Čím sladíte malým dětem?

petulka25
23. srp 2011

HOLKY PROSÍM-ČÍM SLADÍTE MALÝM DĚTEM? MÁM 3 LETOU DCERU-OD MALIČKA JE ZVYKLÁ NA NESLAZENÉ ČAJE A ČISTOU VODU,ALE TED POŘÁD CHCE ŠTÁVIČKU CO MÁ TEN A TEN. VÍM ŽE SE SLADIT NEMÁ,ALE..... KOUPILA JSEM JI SIRUP ZNAČKY YO-CCA 70 KČ.POUŽÍVÁTE HO NĚKTERÁ,DĚKUJI A PĚKNÝ DEN

dlabinecka
23. srp 2011

Já , když už sladím, tak třtinovým cukrem, přpadně medem(domácím).

evita_ij
23. srp 2011

já nesladím, není nutno 😉 já myslím, že nejlepší volba je med, pak třin. cukr, příp. nějaký sirup bez Eček 😉

mili84
23. srp 2011

Já pití nesladím vůbec a když náhodou má malý chuť, tak mu udělám opravdu slabounkou šťáv, co pijeme my - Jupí nebo Albert. Yo-cca je výborný, kamarádka ho kupuje. Ale přijde mi zbytečně drahý.

evatk
23. srp 2011

někdo mi jako ideální sladidlo poradil sirup z agáve, prodává ho dm drogerie, značka alnaura, má údajně nejnižší glykem. index, donedávna jsem jím malé malinko přišlazovala vodu

vendulka
23. srp 2011

malá pije čistou vodu z vodovodu, čaje nesladím akdyž už tak glukopurem a občas ji koupím třeba jablečnýho kubíka

amelie001
23. srp 2011

nesladím,Dan je zvyklý na neslazené a slazené nevyžaduje.Někdy dostane Dobrou vodu v dětském balení neperlivou.Obarvené vody nekupuju.

marti73
23. srp 2011

Jako kojenci jsem sladila laktózou, od Goldimu, dělá i čaje, ale není dobrá na slazení jídla, spíš čajů, v jídle je cítit na jazyku jako-by prášek, jinak mají bezva čaje. 🙂
Teď jako batoleti sladím třtinovým cukrem a doufám, že se mi povede, aby si nenavykala na kupované liminády všeho druhu. 😨 Zrovna jsem četla, že děti vůbec nemají pít limonády slazené umělými sladidly a o přeslazených cukrem, to už víme všichni, ale umělé sladidlo je druhý prevít. 😉 😕

dana3262
23. srp 2011

Sladim glukopurem, od roka medem a YO pouzivame. Trtinovy cukr taky vyjimecne. Malej nechce pit, tak mu to stridam. Snazim se mu davat neslazeny caj, redenej most atd, ale stavu taky, bohuzel. Jsem dost proti cukru. Bilej skoro nepouzivam, ani bonbony, lizatka, to ne. Vim, ze urcite vysomruje zloutkovej venecek nebo clubku a tam je taky cukr. Ted jsem koupila nejakou bio melasu, ale to se neda.. Zkusim to dat do buchty, jinak je to dost hnusny, kysely nejaky..

petule246
23. srp 2011

Taky dělám slabý yo sirup a moc to neřeším. Sama čistou vodu taky nepijtak se prckovi nedivím, že má radši šťávu.

andy80
23. srp 2011

Používali jsme třtinový sirup, teď už to neřeším, protože ve školce jim dají stejně čaj slazený obyčejným cukrem. Ovocný čaj nesladím vůbec, černý medem a na pití mají děti nejraději ochucené Dobré vody bez bublinek nebo 100% džusy ředěné vodou.

weri1
23. srp 2011

u 3 letýho bych to neřešila, jak píše andy80 ve školce taky sladí obyč. cukrem....yo je sice dražší, ale zase vydrží když se ho dává trochu, já mám teda zatím roční dítě, pije mi vodu, ale z hodně věcí co se týká jídla jsem slevila. a na malým co se týká ceny za jídlo nešetřím, na nás dospělých taky nešetřím, kupuji co nejkvalitnější věci

evulka25
6. zář 2011

Nesladím vůbec, občas střídám vodu a čajík se šťávou Yo

sayast
6. zář 2011

nesladim. jen kdyz je nemocna tak medem (domacim) nebo glukopurem
stavu kupuju Yo

pettule
6. zář 2011

Přesně jak píše andy80 🙂. Ve školce dostane normální čajík s cukrem nebo obč šťávu. U tříletého prcka bych to už moc neřešila. Klidně bych jí šťávičku uděla. My pijeme šťávu cca od dvou let.

elvira
6. zář 2011

Sama nesladím, piju normální vodu z kohoutku, malému pití taky nesladím. Výjimečně mu koupíme pitíčko - jak známo je ukrutně sladké - něco alá Kubík apod., jinak jsem dělala domácí sirup - z ovoce - a tam je klasický cukr, takže pro změnu dostává i ten. Výhodou je, že vím, co jsem do toho sirupu dala.
Sirup Yo jsem měla kdysi - myslím bezový - není špatný, ale za ty peníze si udělám takového sirupu podomácku litry - teda naštěstí mám kde to ovoce, případně květy sbírat, že... 😉

petja
6. zář 2011

rýžový sirup

kristi
6. zář 2011

nedoslasuji, pije šťávu - nejradši bezinkovou. Vodu vypije, teplé čaje nemá ráda, takže ty vůbec. Džusy ředím napůl s vodou.

sussanah
6. zář 2011

Kdyz chce neco sladkeho, tak davam redeny dzus nebo stavu, bud Yo nebo vlastni domaci matovo-medunkovou, bezovou, co zrovna roste.

brusinka.pusinka
6. zář 2011

My nedoslazjeme používáme domácí sirupy , Bezinkový, kopřivový, malinový a jiné což jsou sladké, a čaj pije normálně neslazený většinou dělám z domácího sušeného ovoce, a jinak obyčejnou vodu miluje takže pijeme vodu z vodovodu. ale myslím že ve školce to stejně bud fuk on tam uvaří čaj s bílím cukre či šťávou a hotovo 😉 Džus ředíme pul na pul a to jenom mulťáky a jablíčkový 😉

lidiab
6. zář 2011

Nas syn nastesti rad pije cistou vodu, ale obcas stejne potrebuji prisladit. Pouzivam bio javorovy nebo ryzovy sirup. Da se s nimi i pect a varit. Javorovy sirup dodava jidlum jedinecnou chut. Moc rada ho pouzivam i do slanych jidel. Je trochu drazsi, ale opravdu stoji za to 🙂 Med zatim nedavam protoze na nej mam alergii.

majatob
6. zář 2011

deti piji tak z 80% cistou vodu, ovocny caje nedoslazuju, vyjmecne dostanou hrnecek cernyho s medem nebo cukrem a citronem. Ted kdyz je jablecna sezona, tak piji casto a radi most, nekdy redeny, nekdy neredeny, jak chcou. Sirupy kupujem tak 2x do roka kdyz na nejakej dostaneme vylozene chut a jak se vypije, dalsi nekupujem, prevazne Yo, chutnaji nam nejvic. Kdyz jdeme do obchodu, miluji piticka, ale trvam na tom aby si nekupovali uplny humusy, ale treba Cappy junior.
U triletyho ditete uz bych to neresila, pokud nevypije denne litry sladkyho caje nebo stav, tak bych nic extra nevymyslela a osladila normalne cukrem nebo medem 🙂

maly_prcek
6. zář 2011

Pijem taky většinou vodu, když hřešíme tak hodně ředěnou ovocnou šťávu (Vitaminátor, Clubíno z Clubu 21), na sváču mixujem "koktejly" (ovoce rozmixované s vodou/jog. nápojem - nej banán, broskve, meruňky, kiwi,...), do čajíku sirupy (domácí nebo YO, občas bývá v akcích), med, popř. glukopur nebo třtinový cukr. Střídám to.
Do jogurtů, kaší atd. dávám ovoce.
Ještě se dá ve zdravé výživě koupit STÉVIA, ale chuťově je taková jiná, spíš jak um. sladidla... Ale je zas zdravá na zuby 😉
Prostě hodně naředit, sladit velmi slabě, ať si na tu přeslazenost moc nezvyká, cukru je bohužel všude přehršle 😒
Ale je to fakt jen o zvyku, já po měsících na těhu cukrovkářské dietě mám problém vypít i sladké kafé a džusy si ředím 1:3, dořeďuju minerálky... Manžel ze mě nemože 🙂
Jinak bych radši dala řepný cukr než umělé sladidlo...

lucie777
7. zář 2011

Nesladíme! Pije vodu nebo ovocný čaje, čas od času koupíme ochucenou vodu Jupíka, docela jí to chutná, ale obyč vodu má stejně radši.. Když už bych ale sladila, tak medem..nebo nějaký lepší sirup, aby ta voda měla trochu příchuť.. 🙂

lukza
7. zář 2011

nejlepší je nesladit ale vím jak to je já dělám upně slabej sirup taky YO a nebo čajíka a do toho hroznovej cukr a nebo aji jen vodu ale teda medem do 3let bych nesladila není rpo dítka do 3let celkově dobrý

mrsblack
9. zář 2011

neslazený čaj do něj nemůžu dostat, takže sladíme mléčným biocukrem od Babio.

crca
10. zář 2011

Pijí šťávu Jupí na střídačku s čistou vodou,nebo čajem-čaj nesladím a když tak buď med,nebo Glukopur,ale naštěstí vypijou nelazené-sladkého mají už tak dost 😉 Jinak holka je schopná vylemcat vodu i z kaluže 😠 😀