Čištění zoubků v 10 měsících

nikitka2323
9. dub 2019

Maminky jak a cim cistite zoubky? Prcek 10m mame 6 zoubku tak napul venku...cistila jsem silikonovym katrackem na prst a poridila jsem sj ted klasicky detsky kartacek....cistite jen vodou nebo nějakou pastou?

ajja87
9. dub 2019

@nikitka2323 ahoj, řešila jsem to tu už někdy před rokem možná i víc, stačí bohatě vodou i zubař nám to říkal, a tvrdí nám to i teď ve dvou letech,ale už nějaký čas dávám ždibec pasty.

ve_run_ka
10. dub 2019

Máme klasický kartáček od NUK a používáme i pastu od NUK. 😊 Čistíme každý večer po koupání

barumat
10. dub 2019

Mám pastu elmex od prvního zoubku, dávám opravdu malou kuličku jakoby mezi štětiny kartáčku, aby to hned navycucla nebo to z kartáčku nespadlo. Zubařka potvrdila, že troška fluoru tam je, takže ochrana zubů, ale míň než v ostatních dětských pastách, takže nevadí, že to polyká, naopak se s tím vyloženě počítá. Plus je samozřejmě abrazívní, takže lépe vyčistí, než jen kartáček a voda.

zelenaesmolda
10. dub 2019

@nikitka2323 u takhle malych deti neni pasta potreba.ono jde hlavne o to cisteni protoze odstranis plak a bakterie tim kartackem.

bayt
10. dub 2019

cistim vodou po veceri....a musim se dokopavat k cisteni po snidani

kittyy17
10. dub 2019

Čistila jsem ráno a večer obyčejným kartáčkem, a zdibecek pasty, Odol Perlička růžová

lobella
10. dub 2019

Obecne k cisteni zubu jak u deti tak i dospelych staci kartacek voda a spravna technika, pasta je spis bonus a pro dobry pocit behem a po cisteni, ale nejdulezitejsi se stahnout povlak a bakterie kartackem ze zubu...

barumat
10. dub 2019

@lobella Hele neříkám, že vyloženě nesouhlasím, ale osobně se mi nikdy nepovedlo moje zuby vyčistit bez pasty stejně dobře jako s pastou - a podle zubařky mám vyčištěno dobře, žádný plak, kámen.

zelenaesmolda
10. dub 2019

@barumat protoze jsi zvykla na ten pocit svezesti po paste,nic vic.co se ale odstranovani necistot a plaku tyce tak tam jde hlavne o to manualni odstraneni

pavla555
10. dub 2019

zatím taky čistím bez pasty a ustaršího cca po roce jsem začala používat gel pro děti od Weledy - je spíš svěží, není ovocnej 🙂

hanka_12345
10. dub 2019

Holky jak dlouho cistite? U nas peklo, jsem rada ze udelam sup sem sup tam ale snazime se

barumat
10. dub 2019

@zelenaesmolda To ne, právě že cítím jazykem na zubech, že to není ono.