Čím vyprat tuž

zero
26. led 2009

Ahojda,
chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemáte nějaký typ, jak vyprat skvrny od tuže. Dcerka dneska přišla za školy s taškou úplně černou od tuže. Vůbec nevím čím by to mohlo pusti. Nová se mi kupovat nechce.
Mockrát děkuji za tipy.

liska21
28. led 2009

Ahojky,já ti asi moc neporadím. Kluk před rokem přišel ze školy taky kalhoty od tuže a bohužel jsem to nedostala dolu ničím,ať jsem zkoušela všechno možné i nemožné skvrny zůstaly. Tak sem občas mrknu zda má nějaká maminka na to nějaký trik.

bodka13
30. led 2009

asi ťa nepoteším nám sa nepodaril vyprať ☹ ...a to mal Maťo tričko prvýkrát v škole...pekne ho pokrstil ☹

jojo1
8. únor 2009

tuš nevypereš - náš děda je pradlák v prádelně a mají speciální spreje na skvrny, ale s tuší si neporadil ani on... taky máme zničené pěkné tričko...

dadulkadada
30. dub 2009

ahoj neviem nemám skúsenosti s tušom , ale veľmi dobré skúsenosti mám z výrobkami eurona ak máš možnosť na niekoho sa nakontaktovať skús alebo cez net majú veľa výrobkov na škvrny ja všetky výrobky používam a nerobí mi vôbec problém ak deti prídu ušpinené či už od trávy,kakaa,čokolády,všelijakých fixiek či pečiatok všetko išlo bez problémov ak by si chcela dám kontakt

katrin21
4. kvě 2009

tus vyprad fakt nejde. ani po rokoch prania.... moja dcera mala tiez taksu pofrkanu od tusu( sikovna spoluziacka 😠 ) a ja som jej tam ponasivala take male kvetinky , co som kupila v galanzterke.. na kazdu skvrnu... tesila sa , ze ma este aj krajsiu tasku 😉

macca5
5. kvě 2009

pametám si ako moja mama experimentovala,ked potrebovala vyprať sestrine tričko od atramentu.Vtedy jej suseda poradila obyčajné mlieko. Viem atrament a tuš je rozdiel!

miare
3. črc 2009

Na všetky škvrny je dobrý tekutý prípravok Omino Bianco. Dobrý je aj z toho dôvodu, že sa dá používať aj na farebné veci. Ak tú škvrnu od tušu úplne nezničí, zostane určite bledšia. Na malých škvrnách to potom ani nie je vidno, s väčšími je to už horšie, ale za pokus to stojí.

futima
23. lis 2011

Tak nevím, ale mě se tuš vyprat podařilo...Tričko i kalhoty, kde ostatně bylo jenom pár malinkých flíčků, jsem co nejrychleji namočila a nalila na ně přípravek na skvrny. Každopádně, ten s nimi ani nehnul a černé flíčky tam byly pořád. Ačkoliv jsem si přečetla, že tuš nejde vyprat, pustila jsem se do toho, protože to jsou a byly moje oblíbené kalhoty i tričko. Prvně jsem na ně nasypala kyselinu citronovou, pak jsem na ně nakapala citron, co pomohlo více, netuším. Nakonec jsem zcela primitivně popadla mýdlo a teplou vodu a drhla, drhla a drhla. Trvalo to sice kolem hodiny, ale všechno je už v nositelném stavu, stačí doschnout a znovu vyprat od té spousty mýdla.

danielik79
23. lis 2011

@futima súhlasím s tebou aj mne išliel tuš vyprať s kyselinou citronovou a lanza mydlom na prádlo

janula_g
4. pro 2011

Před hodinou jsem objevila v koši s prádlem džíny s cca 8 skvrnami od tuše - dvě z nich byly velikosti koruny. Namočila jsem je v teplé vodě a začla odstraňovat jednu skvrnu za druhou tímto způsobem:

1. Skvrnu jsem pomazala obyčejným mýdlem a tvrdým kartáčem jsem mýdlo na skvrně napěnila.
2. Přilila jsem odstraňovač skvrn - Ďáblík - tuk a olej a opět chvilku kartáčovala.
3. Pak jsem přidala Ariel profesional - odstraňovač skvrn a pokapala citronkou do čaje.
4. Nechala cca 5 minut působit.
5. Posledním krokem bylo přidání trošku citronového Cifu na nádobí a drhla jemně kartáčem krouživými pohyby cca 1 minutu.
Po skvrnách není ani památka.

Abych řekla pravdu, nevím, co zapůsobilo nejvíce - jednotlivé přípravky se skvrnami ani nehly, ale mám radost, že nemusím dcerce kupovat nové džíny.

larvika
1. led 2013

Dik skúsim to

juliettedevaux
21. říj 2015

odlakovač

standard
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maaya123
30. kvě 2018

Zatím se mi skvrny od tuše podařilo vždy vyčistit. Záleží asi na materálu, já čistila dětská bavlněná trička. Na menší skvrny stačil růžový Vanish gel, na větší skvrny žlučové mýdlo nebo Tutto Neflek ( https://odstranovace-skvrn.heureka.cz/neflek-sm... ) - je potřeba skvrnu čistit před praním, bez vody - nechat čistič skvrn působit, vydrhnout, nechat znovu čistič působit a znova drhnout...a tak dokola, než je flek pryč. Vyčistila jsem tak fleky i velikosti pětikoruny.