Čím doma zabavit skoro tříleté dítě?

power700
31. srp 2010

Ahoj! Hlavně, když je tak ošklivé počasí jako dnes.. My jsme dnes kreslily, čmáraly do omalovánek a modelovaly z plastelíny. Puzzle ji zatím moc nebaví, vydrží jen chvilku. Čteme, stavíme kostky, lego..Co ještě vymyslet? Díky za odpovědi. 😉

beruska2x
31. srp 2010

taky nevim, uz sedivim.. u nas leje uz nekolik dni a to jsme zvykli byt 2x denne poradne venku...vse co je v dosahu a bezpecne uz mame odskousene 😅 😀 rad luxuje tak to kazdej den... 😉
klidne at je zima ale neprsi nebo zesedivim... rady privitam 😉 ale ne vyhlazovaci 😀

alterna
31. srp 2010

doma hodne malujem, čteme, občas pustime nakou pohadku
navštevujem se s kamardkou co ma stejne stare dite
poridli sjme nepromokave oblečení když furt leje a vyražíme aspon na chvilku
navštevujem mateřske centrum, bazén, detske divadlo apod

lenkabu
1. zář 2010

Jak píše alterna, pořiďte nepromokavé oblečení a vyrážejte i v dešti 😉 Já už tomu začínám i přicházet na chuť 😀

@power700 malá dělá stejné činnosti + čte si a hraje s kuchyňkou,to vše prokládám pohádkama

kapradina
1. zář 2010

tak to mate asi pravdu.ja uz jsem se divala taky po nejakych plastenkach a holinkach,ze jim koupim,protoze uz taky nevime co doma podnikat. 😀

marinka
2. zář 2010

Tak my si kromě toho, co už bylo napsáno, hodně hrajeme všelijaké hry, např. na obchod, malá je prodavačka a já k ní chodím nakupovat, stavíme s kostek domeček pro panenky, hrajeme si, že chodíme do školky apod. Taky pouštím DVD Cvičíme s Míšou a to Aničku hodně baví, opakovat ty tanečky. Moc ráda si prohlíží fotky, jak byla malá, nebo moje z dětství a svatební 😀 a dívá se na videa, co jsme natáčeli, když byla menší. Teď taky propadla stříhání, na dlouho se zabaví, když jí dám do ruky nějaký starý časopis a ona vystřihuje obrázky. A pomáhá mi při všem, co dělám, hlavně při vaření ji to baví. Sice to trvá třikrát tak dlouho, ale aspoň nám uteče rychleji propršený den a malá je nadšená 🙂 Je toho hodně, my se teda nestíháme nudit, ani když se nedá jít ven 😉

keeki
27. říj 2012

Dcera ráda vymalovává, takže omalovánky (voskovky, fixi, pastelky, prstové barvy), nebo cokoliv vyrábíme z ruliček od toal. papíru (pod dohledem pracuje s nůžkami, a docela ji to jde), dělali jsme krmítko pro sýkorky ze šisek, navléká korálky, staví z dupla, vláčkodráha, občas panenky a plyšáci (když jdeme ven má potřebu je vzít sebou).
Ale hlavně malování a vyrábění. Je pořád nemocná, tak bohužel velké courání po venku nelze, ale když je OK. tak jsme sbíraly listy pak je malovaly pak dělali obtisky, nebo z brambor jsem dělala razítka a malá razítkovala, jeden čas šla docela modelína. Potom jsou takové pohádokové dolepovací sešity se samolepkami, případně pracovní sešity - nekdy se dají sehnat pro 2leté, 3leté mívají je málo (dítě se učí barvy, nebo něco dokresluje, podle teček domaluje obrázek, hledá rozdíly aj.). Taky si čteme, začali s pexesem - zatím odkrytým, hledá dva stejné obrázky, skládá puzzle, teď dostala obrázkové kostky - ale to ji moc nebaví.
Pokud je zdravá tak určitě hřiště, herny, odrážedlo, bazén, pískoviště ale veřejné (doma ji nebaví).
Nápadů mám spoustu, ale času tolik není. Teď jsem koupila tvrdnoucí hmotu něco jako modurit, ale uschne to po 24hod. pak se na to dá malovat. Tak se těším až to vyzkoušíme.
Hodně nápadů pro domací tvoření se dá najít na netu.

tynaku
6. črc 2013

Ahoj, já také věčně nevím co mám s dětmi dělat, proto jsem se rozhodla podělit se s vámi o mé nápady.... 🙂
1) Společně zasadit nějakou rostlinku
2) Pomáhat vařit
3) Cvičení s Míšou ( dá se shlédnout i na youtube)
4) Hrát divadlo
5) Udělat něco jako Drtivou porážku ( 4-6 leté dítě to zabavý)
6) Vyrobit náhrdelník z bombónů ( medvídků) a potom ho někomu darovat nebo sníst
7) Vytvářet z modelíny zvířátka nebo jiné věci
8) Když máte křídy, tak jít si ven malovat
9) Dát na zem několik věcí,zavázat dítěti oči a aby rozpoznávalo co je to za věc např. ( zvoneček nebo jablko)
10) U holčiček hrát si na princezny nebo s panenkami a u chlapců si hrát s autíčky
11) Hra stopovaná: když je třeba dítě ve školce a já jsem dřív doma nebo je u babičky tak jdu ven a s pomocí kříd udělám na zem šipky a obálky,po kterých potom chodíme s malou a u obálek vždy hledá papírky,které jsem tam předtím schovala a plníme úkoly které jsou tam napsané..je to náročnější na přípravu ale je to naše oblíbená hra a tak jednou za čas ji uskutečníme.....

Doufám že se vám nějáké nápady hodili, a jak psala keeki,tak je toho hodně na internetu 😉

diniki
8. črc 2013

@keeki - jak psala keeki, knížky pro 2 leté až 6 leté se dají koupit v levné knize, za necelých 50 Kč. Samolepky se dají dobře znovu odlepit a nalepit, takže sešit se může využít vícekrát. Mají dva tipy - nalepovánky a hrátky. Oboje je dobré.
My taky koupili elektronické hry z lidlu, byli tam zrovna nedávno, tak je třeba ještě někde mají. Za 99 Kč. Jsou to obrázky s tužkou, která svítí a hraje při správné odpovědi, to malou moc baví.
Taky doma za špatného počasí stavíme stan a bunkry, pak si tam nanosíme dobroty a čteme, nebo si hrajeme na domácnost.
Jinak dobrá otázka a spoustu tipů, díky.

michaelanavrc
4. bře 2016
Uživatel michaelanavrc je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od michaelanavrc.

my jsme ted malemu poridili magicpen jestli znate, jinak stale drci lego a omalovanky 🙂 obcas nejaka pohadka, ale nechci aby si na televizi ci tablet nejak navyknul.

alpakovo
22. lis 2023

U nás letos bude velký Duplo vlak,(dva už má, takže doplnění), Albi knížky a sonický kartáček 😉