Co baví vaše půlroční děti? Potřebuju tipy

luthien.k
30. lis 2009

Holky, potřebovala bych nějaké tipy na zabavení našeho pokladu. Poslední dobou je nějaký nerudný, nevydrží pět minut u nějaké aktivity a skoro pořád si "stěžuje" (jak říká moje kamarádka - hničí - není to přímo pláč, je to takové "dělej se mnou něco"...). Nebaví ho hrát si s hračkama (obzvlášť s těma známýma), nebaví ho být doma v šátku déle než čtvrt hodiny (dřív v něm třeba i usnul, teď ani náhodou), nebaví ho se mnou nakupovat (obvykle je v autosedačce na podvozku, aby viděl, v hlubokém kočáru je to úplná katastrofa - vždycky tiše závidím ostatním maminám, jejichž děti spokojeně pozorují okolí nebo spinkají; ani v ergo nosítku není spokojený a hničí, a to i na procházce se psem apod.). Vlastně by se nejradši nosil jen tak na rukou, ale to prostě nejde pořád a venku už samozřejmě vůbec ne. Už se sice převaluje na bříško a zpátky a pokouší se plazit po břiše, ale to ho taky baví chvilku. Je mi jasné, že si nebude hodinu číst knížku 😀 , ale minimálně by mě zajímalo, jestli to máte aspoň nějak podobně...

luthien.k
autor
30. lis 2009

Jo a co ho ještě baví jsou různé "ksichty" a zvláštní zvuky, které na něj dělám, ale to je taky na pět minut, to zase nebaví dlouho mě 😝 Nejvíc mě vždycky dožere, že ač se celý den snažím jako blázen a prcek úsměvem celkem šetří, tak když přijde domů tatínek, tak si může roztrhnout pusinu, jak jí má od ucha k uchu... 😀

rimmel
30. lis 2009

doporucim, plavanie ci ine aktivity s ostatnymi babatkami alebo kupit to ako to volate kam ho zavesis a on sa hupe 😉

rimmel
30. lis 2009

alebo nejaka super hracka so svetielkami a zvukmi a pesnickami a hovorenym slovom..moj je tiez trosku ako tvoj a tato hracka uplne vyhrala 😉 minule sa zabavil sam 30min!!!!!!!!!!!!! 😀

luthien.k
autor
30. lis 2009

Těch aktivit s ostatními dětmi a maminkami se teď v tom období chřipek docela bojím, ale nějakou takovou hračku bych zkusit mohla, díky 😉
Jinak myslíš skákadlo pořídit? To se moc nedoporučuje kvůli správnému vývoji tělíčka, pokud vím... To jedině v největším zoufalství 😀

rimmel
30. lis 2009

luthien doporucuje sa aby tam bolo babatko tak 15mix max takze v pohode, my sme mu kupili ked uz vedel dobre drzat hlavicku a nevidim rozdiel v hupacke alebo v noseni babatka v nositku, to iste mi to pride kukni moje fotky maly tam v jednom je ze ci myslime to iste 🙂

hadam maminky s chorymi detickami do tychto skupin s aktivitami hadam nechodia....ale kto vie ja som minule bola a jedno babo soplave tam bolo 😠 ale nenechala som aby sa dotkol johnnyho haha

http://www.amazon.co.uk/gp/product/images/B0002...

rimmel
30. lis 2009

http://ozbabyexpress.com/images/DisneyBouncer.jpg

taketo daco myslim..v mojich foto to neni dobre vidno

ava
30. lis 2009

luthien - jsme na tom podobne, ty nespokojene zvuky znam moc dobre, musim byt porad ve strehu a nosit ho , bavit ho, pitvorit se apod., jinak spusti. Nechci se tim ale nechat uplne vydirat, protoze by se mel umet zabavit sam...driv vydrzel pod hrazdickou, ted vubec, jak ho odlozim na hraci deku, zacne mrcet. Ani na prebalovaku nechce byt a to driv miloval. Zada mam strhane, porad ho nosim, ale to ho taky nebavi, zacne se propinat. Takze musim tancit, zpivat, mavat s nim nahoru a dolu, to miluje. Do cviceni chodime, je to ale jen 1x tydne, to je jeho!
Takze je asi cas najit nejakou novou revolucni hracku, ktera ho zabavi nebo pockat, az ho to prejde a...obrnit se nekonecnou trpelivosti 😉

rimmel
30. lis 2009

moj sa akurat hra s mojim mobilom...uz celych 5min ..nechaaapem 😀

ava
30. lis 2009

rimmel - ten vozicek je baaajecny, ten chci! Ale je to az pro deticky, ktere se uci chodit, my se zatim musiem spokojit s tim, ze tlacitka mackame za ne a poponasime je sem a tam (vsak nas to lezeni apod.brzy ceka, to se mame nabehat na prckama)

rimmel
30. lis 2009

ava...moj este ani sediet nevie...a kukni fotky aky je vysmiaty lezi na brusku hento pred nim a hra sa..ono to neni urcene pre chodiace deti ale pre deti od 6mesiacov a neskor to pouzijes aj ako pomocku pri hodeni! 🙂 🙂 je to fakt super hracka! lebo ono ta vec na tom sa da odejmout a hra sa len s tym , vozicek mam odlozeny 😉

luthien.k
autor
30. lis 2009

ava, tak to jsem ráda, že nejsem sama - dřív jsem si v klidu probrouzdala oblíbené stránky, napsala maily, malej ležel vedle, hrál si s hračkama, občas jsem ho pomazlila, vyměnila hračky atd. a byl klídek. Ale teď... Přesně jak píšeš, ani samotné nošení ho po chvíli nebaví... Jinak taky bych chtěla, aby se uměl chvíli zabavit sám, ale jak je chvíli sám, tak hničí a já na to prostě nemám nervy.
Teď mu tu pouštím melodie z mobilu, to má taky rád 😉 🙂
rimmel, tTa hračka vypadá bezva, asi bude něco takového přinést Mikuláš nebo nejpozději Ježíšek 🙂

luthien.k
autor
30. lis 2009

jo a rimmel, právě v ergonomickém nosítko dítě takhle "nevisí" jako v klokance nebo tom hopsadle. Chybí jim v tom opora zádíček...

ava
30. lis 2009

rimmel - no budeme muset neco noveho podobneho vyzkouset. Toho hopsadla se ale trosku obavam...mam pocit, ze ten nas maly uz by hrozne neco chtel delat, ale zatim se umi jen pretocit a to ho neuspokojuje, tak mrci.
luthien - taky jsem mela drive vic pohody, hral si a ja mohla treba pul hodiny zehlit. Ted mu taky vadi, kdyz jsem na obzoru a nevenuju se mu. Kdyz si hraje a zmerci me, tak je zle...

brisalek
30. lis 2009

luthien.k tak mi to mame od porodnice🙂, take zavidim ostatnim jak jezdi s kocarkem....a doufala jsem, ze otacenim se a sezenim a plazenim to skonci☹(

rimmel
30. lis 2009

baby hopsatko je supeeerrr na tych 15min mu to neublizi si ja myslim..hlavne pO 6mesiaci..a ono tych 15min sa tam vysantia a dost ich to unavi..teda aspon mojho 😉

marcelapetrikova
30. lis 2009

elu nejvíc zabaví pet lahve dvdčka ovladače a všechny kabely co najde jo a taky synovo auta ale to jí dlouho nevydrží nebot ji všechny sebere 🙂

andreahrbacova
30. lis 2009

Ahojky holky,přidávám se do party,Vojtíšek taky nevydrží chvilku sám,nic ho dlouho nebaví,u ničeho nevydrží.Je to takový malý neposeda,jak nevidí chvilku maminku tak je zle.Teď ho teda nejvíce zabaví,obyčejná pet láhev,ale na jak dlouho,že?

aleachim
30. lis 2009

no já nevím, já bych děti do toho hopsátka dala až by si umělo samo sednout. Do té doby, bych to nedělala.

Jak píše marcela, tak u nás nejvíce zbírají ovládače, mobily, kabely, naše knížky, listy kytek,.... prostě vše, co není hračka 😀 .

luthien.k
autor
30. lis 2009

jojo, taky jsme měli PETkové období 😀 Televizi taky ovládá slušně 😉 Člověk prostě musí pořád hledat, co by mu půjčil a čím si nemůže ublížit. Baví ho taky muchlat igelitové sáčky, ale to opravdu jen pod dohledem, tím by se mohl snadno udusit 😒
Už jen samotný fakt, že v tom nejsem sama, mě trochu uklidňuje 😀

romi73
30. lis 2009

jé, jak já byla nešťastná, když mi malá dělala to co popisujete. jednou mě to dohnalo k slzám. to bylo kolem toho půl roku. přestalo to kolem desátého měsíce, když si začala hrát sama - jakože už to uměla (přendávat různě věci odněkud někam, pořádně lézt a stoupat). do té doby katastrofa. frustrovaný mimino, co chce dělat spoustu věcí a nic neumí.

hodně nás bavilo prohlížení knížek, zpívání, mobil, brejle, pet láhve, jinak vše jen na chvíli. teď si hraje nejradši tak, že si nandavá a sundavá čepici - to jí vydrží třeba půl hoďky.

vydržte, bude to super, jakmile budou trochu šikovnější a vyspělejší. najednou přijde zlom a bude to úplně jiné. teda aspoň u nás bylo 🙂

luthien.k
autor
1. pro 2009

romi, frustrovaný mimino, to je přesný, a s ním i frustrovaná matka, protože to jeho věčné "stěžování" u mě automaticky budí pocit, že dělám něco špatně... Ono ho všecko hrozně zajímá, ale u ničeho prostě nudrží tu pozornost a taky mi připadá, že by už nejradši chodil. Naučil se svůj způsob posunování, a to že se na zádech zakloní, pak se odstrčí nohama a je zase kousek dál (pozadu samozřejmě). Popředu taky leze tak, že zaboří čumák do podložky a nohama udělá takovej poskok.
A vydržet to ještě čtyři měsíce... No ty mě děsíš 😅

ava
1. pro 2009

luthien - 🙂 🙂