Čím nahradit mléko v 6ti měsících?

alena36
1. čer 2011

Mám půlročního chlapečka, který odmítá mléko (jak MM tak UM). V noci něco málo ve spánku vypije ode mne, je už na příkrmech a i když se snažím do příkrmů mléko zakamuflovat, tak to nestačí. Nejhorší je ráno, kdy odmítá mléko úplně a tak marně přemýšlím, co mu dát místo mléka. Doteď jsme ho "trápila" stříkačkou, a i když mě některé maminky asi ukamenují, bylo to nutné. Ale teď už se brání moc a já netuším, čím to mléko nahradit.
Jídelníček je tento:
4:00 - kojení - dá asi tak 50 ml, zbytek stříkačkou bohužel i pod nátlakem
8:00 - stříkařkou 120 ml - to je horor a chtěla bych nějakou náhradu, abych ho tak netrápila, netuším co
12:00 - masozelninový příkrm, tam nějaké mléko propašuju - sní cca 110 g a v tom je tak 20 - 30 ml mléka
16:00 - banánové mléko cca 90 ml (UM asi 70 ml) + dojedení ovocnou přesnídávkou
20:00 - mléšná kaše - cca 120-130 g
0:00 - kojení - zase si cucne tak 50 a zbytek stříkačkou do cca 90 ml

Potřebuju něco, čím nahradit těch 120 ml ráno, protože je to už fakt neúnosné, on prostě mléko NE

andy80
2. čer 2011

Ne, tohle fakt nemá smysl. Dejte dítěti do ruky párek a určitě taky bude spokojené. Ale až budou mít ve dvaceti problémy s žaludkem, tak to můžou vyčítat jen a jen vám.

Tím končím diskuzi, protože tohle opravdu nemá cenu.

alena36
autor
2. čer 2011

@andy80 proboha, čteš co tu píšu, měsíc a půl mě jen zeleninu, kaši, maso a ovoce má až poslední týden

andy80
2. čer 2011

@berenika39 aspoň někdo s rozumným názorem

andy80
2. čer 2011

@em_ka od 7 měsíce, vždy se jedná o ukončený měsíc

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
andy80
2. čer 2011

ukončený 7 měsíc je 7 měsíců a 4 týdny, tudíž začátek 8 měsíce, ale to tu zbytečně čísilkujeme, každopádně v 5,5 měsících je na maso brzo.

chita
2. čer 2011

@andy80 No tak to bych asi taky měla změnit Dr. my jsme na maso najeli po 14 dnech na zelenině. Tj. malýmu byli 4 měsíce a 14 dní. A klidně mě ukamenujte.
Ale asi někdo jiný má špatný info, neboť maso od 7. měsíce je totální blbost, pokud máš příkrmy už od 4. měsíce.

marda
2. čer 2011

@alena36 hele oni budou stejne mlyt tu svou pravdu....misto aby daly radu,tak te zacnou poucovat co by se mělo a nemelo a to ti je k nicemu....a o mliko nejde,jde o vapnik....

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
zuzau2
2. čer 2011

Ahoj všem, já osobně nevidím nic špatného na tom, že jsi mu dala masozeleninový příkrm. Zeleninové příkrmy se mohou dávat od ukončeného čtvrtého měsíce, takže jestli si začla tím a po měsíci najela na masozeleninu, tak v tom nevidím problém, obzvlášť, když ti odmítá mlíko. Pokud vím tak na skleničkách je to psáno vždy od ukončeného daného měsíce a první lžička masozeleniny třeba od zn. Hami je už od ukončeného čtvrtého. Já jsem s příkrmy začala v ukončených pěti m, protože holky mi začaly pít mlíko po necelých dvou hodinách, takže mi dr. poradil začít s příkrmy...byly stále hladové a mlíko už je tolik nezasytilo. Já si myslím, že co doktor, to jiný názor a stejně tak je to s dětmi...každé je jiné a ne každé je tabulkové. Některé maminky tu napsaly co dělá Alena špatně, ale už nenapsaly, čím má to mlíko nahradit........
Tak ať se to brzy zlepší a Daneček pěkně jí a roste 🙂

petra49
2. čer 2011

Ahoj holky, není to s dětma lehký, my jsme od narození na UM - protože syn se choval, jak kdybych měla prso prašivý. Strašně mě to trápilo, ale co UM pil, tak jsem se s tím smířila. S příkrmy jsme začli od ukončeného 5m a sinlac kaší na noc, protože se budil v noci moc často. Teď nám je 10m a mlíko též už nějakou dobu odmítá i s ostatním jídldem žádná sláva, tak se snažím jak to jde. Přibírá mi tak 100 - 150g za měsíc, teď na 10m měl 8260g a 71cm a dr. říkala, že je v pořádku. Je to těžký, byla jsem z toho na nervy, když nechtěl jíst, ale co - teď říkám, že snad hlady nikdo sám neumře a když to člověk do nich rve násilím, je to ještě horší. Opravdu jsem se setkala s tím, kdo nezažije nepochopí a to se netýká jen jídla. A myslím, že každá máma aspoň ta normální dělá pro své dítě maximum.

petra49
2. čer 2011

Hlavně, že jsou děti spokojené a není nic horšího než vystresovaná máma, protože pak je i dítě nevrlý neb to vycítí- vlastní zkušenost.

petra49
2. čer 2011

My začli od ukončeného 4m kaší na noc, od 5.m zeleninou a na maso jsem měsíc taky nečekala, myslím, že už ho měl po týdnu dokonce. Vždy jsem mu poprvé dala pár lžiček a když mu nic nebylo- druhý den většinou dojed skleničku tu malou a takhle jsem postupovala, od 6m ovoce, od 8m bílý jogurt, teď dám i sem tam rohlik loupák

peggy722
2. čer 2011

@em_ka Moje kamarádka měla s holčinou to samý, prostě mlíko bojkotovala a bylo jedno jestli MM UM, láhev, prso, prostě všechno marný. Taky začínaly s těma příkrmama v pátým měsíci, dneska jogurt, tvaroh sní, ale mlíko nepije doteď.
@alena36 Zkus mu to mlíko pašovat kam se dá, já jsem ho taky donedávna dávala Ele do některejch příkrmů, ale to s píš z důvodu, že jí to jinak nechutnalo 😀 , třeba brokolice nebo květák. A kaši by si nevzal ?

peggy722
2. čer 2011

@berenika39 jenomže testy na intoleranci laktozy jsou v tomhle věku dost neprůkazný, takže by se třeba stejně nic nezjistilo.

peggy722
2. čer 2011

@berenika39
nebo se dá vápník dodávat uměle. Časem mu muže přidávat do přesnídávek různý semínka, ty obsahují hodně vápníku. Sójový mlíko se nemá dávat dětem do tří let pravidelně, takže zkusit spíš to rýžový. Problém je, že pokud ječí, jen to mlíko vidí, tak je fuk jaký bude.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
peggy722
2. čer 2011

@em_ka Kamarádka to tak měla taky, ať chtěla nebo nechtěla, tak to mlíko do ní prostě rvala,a le bylo to o nervy.
Já mám spíš opačnej problém, jak omezit přísun mlíka u mýho nenažranýho dítěte. 😲 Ta by mohla snad mlíko 6x denně a k tomu 3x příkrmy.

luthien.k
2. čer 2011

@andy80, jen k tomu zavádění příkrmů, co odkazuješ - názorů, jak správně zavádět příkrmy, je mraky, takže co se píše na jednom serveru o dětech, to to rozhodně nelze brát jako dogma. Najdu Ti jiné stránky, kde se po zelenině doporučuje zavádět maso a až pak ovoce atd... Neexistuje univerzálně platný a jedině správný názor. Je to také o intuici, pocitu a hlavně zdravém rozumu. Já myslím, že @alena36 se opravdu snaží 😉
@berenika39, přesně tak, to jsou nejnovější poznatky, takže ony to naše matky nakonec nedělaly až ta špatně, když jsme měli ještě před půl rokem krupicovou kaši a vejce a tak 🙂 Ne vážně, hlavně s rozumem, opatrně, postupně, novou věc lépe dávat pět dní po sobě, kdyby byla reakce (v naší populaci je 40% atopiků, čili těch, co mají alergie, astma, ekzémy a první setkání s alergeny se děje právě prostřednictvím příkrmů - a jejich počet stoupá), aby se to poznalo.

peggy722
2. čer 2011

@zuzau2 Výrobce skleniček nesmíš brát tak doslovně. když vidím, že jsou schopný nacpat od 4. měsíce rajskej protlak, špenát, pepř, sůl apod. 😠 Takže já raději vařím sama, aspoň vím, co tam dávám. je fakt, že maso má Ela tak jednou týdně a to je jí sedum měsíců. Ale ona toho mlíka vypije hodně, ale tady řešíme dítě, co nechce mlíko a maso je zdroj bílkovin, tak asi proto jí to doktorka doporučila už teď a 2x týdně není moc.

alena36
autor
2. čer 2011

teda tady se to zvrhlo, dneska jsem vyzkoušela něco, v čem bylo mlíko a Daník toho zbaštil 160 g po ránu, ale radši nebudu říkat, co to bylo, aby na mě andy80 nezavolala sociálku, že ohrožuju svoje dítě. Ale nebylo to nic, co by nesměl. Pro mě furt lepší arianta, než mu to lít do chřtánu násilím

alena36
autor
2. čer 2011

teda tady se to zvrhlo, dneska jsem vyzkoušela něco, v čem bylo mlíko a Daník toho zbaštil 160 g po ránu, ale radši nebudu říkat, co to bylo, aby na mě andy80 nezavolala sociálku, že ohrožuju svoje dítě. Ale nebylo to nic, co by nesměl. Pro mě furt lepší varianta, než mu to lít do chřtánu násilím

jasekd
2. čer 2011

O boze, radeji se na nic takoveho neptat tady...
Ja se k tomu vyjadrovat nebudu, protoze se to opravdu stale meni a tazatelka se snazi co muze a nema to lehky. Jen k tem "ukoncenym mesicum atd", tohle tema tu bylo mockrat a nechapu, co je na tom nejasnyho.
@andy80 Ukonceny 7. mesic je 6 mesicu a 4 tydny 😉 Kdyz se decko narodi, zacina svuj 1. mesic zivota na tomto svete, a kdyz ma ty cca 4 tydny, tak ten mesic ukonci a zacne si zit svuj 2. mesic, ten skonci na cca 1 mesici a 4 tydnech a zacina 3. mesic atd. Pak to mas o mesic posunute nez holky, mozna slovickareni, ale podle me jednoducha matika 😀

zuzau2
2. čer 2011

@peggy722ahojky, já je klidně doslovně brát budu,myslím si, že to mají složením přizbůsobené k věku dítěte a jsou ověřené. Pro mě zase lepší pro začátek zavádění příkrmů, než vlastní výroba...nikdy nevíš co kupuješ, pokud si to nevypěstuješ sama. Vařit sama jsem začala až později.

apollo11
2. čer 2011

@alena36 No držím palce, musí to být těžké. Mně malá nechtěla mléko (ani moje, ani UM) kolem 9-10m, jedla ho taky jedině v kaši, ale to už jsme byly slušně na příkrmech, takže se to dalo ukočírovat. Pak ho zase začala mít ráda. Tím chci jen povzbudit, že to můžou být určitá období, ale jestli jsi psala, že to trvá od 2m, tak to už problém je ☹ JInak mě napadlo ještě rýžové mléko (prodávají v DM), to je v podstatě náhrada mléka, aspoň zkusit. A zeleninu s obsahem vápníku - brokolici, květák, později pak luštěniny, řasy.. A co nejvíc kamuflovat. Ty vyšetření bych ještě zkusila, ať víš jistě, že to není jiný problém, že prostě jen nemá rád mlíko.

petra49
2. čer 2011

Ahoj aleno 36, můžeš mi to písnout třeba do IP, že bych to taky vyzkoušela. díky moc

giselka
2. čer 2011

@alena36 taky existuje mlíčko s kaší, jestli baští kašičky, třeba by si dal 😉 A když nebude pít mlíko, tak se podle mě svět nezboří, pak už je na dr, aby Ti poradila jak jinak doplnit vitamíny jako vápník atd. Pořád lepší, než aby byl hlady 😉
Jinak co se týká zavádění příkrmů, je to co doktor, to názor a co bylo správně před pár lety je teď špatně 🙂 A moje dr mi zas říkala, že maso se má dávat zhruba měsíc po prvním příkrmu, takže po měsíci a půl v tom nevidím problém 😉
@andy80 7 měsíců a 4 týdny je ukončený 8. měsíc, začátek 9. 😉

alisek
2. čer 2011

Aleno a jak děláš kaši, kupuješ už mléčnou nebo dáváš do UM nemléčnou kaši??? pokud jen to první tak zkus do UM dávát nemléčnou, já to tak dělám, mám koupené dvě- rýžovou od sunarky a pak pohankovou od alnatury z DM a dávám do toho občas propasírované ovoce. Já bych dávala i po ránu kaši nevidím natom nic špatnýho.

peggy722
2. čer 2011

@zuzau2 Tak já nevím, ale jestli ti přijde v pořádku že Sunárek dává do příkrmu pro půlroční dítě pepř, tak ti to neberu. 😨 Já kupuju většinou biozeleninu, buď v Albertu nebo od farmářů a ostatní přísady, jako vločky, jáhly atd ve zdravý výživě. Skleničky dostává tak jednou, dvakrát týdně a to jenom proto, že se tu nedá sehnat biomaso a to co prodávaj jako maso v Alebertu jí dávat nebudu. A ona ho ani nemá moc ráda, jako sní to, ale moc nejásá.
Zajímalo by mně na základě jakých studií to ti výrobci míchají, když všude čtete nesolte, nekořeňte, nepoužívejte agresivní potraviny a pak tam někdy namíchaj kombinace že nad tím zůstává rozum stát.

zuzau2
2. čer 2011

@peggy722 já Sunárek nekupovala, takže nevím co obsahuje, to už si musí každá maminka přečíst sama. Bydlíme na malém městě, kde biozelenina není dostupná, takže skleničky pro mě byly jediná varianta. Myslím, že těch skleniček je hodně na výběr, jak druhů tak výrobců....já byla spokojená. Doktor nám říkal, že ne všechno, co je bio je zárukou kvality a zdraví....takže opravdu je to na každé z nás 🙂