Co dáváte dětem k večeři? Kaše už synovi nestačí

semrousek
6. lis 2009

Ahoj,prosím o radu, mám 15 měsíčního syna,začal se mi v noci budit hlady,doteď jsem mu dávala na večeři kaši ale zdá se,že už mu to nestačí.

kutcher
7. lis 2009

Malymu je 15 mesicu, do roka dostaval instantni kase a od roka mu delam kase z plnotucnyho kravskyho mleka a povarim s krupickou... nevidim jediny duvod, proc by nemohli dostavat k veceri kase a jako pohodlnost to take ne, kdyz to papaji a navic z toho krav. mlika to zasyti lepe jak instantky, ale neni to pro kazdou mamcu udelat to zrovna z tohohle mlika. Ony ty deti muzou mit hlad i proto, ze v tech krabicich to mlicko dost sidej a davaj vic napr. krupice nebo kdyz odsypete, tak v 1 davce je vic mlicka nez v te dalsi. A kdyz udelam kasicku, dam tam maslicko, jablicka a bananky, posypu skorici a trosinku glukopurem a mam klid az do 8 do rana.

artuse
7. lis 2009

my dáváme tak různě, pečivo s něčím, když zbyde nějaká zelenina od oběda (např. pečené brambory se zeleninou) tak to, jindy má doma vařený puding třeba s kukuřičnými lupínky a před spaním vždy pije ještě mlíko 🙂 kaši na večeři nedávám, malá kaší nikdy moc neholdovala, ani mi to dr. nedoporučila - plno sacharidů 😕 občas dělám na večeři jáhelnou kaši s rozinkami a švestkami, to je mňamka 🙂

iloha
7. lis 2009

teď třeba bramborové placky 😉

vercak.
7. lis 2009

Holky a chtěla jsem se zeptat, můžu už malýmu dělat normální krupicovou kaši? Z normálního mlíka a krupice? Robíčkovi je 14 měsíců.

kutcher
7. lis 2009

A proc by ne? pulka doktoru ti rekne, ze od roka muzes delat jidlo z kravskeho mleka normalne a druha pulka vcetne myho doktora ti rekne, ze do 3 let ditete bys mela davat kojenecke mleko, ale zaroven priznaji, ze kdyz das kravsky, tak to taky neva. Muj prcek je kojenej a kase ma normos z kravskyho ml. a je spokojenej, ale to uz jsem psala v predch. prispevku a krupici davat muzes, pokud nemate celiakii, tak proc ne?

vercak.
7. lis 2009

kutcher - já si jen nebyla jistá. Jinak už jí skoro všechno, ale tu krupičku jsem nevěděla. Dík za radu 😉

artuse
7. lis 2009

tak já KM nedávám, nejsem jeho zastánce, my ho doma nepijeme vůbec 😉 pijeme alternativní mléka, hlavně rýžové...
vercak...bacha na KM hlavně jestli jste alergici a nemyslím jen na KM...prostě alergici všeobecně...

kutcher
7. lis 2009

To je taky pravda, my vyzkouseli nejdriv dat jen malicko ochutnat, pokud KM dite nemelo a potom se uvidi, je teda pravda, ze malymu jsme kolikrat udelali kasi ze syrovatky misto mleka a taky mu to bastilo.

kutcher
7. lis 2009

artuse: a u tebe to je zas o tvem zivotnim postoji k jidlu, docela zajimave... my teda zase mliko pijeme v rodine vsichni u tebe to jeste beru, ale uplne nesnasim, kdyz nektere maminky reknou, ze jedi jen bio a my co jime norm. jidlo jsme asi deb.love, co chtej svy dite zabit podradnym jidlem... sem tam neco bio koupim, ale fakt to neprehanim.

artuse
7. lis 2009

kutcher: jen k tomu KM - ono bývalo v minulých letech dost přeceňované, teď už se mu tolik prospěšnosti nepřisuzuje, pro některé lidi může být těžko stravitelné, je to silný alergen, atd., atd., a já si to vyzkoušela sama na sobě - imunoložka mi doporučila pokud možno bezmléčnou stravu kvůli kožním problémům a došlo u mě k výraznému zlepšení a dcera má sklon k ekzému a jakmile ji dávám hodně mléčných výrobků dojde u ní k zhoršení, takže proto u nás čisté KM nee 🙂 a jenom bio nekupuju, jen jednou za čas, když někde na něco narazím 😀

vercak.
7. lis 2009

Holky, malej alergii asi nemá. Když dělám bramborovou kaši, tak tam taky dávám normoš mlíko a v pohodě to snědl a žádný reakce. Není naštěstí alergický vůbec na nic a ani vyrážku jsme nikdy neměli 😵
U nás se taky pije hodně mlíko, teda hlavně já. Neumim si představit den bez mlíka, někdy ho vypiju i litr denně.

janinininka
7. lis 2009

tak my máme skoro denně polévky, malá je miluje nebo normoš jídlo, pečivo nějak odmítá akorát přes den žmoulá suchej rohlík jinak nic a to už chleba jedla. mlíčko máme UM před spinkáním a v noci pořád, ale třeba krupicovou kaši jak píšete nejí zatím mlíko nedávám, do brambor atd jo, ale jinak ne.

kutcher
7. lis 2009

Tak kdyz to davate do brambor, tak je to ok, tak to mate vystarano, ja teda jsem taky schopna ho vychlemtat i litr denne!

med
7. lis 2009

Naší by teda kaše nestačila 🙂) Je to žrout. Kašičky jsme jedli večer tak do toho roka, pak spíš jen občas, když jsme měli s manželem něco nevhodného pro ní. Teď jí normálně s náma, většinou to co máme k obědu, je i k večeři s nějakou obměnou... Krupicandu občas udělám pro nás všechny 😉

kozinka
7. lis 2009

Tak já kravské plnotučné mléko dávám asi dva měsíce (normálně na pití) takže od roka a půl, začali jsme ho dávat, protože jsme z UM měli zatvrdlou stolici (i z probiotického nutrilonu ji zatvrdávalo ☹ ) tak jsme museli podstoupit menší zlo a to KM. Trochu jsem se bála, alle je to hlavně pročítáním tady těmato diskuzema 😅 ale pak jsem si řekla no co.. nějaké mlíčko pít musí! Ale je pravda, že po UM jí vůbec KM nechutnalo, musela jsem na ni udělat fintu (malolu lžičku cukru do 250ml 😀) a pak to vypila během pár vteřin 😀 postupně jsem cukru dávala míň a míň a během dvou dnů ho pila normálně a mlaská si dodneska 🙂 😵

med
7. lis 2009

S tím mlékem je to k zbláznění, každý má na to jiný názor. Já teda dávám normální mléko do kaše atd... Ale zatím má na pití jen Sunar, párkrát ochutnala ode mě kakao. Švagrová zas dává od roka normální mlíko a její malá je OK....
Na to normální mlíčko budeme asi postupně přecházet až tak po těch 2,5 letech...

kutcher
7. lis 2009

Mymu zas nechutna UM a pije MM i KM a je to v poho - ty kase sni minimalne 300g, takze ma zasobu az do rana🙂

alishia
9. lis 2009

tak ja kazdy vecer delam malemu kasi 200ml, ale ridsejsi, protoze mu ji davam do flasky. Nenapadlo me ze by se mohl budit v noci prave hladem...spis sem to buzeni prisuzovala zubum nebo spatnym snum. Zkusim mu teda vecer dat neco jineho k papaní a uvidíme. Hlavně bych ho chtěla odnaučit flašce a vůbec nevím jak:/ je závislý na tom, že vyleze z vany, supne do pyzamka a dostane v posteli flašku, tu vychrupne a spime. Myslite ze ho oblafnu, kdyz mu dam pred koupanim najist naseho jidla a pak mu po koupani soupnu caj?

A jedi vase ratolesti pred koupanim nebo po koupani?

cerstvamama
9. lis 2009

Ahoj Alishio,
dáváme Adélce kaši hodinu před koupáním. Po koupání jí dám na gauč k večerníčku s flaškou mlíka (210ml). Má flašku večer a ráno v posteli. Zatím jí to nehodlám odnaučovat, ale až budu chtít tak jí koupím takový to Avent pítko a našroubuju to na tu lahev. Jinak Adélka se taky v noci budí a jsou to zlé sny. Hlad nemá určitě a zuby už má všechny. Mají teď asi prostě hodně zážitků a v noci se jim o tom zdá. Občas jí slyším přes dveře jak jakoby kníká - jakoby jí někdo honil nebo co 😉

alishia
9. lis 2009

ahojky cerstvamama🙂

ja davam prave na noc kasi a rano mleko. ale nekdy se mi v noci vzbudi a usne az po mliku, tak me ted pri cteni tehle diskuze napadlo ze ma treba fakt hlad. My mame zubu jen 9:DDD snad uz v prvni tride bude mit vsechny:D ja sem i lina delat nejakou veceri a jeste ho tim krmit, ta flaska je desna pohoda. ale dneska zkusim nejakou tu vecu.) a zitra poreferuju jak sem dopadla.

cerstvamama
9. lis 2009

Neboj, říká se, že čím dřív jsou zuby, tím větší náchylnost ke kazům. Tak nemáte kam pospíchat.
Je fakt, že Adélka kromě té kaše a mlíka ještě somruje od nás, takže si kousne chleba se sýrem nebo prostě něco co máme a co jí můžu dát, třeba okurku, papriku nebo tak. Jestli sis ho třeba na to mlíko v noci nenaučila. Oni jsou pěkně chytrý a když zjistí, že si vybrečí mlíko, tak to pak dělají pořád i když nemají hlad.

Říkala jsem si, kde jsi 😉

alishia
9. lis 2009

cerstvamama: kdepak nekdy jsou noci ze se vzbudi az rano...nevim, co se to s nim zas deje, ale je to silene. Vzbudi se v pul 1 a treba dvee tri hodiny, se krouti v posteli a nemuze usnout. jsem z toho docela vycerpana uz to trva asi tyden.

dlouho sem tu nebyla🙂 nejak to nestiham:D a take se aspon nestresuju z toho ze vojta nemluvi, nema zuby, nechodi na nocnik:DDD

cerstvamama
9. lis 2009

Hele, my to teď měli taky. Fakt, trvalo to skoro 14 dní, Adélka se budila mezi 1-3 ráno a nezabrala. Museli jsme si jí brát do postele, kde většinou usnula. Bála jsem se, že se to naučí, ale jak to přišlo tak to odešlo.

Já už se dávno nestresuju tím co kdo umí nebo má. Až to přijde tak to přijde. Nepatřím mezi matky závodnice. Navíc tady bych se z toho zbláznila. Ve 3 měsících tu děti posazují, v 6 jsou v chodítku a v 9 běhají. Když pak vidí mě s Adélkou, která navíc ještě vypadá starší, protože je vysoká, tak se diví že nechodí, neleze po prolejzačkách, nemluví.....
(teda ona už chodí, ale ještě když nechodila) 😉

anta
9. lis 2009

My dáváme klukovi UM před spaním,chvíli ho nosíme, pak ho šoupneme do postýlky a flašku do pusy a pak spí celou noc, kravského mléka se zatím bojím, to mi přijde dost brzy mu ho dávat

kutcher
9. lis 2009

U nas teda i mrte zasyti, kdyz dam varit 3 mrkve, vodu sliju, rozmixuju, zaleju 250ml tuc. mlika, dam 25gr krupicky a 2 lzicky glukopuru... je tam vlaknina a to uz zasyti