Co čeká miminko, když nepřibírá na váze?

pavlina05
5. bře 2012

Mám 9.měsíčního chlapečka.Váží 7350 g,70 cm. Byli jsme už 2 x na převážení po dobu 6 týdnů a pokaždé mi přibral jen 150 g ☹ Přitom jí krásně
150 g kaše,kojení
220g masozelen.příkrmu nebo žl.,voda
100-150g ovoce nebo rýžový jogurt (alergie na mléko!,kojení)
150 g kaše,kojení
2 x noční kojení
Je spokojená.plazí se,staví se na kolínka,spí přes den 2 x 2 hodiny.
Již měl ko na anemii, bez nálezu.
Stolice 2 x a vždy zbytková
Nyní nás dr.vyplašil, že nás pošle na sledování do nemocnice. Co mu budou dělat,jak se to řeší?

Máte někdo podobný problém,zažil jste to...???

A hlavně proč nepřibírá????

pusolamy
5. bře 2012

muj nazor je zo dr. moc resi,kamaradky dcera mela na roce 8,20kg a ted je z ni 14-tileta prdelata koza a ma 60kg. jedna holcina tady na MK v nasi diskuzi duben 2011 ma holcicku a ta mela ted na 10mesicich 6,5kg a jejich dr. to neresila rekla ji ze pokud ji a dost pije tak neni problem

camelinka
5. bře 2012

tez bych rekla ze to doktorka moc hroti a do nemocnice bych se asi poslat nenechala kdyz se jevi ze mu nic nechybi 😉 , nektery deti sou holt zizalky 😉 😉 😉

schnek
5. bře 2012

A co bráška, jak na tom byl v tomhle věku? Moje děti byly o trošku větší a težší, ale ne o moc, dr. to neřešila, prostě byly (jsou) drobnější a hotovo. Pokud jí, všechno je v pořádku, přibývá (což přibývá) a PM taky v pohodě, tak bych to viděla zase na jednoho dr-a stresaře s tabulkama 😉

ladybugie
5. bře 2012

taky si myslím, že to mudra moc řeší. Děti mají období, kdy jsou schopný nezřízeně baštit a nabrat kila do podoby míši kuličky a pak zase období, kdy prostě moc nejedí a nepřibírají. A nebo jedí jak otesánci a prostě nepřiberou, protože mají velký výdej energie. Pokud je tvoje dítě spokojené, na první pohled mu nic nechybí a normálně ti baští, tak bych to neřešila. Na svůj věk má míry naprosto v normě.
Moje dcera byla refluxová, co snědla to vyblinkala, takže nenabírala a nikdo to neřešil. V půli roce přišly příkmy a přibírat začala. Jedno dvojče mi teď baští jak otesánek a za měsíc přibal 1,5kg. Každé dítě je prostě jiné.

eficenka
5. bře 2012

ahoj, myslím že to tvoje dr.opravdu moc řeší... Já jsem měla v 10-ti měsících 7620g - moje mamča z té doby má poznámky, byla hodně vystresovaná, moc sem nejedla za den pár kousku brambor a půl termixu, půl rohlíku, to bylo vše.... Ale doktorka ji uklidňovala, že nemusí být všechny děti cvalíci.. Teď je mi 23 ,mám normální váhu a čekám vlastní rodinu.... Pokud Ti jí a nějak výrazně neztrácí váhu, není bledý, nemá často nějaké infekty - chřipka, kašel... tak bych to tolik neřešila...

dlabinecka
5. bře 2012

Já teda nejsem odborník, ale mě to nepřijde zase tak tragicky málo. 150g za 6 týdnů. má pohyb, výdej energie. Nevím, co by sledovali.. Nevim teda taky, co znamená pojem "zbytková" stolice. ale celkově nevidim problém...

aajda
5. bře 2012

My byli v nemocnici na pozorování se stejným problémem ve 4m. Porodní váha byla 3840, v 9m měla 7320g. Nicméně mi mezi 2m a 4m nepřibrala ani deko. Ale pila dost, spokojená byla, spala krásně. Pokud ti přibírá těch 150g (tedy 300g za 6 týdnů), tak bych se do nemocnice zavřít nenechala. Já do dneška lituju, že jsme do té nemocnice šly. Akorát nás obě vynervovali, dcerka mi tam ještě zhubla, v noci mi jí budili, já byla na palici... na nic kloudného nepřišli, nakazila se tam rotavirem, takže zhubla ještě víc... Jediné, co vymysleli, je ABKM, která se nepotvrdila a byla to diagnóza z nouze. Ale tu vy už máte podle toho, co píšeš, diagnostikovanou. Takže když kojíš, tak jistě jsi na nemléčné dietě.
Dala bych více na svůj instinkt a s doktorem se zkusila dohodnout.
Kdybys chtěla víc info o těch vyšetřeních, co tam dělali, tak napiš klidně do IP.

dagmarkaaa
5. bře 2012

Náš maloch teď za 7 neděl přibral jen 300g (má rovných 7kg, za 3 dny má 7měsíců) a to přitom taky baští dobře asi jako ten tvůj. No přijde mi to málo, váhová křivka klesá (porodní váha 3,3kg) ale teda neřešíme to, je zdravý a čilý, v tvém připadě bych to nebrala nijak tragicky, nevím proč by jste se měli stresovat s hospitalizací 😕 . Jaké máte rodinné predispozice? My jsme třeba oba s manželem menší tak naše děti nemají po kom být obříci.

jajulin
5. bře 2012

Nechápu, co tvůj dr. řeší. Moje dcerka je o necelý měsíc mladší než tvůj synek a teď v osmi měsících vážila 6720 g. Od narození příbírá spíš pod hranicí normy a když se na to naší dr. ptám, jestli to stačí, tak mě ujišťuje, že je všechno v pořádku, hlavně když je malá spokojená. Přitom baští taky pěkně, zatím má 3 příkrmy denně. Takže je to spíš o přístupu doktorů, u některých jsou tabulky důležitější než zdravý selský rozum. Bohužel.

petaov
5. bře 2012

Děti nejvíce přiberou do půl roku, pak se to hodně zpomalí. Malý přibral za první 4 měsíce asi 4 kila (to měl necelých 7kg) a teď v 11 měsících má 8,5kg. Má hodně pohybu a jí teda málo, ale naše dr. nic neříká. Spíš jí vadilo, jak moc přibíral, i když mi to přišlo normální. Co doktor to názor. Pokud Ty s hospitalizací nesouhlasíš, nemůžou Tě nutit. Když tak to prober s dalším doktorem 😉

iva_kucerova
20. srp 2012

Nám Ivanka přibírá teď v šesti měsících 30 g týdně a nikdo to neřeší, možná už i přestane přibírat úplně.....naše doktorka ale pořád čeká a čeká,až se to samo srovná,nevím,jak dlouho chce ještě čekat....já už čekám přes půl roku,že se to konečně spraví a všechno bude v pořádku,ale nějak jsem se nedočkala,tak už nedoufám. Má teď 6 400 g. Porodní váha 2 900 g. V noci spinká a nepotřebuje předtím jíst,jinak jen leží na zádech, na bříško jí nedostaneme, zvedání hlavy taky nehrozí, strašně se prohýbá.....příkrmy zkoušíme,ale to se pak nemůže vykakat a je ještě horší. Místo 900 ml,co by měla vypít,vypije 600....v nemocnici jsme byly jednou na dva dny a už bych se tam zavřít nenechala, ani,kdyby nepřibírala. Nikdo tam nemá stejnej názor, každej tvrdí něco jinýho,sestry jsou neochotný, doktor se tam celej den neukáže a když,tak poradit stejně neumí.....akorát jsme jim tam nechaly 400 Kč a já tam málem pošla hlady....toť můj názor na nemocnice...tedy zatím jen na tu chomutovskou

luciferkaaa
8. dub 2013

dobrý den,prosím o radu.mám syna 12měsíců,a teď poslední návštěvu u doktorky při vážení nebřibral.má 9kg.jí pěkně.dva jogurty na svačinu není problém,dva banány taky ne.nekojím.má mléko nutrilon.doktorka nás poslala na krevní testy,fe....feritin atd.od 11.měsíce chodí,nezastaví se,má dost pohybu.nevím co mam dělat.nechci ho tahat po doktorech.chci aby měl hezké dětství,ale zároveň nechci nic zanedbat.vyměnit doktorku?jsme dost vyplašení.na testy jdeme zítra.:(((

napolitano
8. dub 2013

luciferkaaa Ahojky,buď v klidu Dr plaší,když baští,kmitá 😀 a vůbec prospívá tak co řeší?To já bych musela řešit opak,že malej má 7,5kg,bude mu 5m.Jestli s Dr není řeč koukni po jiné.Držím palec 😉

romantika
8. dub 2013

Mne to neprijde spatne, ja rodila skoro 4 kilove, do 2 mesicu mela skoro 7 a pak v roce jsme nemeli ani tech 9. Byla i mensi protoze chodila od 8mi mesicu a ikdyz jedla jak rpotrzena tak proste to vybehala. Dlouho nic a pak najednou vyrostla a pribrala. My jsme byli i trochu nespavci takze to bylo i tim a kdybyste vedela co snedla, ja se bala ze ma tasemnici. JInak od roka uz se pribira malo, kilco -2 za rok. Takze ve dvou jsme meli neco skoro 12, ve trech pracujeme na 14ti. Jsou to obvykle vahy a ma to tak vetsina deti u nas v okoli, takze se nestresujte je to v poradku. Muze jako nase rust skokem, vzdycky pres leto a po vanocich obvykle dame 5-6cm najednou a k tomu i tu vahu. V roce mala mela 8,8 kilo. Zadne testy bych vubec neposdstupovala. Pockejte na leto, uvidite, pujde to jak po masle.

maudn
8. dub 2013

nám malej nepribral lautr nic někdy mezi 5-7 měsícem, měl porad 5,8, nyní má rok (přesněji 10 měsíců) a 8,8kilo. Nedělej si s tím hlavu, jí dostatečně a nehubne

jetel77
16. srp 2017

Ahoj chtěla bych se zeptat mám dvouletou holčičku a čtyrletaka dotaz zni holčička ve dvouch letech je možné aby neměla ani 9kg ?měli jsme s pribiranim problémy už od narozeni když se narodila mela ale 3,020 tak de ptam zda jsem udělala někde chybu já nebo co za tím může byt u syna jsem problémy neměla krasne se vyvijel :( poradite mi někdo?on teda tatínek je drobnej tak to možná ma po něm někdo podobnou zkušenost?díky moc všem a hezky zbytek dne

hahahala
16. srp 2017

Dcerka má 8 měsíců a váží 6750g a také přibírá 00 nic (za měsíc 150g) ... Pokud dítko papá a vyvíjí se normálně není potřeba plašit 🙂 Dcerka od kamarádky měla v roce 8 kilo a nikdo nic neřešil je naprosto zdravá jen je to drobínek a moje malá bude to samé aby těch 8 kilo vůbec v roce měla 🙂 🙂

inusska
16. srp 2017

Uprimne? Zmenila bych doktora, muzete te vystresovat tak, ze jidlo bude problem.

Jestli te to uklidni, tak muj syn ma na 16 mes 7450 g... od roka pribral jen 200 g. Testy delali, sono bricha, kardio, krev a moc.. a je v poradku. Sice zaostava s hrubou motorikou, protoze je hypotonicky, ale jinak zdrave a vesele dite. Potrebuje pribrat, o tom zadna.

Myslim, ze tvuj chlapecek je na tom fakt jeste dobre. Je jasne, ze kdyz je starsi, tak prirustky vahy budou mensi.

sisstin
16. srp 2017

Obe deti v roce 8 kg, syn 8,4 a dcera 8,1, nikdo neresil. Syn v te dobe pet jidel denne bez mlika, dcera temer plne kojena (oslintala max kus zeleniny), holt ne kazde dite je sumo.

betelgeuzz
16. srp 2017

@jetel77 je to docela málo, ale musí se to posuzovat komplexně. Jak přibírá od narození, jak je vysoká, jak vypadá (vychrtle, normálně), jak vypadá percentilový graf. Nevím, jestli vám dr udělal nějaké vyšetření, např. na celiakii?

@inusska zakladatelka dávala dotaz před 5 lety 🙂

belleelle
16. srp 2017

@pavlina05 muj nazor je take, ze dr zbytecne resi. Me dcera mezi 8-10m nepribrala nic. Ono to je doba, kdy deti lezou a jsou celkove zive. Nic ji nebylo. Tak odbery, orl... no nikde nic, ze. U mladsi presne stejne, mezi 8-10.m pribrala snad 20g. A vse uz jsem odmitla. A pohoda. Pak zas pribrala.

belleelle
16. srp 2017

@betelgeuzz taky jsem klikla hned na odpoved 🙂

inusska
16. srp 2017

@betelgeuzz uz na to koukam 😀