Čím nahradit mléko v 6ti měsících?

alena36
1. čer 2011

Mám půlročního chlapečka, který odmítá mléko (jak MM tak UM). V noci něco málo ve spánku vypije ode mne, je už na příkrmech a i když se snažím do příkrmů mléko zakamuflovat, tak to nestačí. Nejhorší je ráno, kdy odmítá mléko úplně a tak marně přemýšlím, co mu dát místo mléka. Doteď jsme ho "trápila" stříkačkou, a i když mě některé maminky asi ukamenují, bylo to nutné. Ale teď už se brání moc a já netuším, čím to mléko nahradit.
Jídelníček je tento:
4:00 - kojení - dá asi tak 50 ml, zbytek stříkačkou bohužel i pod nátlakem
8:00 - stříkařkou 120 ml - to je horor a chtěla bych nějakou náhradu, abych ho tak netrápila, netuším co
12:00 - masozelninový příkrm, tam nějaké mléko propašuju - sní cca 110 g a v tom je tak 20 - 30 ml mléka
16:00 - banánové mléko cca 90 ml (UM asi 70 ml) + dojedení ovocnou přesnídávkou
20:00 - mléšná kaše - cca 120-130 g
0:00 - kojení - zase si cucne tak 50 a zbytek stříkačkou do cca 90 ml

Potřebuju něco, čím nahradit těch 120 ml ráno, protože je to už fakt neúnosné, on prostě mléko NE

babulinkab
1. čer 2011

@alena36 a třeba bílej jogurt by už nemohl jíst? buď s nějakým ovocem nebo s přesnídávkou? já jsem u obou začínala s příkrmy až v 6 měsících, tak nevím, když se začíná dřív od kdy se ten jogurt může.

weri1
1. čer 2011

poradila bych se s doktorkou, takhle radit od laiků...nevím nevím

andy80
1. čer 2011

Přestala bych s příkrmy, přeci jen půlroční dítě má být ještě převážně na mléčné stravě a v necelém půl roce aby přestal pít mléko je hodně brzo. Určitě bych se poradila s pediatrem.

Přečetla jsem si tvé úvahy o kojení. S kojením s tebou souhlasím, ale dle mého si na syna vychrlila příkrmy moc rychle, tak se teď nediv, že ti odmítá mléko. Ale bohužel mléko děti do roka opravdu potřebují, jejich strava má být převážně mléčná. Nejsem extra opatrná, s kojením jsem měla velké problémy, syn nebyl kojený vůbec, neudělalo se mi mléko a dcera byla kojená do šesti týdnů, pak se mléko úplně vytratilo, ale to co jsem si přečetla u tebe mě šokovalo. Vždyť máš ještě malé miminko, kterému není ani půl roku. Teď ti to možná přijde normální - píšeš moje dítě si vybralo. Ono by si nevybralo, kdybys to do něj necpala, ale až jednou bude mít nějaké problémy, tak si to možná budeš hodně vyčítat. Neříkám krmit děti podle tabulek, podle nich jsem se nikdy neřídila, ale všeho s mírou.

veronikaka
1. čer 2011

Já bych teda určitě taky zašla za doktorkou. Na trhu je obrovský množství mlík a pediatr ti určitě poradí. Na to, že mu je 5 měs a kousek, tak si myslím, že má dost velkej mix. Dle doporučení by se mělo začít od 5. (ukončenej 4.měs) se zeleninou a až po měsíci ovoce a maso .... Jogurt bych do něj necpala ... Zajdi co nejdřív k doktorovi, protože se malej může proti něčemu bránit ....

veronikaka
1. čer 2011

Souhlasím s Andy80 asi bych taky přestala s příkrmama ..... Pokud by si měla zájem, pošli mi e-mail a já ti pošlu moc pěkně vypracovanej postup na příkrmy.

berenika39
1. čer 2011

už jsem jednou na nějaký tvůj dotaz reagovala, to, že v polovině šestého měsíce jí všechno není jeho volba, to je tvoje aktivita. tím pádem má k dispozici cokoliv jíného, než mléko, a to potřebuje. není to o kojení, to se ne vždycky podaří, ale připravené není dítě v pěti měsících na všechny příkrmy - maso, zeleninu, ovoce, kaše, jogurty. může mít opravdu nějaké problémy s trávením mléka, a ty mu tou "pestrou stravou" ještě přiděláš problémy. určitě bych se poradila s pediatrem. první měsíce jsou moc důležité, taky nejsem zastínce tabulek a předpisového měření ml , ale ten spěch je na škodu. nahradit mléko v kojeneckém věku nejde.

veronikaka
1. čer 2011

@berenika39 To není polovina šestého, ale pátého ... Je to fakt brzy. On z toho musí být pěkně přecpanej ...

berenika39
1. čer 2011

@veronikaka 🙂 když je na světě 5 měsíců a dva týdny, je to polovina šestého 🙂 .

veronikaka
1. čer 2011

@berenika39 Já tyhle mimi počty fakt nechápu. Proč se to nemůže brát ne ukončenej 4.měsíc, ale od 5. ???? 😀 😀 😀 Ono je to nakonec jedno, protože je to stejně brzo.
Ještě jsem zapomněla poznamenat, že jsem blondýna 😀 😀 😀 To mě omlouvá......

lucie777
1. čer 2011

@alena36 A proč mu to nedáš normálně ve flašce nebo v hrnečku s nějakým pítkem? Zkoušela bych různý druhy, něco si vezme.. 🙂 Já příkrmy taky nijak nehrotila, ale mlíko úplně vynechat nemůžeš..

lucie777
1. čer 2011

@veronikaka Na to už taky byly i diskuze, co je vlastně ukončenej x-tej měsíc.. 😀 takže nejsi sama, ale když se mimi narodí, je mu 0, když oslaví 1 měsíc, je už na světě celej 1 měsíc, takže je to ukončenej 1.měsíc, což se rovná od 2 měsíců.. 😀

berenika39
1. čer 2011

@veronikaka nevadí, nic se neděje, první měsíc - až když hoodžije, je ukončený, šestý - až když ho odžije, je ukončený, tady to dikusotvané mimčo ještě nemá zdaleka ukončený šestý měsíc...a je to tak, je to kojenec....na jídlo má čas...kojení nekojení....mlíčko by mělo mít. vím, že to ne vždycky jde, ale když se mu nabídne všechno možné, je jasné, že mléko bude na posledním místě v žebříčku popularity.

ffiinnkkaa
2. čer 2011

@berenika39 No u některých to tak není 🙂 I kdych chtěla cpát malého čímkoliv mléko bude pro něj nej 🙂 Ale se vším ostatním s tebou naprosto souhlasím 🙂

apollo11
2. čer 2011

Souhlasím s @andy80, je to složité, ale v tomhle věku ty příkrmy nelze brát jako náhradu mléka. S příkrmy ze začátku fakt opatrně. Jinak bojkoty mléka se vyskytují často, taky jsem to zažila (i když později). Opravdu těžké takhle poradit, může to být právě reakce na nějakou změnu v jídelníčku, problémy s trávením.. i toho mléka třeba ☹ Jinak jogurt až tak od 8m, dřív ne..

marda
2. čer 2011

holky tak jestli jste cetly,tak Danecek ma problemy s mlickem od zacatku a porad beze zmen,,,,vim ze mlicko je dulezity,ale kdyz ho odmita,tak jak ho do nej ma asi dostat,ze?a jestli basti prikrmy a chutnaji mu...no a?at basti co uzna za vhodne....vsak vy taky nemilujete vsechno jidlo...a lit to do nej pres nasili,zda se mi ponekud ujety,,,bude mit k tomu jeste vetsi odpor...

alena36
autor
2. čer 2011

jenže holky, on mlíko nesnáší od 2 měsíců, skončili jsme i na bulovce, protože mlíko nejed. To si fakt myslíte, že je lepší do něj mlíko cpát násilím, kdy mu tečou slzy než mu dát příkrm, který v pohodě zbaští. Myslela jse, že mě milé supermatky pochopíte, ale příkrmy máme povoleny od dr., i ta pochopila, že Daník prostě mlíko nechce - proč to nechcete pochopit a hned kamenujete. Nemyslím si, že mu příkrmy škodím, sama dr. mi řekla už před měsícem začít s ovocem a masem.
Chtěla jsem poradit, ale zase jsem se setkala s fanatismem okolo mléka, no nic.

alena36
autor
2. čer 2011

@veronikaka a kdybych přestala s příkrmy, tak to dopadne tak, že skončíme se sondou v žaludku, protože on je schopen být 10 hodin o hladu a mlíko stejně nepozře, takže tuhle radu neberu

marda
2. čer 2011

@alena36 delej vse jak citis na super matky se vykasli....rid se malym,co jemu i tobe vyhovuje

babulinkab
2. čer 2011

@alena36 já si nemyslím, že to děláš špatně, prostě po dohodě s dr. to děláš tak, abys pro své dítě udělala to nejlepší, nutit něco násilím, v žádném případě, to by taky mohlo způsobit ještě horší problémy a odmítání veškerého jídla
on kdo nezažil, jaké s dítětem můžou být problémy s jídlem tady může kázat, co je nejlepší, ale skutečnost je trochu jinde

alena36
autor
2. čer 2011

@berenika39 hele di někam se svýma supernázorama, možná ti tvoje dítě pije mlíko na hektolitry, ale ne každý dítě je takový. Hele já měla příkrmy od 3 měsíců a jsem zdravá jako řípa....

gabka32
2. čer 2011

@alena36 mojí dcerce pediatr vyloženě příkrmy doporučil, příští týden bude mít teprve 5 měsíců (odžitých 😀 )
od počátku jsme měli problémy s kojením.. stříkačka, odsávačka můj věrný přítel... do 3 měsíců celkem pila z prsu, ale ted to pytlíkujem jak se dá - v noci kojení - ale moc asi neupije, přes den flaška (prso ve dne odmítá, respektive nechce čekat až se spustí mlíko) takže dostane flašku s odstříkaným MM případně UM) myslela jsem že takto budu ještě chvíli pokračovat, ale mlíka mi rapidně ubývá....
no a Dr. mě překvapil tím, že už bych měla dávat příkrmy. že raději než UM, tak zavést zeleninu, ovocno-mléčný příkrm i kaše. samozřejmě ne vše najdenou, ale tvářil se tak, že po pár týdnech už by mléčné dávky měly být jen 2-3 denně.

chápu tě, že se trápíš, když to mlíko nechce, nic s ním nenaděláš. a při krmení násilím by si ještě k mlíku vybudoval větší odpor... asi bych to dělala jako ty, snažila se procpat co nejvíce mlíka do příkrmů a možná ty jogurty, jestli to dr.doporučí. moje první dcera nepije mlíko tak od roku a půl, ani jednu skleničku, zato na večeři sní jedině krupicovou kaši, tak se uklidnuju tím, že těch 250ml mlíka v ní má a pak ještě přes den jogurt či tvaroh, sýry... no je to boj s těmi dětmi, co? držím palečky, at ti malý prospívá 😉

alena36
autor
2. čer 2011

@babulinkab díky za rozumný názor, on kdo to nezažil, tak fakt nepochopí, můj Daník nikdy nepláče, jen když má jíst mlíko, vím, je to možná divný, ale je to tak. A zařívací problémy nemá, kaká hezky, břichaboly nemá

apollo11
2. čer 2011

@alena36 NIkdo tu nikoho nekamenuje 😉 Asi bych nechala udělat vyšetření na alergii a intoleranci (ta by to mohla být). Ptala jsi se na příkrmy, taková je bohužel odpověď, problém je ale v tom odmítání mléka.

alena36
autor
2. čer 2011

@lucie777 ne nevezme si, samotný mlíko si nevezme kdybych ho dávala v kdoví čem

em_ka
2. čer 2011

@alena36 Naprosto chapem cim prechadzas. Moja dcera zacala odmietat mlieko v 3. mesiacoch. Nechcela to pit ani za nic. Radsej plakala hodinu a pol, nez aby to vypila. Od unavy zaspala a vtedy uz konecne to blbe mlieko vypila. Dlhe mesiace sme chodili za doktormi (pediatricka 2x za tyzden, ultrazvukove vysetrenie, ci nahodou nema sryty reflux,gastoro, skusali sme bezlaktozove mlieko) nastastie nic nenasli, ona je uplne zdrava, diagnoza, nema rada mlieko! Takto sme sa trapili mesiac a pol a nikomu to neprajem, pretoze to bolo vazne strasne obdobie. Vidiet ako dcera place od hlady a ja nemozem nic... Ako 4,5mesacna sme zacali s prikrmami, naraz so zeleninou a s kasickami, 2 alebo 3 tyzdne na to (uz neviem) maso a ovocie. Nastastie lyzicku mala rada a zacala pribierat, od hlady uz neplakala, ale to blbe mlieko nepije ani dodnes. Uz papa jogurt, to ako-tak ide... Mliecko riesim v spanku alebo do toho namocim kukuricne chrumky, burizon alebo detske susienky a papa to lyzickou (zda sa mlieko nema rada len v tekutej forme). Skus to tak, nic ineho poradit neviem, stale bojujeme a asi bojovat budeme 😒
S prikrmami neprestavaj, nieco jest musi.

Maminky neutocte, ona praveze urobi vsetko mozne, aby jej dieta nehladovela. Budte radi, ze to, co prezila ona a ja, vy ste nemuseli.
@andy80
@veronikaka
@berenika39

alena36
autor
2. čer 2011

@em_ka díky, jsem ráda, že nejsem sama, kdo má mimčo, co nemá rádo mlíko.

carole
2. čer 2011

Moje dcera byla plně kojená , s příkrmy jsme začaly brzy, na radu mudr. na zač.6m.
MM také moc nevypije ,samotné jen 2x za noc. Po každém denním dokrmu ještě dokojím ,docela se mi to osvědčilo.Dokrmuji 5-6x denně malé porce (ovoce , masozelenina,ovoce, zelenina, rýžová kaše).
Tolik z praxe.

lucie777
2. čer 2011

@alena36 Tak já bych mu prostě dávala mlíko do těch příkrmů, nasypala bych mu tam pár lžiček sušenýho mlíka a bylo by, to snad nepozná, když to bude mít v zelenině něbo ovoci, aby teda měl nějaký potřebný vitámíny, ale jinak bych normálně pokračovala v příkrmech, od půl roka bych klidně dala i ten jogurt, my začínaly s bílou Activií a Holandií, do toho sem dávala rozmixovaný čerstvý ovoce..

slavicky
2. čer 2011

@alena36 i já se Tě musím zastat 🙂 ne každýmu dítku jde zavést příkrmy podle tabulky. Prošla jsem si obdobím, kdy se na mě dívalo skrz prsty že nekojím (zdravotní důvody, které tu nechci rozebírat). V 5 měsících mi malá začala odmítat UM (vypila tak 60 a konec). Takže jsem začala pomalu se zeleninou a od té doby papká krásně. Kdybych postupovala přesně podle toho co mi radí mudra, tak by mi malá měsíc nejedla. Možná jsme začali dřív, než píšou v knížkách, ale malá je spokojená, prospívá a nepočítám každej ml, kterej vypije. Takže buď v klidu a věř své intuici 🙂 než mimimko nutit násilím, tak to radši pomaličku zaváděj jídlo co mu bude chutnat 🙂

em_ka
2. čer 2011

@alena36 Rozhodne nie si sama, tu na MK je vela maminiek ktorej dieta odmieta mlieko a na to ani jeden doktor nema radu. Baby ale maju pravdu v tom, ze to mlieko potrebuje, takze skus to prepasovat do uplne kazdeho jedla. Najnovsi trend je, ze mliecne vyrobky treba zaviest od ukonceneho 6m, tak za par tyzdnov skus treba ten jogurt, samozrejme po malych davkach, ale radsej sa porad s pediatrom.
Kamoska ma o 2 tyzdne starsiu dceru ako ja a ona zase chce len mlieko a ziadny prikrm. V 9. mesiachoch pije len mlieko! Tak nech ma ta moja maly problem s tekutym mliekom (s kasickami kupodivu nie), nez aby mi nechcela lyzicku 😉