Čo dať pri zapareninách, keď nič nepomáha?

luciahabova
28. kvě 2011

Vie mi niekto poradit,co mam dat malej na zapareniny,ked bezne kremiky jej nepomahaju a zda sa mi,ze jej to este viac podrazdia?mala to zaparene len trocha,ale tym,ze si to stale skrabe,sa jej to zhorsilo a boli ju to este viac.Co jej mam na to skusit dat?Dakujem za rady,ktore mozno pomozu.

alisek
29. kvě 2011

zkus malý často větrat prdelku, je teplo tak bez plenek, my to ted taky praktikujeme, malý má zase plenkovou dermatitidu a moc se to nehojí, takže doma větráme a je to lepší, plenku dávám jen na noc a když jdeme ven

berynka
29. kvě 2011

doporučuji Imazol nebo Pythiol

musko
29. kvě 2011

cez deň vetrať, mne sa osvedčila čistá vazelína a látkové pleny

kaatulkaa
30. kvě 2011

Ahojky! Tak my problémy nemívali až do doby, kdy onemocněl a měl šílené průjmy. Po nemoci jsme se toho toho nemohli zbavit a nepomohlo nic, až jsme šli k Dr. a ta nám předepsala Imazol krém a super! Během dvou dní, měl zadeček krásný. Nevím však, jeli volně prodejný 🙂 Jinak jak psaly holky - větrat, větrat, větrat 🙂

verbalinka
30. kvě 2011

Taky doporučuju Imazol, jediný opravdu zabral 😉 A samozřejmě větrat 🙂 My jsme Imazolem mazali jen ráno a na noc (může se, myslím, jen 2x denně) a doplňovali Rybilkou.

romana29
30. kvě 2011

Já měla u Daníka Pityol (nevím, jak jsou tam správně ta I - 😀) nevím, jestli je i na Slovensku....Používala jsem ho, když mu rostly zoubky a pořád kakal a někdy i pokakaný spal, takže opruzeniny měl :( Během dne se to zmírnilo a další den už to bylo dobrý.

simon1
30. kvě 2011

Při léčbě antibiotiky jsme měli škaredě opruzený zadeček a každým přebalením a namazáním vším možným se to jen zhoršovalo a během necelého dne z toho byly mokvavé pláty.Zabrala koupel ve slabém roztoku hypermanganu+osvícení biolampou a na noc namazání Imazolem krémpastou.Hned po tomhle prvním ošetření bylo znát,že už se to nezhoršuje,druhý den bylo výrazné zlepšení.Když se opruzeniny vysušily,tak přes den jsme promazali Bepanthenem a jen na noc ještě ten imazol.Jinak přes den bez plenek nebo jen volně přiložená látková plena.Po dobrání antibiotik se to ztratilo úplně. Asi nejvíc teda zabrala ta koupel v hypermanganu(jen 2-3zrníčka hypermanganu do vaničky,roztok musí být jen slabounce růžový,aby se pokožka dítěte nespálila.) , no a pak ten Imazol krémpasta.

laterna
30. kvě 2011

při akutním problému pythiol, ale není to k dlouhodobému užívání. my jsme s dcerou přešly na látkové plenky a je po problému. mívala to opravdu ošklivé.

kombinace
30. kvě 2011

My meli Imazol krempastu, pak Canesten, Sudokrem a porad nic. Pak jsem koupila Leciderm a vyresilo se to dost rychle.

jop
30. kvě 2011

na akutní problémy pythiol, pak jsme přešli na měsíčkový krém od weledy. Plenky látkové, příp. eko pleny Alana z DM.

marecek4
30. kvě 2011

když už nic nepomáhá tak genciánku-fialku,u holčiček pomáhá velice dobře,my ji využili,když nám Terezku vrátili z nemocnice a bala zapařená takovým způsobem,že měla až krvavý puchýře,genciánka vysušuje a pak na doléčení pithyol

vrtule83
30. kvě 2011

Imazol krémpasta a sudokrém

neu.sona
30. kvě 2011

Nám pomohl jedině sudocrem. Po každém přebalení fénovat zadeček, aby se dávalo dítě do pleny úplně suché. A větrat, hodně. Koukala jsem, že už je malá větší, tak jí nech lítat bez pleny. Vzduch pomůže asi nejvíc. S tím fénem jsme to dělali asi 2-3 měsíce. Měli jsme šílené opruzeniny a nic nepomáhalo :(.
Do teď na to trpí a to chodí bez pleny. Ale namažu večer sudocrémem a ráno je to ok.
Přeju Vám, ať to rychle přejde.

linalina
30. kvě 2011

nám taky pomohl sudocrem. opláchnout vodou, jemně, ale pořádně osušit bavlněnou plenkou a natřít sudocremem.

karmenta
30. kvě 2011

Co používáme látkové plenky a mažeme krémem na zapařeniny od Sebamedu máme prdelku "jak miminko" 🙂

jasanka7
30. kvě 2011

Sudocream je dost dobrej. Kdyz jsem to resila s doktorkou, tak mi predepsala Imazol, (krem, pasta) taky vysusit zadek uplne do sucha, mladej si to dost uzival :o) namazat a do druhýho dne mel opruzeniny pryč.
drzim palce
😉