Co dáváte dětem k večeři? Kaše už synovi nestačí

semrousek
6. lis 2009

Ahoj,prosím o radu, mám 15 měsíčního syna,začal se mi v noci budit hlady,doteď jsem mu dávala na večeři kaši ale zdá se,že už mu to nestačí.

berynka
6. lis 2009

semrousek, naší malé stačí ještě teď jen mlíko 😅 . Ale třeba zkus ty hotové příkrmy, co jsou určené speciálně na noc 😉 .

soanpe
6. lis 2009

já dávám holce vařený brambory s mrkví. polívku, zapečený květák (ten vnitřek), rýžovou kaši s nastrouhaným jablkem,hruškou atd. nebo těstoviny s nějakou nemasouvou sklenic´čkou nebo važenou zeleninou.kaši dávám,když je hooodn unavená a nezvládala by už rozkousat sousta 😉

terkajesterka
6. lis 2009

tak my dáváme nejčastěji polévku + např. namazaný krajíc chleba se sýrem nebo kelímek cottage cheese, to je obzvláště oblíbené. Nebo nakrájím rajče na kousky, dám na to trochu oliv. oleje a udělám mu salátek. Každopádně má teplou polévku a tu doplňuji dle možností a stavem lednice.

U nás jsme s kašičkama skončili cca v 8 měsících, kdy Jirkovi narostly zuby, kaše začal odmítat a vyžadoval maso. A sladká jídla u nás nefrčí, bohužel..... ovoce taky zřídka, spíš zelenina (hlavně hlávkový salát, mrkev, rajčata, papriky a olivy) a maso.

soanpe
6. lis 2009

já si taky myslím,že jakmile vyrostou zuby, tak by se mělo upustit od kaší.ta příroda si to sama řídí.sofí měla první 2 zuby ve 4m a 3t 😅 ale kousky jsem jí začala dávat až dva měsíce po té páč ve 4m jí chleba nemůžu dát 😀 😉

pavlina05
6. lis 2009

My dáváme kaši 2 hidiny před spaním a pak těsně před spaním 210 ml mlíka. KAši Sunarku cca 3 lžíce.

martasek31
7. lis 2009

Ja mam taky 15 mesicniho syna a mela jsem stejny problem. Davala jsem mu kasi k veceri a kolem 4-5 rano se mi zacal budit hlady. Tak jsem presunula kasi na snidani a k veceri mu davam to co mame my k veceri. Nastesti sni opravdu vsechno. Zrovna dneska mel kureci na paprice s bramborovyma nokama. A spinka nam jako dudek.

pepibubu
7. lis 2009

Synkovi bude 15 měsíců a k večeři mívá: Pečivo s lučinou (nejčastěji chlebík, ale i veku atd), jogurt, včera měl žemlovku, chlebík se šunkou, polívku... Víceméně kaše už bojkotuje a jí to co my.

malovani
7. lis 2009

Evi nejčastěji večeří polívku, tu miluje (kaši nejedla nikdy) a pak to zapije mlíkem (150 - 300 ml).

kristi
7. lis 2009

jak kdy....nekdy rohlik, nekdy jidlo s nami a mliko taky furt pije

dvojka
7. lis 2009

Proč by se mělo upustit od kaší když už je zoubek 😅 😕 ?Tak přece snad zoubky čistíme ne? 🙄
My dávali první dceři kaše k večeři snad do dvou let.Ted jí bude 5 let a toubky má krásně bílé bez kazíků 😖 To je zase moudro

pebi
7. lis 2009

tak já jsem pochopila, že to bylo myšleno tak, že kaše se nemusí kousat, ne, že kazí zuby.... 😉

davdan
7. lis 2009

Ahojky, ja davam na veceri vetsinou nejake varene jidlo, polivku, brambory, popr. ryzi s masem, a i kdyz sni vse, tesne pred spanim mi vypije 210ml mlika. A to se jeste v noci na mlicko zbudi 😅 ale nastesi uz jen jednou. Proste bez mlicka nebude a hotovo 😝 Hlavne ze je spokojenej 😀

dvojka
7. lis 2009

Tak to pak pardon 🙂

semrousek
autor
7. lis 2009

Děkuju moc za rady,vyzkoušíme a uvidíme.

soanpe
7. lis 2009

dvojka
asi špatně chápeš nebo si na mě alergická 😅
od kaše opouští z toho důvodu,že když je Sofí schpná kousat kousky,tak jí dávám kousky, aby si navykla na pevnou stravu
takže tady máš vysvětlený to "moudro" 😎

anke
7. lis 2009

hojte, tak my davame, co nas zrovna napadne - hit je podusena mrkvicka s hraskem na masle a testoviny, jinak obcas polevku zeleninovou (kousek masa dam varit s mrazenou zeleninou - bretanska smes od Nowaco) a bez nebo s testovinou, nekdy si da jen chleba nebo ovoce, vcera chtel "bambulky", tak dostal bramborovou kasi ... taky se mi kolem 5hod budil hlady, ale snazime se ty vecere fakt trochu pod tlakem, protoze sam si dal jen trosku, jak byl zvykly na nocni kojeni (nekojime v noci teprve tyden), ze moc jist nemusi a dozene to v noci, postupne se dari ... jo a po veceri jeste jedno kojeni, po koupajde 🙂

holky, dvojka to asi jen pochopila jinak to s tema kasema, myslim, ze to nemyslela zle, jen to chtela trochu zlehcit, aby se nektere maminy nevydesily a nezacaly do decek cpat neco jineho, prestoze jim kase treba chutnaji .... 😀

soanpe
7. lis 2009

já kaše dávám,ale dopoledne.pak jede už normálně maso,zeleninu... a dodržuju mléčnou dávku. ale každý dítě je jiný.Sofí mi třeba nepozřela naškrábaný banán.zved se jí kufr a bylo po jídle.když jsem jí dla kousky 1/4 koleček,tak to v pusině roznahnala a polkla 😀

vercak.
7. lis 2009

tak my dáváme k večeři taky to, co máme my. Teda skoro 🙂 Dostane třeba chlebík s něčím, nebo kašičku, jak kdy. Nebo teplou véču, třeba něco z toho, co mívá k obědu. Ale většinou sní jen trošku a pak si dá 210 ml mlíčka. Mám pocit, že je na mlíčku trošku závislej 🙂 Poslední dobou nechce ani obědy, ale radši mlíčko, ale to bude spíš tím, že mu leze stolička.

Soanpe - zajímavé, malej mi taky banán ze lžičky nejdl, ale když mu dávám nakrájený kolečka, tak baští a ještě se hlásí o další 😀 😀 😀

sajmon113
7. lis 2009

My to taky střídáme. Jednou má kaši, jednou pečivo s něčím, jogurt, pak je koupání a tesně před spaním ještě mlíko,ale s těma teplýma večeřema jste mě docela vrazily brouka do hlavy. 😕 😕 No a budí se mi kolem půl 7-7 ráno, dostane mlíko a ještě na hoďku usne.

sylvka
7. lis 2009

ahojky,my jsme stále ještě na kaši(z lahve 😠 )je spokojenej,takže tak do dvou let to nebudu řešit 😝

monika6e
7. lis 2009

k večeři papáme buď masozeleninový/ zeleninový jídlo (buď skleničky nebo vařím) anebo kaši. Co se týče té kaše, tak měla období, kdy nechtěla. Pak jsme si udělali s manželem rýžovou k večeři, ona se nám do toho pustila a od té doby zase jí. Někdy dělám kupovanou nebo ty ve skleničkách na dobrou noc, ale jednoznačně vedou ty od maminky vařený - rýžová, jáhlová, vločková, tu a tam krupicová...

Jinak k tomu banánu - naškrábanej Anny taky nikdy nejedla. Ale museli jsme jí "odkrajovat" lžičkou a dávát jí to takhle. To bylo nejlepší. Dneska si už vezme celej, chvíli s ním bojuje, pak máma pomůže lehce naloupnout a Anny si už postupně celej oloupe a sní 🙂

dvojka
7. lis 2009

soanpe-jsem se snad omluvila...Jen mi nešlo do hlavy to,že když chce někdo učit dítě na kousky tak mu koupí kaši třeba s kouskami jablíček a tak jsem to pochopila tak,že máš strach ze zubního kazu 🙂 😕 🙂
Takže máš recht jsem nechápavá 😀

kozinka
7. lis 2009

Tak my papkáme buď chlebíček se sýrem, máslíčkem a salámkem, Gerves, Lučinou atd 😀 nebo rohlíš viz před tím 😀 a nebo krupicovou kaši (buď normoš, nebo instatní, podle času) a někdy zbytek z obídku a jakmile to spapká tak v postýlce dostane ještě 250ml mlíčka 🙂

peppapig
7. lis 2009

Ja kase na veceri nikdy nedavala. Co myslite pod nazvem kase? Ty instantni v krabickach?
Myslim, ze dite nad 12 mesicu by melo dostavat jedno ci dve varena jidla za den, u nas je to od cca 15ti mesicu stale stejne, ikdyz ted uz snad ji uplne vsechno co mama s tatou. Varene plnohodnotne jidlo na obed a na veceri neco jednoducheho (napr. testoviny s rajcatovym sauce, chlebik s pomazankou plus syrova zelenina, chleba ve vajicku plus sunka, parek z mleteho masa plus zelenina na pare, 1x do mesice ma krupicovou kasi). Podle me netreba nadivat deti sladkyma kasema, kdyz maji zouky a spis nabidnou barevny talir, pekne nakrajene jidelka na mensi kousky. Instantni kase jsou podle meho nazoru pohodlnost jak pro dite tak pro maminku 😝

kozinka
7. lis 2009

to se ti řekne jsem ráda že mi jí aspoň obídek v pohodě, co jí rostou zuby nechce nic pozřít ☹ a kaše jí nedělá problém spapkat a nic jí nebolí. Jinak kaší myslím kurpičku normoš krupicovou kaši 🙂 někdy dám i instatní, ale nevidím v tom nic špatného 🙂 je to sice pohodolnost, ale i spestření chutí pro malé prcky 🙂

kozinka
7. lis 2009

a ještě musím oponovat protože nebýt kaší, tak fakt nevím co by malá jedla okolo šesti měsíců. Ona totiž nechtěla pít žádné mlíčko (nutrilon, sunar, bebu....) já už jsem nekojila a v jogurtu se jen poďoabla, takže dr. říkala kaše kaše kaše... a´t aspoň nějak do ní to mlíko dostaneme. V 10-ti měsícech se rozpila mlíka (sunar) a pak už kaše u nás doma upadly na minimum (1x týdně k véče 🙂 )

dvojka
7. lis 2009

kozinka-to je přece v naprostém pořádku 🙂

peppapig
7. lis 2009

kozinka, ale vsak ano, kase pro kojence 6 az 12 mesicu ok. Taky mala dostavala na snidani kasicky (ryzovou atd) na snidane. Ale davat jen nejake instantni kase na vecere po roce se mi zda nerozumne. Vsak je to jak pises, jednou tydne krupici pro spestreni jidelnicku, ale dotaz znel jinak. Davat 15ti mesicnimu batoleti na vecere jen kasi se mi nezda, pak asi opravdu nastava problem, ze dite ma v noci hlad.

bera28
7. lis 2009

Peppapig, já dávám dvopjkám kaše k večeři každý den, sní každý tak 200ml a spí od 19,30 do 7,00 hod🙂

eliotka
7. lis 2009

Kaši 200 ml. různé střídám. 😉
Já myslela, že je tak nějak normální dávat k véče kaši. 😕