Co dáváte k večeři ročním dětem?

beruska1979
4. únor 2009

Ahoj holky,

Co dáváte ročním dítkům k večeři?
Do nedávna jsem jí dávala kaši, ale tu mi teď odmítá a hlavně si myslím, že jí po ní bolelo bříško. Dávala jsem jí vždycky kolem 19 hod a kolem20,30 pije ještě tak 200 ml mlíčka. V noci se mi pak často budí a ani jedna se nevyspíme.
Tak jsem si myslela, že bych jí mohla místo kaše dávat nějakou konzistenční stravu🙂
Mohly byste mi poradit, co by balo nejlepší, aby se jí dobře spinkalo?
díky moc

markeeta
10. únor 2009

danca: my to delame uplne stejne. K snidani dostane namazany chleba s maslem a St. Dalfour marmeladou (bez dukru), syrem a obcas vyjimecne suncicku. To same k veceri. Obcas ma k veceri jogurt s cheerious nebo zbytky od obeda. Je pravda, ze od te doby, co jsme prestali s kasema a dostava chleba, tak spinka celou noc bez problemu. Dame ji spat v 8h a spinka i do 10 rano.

At je to dite nebo dospely, nejlepsi je mit veceri tak 2-3h pred spanim. Pokud nekdo potrebuje druhou veceri, tak neco lehkeho.

Je nejaky duvod pro to davat nemasity pokrm na noc? Nekolikrat po plavani jsme se vsichni vrhly na parky 🙂

caira: ty male pekne dopravas, je moc dobre, ze takhle papa.

caira
10. únor 2009

holky ja to asi taky zkusim ji dat dneska na veceri chleba, ona ma rada s maslem a syrem, tak zkusim to..ale nejsem si jista, ze toho sni moc. Taky si myslim, ze kdyz dam veceri moc pozde tak mi pak spatne spi, ted davam veceri v pet hodin a do postele chodi kolem pul osme a usina docela dobre, spi vetsinou tak do peti do rana, to se vzbudi na mliko a pak spi az do osmi, nekdy spi durch bez preruseni, ale to jak kdy...

caira
11. únor 2009

tak jsem jen chtela rict, ze jsem vcera dala na veceri krajicek chleba s maslem, k tomu strouhany syr, sice snedla tak 3/4 chlebiku tak jsem ji pak jeste dala ovocnou presnidavku, ale dala jsem ji veceri uz v pet misto mezi pul sestou az sestou a mala spala od 19.h - 8 do rana aniz by se jedinkrat vzbudila 🙂 takze super 🙂

caira
13. únor 2009

holky potrebuju radu!

mala mi po tom dnu, kdy dostala na veceri chleba a pak jeste presnidavku spala krasne celou noc, zadne knourani, zadne buzeni s placem atd..

Den na to jsem ji na veceri dala bramborovou kasi s troskou kvetaku a opet se mi budila, spala neklidne atd..

no vcera jsem ji teda opet zkusila dat toastovy chleba s maslem a pak jeste maly jogurt a opet spala nadherne celou noc..ja to nechapu. Prece ji nemuzu davat kazdy vecer na veceri krajic chleba s maslem a jogurt, ne?

Ja se snazim ji davat hodne bohatou stravu,takze ma treba testoviny s omackou, nebo bramor se zeleninou, i po kasi mi nespi dobre.. tak nevim co delat.. ☹ chci aby dobre spala,ale zase se bojim, ze kdyz ji budu davat jen chleba a jogurt na veceri, ze nebude mit dost bohatou stravu 😒

krembonzur
13. únor 2009

caira, zkus polivky...ja malemu nedavam kase myslim tim ty sladke a br. kasi spis pres den..jestli nevadil ten kvetak-on nadyma-zkus varit brambor s mletym kminem a ja varim kvetak s kminem i s trochou mlika...
hele, my jime taky porad to stejne...taky ma bohatou stravu, ale ty vecere a snidane me docela ubijeje 😝 😀

caira
13. únor 2009

kremb: ona mi polivky neji, na polivkach se mi davi 😒 jedine co sni vylozene na kousky je chleba na male kousky nebo namackane jidlo, ale polivky mi nesni..

Jinak ja varim i brambory s drcenym kminem..ale mas pravdu,mozna je to ten kvetak, co ji nadyma..

Nevim co jineho davat 😒

krembonzur
13. únor 2009

aha-ja davam malemu vecer ten chlebik, prip. toustik, nebo takove cornflakes s necim, ryzi s masem ci omackou, nebo vajecinu-teda tu si dela mm a jenik ji loudi...ale je fakt ten, ze jime furt to stejne, rohlik se syrem, detskou sunkou-ale to malokdy, nebo lucinou, zerve, parkrat dostal i detsky parek-ale my jsme starsi a snazim se ho nedavat, no ale stalo se...jinac ty cornlakes, taky delam neco jako palacinky s jabkama, je to uplne jednoduche, nastrouhat jabko, pridat vajicko, trochu mouky, cukru, prip. zakys nebo mliko, zamichat, chvili nechat a pak usmazit male placicky, a ty mu nakrajim na prouzky a to ma docela rad, nebo palacinky, a co ty kase a omacky, stejny problem jako s polivkou?a co tak bagels nebo jake jeste mate v UK nebo kde jsi pecivo?s burakovym maslem, marmeladou, marmite apod.?nevim teda, jestli uz burak maslo muze, je mala, ale kamaradka v UK, ma klucinu-je starsi nez vy mladsi nez my a ta mu to na toustiky dava... 😉 to jsem asi moc neporadila, co?

krembonzur
13. únor 2009

a jeste me napadly testoviny? 😉

caira
13. únor 2009

mala zboznuje chleba s marmite 😀 marmeladu ani nic sladkeho mi nesni, asi to ma po manzovi, ten taky neni na sladke, ja marmeladu miluju ona se na to tvari jak kdyz ji rvu citrony

kase uz nechce jist asi dve mesice a dost se mi po nich kroutila, jinak ona mi sni vpodstate vsechno,ale spatne mi pak spi, tak jsem bezradna, jedine po cem spi fakt dobre je ten chleba.. 🙄

jeste se chci zeptat, co je to ta vajecina? to neznam...

Jdu prostrachat lednici a neco vymyslet 🙂

krembonzur
13. únor 2009

jee, vajecina,no to jsou michana vajicka... 🙂
no tak ji davej ten chlebik na veceri-hlavne at dobre spi...a v behem dne ji davej ostatni jidlo...

markeeta
13. únor 2009

caira: to je super, ze u vas to taky takhle funguje. Dej ji hlavni jidlo v poledne k obedu, behem dne ovoce a zeleninu. Nemusis se bat, ze chleba k veceri je moc jednostranny. Muzes uvarit treba jen brambory a mrkvicku k veceri, to je lehke a obcas to delam. Nikoliv ryzy.

Je zajimave, ze ja delam teple obedy a to se nacpe dost a krasne spinka 2-3h odpoledne, ale kdybych to udelala k veceri, tak me noc neprospi.

krembonzur: ja davam na chleba burakove maslo uz od roka, v tom nic spatneho neni, naopka hodne vitaminu E a H, horcik, ale musi tam byt aspon 90 % arasidu, zbytek je olej a sul. Na to marmeladu pro lepsi chut.

krembonzur
13. únor 2009

markeeta-jojo, to jsem delala detem v uk a i sobe-s marmeladou nebo s nutelou 😉
ja nevim proc jsem mela pocit, ze arasidy muzou byt pro decko spatny, ale asi si ho pujdu koupit-z nostalgie a jak maleho znam, ten neodola... 😀

markeeta
13. únor 2009

krembonzur: ja jsem byvala aupairka v UK, ale nikdy jsem to tam nikoho nevidela jist, az tedka jsme to zavedli doma, protoze muj manzel ma vzpominky ze svych kurzu v UK, ze stale jedli chleba s nutelou a burakovym maslem a teple jidlo fazole s parkama. Typicke anglicke, ale me se to nastesti nepostestilo ochutnat.

V arasidech je take dost proteinu, ja to mazu na chleba jen malinko.

krembonzur
14. únor 2009

markeeta-tak moje 1i 2 rodina to v UK tlacila-teda decka...dospeli ani ne... 🙂 takovou tu typickou english breakfast jsem jedla je v hotelich ci takovych tech restaurantech na vyletech s kamaradem-rodiny jedly popravde nevim co...jsem s nima moc totiz nejedla 🙂 😝

bulina
16. únor 2009

holky jak Vám závidím ,že ty Vaši prckové jí.Malej mi teď začal bojkotovat veškeré jídlo ☹ je mu 11měsíců.Sní max 3lžičky a už nechce.Někdy ani neochutná.Musím mu vždycky dát alespoň mlíko(Nutrilon)dokázal by nejíst celý den.Nevím co dělám špatně.Ráno kolem 5-6má mlíko,kolem 9 se snažím mu dít ovoce nebo pčesnídávku,oběd maso,brambor,zelenina,odpoledne jogurt a véča kaše a mlíko.Jenže to co z toho sní je tak zbídou na jeden chod.Nemáte prosím některá zkušenost?

caira
16. únor 2009

holky to arasidove maslo se vazne nedoporucuje minimalne do roka- kvuli alergiim, a ja zrovna koukala dneska v krame kolik je v tom soli 😒 zkusim sehnat nejake se snizenym obsahem soli a za par mesicu bych to kdyztak taky zkusila.

Mala miluje mazaci syr, vcera jsem ji koupila nejaky organicky kvalitni mazaci syr, spis me to chuti prijde jako pomazankove maslo, nema to zadne ty umelotiny, takze takove dost tvarohove, ale moc ji to chutnalo.

markeeta
17. únor 2009

bulina: jestli predtim jedlo pekne, tak to muze byt jen nejake obdobi.

Chtela sem se Vas zeptat, ty co davate chleba, spavaji vam ho cely i s kurkou nebo kurku nechaji?

lenkazdenek
17. únor 2009

markeeta-tak unás se jí jen toustovej chleba takovej ten velkej (jinej nechce)a namazanej buď s lučinou,žervé ,občas s džemem nebo se šunkou 🙂

markeeta
19. únor 2009

Dneska jsem udelala pomazanku na chleba a Natase to hrozne chutnalo. Par lzicek syru Philadelphia, zerve nebo Lucina, nastrouhat na jemno syrovou mrkvek a jablko a vse smichat. Mnozstvi dle chuti. Da se delat hodne vyzivnych pomazanek, dneska jsem si opisovala recepty na internetu a budu je upravovat pro batole. V tomhle veku mohou i vejce - uvazit na tvrdo, smichat to se zeleninou a spojit nejakym roztiratelnym syrem. Fantazii se meze nekladou.

verdik
20. únor 2009

markeetko, díky na tipy na chlebík

cairo, u nás je to podobné, malý se mi kroutil po kaších, tak jsme je zrušili a teď dáme k večeři chlebík s máslem, nebo sýrem , před spaním mlíčenko a chrupkáme skoro celou noc, což dřív se vůbec nestalo
jenže i já jsem si říkala, přece mu nemůžu každý večer dávat chleba s máslem či sýrem, tak jsem dala bramborovou kaši se zeleninou a už tak klidná noc nebyla,jestli nějaká ta zeleninka co byla namíchaná ho nadýmala???co já vím, ale je to možné 😉
takže to střídáme, ale klidné noci jsou u nás po chlebíčku

holky jaký dáváte malým ty pudinky????některá jste to tady psala

hezký večer a klidnou noc 🙂

zuzik.3
21. únor 2009

tak moje dcerka je v jídle vybíravá takže večeře jsou u nás stále stejné, je to buď rohlík se sýrem či rajčetem, nebo toust, občas když ji nějak zabavím tak sní i chleba, ale to je vyjímečně.
Pudink jsem zkoušela jednou bio vanilkový, to jí nechutnalo, pak obyč. vanilkový nebo malinový ale taky ho nejedla.

caira
21. únor 2009

verdik, ja jsem zjistila,ze treba i po kureti mi spi dobre, ale musi takovehle ty "tezsi" veci dostat docela brzo, takze veceri v pet, kdybych ji to dala pozdeji tak se bude v noci kroutit. Vcera mela k veceri kure s rajcaty a testovinami a spala jakz takz dobre, vzbudila se v pet rano, ze mela zizen tak dostala napit vody a spala do 6.45, pak si do ctvrt na osm v postylce hrala..ale od tech peti uz clovek stejne moc nezabere, kdyz se porad budi.

Dneska mela k veceri opet chlebik se syrem- docela jsem koukala, snedla dokonce jeden a pul krajicku ( teda toastovy chlebik a bez kurek, takze toho zas tolik nebylo) a pak pred spanim120ml mlicka a zatim tuk tuk spi klidne, tak uvidime.

markee: odkud mas ten recept? to kdyztak taky zkusim..i kdyz si nejsem jista, ze se mi na te strouhane mrkvi nebude davit..kousky ji, ale varene, syrove na kousky nechce.. 😅

Nicmene jsem objevila neco, po cem se nasi dite muze s prominutim uzrat 🙂
Posledne jsem varila pro sebe a manzu "lovecke" kure a mala zebrala tak dostala taky, ale dospelacka verze obsahovala i bile vino a slaninu coz mi neprislo tak vhodne takze jsem ji dneska udelala k obedu detskou verzi a taky uspech:

kureci prso osmazit na malicko masle/oliv oleji, pridat jarni cibulku ( docela dost) a suseny rozmaryn ( rozmarynem nesetrit)
podlit cca 120ml vyvaru ( ja pouzivam detsky bujon bez soli, ale nevim jestli se daji v cr sehnat) plechovku rajcat ve vlastni stave nebo klasicky sparena a oloupana rajcata na kousky, dusit cca 20 minut, a pak prihodit plechovku fazoli ( ja pouzivam CANNELLINI z plechovky ve vlastni stave ale daji se pouzit jakekoliv mekke bile fazole)

power700
22. únor 2009

Ahojky, holky, a jaký ten sýr mažete na chleba? Tavené jsou přesolené a nemají se dávat a lučinu nebo žervé mi malá nechce. ☹

zuzik.3
22. únor 2009

power700 já dávám plátkový sýr, lučina jí taky moc nejede, občas sní gerveis (nevim jak se to píše 😀) v tom kelímku

markeeta
22. únor 2009

caira: ja uz ani nevim, dala jsem si do vyhledavace Recepty na pomazanky, a pak sem si projizdela ty hity. Tu mrkev muzes klidne uvarit a nastrouhat - na jemno nebo hrubo, dle chuti.

power: my nemazeme syry, u nas jede nejvice maslo s marmeladou (kupuju bez cukru)

peta.cz
22. únor 2009

My máme oblíbený sýr z Lidlu, je normálně v krabičce, maže se dobře a má výbornou smetanovou chuť. Jmenuje se PicFrish classic a obsahuje čerstvý sýr a jedlou sůl - žádný chemie.My jsme kvůli němu s manžou přestali jíst taveňáky, ta chuť je fakt vynikající, mívají i bylinkovou a jogurtovou variantu, ale u nás vede klasika. Jinak máme rádi toastíky, takže u nás se hodně večeří i zapečený toasty se šunkou a sýrem a pak různě - polévka, zbytky od oběda 😀,chleby se vším možným, prostě podle toho na co má zrovna chuť.

caira
22. únor 2009

power, ja mam bohuzel anglicky - ale je to na zpusob luciny, docela tvarohova chut, prave jak rikas, mazaci syry jsou vetsinou presolene a plne chemie.

Dneska mela opet testoviny tak jsem zvedava jak bude spat, puvodne jsem ji uvarila zeleninovou polivku a s manzou jsme vyrazili tady kousek do hospudky na odpoledni "veceri" a mamka mela malou krmit a kdyz jsme v pul seste dorazili tak mala ji porad polivku odmitala, pritom, kdyz jsem ji pred odchodem uvarila a dala ji ochutnat tak si pomlaskavala a pak ji od babicky nechela, takze pak dostala sklenicku 😅 ale co se dalo delat, uz bylo pozde neco zacit vyvarovat.

kudrlenkaa
6. bře 2009

Holky jak tady píšete o tom mlíčku, to myslíte sunar nebo normální pln. mléko, Daník sunar nechce.

gabca1
6. bře 2009

kudrlenkaa - a nezkoušela jsi Sunar s příchutí? Malá momentáně přijímá jen banánový 🙂 Plnotučné mléko také můžeš dávat, alespoň mi to říkala Dr., že od roka lze dávat místo Sunaru i plnotučný převařený.

kudrlenkaa
6. bře 2009

Gabca - díky , tak sunar s příchutí jsem nezkoušela, ale zkusím. tak alespoň vim, že se má převařit, já mu ho chtěla jen přihrát