Co dávate dítěti ráno místo mléka?

frog
6. lis 2008

Ahojky,zakládám tohle téma,páč jsem nenašla to co potřebuju.Doktorka nám zakázala dávat mléko,máme už rok Bebu,jelikož má podezření na alergii na BKM..je mi to po takové divné,ale já nevím čím jedinou dávku mléka,kterou ráno malá opravdu vyžaduje nahradit a proto bych vás chtěla požádat o rady..Díky Lenka

radka.m.
6. lis 2008

frog-je zcela běžné,že se na alergii na bkm přijde třeba až v roce.pokud dcerka mléko vyžaduje,požádejte vaši mudr,aby vám napsala nutrilon pepti jak na pití,tak i do kaší,je v něm sice bílkovina km,ale je celá rozštěpená,ale i přesto může dělat potíže.jsou děti,které se po tom osypali.pokud by vám nevyhovoval,tak je lepší nutrilon pepti MCT,v něm je i snížené množství laktosy,je opravdu potřeba to vyzkoušet,co bude vaši malé vyhovovat.jinak pro doplnění denní dávky vápníku jsou dobré sojové jogurty,tofu apd.vyzkoušet také můžete kozí a ovčí mlíko,ale jenom pokud nemáte jinou alergii!!!potom by hrozilo zkřížení alergií.vaše strava by měla být bohatá především na semínka,mořské řasy,obiloviny a luštěniny.pokud by vás zajímaly nějaké recepty,tak mrkněte na kojence,je tam přímo téma alergie na bkm a tam najdete supr recepty.

frog
autor
6. lis 2008

radka.m. děkuji za info..ona neví zda je to tahle alergie,na testy k alerg. jdeme až v půlce prosince 😒 ..koukám že jsme ze stejného okresu.. 😉

petule.h
6. lis 2008

dávala jsem jogurt, nebo rozmačkaný banán s jablkem, nebo přesnídávku a nebo i umělé mléko(bebu), je i banánová, kluci oba jí mají odmala, takže není problém...vždy jsem dala jídlo a pak dávala přes den mléko zhruba v dávkách jaké jsou na krabici, taky můžeš suchý rohlík...od roka je toho už naštěstí dost

radka.m.
6. lis 2008

petule-a to při alergii na bkm jíte normální jogurty a můžete i bebu?

petule.h
6. lis 2008

je pardon, já to přehlédla, beba je ji HA, no tak určite alespn ovoce a přesnídávky...

radka.m.
6. lis 2008

jé,už jsem se lekla,při alergii na bkm by to asi udělalo pěknou paseku. 😀 😀

amina
6. lis 2008

My máme potvrzenou alergii na BKM a ráno dávám přesnídávku, do které přimíchám čerstvé ovoce, nebo různé čerstvé ovoce rozmačkám vidličkou, přidám třeba sušenku, která neobsahuje mléko ani vejce(navíc nesmíme bílek), kterou prodávají ve zdravé výživě.
Nebo namažu vlastnoručně upečený rohlík florou light (ta je vhodná) a přidám kapku marmeládky.

kacka79
6. lis 2008

My alergii nemáme, ale někdy místo mlíčka dáme jogurtík s cornflakes, nebo chlebík s marmeládkou 😵

power700
6. lis 2008

Asi se zeptám blbě, ale co to je to bkm? Nemám s tím zkušenost.. 😉

radka.m.
6. lis 2008

bílkovina kravského mléka

frog
autor
6. lis 2008

Je to alergie na bílkovinu kravského mléka,takže je problém se vším co to obsahuje..mléko,sýry,jogurty... 😒

grisgot
6. lis 2008

frog..proč si to doktorka myslí? Jako že jste alergičtí?

frog
autor
6. lis 2008

Já mám různé alergie,ale ne potravinové..řekla to proto,že neví z čeho má tu vyrážku..takže zakázala různý věci a tedka si mám nějak poradit sama..bez ranního mlíka to prostě nejde,HA nechce a jinou značku jí tedka když nemá kůži v pořádku dávat nechci..je jednoduchý něco zakázat,ale nepátrat po příčině.Kdyby mi alespon pomohla urychlit to alergo vyšetření,když je na tom Ančí takhle..máme ho až v půlce prosince 😠

kacka79
6. lis 2008

Frog je blbý že to HA nepřijme... myslim že by ještě v tomhle věku měla mít mlíčko 😨 😨 No ono to HA je pěkně hořký / teda aspoň BEBA/ kamarádka má chlapečka který ho taky musí mít a je to hnus 😝

frog
autor
6. lis 2008

Tedka mi jedna kamarádka poradila do toho HA přidat lžičku nemléčné kaše,prý to trochu zmírní..tak to vyzkoušíme..

radka.m.
6. lis 2008

frog-jinak po roce dítěte už není mlíko nutností,mléčná denní dávka je 500ml,a třeba 150ml jogurtu se počítá jako 250ml um.když k tomu dáš ještě kaši,sýr...tak určitě denní dávku splníte.

kacka79
6. lis 2008

Jéé, tak to my jsme teda mléčně silně nad průměrem 😀 My máme 3 x denně 200 ml mlíka + jogurty a sýry...

frog
autor
6. lis 2008

Jasně,ale dr. nám právě zakázala i ty jogurty,ale sýry jí neodepřu..nemůžu jí sebrat všechno naráz,navíc když není nic potvrzeno..

kubaka
6. lis 2008

No to je dr. borec - 😠 něco zakáže, ale nedá ti návod, co teda jíst. Existují přece brožůrky pro maminky, určitě je má v ordinaci - měla by mít. My vždycky dostali letáky, možnosti, vzorečky krému atd. Vlastně tam vůbec nechodíme, páč nejsme nemocní, ale když už jsme tam zavítali na nějaké očkování, tak nás vybavila informacemi i přestože nemáme žádné problémy.
Já bych toto hlavně žádala od doktorky, my ti tady těžko můžeme dát fundovaný návod na výživu - leda tak naše osobní zkušenosti nebo řeči typu "jedna paní povídala" , ty ovšem potřebuješ regulérní systém stravování 🙂 Možná v lékárně ti řeknou víc...

radka.m.
7. lis 2008

já mám teda takové zkušenosti,že v lékárně vědí jen základní věci,takže javascript:addEmoticon('☹','vBody')když jsem něco potřebovala,musela jsem si to najít sama na internetu a podle toho se zařídit.

amina
7. lis 2008

Mléko vážně už není po roce nutností, prý stačí, když jí mrně všechno ostatní, hlavně maso. Já v 15 měsících skončila s kojením a od té doby neměl prcek vůbec žádné mléko.
Frog, nevím, jaké testy vám přesně budou v tom prosinci dělat, ale my pak na výsledky z krve čekali ještě další měsíc, tak raději počítej, že to bude opravdu na déle.
Jinak ani na alergologii moc neporadili, co dělat dál, co zařadit do jídelníčku. Musela jsem si většinu vypátrat sama.
Hlavně neexperimentovat, nic bez konzultace a alergologem nezkoušet, bez mléka se fakt dá žít, příznaky alergie se mohou zhoršovat, anafylaktický šok je opravdu ošklivá věc, mně stačila nepěkná dušnost a byla jsem hodně vystrašená. A hlavně je předpoklad, že alergie na BKM u mrňat ve třech letech vymizí, což je super. Jen je důležité držet tu přísnou bezmléčnou dietu.

kar.la
7. lis 2008

Ahoj, my měli taky problém s mlékem - moc ošklivý ekzém pod ručkou, měla to až do krve.
Takže jsme se domluvily s doktorkou, že uděláme jednoduchý test, na pár dní vysadit úplně všechny mléčné výrobky (do té doby jsme používaly HA mléko - to nám nesedí).
Ale ona nám právě dala jedno balení Nutrilon Pepti, takže sice malá nesměla sýry a jogurty, ale UM ano.
Ráno jsem dělala nemléčné kaše a večer UM.
Tím jsme zjistily, že skutečně ekzém byl reakcí na alergii na BKM 🙄
Takže když nám tím, že jsme nedáváli mléčné výr. ekzém zmizel, říkala Dr., ať zkoušíme pomalu přidávat a zjistíme, co vše vadí. Údajně je nejvíce škodlivémléko, pak jogurty, sýry...
Takže teď jsme na Nutrilonu pepti, ale jogurty a sýry malá jí, ty ji nevadí 🙂
Uf, napsala jsem slohovku 😅

frog
autor
7. lis 2008

A po jaké době se vám alergie objevila?Taky o tom Nutrilonu pepti přemýšlím..Já jí jogurty už nedávám,ani mrkev,hrášek..a je divný ráno dobrý a odpolko už to zas má..Přitom jí jen přesnídávku,rýži s květákem a kuřecím masem,jablíčko,ale to jen malinko..někdy chlebík s plátkem sýra.. 😒

radka.m.
7. lis 2008

frog-tak nevím,ale když to čtu,nebude to alergie z přesnídávky?to by mohl být taky docela silný alergen.

frog
autor
7. lis 2008

ale ona má tuhle značku už od dubna ☹

mapris
7. lis 2008

frog,
moje kamaráda ze slovenska má též syna s alergií na bkm, tak kupuje sójové mléko a používá to. Jinak moje dcera byla na bebě h.a., protože s manželem jsme měli nejaké alergie, a dcera mohla mlíko až tak od 1,5 roku. Tak jsem jí z umělého občas dělala puding, kaše a tak ... V roce toho už můžou předse jen víc, takže pečivo, nebo jak tu někdo psal cornflakes v mlíku - ale v tom um a speciálním, co teď dáváte ...

amina
8. lis 2008

frog, jestli dáváš i hotová jídla ze skleniček, čti složení, někdy tam bývá mléko a ten sýr na chlebík taky nedávej. Ono se fakt to mléko dá vypustit. Prostě zkus tvrdou nemléčnou dietu a uvidíš.

frog
autor
8. lis 2008

Jasně,já to všechno vypustím,ale štve mě,že nemáme nic jasný,vyšetření v nedohlednu s malá všechno co ma ráda najednou nesmí. 😠

leninn
25. lis 2008

Frog: a jak se ta alergie na bkm projevila? Dost by mě to zajímalo...protože jsme teď v období navádění sýrů a jogurtů...
Ať Vám všechno dobře dopadne, třeba se to nepotvrdí.
Díky 🙂

frog
autor
25. lis 2008

Ještě to nemáme potvrzený,čekáme na výsledky odběrů,ale mi máme kožní problémy,vyrážka-takové pupence jako od včeli.