Co dáváte 16ti měsíčnímu dítěti na snídani a večeři?

mijav
6. led 2012

Už nekojím a malý ani žádnou jinou mléčnou výživu nechce.

hasky24
6. led 2012

Tak mu namažte pečivo na snídani a k večeři buď co zbylo z oběda nebo vařím hodně v páře pro našeho Jíru 🙂 🙂 🙂

dana3262
6. led 2012

Rano pecivo se syrem, lucina, tvaroh, maslo, jogurty (ja davala zakys.smet) vecer, co bylo k obedu nebo jsem delala kase. Ryzovou a nekdy i krupicovou. nebo zase pecivo s necim. Na svaci zeleninu a ovoce. Nebo ke svace mel rad kefir s rozmix bananem, boruvkama nebo tak.. Pil to brckem. Ale mel vecer UM v 16.mes.tak se nemusel tak naprasknout.

eloana
6. led 2012

Ahoj syn po odstaveni taky sunar nechce...davam treba chleba s malsem, piskoty s kakavem, jogurt....nebo neco peceneho...od roku ji to co my... jen ne tak solene nebo korenene

hpaja
6. led 2012

Já teda ještě kojím, mlíko má cca v 6 - 6,30h a pak v 8 snídá jogurt. Pokud malý nechce UM, jogurt nebo jiný mléčný výrobek, tak bych asi taky dávala pečivo (se sýrem, marmeládou, šunkou, pomazánkou, atd.) 🙂

luthien.k
6. led 2012

Na snídani je ideální kaše (je mnoho možností, rýžová, jáhlová, pohanková, špaldová, ovesná...), klidně do obilného mléka, pokud odmítá kravské (Reis drink calcium z DMka je nejdostupnější) ochucená ovocem (nebo ovocnou přesnídávkou) - doplní to po noci cukry, aby dětičky nebyly přes dopoledne unavené a roztěkané. Nebo cereálie (bez bílého cukru) a jogurt či kefír s kouskem ovoce nebo přesnídávky.
Na večeři je zase skvělá nějaká hustá masozeleninová polévka nebo třeba zelenina zapečená se sýrem, prostě zelenina s nějakou bílkovinou, se sacharidy to na noc nepřehánět.
To jsou rady výživových poradců i ověřená fungující praxe 🙂

brisalek
6. led 2012

rano toho moc v tomhle veku nechtela, protoze jsem okolo 16 mesicu odstavila a zacala pit sunar 200-250ml, Pak zacala rohlik s maslem, lucinou...Vecere mela polivky nebo normalni teple jidlo. a pred spanim zase sunar Kase nikdy nechtela.

yner
6. led 2012

My máme Sunar a pak většinou chleba,rohlík s něčím ( máslo, tvarohová pomazánka, lučina, marmeláda) nebo nějaký ten koláček , vánočku 🙂. Večeříme polévky nebo chleba s něčím . A před spaním Sunar.

helcas
6. led 2012

my dáváme 15ti měsíční dcerce nad ránem 1/4 litru sunaru a hend jak se vzbudí kaši nebo pečivo se zeleninou nebo ovocem (pomazánky a máslo odmítá)

gabadan
7. led 2012

Snídaně - to, co mám já - většinou ale nic nechce..nebo si vezme jen to, co jí chutná - já mívám dva krajíce chleba s tím, co právě je doma - někdy pomazánka , někdy sýr, někdy salám...
Večeře - jí to, co urve 😀 , před spaním má 180 ml Sunaru a spí povětšinou celou noc.

ladybugie
7. led 2012

Any od roka snídá stejně. Po probuzení vycucne 270ml mlíčka, za hoďku si dá čajík a třeba brumíka, nebo kousek buchty. Slané snídaně nemá ráda.
K večeři střídáme od roka kaše ( ty byly už i dřív 😀 ), rohlíček se salámkem a sýrem + hodně zeleniny, nebo zbytek od oběda - polívku, hlavní jídlo. Prostě co jí chutná. Večerní mlíčko odmítáme už od 9 měsíců. Máme 22m, 98cm a 13kg. Co je namazané, to nesní - nesnáší máslo, pomazánky, sýry, prostě nic. Přijde jí to opatlané a nečisté a nesní to.

mpavlinka
7. led 2012

330 mlíka 🙂

jeudi
7. led 2012

co si tak vzpominam tak rano kakao pak dele nakou svacu treba brumik nebo tak a k veceri jogurt a pak vecer mlicko s kasi nebo kasi

coxa
7. led 2012

Snídaně -sunar, jogurt, rohlík, bábovku, chleba s něčím apod. Večeře - buď zbytky od oběda a nebo pečivo s něčím.

zuzuza
14. led 2012

Holky, tak já to mám takto, malému jso 2 roky. Ráno vstaneme a nechce nic, to až tak do 10 hod, pak se zeptám, co by si dal, vyjmenuju vše, co zná, nachystám třeba chleba-nechce, rozdělám banán nechce, zeptám se, jetsli chce bobíka-řekne, že jo a stejně nechce, když rozdělám, takže teď má období, že do oběda prostě nic nejí, pak se naobjedvá, polévka, jde spát, spí 2 h pak si dá druhé. Pak se snažím do něj aspoň dostat jablko, to teda sní, ale jen při hře nebo pohádce v tv a večer má bud krupičnou kaši s kakaem, nebo včera vyjimečně, když ho hlídala mamka snědl rohlík se sýrem-půlku a toť vše. Nevím, co sním, teď tak málo jí a je hrozně vybíravý,váží 11a půl kg ve dvou letech, dřív mi aspoň snídal kuličky nesquick s bílým neslazeným jogurtem, ale ani to teď nechce, at vařím co vařím, nic mu neleze, ach jo, co třeba hodně sní, tak jsou samotné těstoviny, třeba různé tvary zvířátek a tak, fakt už taky nevím a mamka mě furt nadává, že mu dávám žblechty, ale on nejí ani pořádný jídlo a co už mám jako vymýšlet? třeba kamoška malé stejně stará jak náš dává puding, co uvaří, to by mi nesnědl ani omylem, stejně tak ne tvaroh, ani chleba s máslem, ani sýrem......

weri1
14. led 2012

kojení....tak za hodinku pečivo-máslo, šunka, sýr, lučina atd, nebo kaše
večeře kaše když není na snídani a nebo to co zbyde z oběda,nebo puding, a pak před spaním kojení

pumuckl
14. led 2012

My jsme snídávali rohlík na kolečka s máslem, lučinou a večeřeli kaši. 🙂

katie13
17. srp 2016

@eloana tak to jsem rada,ze to ctu i u nekoho..my to mame take tak..ve 13,5 nemame sunar,jinak od 6 m.papame vse...a od roka temer to co my..jen nevim porad co varit Sladke moc nedavam,kvuli zoubkum,ale mela babovku a obcas brumika.

katie13
17. srp 2016

@eloana tak to jsem rada,ze to ctu i u nekoho..my to mame take tak..ve 13,5 nemame sunar,jinak od 6 m.papame vse...a od roka temer to co my..jen nevim porad co varit Sladke moc nedavam,kvuli zoubkum,ale mela babovku a obcas brumika.
@eloana

skyvik
17. srp 2016

Dcera ma na snidani kasi z ovesnych vlocek s trochou ovoce a na vecu kasi pohankovou, jahlovou, kukuricnou.. Vim, ze uz by mohla jist to, co my, ale napriklad na buchty ma podle me casu dost.