než dřív).

tiao
autor
12. črc 2009

Mame garsonku takze do vedlejsi mistnosti jit nemuzu ☹
Spim strasne malo, treba 3hodiny za noc ☹ Malej sebou porad skube, budi se, nekolikrat za noc kojime..

Nemam nikoho kdo by mi ho pohlidal ☹ krom toho plne kojim. Synovi je 4,5mesice.

Myslite ze se mu mohlo neco stat? Hlavicka mu uplne zaklinbala 😢 😢 😢 ☹ Strasne se mi chce brecet ☹

berunka
12. črc 2009

tiao snaz se na to uz nemyslet,stalo se stalo ted uz s tim nic neudelas.jak je to dlouho co k tomu doslo?

mousunek
12. črc 2009

shaula - porad je lepsi mit jistotu nez domenky. a to ze se nevyspi tomu moc nepomuze...

tiao - vim o cem pises taky jsem nekolik tydnu poradne nespala mam 1+1 a pohlidat taky nemam komu navic jsem s malym ve dne v noci 24hod denne tatinka nemame. Bud rada, ze Ti pomaha alespon manzel... 😉
A neboj kdyz by se mu neco stalo uz by se to nejak nejspis projevilo, plakal hlavne proto, ze se lekl byl to pro nej sok

tiao
autor
12. črc 2009

stalo se to vcera..

Syn ma uz pres 8 kilo, porad ho mam v rukou a uz ho nemuzu pomalu ani unest ☹ ale noseni pomaha, jen bych potrebovala vetsi silu.

momin
12. črc 2009

tiao a co satek? nebo klokanka? nebo vak? neco abys ho nemusela mit na tech rukach......

mousunek
12. črc 2009

tiao - dej maleho tatinkovi at jsou treba do zoo a ty si lehni poradne se prospi a zkus nabrat nove sily...

artuse
12. črc 2009

tiao, zkus aspoň o víkendu víc odpočívat, ať se o malého třeba trochu víc postará manžel, potřebuješ si oddechnout...a na to nošení si pořid šátek na miminko nebo nosítko Manducu, Ergo nebo Beco, je to k nezaplacení! dcera taky hodně plakávala, já ji měla doma v šátku a vše jsem v pohodě udělala, domácí práce, malá pozorovala a byla spokojená...já měla taky někdy chuť s malou mrštit třeba na postel, ale neudělala jsem to, pomohlo aspoň jít do jiné místnosti a uklidnit se, ale chce to fakt víc oddechu pro sebe!

inkinka
12. črc 2009

tiao, si nevyspatá, vyčerpaná, celé dni zavretá v jednej miestnosti - znie to hrozivo. Porozprávaj sa s partnerom a spolu hľadajte možnosti, ako by si si mohla hodinku, dve cez deń pospať. Nemáš v okolí známe dievčence (12 - 13 ročné), na ktoré by si sa mohla spoľahnúť a ktoré by ti ho pokočíkovali? Niektoré to robia rady. Želám veľa síl

berunka
12. črc 2009

tiao nebo zkus pohledat tady na konikovi jestli tu nejsou nejake maminy v blizkem okoli nebo primo treba u tebe v meste a spoj se s nimi,myslim ze i pokec s maminkama a treba spolecna prochajda by ti udelaly dobre 😉 ale rozhodne at ti pres vikedn vic pomuze manza a ty si jdi lehnout.v kolik hodin chodi manza z prace?treba by jste se mohli i stridat s koupanim a uspavanim a ty si vecer zalez do vany a relaxuj aspon tam.ja to delala taky kdyz byla Ela mensi a ted si to dopravam taky.s prvnim miminkem je to narocne pro skoro kazdou maminku tak se hlavne neobvinuj ze jsi jedina na svete 😉

alishia
12. črc 2009

holky ja si myslim ze satek na 8kg dite je fakt blbost. VIm ze sem zkousela klokanku pujcenou od kamaradky a malej mel taky kolem 8kg, mela sem ho tam ani né 5 minut a myslela sem ze mi odesli zada. To je pro mimina nebo zdatne matky, ale predstava ze ho tam mam treba pul hodiny me desi🙂
Ale k tematu. Holka ja ti rozumim. Obcas sem na tom stejne. Malyho uz sem parkrat placla pres zadek, a vysledek byl ten ze rval jeste vic a ja mela neuveritelny vycitky. A kdyz byl mensi taak sem na nej kricela, at uz kouka chrapat a nestve me. Vzdycky sem si to vycitala. Ono je hrozny kdyz rves na to mimco, a nevis jestli ho neco treba neboli. Vcera si mu urco nic neudelala, dneska se na tebe urcite smal. Zapomen na to a rekni si ze ted budes lepsi. Ono to stejne vydrzi jen chvili, ale zatim se budes snazit.) Jak psala Radka, nervy ti rupnou jeste nekolikrat.

Ja maleho uspavala na balkone v kocarku s chuvickou a sla si delat svoje veci. Kdyz byla velka zima tak sem ho uspavala doma v obyvaku a mela taky klid. CO to zkusit tak. Pak si lehnes a aspon trochu sil naberes.

diddi
12. črc 2009

s babatkom sa nesmie triast....radsej mu daj po ritke....ani nevies,co vsetko sa mu mohlo stat,babatka maju mozog ako vajicko v skrupinke....sama vies akou velkou silou si s nim potriasla....radsej by som zasla na ultrazvuk mozgu,v 4,5m. nemaju babatka uzatvorenu fontanelu.....a ak mavas taketo skraty,tak rychlo daj maleho muzovi a hybaj von na cerstvy vzduch,kym sa nieco horsie nestane

bershka
12. črc 2009

no ja som na malu max nakricala ked mala 3 tyzdne. no tiez mi rupnu nervy, ale neublizila by som jej. ked bude velka, tak ju urcite vytrepem, ale nie taku malu

artuse
12. črc 2009

alishia, šátek rozhodně není blbost, ale pro větší či těžší děti je možná lepší Manduca či Ergo, jsou to ergonomická nosítka, která se přizpůsobí dítěti a tělu a záda nebolí, klokanka není ergonomické nosítko, proto ty bolesti zada, není pro nošení dětí moc vhodná.

zuza.m
12. črc 2009

tiano to su myšlienky z čisteho vyčerpania a zufalstva.nesmieš s atomu poddavat a nechaj nech ti pomože kto može.ak neni kto tak si aspon vydi na ulicu pred dom a pokecaj so susedmi ,dojdeš na ine a hlavne pozitivne myšlienky.ja osm bola tak tiež na dne so silami a tiež som mala podobne stavy ale prešlo to.vyrastie z toho ,ak mu je dobre nosenie tak nos kup si nosič velmi ti pomože.budeš kludnejšia a maly tiež.uvidiš držim ti aj ja palčeky.a naozaj nebud na seba prisna a neber si tolko k srdcu ak plače.

alishia
12. črc 2009

artuse: nedokazu si predstavit ze budu 8 kg dite tahat v cemkoli 😉 stacilo ze byl v naruci. Ale spis sem ho mela porad v kocarku nebo sem si s nim hrala na posteli.

lidus2
12. črc 2009

ahoj tiao uz se tim hlavne netrap,malej bude v pohode a kdyz nad tim budes premyslet,nepomuze to ani jednou z vas 🙂 taky jsem to zazivala a nekdy jsem malyho chytila v podpazi a nadavala mu proc vlastne breci,kdyz mu nic nechybi 🙂 ted se smeju,ale predtim mi bylo do breku,ze nejsem dobra mama a pritele jsem se ptala,jestli si to muze pamatovat,ze jsem na nej takova byla.Jak pisou holky,at se ti o maleho alespon jednu noc v tydnu postara manzel.Me taky pritel nekdy pres noc k malymu vztane,vsichni spime v loznici,takze je oba slysim,ale pocit,ze nemusim vztavat ja,je pro me strasne prijemny 😀 malymu jsou 3mesice a urcite od 3tydnu ho na noc balime do velky pliny,sice se vrti,ale nebudi ho rucicky,pak slysime jak prdi.Kdyz byl malinkej,tak se budil s revem a uspat ho znova byla otazka treba 1-1,5hod 😖 😠 😠 ted kdyz se probira na jidlo,tak me vzbudi,jak zapasi s tou plinou a snazi se dostat ven,rychle prebalit,jidlo a u toho uz zase skoro usina.A to nekojim.Myslim si,ze temito stavy prochazi kazda mamina,nektere se s tim vyrovnaji v pohode a nektere to trosku nevychytaji...tak jako my 😉 😀 ja ti mocmoc drzim palecky,opravdu vim co to je,bezmoc,vztek...sileny.Urcite to zvladnes,musis si ty sama verit 🙂 ty jsi pro nej ta nejlepsi mama,mkterou muze mit!!! 🙂

sisinka5
12. črc 2009

bershka-presne ako pises aj ja som na malu nakricala aked som videla ako krivi ustocka moja mala macicka

a tiez som jej slubila zedostane po zadku ked vyrastie

diddi
12. črc 2009

alebo si precitaj temu - zomrelo mi dieta a garantujem ti,ze malemu nikdy neublizis

missymici
12. črc 2009

ahoj tiao...kdyz se ti mam priznat...malej do 3 mes.hodne bulel a meli jsme problemy s vecnym buzenim,JA nespala, a uz jsem pomalu ani nevedela jak to vypada spat skoro celou noc,nebo jenom par hodin v kuse.Byla jsem z toho vyrizena,navic me trapilo,ze syn mel koliky.Byla jsem obcas hrozna,protoze me chybel spanek a odrazelo se to na tom,ze jsem nekdy neunesla dlouhy plac maleho a hlavne kdyz nic na nej nezabiralo,vubec nic.MAnzel byl porad v praci,nikoho nemam na blizku kdo by me pomohl.Tak me obcas rupli nervy a asi 2x zarvala jsem na maleho ...TAk co je s tebou?PAk me to taky bylo moc lito a omlouvala jsem se mu.Hodne spatne jsem to nesla,protoze malej bulel porad a ja byla moc vysilena.PAk asi kdyz bylo malemu 2,5mes.jsme se domluvili s tchyni jestli si ho neveme na vikend.Tchyne bydli asi 70km od nas,ale stalo to zato.Vyrazili jsme si s manzou a svagrovou vecer na pivko,vratili jsme se nadranem,vyspali jsme se a ja se moc tesila zas na syna.Odreagovala jsem se,vypla jsem,uvolnila ze sebe ti nervy a sklidnila jsem se.
FAkt potrebujes vypnout,domluv se s manzelem,at t s tim pomuze.Nebo kdyz vis,ze ten vztek na tebe jde,tak v pravej cas ho vyhodit z hlavy,tim,zesi pripomenes tu chvili kdyz se stalo neco ceho si litovala a litujes,prejde te to.Nebo radeji ho nech osamote na bezpecnem miste a bez dal...Chapu te,a nejses spatna matka,jen nekdy s nekteryma miminkama to je trosku tezsi a rodice to spatne nesou.
Musis nabrat novou silu,jses vycerpana a potrebujes odreagovani.
A vis proc vlastne malej tolik place a nespi?

blandik
12. črc 2009

myslím, že jsi tak vyřízená - fyzicky, psychicky, že není divu, že soustavé brečení tě dohání tam, kde jsi. Mě stačil třeba hodinový jekot a byla jsem úplně out, nejprve se člověk bojí - co se děje, snaží se mu pomoci, ale prostě pak to rupne a já se třeba vzteknu. Ale u nás to zatím nebylo nikdy tak extrémní, abych se neovládla. To ho třeba položím do postele a odejdu - tam něčím třísknu, do něčeho kopnu a vrátím se s úsměvem na rtech.

Každopádně, někde jsem četla, že existuje PORADNA PRO NADMĚRNĚ KŘIČÍCÍ KOJENCEi:

http://www.nasemiminko.cz/poradna-pro-rodice-na...

Tak zkus na to mrknout a zavolat.

Kažodpádně každý výbuch vzteku, hrubší zacházení a zvýšený nebo jen podrážděný hlas zaviní jen mnohem delší a intenzivnější pláč miminka (mám to odzkoušeno, proto jsem raději mizela, když už jsem nemohla, a zuřila za rohem). Hodně sil.

mousunek
12. črc 2009

alishia - ono obcas nic jineho nezbyde, mam 11kiloveho skritka, chodit jeste neumi a kdyz potrebuju vyvencit psa moji mame a jeste svyho proste ho soupnu do klokanky a jdeme

artuse
12. črc 2009

alishia: nošení v náručí nebo šátku či ergonomickém nosítku (nemyslím klokanku) je právě nesrovnatelné 🙂 a navíc máš volné ruce, takže já věšela prádlo, utírala prach, atd. s prckem na břiše 😅 a těžká mi dcera v Manduce připadla až tak od 12-13kg, do té doby v pohodě 😉

tilko
12. črc 2009

tiao, každá žena, ktorá túži po dieťaťku a dostane tento neuveriteľný dar a stane sa matkou, by nikdy v živote úmyselne neublížila svojmu pokladíku. Preto aj ty si dobrá matka, ale si len človek a nie stroj. Si vyčerpaná, unavená, vystresovaná a z toho všetkého zúfalá. Musíš na chvíľu vypnúť, neboj sa požiadať o pomoc partnera, susedku, či zodpovedné dievča od susedov.
Ale ak máš naozaj pocit, že to nezvládneš sama, vyhľadaj odbornú pomoc! Viem o čom píšem. V rodine sa nám stalo pred pár rokmi nešťastie a to len preto, že daná matka chcela všetko zvládnuť sama a hanbila sa požiadať o pomoc blízkych.
My nie sme super ženy ani super matky. Také existujú len vo filmoch. My sme reálne. A preto musíme aj my oddychovať a naberať novú energiu, aby sme mohli byť milujúce a obetavé pre naše ratolesti.

megi93
12. črc 2009

Tiao, napadlo ma jedno riešenie. My sme nočné nespanie vyriešili kašou. Ja viem, že ešte plne kojíš, ale myslím, že aj pre teba a aj pre tvojho syna bude lepšie, ak sa obaja vyspíte. Už viaceré mamičky si chvália, že od kaše dieťa lepšie a dlhšie spí. Možno ak by si to skúsila, tak by ste si pospali dlhšie a bolo by Vám fajn. Ja ťa úplne chápem, aj mne ide občas z toho plaču švihnúť a tiež niekedy na malú zakričím, prípadne jej sotím do plienky. Občas pomáha ak silno zatlieskam...ona sa prekvapí a zostane ticho. V každom prípade si musíš oddýchnuť a kedže máš obmedzené možnosti je to asi ťažké. Možno by si mohla skúsiť homeopatiká na ukludnenie. Malému to neublíži, bude pokojnejší a bude lepšie spať. Sú vhodné myslím už od narodenia, alebo od tretieho mesiaca. Nemyslím, že by mu to mohlo ublížiť, jedine pomôcť. A skús si pospať s ním aj cez deň, viac si oddýchneš. A aj jemu to bude príjemné, ak sa zobudí vedľa teba.
Držím palec, daj potom vedeiť, ako ste na tom 🙂