Čím mýt vlásky 3 týdennímu miminku? A kdy ho ostříhat?

amaroun
19. říj 2009

Mám třitýdenní miminko, které se narodilo s vlásky dlouhými 10cm. Slyšela jsem pověru že před prvním rokem by se dětem vlasy neměly stříhat. Ale je to kluk... Taky nevím čím vlásky mýt jestli šamponem, mýdlem nebo stačí vodou a jak často. Má taky někdo vlasaté mimi? a kdy jste ho poprvé stříhali?

beruska2x
19. říj 2009

ahojky, vlasky neni potreba myt necim specialnim, vetsina pripravku pro mimi je jak na telo tak na vlasy ale s tim strihanim bych pockala, oni jim vetsinou vypadaji samy, alespon z casti, ja poprve maleho strihala tak v 8m, mel to dlouhy, tocilo se mu to a potil se chudak... od te doby uz 2x zase...

shaula
19. říj 2009

Že se děti do roka nemají stříhat, to je jen nepodložená pověra, prý se jim tím zkrátí život, haha 😀 😀 😀 Pokud mu to nějak nevadí, tak to klidně nechej, ale jestli mu to třeba leze do očí nebo ho to nějakým jiným způsobem rozčiluje, tak ostříhat. Kluci mají 15 měsíců a ještě stříhaní nebyli, protože není co, mají vlásky delší jen vzadu a tam jim to nevadí, tak proč je zbytečně trápit stříháním. Ale viděla jsem holčičku, které už v 7 měsících lezly vlasy až k nosu a to jsem se teda hodně divila, proč ji neostříhají... 😕
Mýt stačí vodou, nepoužívej zbytečně moc kosmetiky 😉

meleri
19. říj 2009

amaroun,
bacha možná mu později tyto vlasy vypadají a pak začnou růst ty "opravdové" i když syn od kámošky měl taky dloué vlasy od narození a nevypadalo mu nic..oni mu to zastřihujou jenom v předu, aby mu to nelezlo do očí.

katka82
19. říj 2009

No já slyšela že se nesmí vlásky stříhat do roka kvůli fontanele 😕 ale co je na tom pravdy to nevím 😉

kocicinka
19. říj 2009

Ahojky, my máme taky hooodně vlasatého chlapečka, od porodu mu vlásky dost vyrostly, vůbec mu nepadají, naopak se mi zdá, že houstnou. Já jsem byla taky vlasatá a mám hodně vlasů, má to zřejmě po mě. Myju mu je jen čistou vodou a rozhodně mu je nestřáhám a ani to nemám v plánu. Já sama jsem měla vlasy skoro na zem 🙂