Co dát místo kojení na noc? Sunar?

eloana
30. kvě 2011

Ahoj omlouvam se mozna tu toto tema existuje -bohuzel nestiham to cele procitat:((
Synovi bude ted rok..... bylo mi doporuceno odstavit ho - s tim , ze kojeni po roce nema smysl a kvuli zarlivosti dcery....
kazdopadne to bude boj🙂) nema dudlik spi se mnou v posteli....
potrebovala bych poradit jak se stravou na noc.... v noci dost jeste cumla prso- pres den uz moc neee- ji normalni jidlo....
dceru jsem odstavovala na 2 letech- ta uz nic na noc pak nedostavala......ale nevim jak s rocnim prckem- zda mu mam dat na noc sunar....a netusim co delat kdyz se mi v noci vzbudi a bude chtit prso.... zda mu dat flasku s vodou ?
dekuji za rady

brisalek
30. kvě 2011

Odkazi te jiste na jedno z nekolika temat o odstaveni. Ja bych dala vecer sunar nebo kasi nebo oboji, podle toho co veceri...a v noci nabidnout jen vodu cistou...urcite ne v noci UM misto kojeni. Odstaveni se neboj, zalep bradavky, ze je bebi...sama i ze sveho okoli mam zkusenost , ze i u velkych zavislaku to bylo v pohode🙂 jen ty musis byt rozhodnuta🙂. Drzim palce .

sussanah
30. kvě 2011

Prijde mi, ze teda moc o odstaveni rozhodnuta nejsi. Pokud je to na nejake cizi doporuceni, ze mleko jiz nema smysl, tak ver ze ma, porad je to minimalne mlecna davka, nehlede na spoustu dalsich latek 😉 Taky dceri je 5let, jiz jiste dokaze lecos pochopit a zarlivost urcite nebude mit puvod jen v kojeni rocniho sourozence..
Kazdopadne po roce uz neni nutne podavat UM, pokud ma ditko dostatecne pestrou stravu pres den, vcetne lustenin, jogurtu, mleka ve vareni apod. V noci uz urco zadne jidlo nepotrebuje, pokud se normalne pres den stravuje a vecer naveceri. Odstaveni delej postupne az budes tak na 1-2 kojenich v noci a pak se proste rozhodni, ze u ne a konec. Ja nabizela v noci pouze vodu (kojim uz jen vecer, ale rusila jsem hlavne nocni a ranni kojeni). Zpocatku byl samozrejme rev a dozadoval se sveho, ale casem pochopil a vzal zavdek i vodou. Odstavovala jsem ale v noci az kolem 15-16m a docela to slo. Par noci chtel spat hooodne blizko u me, treba mel i ruku ve vystrihu, ale pak to preslo a je v pohode. Dulezite je ale to vnitrni rozhodnuti, ze delas to, co povazujes za spravny krok. Jinak to ditko vyciti a vyuzije toho. Taky hodne pomohl manzel, zacal k nemu v noci vstavat on a maly na to i lepe reagoval, nevyzadoval mleko tak urputne. Drzim palce!

eloana
autor
30. kvě 2011

@sussanah 🙂 no nejsem -doporucila mi to doktorka- za A je mALEJ DOST NEMOCNEJ-NETVORI SI SVOJI IMUNITU...a za B ma dcera nejake zazivaci problemu a doktorka usoudila,ze to ma stresem.....
Kazdopadne ho ted nebudu trapit- ma nejakou virozu -pak to musim poradne sama se sebou probrat🙂)))
ja prave nevimjak je to eventuelne s mlekem- zda mu staci pouze treba ve forme jogurtu atd..... nebo musim davat sunar

apollo11
30. kvě 2011

@eloana Ahoj, bohužel neporadím, ale jestli se doktorka vyjádřila, že ho nemáš kojit, protože mu tím snižuješ imunitu, tak bych sí u ní zbalila pět švestek 😖 Co je to za blbost?! Jiná věc je, jestli chceš odstavit sama, protože to je jen a jen o tvém rozhodnutí.. já už taky pomalu odstavuju, ale mám to jednodušší v tom, že dcera o kojení už moc nejeví zájem a spí celou noc. Ale určitě nenahrazuj kojení v noci flaškou, bude to pár dní těžké, ale zvykne si 😉 Hlavně to chce postupně, ne najednou, třeba pochovat, utišit, třeba to půjde dobře.. no držím palce 🙂

eloana
autor
30. kvě 2011

@apollo11 ja mam zkusenost s odstavem 19m ditete a to jsme musela odstavit najednou....a odstavovala jsem kvuli imunite.... ale rekla mi to jina dr..... nase uz s tim prisla take.... kdyz se dlouho koji dite ma imunitu matky a je je line si tvorit vlastni...

apollo11
30. kvě 2011

@eloana Tak k tomu nemám co říct 😉 Asi těm doktorům platí výrobci UM za propagaci, jinak mi není jasné, co si představujou pod pojmem imunita. Imunita se vytváří zevnitř, ne naopak - vytváří se jako reakce. Není možné přijmout něčí imunitu 😉 Fakt nechápu. Ale už končím, o tom otázka nebyla, tak se nezlob za můj názor.

eloana
autor
30. kvě 2011

@apollo11 ja nevim nase dr. je dost kojici maniak:D podleme je to novy objev🙂)) uz mi to rekli 3 doktori nezavisle na sobe

marinka
30. kvě 2011

Já jsem malou odstavila teď, v roce a půl. Tak od roku jsem kojila už jenom v noci, ale budila se čím dál častěji a začala jsem na sobě cítit nedostatek vápníku, tak jsme odstavili..Místo mlíčka jí dávám obyč vodu a úplně v pohodě, čekala jsem několik nocí hysteráky, ale šlo to úplně bez pláče. Vždy se trošku napije, lehne si, já ji pohladím a do minutky spinká.. Na mlíčko se budila klidně co hodinu, teď po odstavení se budí tak 2x za noc..Držím palce!

eloana
autor
30. kvě 2011

@marinka no prave on se budi take casto ...... u dcery to ustalo az po odstaveni.... no uvidim, ted ho necham byt neb ma hroznou rymu

sussanah
30. kvě 2011

@eloana no ja teda taky koukam na to, ze dite ma imunitu matky... Vzdyt jen z logiky veci, to je stejne, jako by se nemelo davat UM, protoze ma v sobe vitaminy a jine latky podporujici imunitu a pak se dite nemusi snazit 😉 V MM nepredavas diteti imunitu hotovou, ale pomahas mu naopak jeho imunitu rozvijet. Jestli to je nejaky novy "objev", tak bych uprimne chtela videt ty vyzkumy 😉 Ja vcelku duveruji prirode a kdyby bylo mleko po cca roce ditete uz vylozene kontraproduktivni, tak verim tomu, ze by proste mleko prestalo tect, aby ho jiz dite nepilo. A teda to, ze zazivaci problemy dcery jsou zpusobeny stresem z toho, ze je jeji rocni sourozenec kojen, no.. 😀

Kazdopadne v dobe nemoci to neni nejlepsi doba na odstaveni. Spis naopak, ditko by melo byt v pohode, rodina pohromade, proste aby vedelo, ze s tim, ze uz nebude mlicko se nic jineho nemeni. UM davat nemusis (pokud nechces), staci dostatecne pestra strava obsahujici zel+ovo spolu s dostatkem vapniku (jogurt, syr, tvaroh, smetana ale i napr kvetak, vejce, lusteniny). Kravske mleko bych zatim pridavala jen do vareni, s pitim se doporucuje pockat do cca 2let. Ja malemu prave ted v jeho temer 20m zkousim davat obcas KM, ale moc ho nechce, spis dava prednost jogurtu.

eloana
autor
30. kvě 2011

@sussanah kazdopadne si to clovek asi musi udelat, tak jak to citi🙂 me prijde, ze detska furt preferuje starsi dite...obcas se tomu miminu musi prizpusobit..... kdyz krici a jaj i okriknu nebo ji vysvetlim ,ze malej spi... podle dr. to delam spatne.... jenze ot bych se z toho taky mohla brzy zblaznit:D
dceru boli casto hlava a brisko - nekdy zvraci.... pry to ma ze stresu .... me se to moc nezda...jak pisi, nekdy teda nejde ustupovat oboum detem a jeden se musi prizpusobit, ale nemyslim si ,ze bych ji tim mela nejak extra stresovat....

sussanah
30. kvě 2011

@eloana tyjo, to je fakt zvlastni pristup dr 😕 Ono se dvema detma je to asi hodne, uz me to brzy taky ceka 🙂 Nikdy se nemuze prizpusobit jen jedna strana a uz druhorozene ditko se v podstate musi prizpusobit chodu rodiny uz od narozeni, kdezto kvuli prvorozenemu se vetsinou rodina obrati vzhuru nohama, vsak to zname vsechny 😉 JA myslim, ze hlavne delej tak, jak to citis. Proste jednou se prizpusobi jedno ditko druhemu, priste naopak. 5-ti leta toho vic pochopi, na druhou stranu te pozornosti i vice potrebuje. Zkouseli jste treba s malou zajit k psychologovi? Pokud si vase pediatricka opravdu mysli, ze to ma ze stresu, tak prave psycholog to muze objektivne posoudit. A pokud se zjisti, ze ditko je v pohode, tak potom patrat po pricine jinde.
Kazdopadne souhlas v tom, ze kazdy si to musi udelat tak, jak to citi. Na me dr tlacila, at maleho prestanu v roce kojit, dost jsem o tom uvazovala, ale proste maly na to nebyl dozraly a ja jeste tou dobou taky ne. Ted uz si spis jen tak cucne, ale uz vim, ze i on i ja jsme na odstaveni pripraveni uplne jinak nez pred pul rokem a vim, ze kdyz uz to ted prijde, tak budeme oba v pohode a nebude to lito ani jednohmu z nas. Proste kazdy sveho stesti strujcem 🙂

eloana
autor
31. kvě 2011

@sussanah u psychologky jsme byli--- pani mi moc nevyhovovala, resila uplne jine veci nez kvuli kterym jsme tam byli.... jeji zaver byl,ze je mala fixovana na me... tak ono to byva kdyz se mnou travi 80% casu....

martaska78
31. kvě 2011

Ahojky, pokud už nechceš nebo nemůžeš kojit, tak to utni hned teď. My měli problém, že po roce a půl kojení (i nočního) se začali malé dost kazit zoubky. Tak jsem se rozhodla to ukončit ze dne na den. Zalepila jsem si bradavky a malé řekla, že má mamka "au". Malá chodila a občas kontrolovala, ale v pohodě. Do té doby byla spíš kojená, nic jí nechutnalo krom mlíka, ale od té doby jedla všechno a v noci nic nevyžadovala a ani nepotřebovala pít. Měla jsem připravenou flašku s vodou, ale to spíš rozčílila. Malá u mě taky spí a nějak jí to nepřišlo. "Bojovali jsme asi 2-3 dny, v noci se vzbudila tak 3x, ale teď spí jak jelimánek 😅 .

eloana
autor
31. kvě 2011

@martaska78 diky no to same jsme mela s dcerou--- zkazily se ji z nocniho kojeni zuby...proto chci maleho kojit tak do roka...kazdopadne to chci nechat asi na prazdniny... az bude mala spat u babicek, aby na to byl klid🙂

martaska78
31. kvě 2011

Jo já měla v plánu kojit do 2 let, ale když jsme byli u zubaře, tak se prostě nedalo nic dělat ☹ , mám pocit,že jsem to hůř brala já než malá 😀 . Musíš být na to hlavně připravená ty, pokud z tebe mimčo ucítí, že jseš z toho rozhozená, půjde to hůř 😖 . Já si pobrečela, ale tím, že šlo o zdravotní důvody, tak jsem nepolevila, jinak nevím nevím asi bych kojila od 15 😀

eloana
autor
31. kvě 2011

@martaska78 :D ja se priznam,ze u dcery jsem takto dlouho kojit nechtela--studovala jsem jeste VS ,takze pro me by byvale bylo lepsi dat flasku... ovsem dcera me vyvedla z omylu -2x jsem byla nucena prikrmovat,ale flasku s dudlikem vubec neprijmula. Odstavovala jsme na 19m -desila jsme se toho neb jinde nez u prsa nebo v kocarku nikdy neusla a pohoda -2 noci pred usnutim knourala a pak dobry...
Kamaradka udelala to,ze nechalamaleho 3 dny u rodicu.... pry to bylo hrozne uz by to nikdy neudelala.
Dceri tedy byl uz pres rok a pul a odnauceni slo -vysvetlila jsme ji,ze mam bebiii , ale s rocnim ditetem nevim...

sussanah
31. kvě 2011

@eloana no nevim, ale deti vetsinou na matku fixovane byvaji a u 5-ti leteho ditete mi to neprijde nic divneho 😅 Ale fakt jak pise Martaska, je potreba, abys s tim byla srovnana ty sama, jinak to bude o to horsi.

martaska78
31. kvě 2011

@eloana No já u prvního kojila skoro plně rok a čtvrt a ještě čtvrt roku mě chodil v noci "znásilňovat". No u malé jsem si říkala ještě v létě by to byla pohoda, no ale holt se nedá nic dělat. Zkus i na ročního prcka "bebí". Oni jsou vnímaví 😉

martaska78
31. kvě 2011

Já bych taky nenechala malou samotnou. Myslím, že i pro ně to je těžká chvíle a bez mamky, nevím, třeba to berou jako zradu 😒 . Ale prý to hodně maminek dělá a jsou spokojené asi nemaj takový závisláčky 😅

andelka
31. kvě 2011

My budem odstavovat asi za 14dní, už kojím právě jen večer před spaním. Dřív se budil i v noci často, ale to se zlepšilo když v 9měsících začal dostávat kaši na večeři a začal usínat a spát v postýlce a ne u prsa. Pak se nějak sám od sebe začal méně budit a když už se budil jen 1x v nad ránem, tak zrovna v té době jsem rušila ranní kojení a rovnou zrušila i noční. Prostě prso nedostal ani nad ránem ani ráno. cvičně to na mě zkoušel tři dny, kolem 4h, ale měl smolíka. Teď i déle spí než dřív. No a večer už mu nebudu dávat nic. Mléčná kaše na večeři a pomazlit a do postýlky. Teď ho několik nocí bude uspávat tatínek, aby si zvyknul, že i když se ještě kojí, tak nemusím být u něj při usínání jen já. No a pak prostě večer kojení nebude a tatínek bude uspávat (nic složitého, je ho chvíli hladím nebo držím za ruku a pak sedím nebo ležím na posteli v jeho blízkosti a on usne)

eloana
autor
1. čer 2011

@andelka 🙂 ja to chci naplanovat na prazdniny... aby dcera spala nekde jinde...manzel uz zrusil postylku... syn z nivylejzal a niz uz dat nesla:(( dceru jsem odstavila i kdyzspala s nami v posteli -tak uvidim....syn prso uz take moc nechtel-ovsem ted je nemocny a prso chce mnohem vice.... jeste jsme se chtela zeptat -kdyz to na tebe ve 4 hodiny zkousel? tak jsi ho nechala vybrecet nebo jsi ho chovala nebo mu dala flasku s vodou?? ja ho prave moc brecet nemuzu nechat -spis nami v loznici dcera.... nemam obavu odstavit maleho🙂 jedno dite jsme uz odstavila🙂 ale problem jak to skloubit s dcerou

andelka
1. čer 2011

@eloana zkoušela jsem vodu, jestli nemá žízeň, ale moc to úspěch nemělo, nicméně pochopil že mlíčko nebude. Chovat vyloženě taky ne, strhla bych se a ani se chovat nechce. Tak chvíli pobrečel a pak usnul stejně jak večer. Po třech dnech se přestal budit nad ránem, asi přišel na to, že před 5h žádná zábava nebude. s dalším sourozencem je to blbý, já ho zas nechtěla nechat brečet kvůli manželovi, ale bylo to pár dní, tak to vydržel. Teď už spí celou noc.

eloana
autor
1. čer 2011

@andelka 🙂 ja dceru odstavovala na 19m -byla silenej zavislak -rikala jsme is,ze ot nemuzeme nikdy zvladnout a -odstavila se behem 2 dnu -malinko brecela pred usnutim... ale musela jsme odstavit nejednou, postupne nebo castecne to absolutne neslo🙂