Čím nahradit mléko v 6ti měsících?

alena36
1. čer 2011

Mám půlročního chlapečka, který odmítá mléko (jak MM tak UM). V noci něco málo ve spánku vypije ode mne, je už na příkrmech a i když se snažím do příkrmů mléko zakamuflovat, tak to nestačí. Nejhorší je ráno, kdy odmítá mléko úplně a tak marně přemýšlím, co mu dát místo mléka. Doteď jsme ho "trápila" stříkačkou, a i když mě některé maminky asi ukamenují, bylo to nutné. Ale teď už se brání moc a já netuším, čím to mléko nahradit.
Jídelníček je tento:
4:00 - kojení - dá asi tak 50 ml, zbytek stříkačkou bohužel i pod nátlakem
8:00 - stříkařkou 120 ml - to je horor a chtěla bych nějakou náhradu, abych ho tak netrápila, netuším co
12:00 - masozelninový příkrm, tam nějaké mléko propašuju - sní cca 110 g a v tom je tak 20 - 30 ml mléka
16:00 - banánové mléko cca 90 ml (UM asi 70 ml) + dojedení ovocnou přesnídávkou
20:00 - mléšná kaše - cca 120-130 g
0:00 - kojení - zase si cucne tak 50 a zbytek stříkačkou do cca 90 ml

Potřebuju něco, čím nahradit těch 120 ml ráno, protože je to už fakt neúnosné, on prostě mléko NE

alena36
autor
2. čer 2011

@alisek jak kdy, někdy dělám nemléčnou rýžovou krupičku do UM a přidám tam podušená jablíčka, někdy dělám mléčnou, jak kdy, aby to neměl furt stejný

peggy722
2. čer 2011

@alena36 Jestli jí bez problémů kaše, tak mu je udělej i ráno.

@zuzau2 To je sice pravda, že ne všechno bio je bio, člověk musí dobře vybírat, ale já to poznám už po čuchu 😀 . Jsem zhýčkaná zeleninou od babičky, takže vím, jak má vypadat mrkev. Ono i v těch skleničkách musí člověk dobře vybírat, nejhorší mi vždycky přišel Hipp, ten má fakt dost zběsilý kombinace.

zuzau2
2. čer 2011

@peggy722 souhlasím 🙂

veronikaka
2. čer 2011

@alena36 Nechtěla jsem tě rozhodit .... Malou jsem na sondičce měla a určitě bych to malému nepřála ... Jídlo jsem tak nějak porovnávala s mojí holčičkou a myslím si, že toho jí dost. Já bych to asi taky zkusila s kaši, ale pokud by bylo na mě, tak bych určitě šla k doktorce .... Hodně štěstí ...

alena36
autor
3. čer 2011

@veronikaka ale já šla, byli jsme i v nemocnici - nic nenašli !!!!!!