Čím nahradit mléko v 6ti měsících?

alena36
1. čer 2011

Mám půlročního chlapečka, který odmítá mléko (jak MM tak UM). V noci něco málo ve spánku vypije ode mne, je už na příkrmech a i když se snažím do příkrmů mléko zakamuflovat, tak to nestačí. Nejhorší je ráno, kdy odmítá mléko úplně a tak marně přemýšlím, co mu dát místo mléka. Doteď jsme ho "trápila" stříkačkou, a i když mě některé maminky asi ukamenují, bylo to nutné. Ale teď už se brání moc a já netuším, čím to mléko nahradit.
Jídelníček je tento:
4:00 - kojení - dá asi tak 50 ml, zbytek stříkačkou bohužel i pod nátlakem
8:00 - stříkařkou 120 ml - to je horor a chtěla bych nějakou náhradu, abych ho tak netrápila, netuším co
12:00 - masozelninový příkrm, tam nějaké mléko propašuju - sní cca 110 g a v tom je tak 20 - 30 ml mléka
16:00 - banánové mléko cca 90 ml (UM asi 70 ml) + dojedení ovocnou přesnídávkou
20:00 - mléšná kaše - cca 120-130 g
0:00 - kojení - zase si cucne tak 50 a zbytek stříkačkou do cca 90 ml

Potřebuju něco, čím nahradit těch 120 ml ráno, protože je to už fakt neúnosné, on prostě mléko NE

berenika39
2. čer 2011

@alena36 možná by to šo i slušně 🙂 . neútočím. ptala jsi se, odpovídám. nemůže to být tak, že malý má problémy s trávením mléka a proto ho odmítá? existuje alertgie na bílkovinu KM, intolerance laktozy, to jsou zdravotní problémy, které příkrmy nevyřešíš. co ti na to říká doktorka?

alena36
autor
2. čer 2011

@berenika39 on když spí, tak si trochu cucne v reflexu, ale ne moc (mám váhu), nikdy neblinkal, neměl divné průjmy apod. a třeba UM v bramborové kaši baští a nic mu není, prostě nemá rád chuť obyč.UM nebo MM, nic víc. Kdyby měl problémy s intolerancí apod., tak mi do dvou měsíců nepije 700 ml denně bez problémů. Pak začal odmítat kojení ale takovým řevem, jaký jsi asi nezažila, buď byl líná sát, nebo mu to přestalo chutnat. Nepomohlo ani UM.
Doktorka uznala, že nemá rád mlíko a od 4.měsíce doporučila příkrmy.

chita
2. čer 2011

S příkrmami buď v klidu. Já jsem plně kojila bez problémů a chtěla jsem i dál až do 6. měsíce. Jelikož měl hraniční jaterní testy, tak nám bylo nařízeno omezit kojení a už od 4. měsíce dávat min. 2 příkrmy a do ukončeného 6. měsíce musíme mít zavedeny 4. nemléčné příkrmy.

Já bych vyzkoušla víc druhů UM a jinak bych klidně jela v příkrmech.
Já jsem jako malá mlíko odmítla ve 3. měsících a přežívala jsem jen na banánech a čaji, později na příkrmech. A přežila jsem to bez následků.
POZN. Mléko nepiji do dnes, nejím sýry ani jogurty a žiju.

A pro ostatní maminy, pokud neumíte poradit k dané otázce a jen kritizujete, tak si to nechte pro sebe. Na to se Vás nikdo neptal. Neznáte okolnosti co maminku k tomu vede, tak nesuďte.

berenika39
2. čer 2011

@alena36 tak to ano, poku ho dřív pil, tak mu asi přestalo chutnat. já to vím, že některé děti mlíko prostě nepijí, ono to později ani moc neva, když se to dožene třeba jinými mléčnými výrobky, sama s myslím, že obyč mléko není nic, bez čeho by se nedalo žít. ale kojenec v pěti měsících má mléko jako jediné jídlo, dokonce ani ty příkrmy po čtvrtém měsíci nejsou nic tragického, petr taky jedl brzo příkrmy, protože měl silný reflux. psala jsem o tom, že tvůj malý má takovou nabídku všeho možného, že ho to mlíko možná nebaví, chce něco "lepšího". Každopádně chápu, že je to nepříjemné. Ale mléko nejde nahradit, jde vynechat z jídelníčku. Otázka je, nakolik bude malému chybět to, co mu mléko dává (vápník třeba?). To je ale spíš pro pediatra, aby to posoudil.
Někde jsi psala,jak zvýšit chut k jídlu miminka homeopatiky, tak se v tom mc nevyznám, nechce ti jíst ani ty příkrmy? proč zvyšovat chuť, když jí?
Sama se rozhodneš a uděláš , co si myslíš, že je dobré pro prcka, ale pokud tě zajímá názor ostatních, neměla by ses divit , že může být i odlišný od tvého 😉 . Nemyslím to špatně, ber to jako názor, jeden z mnoha.

alena36
autor
2. čer 2011

@berenika39 no příkrmy už baští dobře, takže zvyšovat chuť už nepotřebuje, sice nemá plnou dávku 150 g ale 100 g, je záživnější po mně, já taky vím, že mlíko by mít měl a taky mu ho cpu i do příkrmů, jen jsem chtěla vědět, co udělat, aby mi to mlíko (byť zakamuflované) jed i ráno, kdy ho prostě musím donutit to mlíko sníst (i trochou násilí bohužel). Ale protože už ho nechci nutit, tak jsem hledala nějaký recept na ranní příkrm, kam by se to mlíko mohlo dát.
Nedokážeš si představit, co jsem prožívala krmení co krmení, abych do něj dostala jídlo. Očistec pro mě i pro něj. Kdo to nezažil, nedokáže pochopit. On je schopen držet to mlíko i půl hodiny v puse než polkne jeden doušek.

andy80
2. čer 2011

@apollo11 přesně, souhlasím, udělat mu vyšetření, možná se pak dá nahradit mléko mlékem sojovým nebo něčím jiným, ale to poradí jen doktoři. Všichni tu píšou své názory a ten kdo o mě nebo jiným s jiným názorem píše, že jsme super matky, ať si to píše, já svému dítěti nikdy vědomě neublížila, ale nezlobte se na mě, cpát do 5 měsíčního dítěte maso je i na mě moc a to jsem zaváděla příkrmy u obou dětí v ukončeném čtvrtém měsíci.

A jinak nikdo nikoho neodsuzuje, je to diskuze a každý si může napsat názor jaký na danou věc má. Hlavně, tady autorce otázky nikdo neporadí, to musí jen pediatr, děti nejsou laboratorní krysy, aby se na nich zkoušelo kdo co na internetu napíše.

andy80
2. čer 2011

Ještě se zeptám, jestli ti pijem mléčné kaše? Zkus udělat slabší mléčnou kaši do flašky (ač se to taky nemá, ale co už) a zkus mu jí dát ráno. Existují taky ochucená mléka nebo sojové mléko. Určitě bych do něj nic necpala násilím, tím by se to ještě mohlo zhoršit. Každopádně bych se opravdu došla poradit s doktorkou.

berenika39
2. čer 2011

@alena36 je to otázka času, až bude moct jíst jiné mléčné výrobky, dá se to mléko jako takové skoro vypustit.
Existují i jiná mléka, s obsahem vápníku, třeba rýžové.

alena36
autor
2. čer 2011

@andy80 a já mu jako vědomě ubližuju???? No promiň. Přijde ti menší ubližování když mu držím hlavu a nutím ho polykat mlíko než když mu dám příkrm s pár gramy masa. S příkrmy jsme začali přesně ve 4.měsících a maso měl poprvé minulý týden a ovoce taky (to mu bylo 5,5 měsíce), takže asi tak. Navíc to maso mi doporučila i dr. a je to pár gramů asi 2x týdně...

andy80
2. čer 2011

V tom případě bych asi změnila dr, protože se má začínat zeleninou, cca po měsíci se přidává ovoce a maso přichází na řadu kolem 8 měsíce. Jinak ještě jednou, nikdo nikoho neodsuzuje, nikdo nikoho nenapadá, píšu jen svůj názor.

alena36
autor
2. čer 2011

@andy80 a co myslíš že se neradím s doktory??? Doktorka v těch 3 měsících kdy nejed řekla jen - měl by vypít, to samý na Bulovce - měl by vypít, ale jak to do něj dostat už mi nikdo neřekl.

simonceli
2. čer 2011

@alena36 co takhle třeba bílý jogurt? Když to jinak nejde? Poraď se o tomto s dr.

andy80
2. čer 2011

http://www.babyonline.cz/vyziva-deti/smisena-st... - tady je postup příkrmů pěkně propracovaný, doporučuji pročíst

simonceli
2. čer 2011

nebo mě ještě napadlo, vyzkoušej jinou lahvičku. Mě amlá taky nechtěla pít, já jí to dávala stříkačkou, pak lžičkou a pak jsem vystřídala snad všechny lahvičky, než si jednu vzala. Chytla se mi na láhev MAM Anti-Colic. Ale určitě sji zkoušela různé druhy.

lucie777
2. čer 2011

@andy80 Maso kolem 8.měsíce, jo? To je teda taky dobrá kravina.. 😀 Kdybyste radši tolik nežraly všechny ty tabulky..

@alena36 Jen ať hezky papá masíčko a ovoce, jen mu do toho nasyp UM.. 🙂

andy80
2. čer 2011

@alena36 Proto píšu, že bych asi změnila dr

andy80
2. čer 2011

@lucie777 Nikdo nežere tabulky, ale ano maso od ukončeného 7 měsíce - tudíž od 8 měsíce a to mluvím o dětech na UM.

simonceli
2. čer 2011

@lucie777 souhlasím..... tabulky jsou na nic..... hlavně že dítě papká a prospívá

lucie777
2. čer 2011

@andy80 A kojený děti by měly maso někdy v roce a půl, co? 😀

alena36
autor
2. čer 2011

@andy80 jo a dítě má vypít 150 ml na kg, viď, ještě nějaká chytrá tabulková rada??? Jo a další doktor mi řekne úplně něco jiného, a co lepek? Nejlépe od roka viď a že se má zavést mezi 4-6 měsícem dle nejnovějších studií.... Hele já se snažila řídit tabulkami a doporučeními, ale zjistila jsem, že to tak nefunguje. Možná máš ideální tabulkové dítě, ale já ne. Nikdy mi nevypil předepsané množství mlíka a to i v době kdy pil.
A navíc nemixuju mu stejky.....má pár g 2x týdně

lucie777
2. čer 2011

Já kojila, od 4 měsíců sem začala dávat večer kaše, od 5 měsíců sme najely na mrkev a postupně přidávaly další zeleninu a maso, ale rozhodně sem nečekala týden, než dám dlaší druh a nezkoušela 1-2 lžičky, prostě kolik si vzala, tolik si vzala, před půl rokem sme začalay dávat ovoce a někdy potom i jogurty, jedla hezky všechno, nebyl žádný problém, takže já si myslím, že je lepší začít dřív a děti si pak lépe zvykají, stejně tak s lepkem sem začala před 6 měsícem, což se prý stejně má, ne čekat kdoví do kdy, jak se říkalo dřív.. Jinak sem kojila do 8 měsíců, odstavovala se postupně s přibývajícím jiným jídlem a taky to bylo v pohodě, žádnej stres! 🙂

andy80
2. čer 2011

@lucie777 o měsíc později

ffiinnkkaa
2. čer 2011

Jéé to abych taky změnila doktorku 🙂

lucie777
2. čer 2011

@andy80 Už tolik nečti ty tabulky.. 😀

alena36
autor
2. čer 2011

@andy80 cituji "u kojených po pozitivním přijetí zeleninových příkrmů můžete po 2-3 týdnech postupně k zelenině přidat libové maso - kuřecí, krůtí, králičí" - takže když jsme začali ve 4 měsících zeleninu, tak po měsíci a půl maso není tragédie

andy80
2. čer 2011

@alena36 150ml na kg jsem nikdy neřešila, můj syn to nikdy nevypil a prospíval, např. ve dvou měsících mi vypil 120ml jen 4x denně - jedl po šesti hodinách, doktorka mi řekla, že ho mám budit, ale to nemělo cenu, tak jsem ho nechala, ale s těmi příkrmy se to opravdu nemá přehánět. Vždyť ty miminka si na všechno musí zvykat pěkně pomalu a ne to do nich narvat všechno během měsíce.

andy80
2. čer 2011

@alena36 ano, ale zapomněla si, že u kojených dětí se nezavádí příkrmy v ukončeném čtvrtém měsíci

lucie777
2. čer 2011

@alena36 skandál, já dala maso asi týden po zelenině.. 😀 snad z toho nebude mít trauma do dospělosti.. 😀

berenika39
2. čer 2011

jsme už mimo téma. @alena36 - můžu tě ubezpečit, že pokud plánujete další mímčo, bude to už zase jinak, ještě když byl petr kojenec, vládlo - kojené nekojené po šestém měsíci.
teď? senzitivní období je prý mezi 4-6 měsícem, setkat se s alergenem má dítě dřív a prý bude odolnější.
přečti si třeba tohle, jeden z mnoha článků
http://www.rodice.com/clanky/prvni-rok/nove-poh...

Nic to nemění ale na tom, že ty začátky by měly být pomalé, postupné, aby si trávení zvyklo na nové potraviny.

em_ka
2. čer 2011

@andy80 maso doporucuju od uk. 6m - presne toto pisu aj na stranke co si sem kopirovala - od 7. mesiaca, t.j. od ukonceneho 6m.
"bych asi změnila dr, protože se má začínat zeleninou, cca po měsíci se přidává ovoce..." je to vseobecne doporucenie v CR a SR. Skus precitat nieco ohladne prikrmovania v inych jazykoch, neni to vsade rovnako.
Keby tvoje dieta nechcelo mlieko, ty by si ju asi nechala trpiet hlady, hlavne aby to bolo podla tabulky a podla nejakych zasad, ze?