Čím umývat podlahu, když si mrňus občas blizne?

anke
24. lis 2008

Ahojte,

mam dalsi z rady svych lehce hloupych dotazu ... mame doma vsude lino ... mrnous sice neleze, ale uz se dokutali kam chce, nechci mu omezovat prostor pouze v ohradce a tak se obcas dokuli z puzzliku ci deky az na zem, kde si obcas podlahy blizne ... cim myjete podlahu? Myslite, ze je lepsi myt jenom vodou, aby pak neblizal ten saponat nebo je lepsi saponatem, aby to bylo aspon trochu vydezinfikovane?
Dik za tipy.

titkovamiriam
24. lis 2008

ja umyvam jarovou vodou 😀

elise
24. lis 2008

ja by som lino umyla jarovou vodu a potom ešte pretrela obyčajnou čistou saponátom (jar) umývam aj lukaskove hračky. 😉

andrea78
24. lis 2008

pri znečistení bez kvapancov, povylievaného zvyšku jedla umývam čistou vodou, ak je veľmi znečistená používam aj jar
no vždy pred umývaním podláh najprv povysávam, prach a špina sú tak odstránené a "nerozmazávam" ich po zemi, inak sa mi to nalepilo na handru a bolo to strašné 😅

anke
autor
24. lis 2008

dik, ja zatim totiz umyvam gelovym praskem na prani - jak me to moje mama naucila, ale to asi nebude to prave orechove prave ... sice uz si parkrat bliznul, ale rychle jsem ho uklidila a navic to uz stejne bylo asi otrene nasima ponozkama ....

elise: jako vytrit to dvakrat? jezis to nedam, jsem rada, kdyz to stihnu jednou 🙂

bublinkajasminka
24. lis 2008

ja umývam čistou vodou, vždy len povysávanú podlahu, máme dlažbu a nie je problém 😉

saska.t
24. lis 2008

parnym mopom .... 😀

elise
24. lis 2008

my máme plávajúcu podlahu a umývam to na 2x ked malý zaspí inak sa to u nás nedá llebo chce veľmi pomáhať ato by som neutrela nikdy 😀

anke
autor
24. lis 2008

saska.t - a je to k necemu ten parni mop? uvazovala jsem o tom z TV shopu ...
andrea: ano, strasne to je - taky mi trva nez to vytru poradne beze zbytku prachu a ten hadr je pak skoro na vyhozeni 🙂

andy80
24. lis 2008

Já dávám jar a přidávám kapku sava nebo domestosu.

miluska.woolley
24. lis 2008

Anke, az poleze, bude si lizat i jinych veci nez podlahy, takze bych to nehrotila.
Ja vytiram frosh saponatem na podlahy, cas od casu pridam trochu domestosu... A parkety obcas vytru tim specialnim prostredkem na parkety.

anke
autor
24. lis 2008

holky dik, ja jsem si myslela, ze to asi nebude takova traga ... dneska uz mi taky ocucal par veci, co se mu pripletly do cesty - jako vlhcene ubrousky a mastnou pixlu od kremu ... asi to vazne nema smysl az tak resit ... tak moc dik, asi prejdu na ten jar - preci jenom je to na umyvani nadobi, tak to asi nebude takova ziravina 🙂

kubaka
24. lis 2008

já kupuji ekologický prostředek na mytí podlah Ecover nebo Almacabio - dají se sehnat po internetu nebo v Country life. Podlaha je čistá a 100% jedlá 😀 Taky ocucá kde co, ale přírodní špína je lepší než ta chemická - proto ten ekologický prostředek. Na naší zahrádce si pochutnal i na kompostu 😀

kalo
24. lis 2008

Máme dřevěnou a používám Savo na dřevěné podlahy../do nedávna jsme měli ještě psa, tak to chtělo vytírat denně..teď tak za 2-3 dny 🙂 /

alishia
24. lis 2008

Ja namicham jar s tim lestidlem na laminat.podlahu, a vytiram jednou tydne. nejak to nehrotim. troska spiny neuskodi. stejne si do pusy strci co najde.) buduju mu imunitku.)

saska.t
24. lis 2008

anke, je velmi dobry akurat ta podlaha trosku dlhsie schne ale ked vydrzis 20 min. tak je to super a fakt vyborne ocistene bez prostriedkov, v lete ked otvoris okno za 10 min. suche,len v tej zime to trosku trva ...

aponchie
24. lis 2008

ja jsem jarovou vodou hodne redenou..btw ten parni mop jsem mela pujcenej od sousedky myslim ten trojuhelnikovej na konci a znicil mi sedacku a teda na parkety des a hruza zadarmo bych ho nechtela

saska.t
24. lis 2008

nemam sice mop z reklamy a nie je ani trojuholnikovy, vobec nie je na koberce len na podlahy a je super, asi vyslovene zalezi na znacke ...

elenita
26. lis 2008

Ja som rada, ak vobec stihnem raz za cas umyt podlahu......... 😀 😅 a nejak sa nestiham zaoberat, cim......budu odolni ti nasi drobci 😀 😅

lukin
26. lis 2008

Já myju pouze vodou. Prodavač lin mi říkal, že se ničím jiným nemá lino mýt, že pak se do něho usazuje akorát špína, protože to rozežírá. A měl pravdu. Já mám lino furt jako nové a moje mamka, které používá různé prostředky, má lino děsně zažrané špínou, stáhnuté a všechno možné. Vypadá hnusně. Já myslím, že zase tolik dezinfekce není třeba kvůli děcku.

ekia
27. lis 2008

Ahojte,
ja umývam tiež len čistou vodou a pred tým najprv povysávam - máme plávajúcu podlahu. Ale chcem sa ešte opýtať, či obliekate svoje detúrence akosi viac tým, že lozia po zemi? Náš ešte nelozí tak ho dávam na to penové puzzle a dúfam že sa skoro rozlozí 😠

roasha
27. lis 2008

pripravky na podlahy,pronto,rozne mydlove cistice,ale raz za cas mozes dat aj savo na podlahy/pekne vonia/,domestos...cosi,co predezinfikuje. 😉 🙂
ja to tak robim 🙂

roasha
27. lis 2008

a to uz nie sme "mali" 😅 🙂

elenita
27. lis 2008

ekia, ja malym vzdy davam tenku ciapocku a obliekam trochu viac, na vrch teplejsi kabatik, hoci su na 2 dekach. nas bubo uz lozi, bubka este nie, ale to nevadi, ma cas.

petule.h
27. lis 2008

vytírala jsem do 2 let a později jen když spal, takže večer nebo ráno, nešlo to, pač mi navíc strkal ruce do kýble...apod, teď mi do ní teda ťape, až bude lukáš lézt, tak zase začnu vytírat až bude spát...jinak očkovat na žloutenku 😀

nikes
27. lis 2008

máme všude plovoučku, kterou myju max. tak 1-2x do týdne . Častěji by se prý neměla mýt, protože se mohou roztahovat ty spáry. Napřed ji vysaju a pak umyju bud jenom čistou vodou nebo do ni dám trošičku jaru. Malá běhá po podlaze pouze v ponožkách s protiskluzovou podrážkou, které jsou fakt super. Občas se stane, že ji je zapomenu dát a to je pak hned na zemi 🙂

lenkabu
27. lis 2008

Mám dlažbu a umývám čistou vodou,někdy dám trochu jaru.

petule.h
27. lis 2008

mám i plovoučku i dlažbu, myju teda alexem, tak 2x týdne, pač ten větší vylije xxxx krát šťávu,pití, spadne tam jídlo, omáčka, občas to pokreslí....no nic jiného mi nezbývá,

vlasta23
5. pro 2008

nejlepsi je voda s octem! Vycisti a neuskodi. Muze se i na drevo. Jinak taky nekdy pouzivam jedlou sodu, na kachlicky koncentrovane a pak to jeste splachnu vodou. Cisti to ale skvele a je to dezinfekcni.

kili
5. pro 2008

tiež s octom, teraz som s octom umyla kúpeklu 🙂 Dala som si ho do flašky Cilit bang, tak sa to dobre rozprašuje