Čím umýt vlásky, aby šly lépe rozčesávat?

sebinka123
13. črc 2022

Ahojte,
mám 2 letou holčičku a nechávám jí růst dlouhé vlásky. Ale vzadu se jí po každém vyspani objeví místo vlasku zacuchany chemlon😁, který i když konečně rozcesu, tak ty vlasy nejsou tak hezky hladké, jako jinde na hlavičce.
Čím umýváte prosím takhle malým holcickam vlasy, aby šly lépe rozčesávat, nedráždil oči a kůži a případně se netvořil vzadu ten chemlon? Prosím nějaká doporučení, vychytávky. Předem moc děkuji.

janulejean
13. črc 2022

@sebinka123 dcerka spává se staženými vlásky. Nemá ráda když ji lezou do očí. A když jsou stažené, tak se necuchají😉.

sebinka123
autor
13. črc 2022

@janulejean moje dcera je nemá ještě tak dlouhé, má délku mikáda a to ještě ne všude stejnoměrně. Nicméně neumím si to představit, že bych já měla spát v culiku, natož dítě. Ale díky za odpověď.

sebinka123
autor
13. črc 2022

Nevíte někdo, existuje pro děti nějaký šampon s něčím podobným třeba kondicioneru? Děkuji

teate
13. črc 2022

Naše dvouletá má nádherný vlasy až pod lopatky. A tohle chemlonový se jí na hlavě udělá vždycky, když spíme u našich na jejich polštářích. Jsou takové asi jako “statické”? Doma máme normální a tam se jí to nedělá. Tak jestli to nemůže být i u Vás tím? Jinak komestiku nevím, naší to umývám šamponem od Hipp, nic speciálního. Po každém mytí foukáme, ale je fakt, že hlavu jí myju fakt málo oproti sobě …. 😅 Většinou tak 1x týdně, nevím co je běžné u jiných.

lenerka1
13. črc 2022

Nemyjeme ničím speciálním, ale dělám do rozprašovače směs s trochou octa a oleje na lepší rozčesávání.

sebinka123
autor
13. črc 2022

@teate aha, tak vyzkouším změnit polštář. Hlavu taky umyvame tak 1x týdně, no teď možná častěji, začalo období házení a sypani písku 🤦😁

sebinka123
autor
13. črc 2022

@lenerka1 super nápad. Vyzkouším. A ještě se zeptám, nejsou ty vlasy moc mastné a ocet cítit? Jaký poměr zhruba dáváte? Děkuji

xxx3d
13. črc 2022

šampony 2v1 se dělají i pro děti, já mám třeba dobrou zkušenost se značkou L´oreal mango, krásně voní a funguje, nemám sice holčičku, ale já ten šampon používám jak pro syna, tak pro sebe, a já mám dlouhé, husté vlasy, bez kondicioneru bych je nerozčesala... a nebo jen velmi obtížně.
jinak já si teda na noc vlasy sepnu do volnějšího culíku, spíše takovýho volnýho drdolu, ono se to pro delší a dlouhé vlasy i doporučuje, já to dělám hlavně proto, že se mi to osvědčilo.
jinak, povlak na polštář - určitě má význam pro snížení cuchání, pokud bys chtěla mít to nejlepší, pak je to povlak z morušového hedvábí (dá se koupit jak metráž, tak v podobě šátku), my používáme bavlněný satén povlečení, tak to má taky dobré výsledky, jinak náplň je peří, ale chápu, že někdo je třeba alergik, takže hlavní je povlak, o ten se vlasy třou nejvíc.
k těm šamponům, když není loreal, tak mají tyhle 2v1 v dm drogerii, sekce pro děti, a jsou taky skvělý, neštípou do očí, a cenově - krása.
🙂
tak, ať se daří. 🍀

sebinka123
autor
14. črc 2022

@xxx3d ju, diky za tolik rad. 👍👍👍

alubif
14. črc 2022

Používáme bio bione kosmetiku (česká kosmetika, cena normální) šampon a spray na rozčesávání vlasů - dcera má řadu s arganovym olejem. mají i řadu pro malé děti. Jinak měli jsme i takové ty rozčesávání spraye z dm - sice vlasy rozcesane a strašně vysušovali a chemlon z nich by za pár týdnů ještě větší.

hezz17
14. črc 2022

@sebinka123 v culiku ne. V copu

verunnaj
14. črc 2022

Stačí květinový hydrolát, třeba od purity vision

sebinka123
autor
14. črc 2022

Moc děkuji za rady. Budeme zkoušet. 👍👍

lenatko91
14. črc 2022

@verunnaj nastříkat večer před spaním? Na rozčesání je dobrý, ale umí tomu chemlonu i zabránit?

lenerka1
14. črc 2022

@sebinka123 Poměry si ještě ladím přímo do malé rozprašovací lahvičky, myslím, že jsem někde četla na půl litru vody lžíci octa a oleje. Na vůni dávám pár kapek levandulového olejíčku, když se to s octem nepřežene, cítit není. A když si malá nevystříká do vlasů půl lahvičky bez protřepání naráz, tak zatím jsme nezaznamenali ani větší mastnotu.

sebinka123
autor
14. črc 2022

Děkuji moc za rady. Postupně vyzkoušíme a uvidíme. A jsem ráda, že ten chemlon nemáme jen my😁
Říkám si, že třeba až ji trošku povyrostou a bude je mít delší, tak se to třeba samo přestane cuchat.