Čím umýváte miminko při přebalování?

petulejan
12. črc 2019

Dobrý den maminky,mám jen dotaz,čím umývate mimco při přebalování?

iris92
12. črc 2019

Perlan a voda. Po ruznych pokusech se nam tohle osvedcilo nejvic. Mimco uz se pod kohoutek nevejde, takze kdyz je toho moc, tak ten perlan proste tolik nevyzdimu 🙂 pripadne se da docistit olejickem 😉

prejeta_zaba
12. črc 2019

Mám nějakou netkanou textilií od známé z nemocnice, nevím jestli je to ten perlan, každopádně je to takový měkký hadr velký asi jak A4, to si před přebalením namočím do vlažné vody, otřu 1-2 tahy, utěrku přeperu pod tekoucí vodou, nechám uschnout, peru s látkovými plenami. Úplně nevím na co bych používala těch utíráků třeba 5. 🤔 Některé rady mi tu připadají hrozně komplikované, rada s kuchyňskými utěrkami ve vodě, vždyť z toho musí byt kaše, ne? 😣 A nějaké napouštění lavoru nebo co, vždyť tím strávíte půl hodiny. 🙄

biciklissie
12. črc 2019

Medvidka a perlan. Medvidka mam naredeneho v te redici lahvicce. Splichnu na perlan, utru a vyhodim. Prat se s tim a pak susit, to vubec. Mala bude mit devet mesicu a teprve budu kupovat treti baleni toho perlanu. Takze za devet mesicu to stalo tak devet set, ted, stovka mesicne. A to ho pouzivam jeste na kde co dalsiho. Kupuji balik obdelniku, manzel mi to vzdy nareze na mensi. Medvidka jsem ted nacinala druheho. Jen tech redicich lahvicek bych koupila vic, rychle olezou. Nebo ji vycistit nez vyhodit, ale blbe se to dela. Jinak kupovane ubrousky taky obcas pouziju, hlavne kdyz zapomenu doplnit redici lahvicku. Ale medvidek s perlanem je top. Nemazu skoro nicim, tak jednou tydne sudocreamem nebo rybilkou, spis preventivne.

bergina8
13. črc 2019

Úplně jednoduše. Mám několik klasických BAVLNĚNÝCH ŽÍNEK, které točím dokola. Před přebalováním jednu navlhčím pod vlažnou vodou, během přebalování otřu. Je-li potřeba, žínku přetočím nebo mám namokřené žínky dvě. Případně si pomůžu (naším) neparfémovaným toaletním papírem. Posléze dám žínku/žínky (samozřejmě předem v ruce očištěné) uschnout v koupelně na topení, při nejbližším praní vyperu. Jdeme-li pryč na dýl, mám s sebou vždy dvě suché žínky v nahradním sáčku, papírové kapesníky, čistou vodu na pití, kterou mohu využít nejen k pitnému režimu. Pro případný "nouzový stav" mám k dispozici mikro balení vlhčených ubrousků nejen pro mimino, ale také pro starší dcerku na špinavé ruce ap. Malá netrpí na žádné opruzeniny, já neutrácím za jednorázové ubrousky.

zmrzlinka
13. črc 2019

V koupelně v umyvdale pod tekoucí vodou 😀

merope
13. črc 2019

Po příchodu z porodnice jsem dlouho používala perlan a prala. Pak jsem objevila nevlhčené ubrousky v DMku a zjišťuji, že už používám skoro jen ty. Jsou v DMku vedle těch vlhčených v krabici podobné jako papírové kapesníky, 100 ks za 30 Kč, ale jsou větší a netrhají se. Já tomu říkám "Vítkův toaleťák". Po stolici normálně nasucho setřu (jak když se utírá na záchodě dospělák) a potom namočím do kelímku s vodou, domyju co třeba a ještě utřu (většinou jednu půlku navlhčím a tím samým ubrouskem druhou stranou utřu). Používám i na cesty (netahám krabici, vytáhnu z ní prostě vhodný počet ubrousků) a nedostižné. Přijde mi skoro lepší to nasucho setřít (kdyby nebyla voda) a zbytky nechat - než ho plácat vlhčeným obrouskem. Ale většinou když cestuji, tak s sebou flašku s vodou mám, takže prostě i namočím, otřu zbytky a hotovo (ony ty zbytky moc nejsou, krásně i sají, líp než perlan). Perlan používám vlastně akorát když je plína jenom mokrá a chci ho nějak líp a víc umýt. Jo, nepoužívám Pampers - ty tu stolici vysály tak dokonale, že pak nešlo zbytky umýt ani perlanem s vodou.

Možná to není ultra ekologické, ale na záchodě taky používám toaleťák a ne žínky 🙂. Doporučuji, kde se dá - já zkusila v podstatě náhodou a od té doby je mám všude.

dolve
13. črc 2019

Používala jsem vodu a perlan plus olejíček na dotření, po měsíci to všechno letělo do koše. V životě jsem neměla takhle opruzené dítě, takže návrat k ubrouskům (eko) a byl klid.

matkacekatelka
13. črc 2019

V umyvadle pod kohoutkem. Malému budou 2 roky, bobky dělá čím dál větší. Pořídili jsme vyšší baterii k umyvadlu, už když byl malinký. Nejlepší investice!! Jinak bych na něj spotřebovala balík ubrousků za 3 dny