• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čím vyprat tuž

21. října 2015 
Ahojda,
chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemáte nějaký typ, jak vyprat skvrny od tuže. Dcerka dneska přišla za školy s taškou úplně černou od tuže. Vůbec nevím čím by to mohlo pusti. Nová se mi kupovat nechce.
Mockrát děkuji za tipy.
26. led 2009 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,já ti asi moc neporadím. Kluk před rokem přišel ze školy taky kalhoty od tuže a bohužel jsem to nedostala dolu ničím,ať jsem zkoušela všechno možné i nemožné skvrny zůstaly. Tak sem občas mrknu zda má nějaká maminka na to nějaký trik.
28. led 2009 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi ťa nepoteším nám sa nepodaril vyprať :frowning2: ...a to mal Maťo tričko prvýkrát v škole...pekne ho pokrstil :frowning2:
30. led 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tuš nevypereš - náš děda je pradlák v prádelně a mají speciální spreje na skvrny, ale s tuší si neporadil ani on... taky máme zničené pěkné tričko...
8. únor 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj neviem nemám skúsenosti s tušom , ale veľmi dobré skúsenosti mám z výrobkami eurona ak máš možnosť na niekoho sa nakontaktovať skús alebo cez net majú veľa výrobkov na škvrny ja všetky výrobky používam a nerobí mi vôbec problém ak deti prídu ušpinené či už od trávy,kakaa,čokolády,všelijakých fixiek či pečiatok všetko išlo bez problémov ak by si chcela dám kontakt
30. dub 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
tus vyprad fakt nejde. ani po rokoch prania.... moja dcera mala tiez taksu pofrkanu od tusu( sikovna spoluziacka :angry: ) a ja som jej tam ponasivala take male kvetinky , co som kupila v galanzterke.. na kazdu skvrnu... tesila sa , ze ma este aj krajsiu tasku :wink:
4. kvě 2009 v 08:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
pametám si ako moja mama experimentovala,ked potrebovala vyprať sestrine tričko od atramentu.Vtedy jej suseda poradila obyčajné mlieko. Viem atrament a tuš je rozdiel!
5. kvě 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na všetky škvrny je dobrý tekutý prípravok Omino Bianco. Dobrý je aj z toho dôvodu, že sa dá používať aj na farebné veci. Ak tú škvrnu od tušu úplne nezničí, zostane určite bledšia. Na malých škvrnách to potom ani nie je vidno, s väčšími je to už horšie, ale za pokus to stojí.
3. črc 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nevím, ale mě se tuš vyprat podařilo...Tričko i kalhoty, kde ostatně bylo jenom pár malinkých flíčků, jsem co nejrychleji namočila a nalila na ně přípravek na skvrny. Každopádně, ten s nimi ani nehnul a černé flíčky tam byly pořád. Ačkoliv jsem si přečetla, že tuš nejde vyprat, pustila jsem se do toho, protože to jsou a byly moje oblíbené kalhoty i tričko. Prvně jsem na ně nasypala kyselinu citronovou, pak jsem na ně nakapala citron, co pomohlo více, netuším. Nakonec jsem zcela primitivně popadla mýdlo a teplou vodu a drhla, drhla a drhla. Trvalo to sice kolem hodiny, ale všechno je už v nositelném stavu, stačí doschnout a znovu vyprat od té spousty mýdla.
23. lis 2011 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@futima súhlasím s tebou aj mne išliel tuš vyprať s kyselinou citronovou a lanza mydlom na prádlo
23. lis 2011 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Před hodinou jsem objevila v koši s prádlem džíny s cca 8 skvrnami od tuše - dvě z nich byly velikosti koruny. Namočila jsem je v teplé vodě a začla odstraňovat jednu skvrnu za druhou tímto způsobem:

1. Skvrnu jsem pomazala obyčejným mýdlem a tvrdým kartáčem jsem mýdlo na skvrně napěnila.
2. Přilila jsem odstraňovač skvrn - Ďáblík - tuk a olej a opět chvilku kartáčovala.
3. Pak jsem přidala Ariel profesional - odstraňovač skvrn a pokapala citronkou do čaje.
4. Nechala cca 5 minut působit.
5. Posledním krokem bylo přidání trošku citronového Cifu na nádobí a drhla jemně kartáčem krouživými pohyby cca 1 minutu.
Po skvrnách není ani památka.

Abych řekla pravdu, nevím, co zapůsobilo nejvíce - jednotlivé přípravky se skvrnami ani nehly, ale mám radost, že nemusím dcerce kupovat nové džíny.
4. pro 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dik skúsim to
1. led 2013 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
odlakovač
21. říj 2015 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek