• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dáváte dětem na svačiny?

20. listopadu 2010 
Ahoj chtela bych inspiraci co dat male na svacinu. Uz jsem resila snidani a myslela jsem, ze kdyz prestaneme kojit(vecer 2x v noci a rano) zacne snidat, ale to jedine, kdyz bych ji kazdy den delala smazena vajicka:slight_smile:.

Ke svacine dopoledne jedla od tak 8-9 mesicu hami prvni jablicko nebo hrusku s bananem a piskotama...nebo hami 100% ovoce s piskotama. K odpoledni svacine mela jogurt chocensky smetanovy bily namichany s lipankem. Ted nechce ani jedno.
Nechce ani chleba s cimkoli, zkousela jsem lucinu, syry, ruzne ochucene jogurty...obcas si vezme strudl nebo buchtu a kompoty-jahody, tresne, svestky. Ale to jen cukr a zadne bilkoviny ani vitaminy. Nechce moc ani zadne syrove ovoce dopoledne. Zkouseli jsme pomeranc, mandarinku, jablko, hrusky vse nakrajene nebo ji to i necham kousat, ale od vseho sni drobet. A pak mi sni treba pul hodiny pred obedem nebo veceri 1/2-3/4 rohliku a neji zase. ale pritom si hrozne vymysli a kdyz vidi nekde v knizce obrazek jidla porad me taha do kuchyne ham, ham a nic nechce.
Navic nema zadne mleko. Vecer obcas si da tak 100ml sunaru ,ale dva dny jo pak dva dny ne....
Uz jsem se rozhodla, ze ji nabidnu dopo 2 druhy ovoce a kdyz nebude proste do obeda nic jineho nedostane. Stejne tak odpoledne, nabidnu jogurt nebo lipanek, kiri...a zase kdyz nebude tak nebude. Ma 11kg a 82 cm, takze hlady neumre, ze:slight_smile:.
20. lis 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brisalek , naše malá taky nebyla a není velký jedlík. Kolem toho roku a půl jedla teda fakt hodně ovoce, až jsem to musela docela omezit, protože hrozně často kadila a pak už z toho měla spíš průjem. Ale oblíbila si toasty, rozpečené rohlíky a různě namazané topinky z toastového chleba. Zeleninu jen tak samotnou nesní, ale jak je to v salátu, ideálně šopák :sweat_smile: , tak nestačim zírat :confused: .
20. lis 2010 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@berynka diky, ona od roku je naopak velky jedlik, ale ted si zacina hrozne vymyslet:slight_smile:. Kdyz nesni ten rohlik tesne pred jidlem, sni obed i veceri docela hezky. K obedu ma ruzne omacky....varianty svickove(jen zelenina a maso), neceho na paprice s ruznou zeleninou, rajska...a ktomu testoviny, knedlik, brambory...k veceri vetsinou polivku...kasi neji. ale ty svaciny jsou ted des:slight_smile:. Mozna jsou to zase jen zuby, vzdy nez se zacnou klubat ji hur.
20. lis 2010 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek