Co dáváte k večeři ročním dětem?

beruska1979
4. únor 2009

Ahoj holky,

Co dáváte ročním dítkům k večeři?
Do nedávna jsem jí dávala kaši, ale tu mi teď odmítá a hlavně si myslím, že jí po ní bolelo bříško. Dávala jsem jí vždycky kolem 19 hod a kolem20,30 pije ještě tak 200 ml mlíčka. V noci se mi pak často budí a ani jedna se nevyspíme.
Tak jsem si myslela, že bych jí mohla místo kaše dávat nějakou konzistenční stravu🙂
Mohly byste mi poradit, co by balo nejlepší, aby se jí dobře spinkalo?
díky moc

lenkaha
4. únor 2009

Ahoj, já dávám kaši, ale četla jsem, že se může dávat zeleninový příkrm bez masa.

kanel
4. únor 2009

Ahojky, možná jsi jí ty jídélka dávála hodně po sobě, potom je hodně najezená a může se v noci kroutit. Ale jsou i kaše na dobré spaní. Já jsem dávala kaši už tak kolem páté šesté hodiny a pak už kolem osmé jen mlýko. Ale taky jí potom ty kaše už asi lezli krkem, sice jsem střídala všechny možné příchutě, ale i tak...Ale tak jestli už má mimčo rok, tak se přeci může zkoušet pomali dávat skoro všechno. Tak klidně zkus chlebík namazat jemně máslíčkem, nakrájet na kostičky...moje malá to mývala strašně ráda!!!A pak už jen před spaním to mléko...

j.a.n.u.s.
4. únor 2009

Ja malou krmim kasi do ted! To mam jako veceri c.2...na prvni ji davam chleba s maslem a neco na to...kolem ...kase o pul osme...do nedavna jedla fakt jen tu kasi ...Sunarka-ryzova s banany...nevim co do toho sypou, ze ji to tak jede!

majaaita
4. únor 2009

Beruško, já kaše nedávala nikdy, starší syn je nesnesl, i když jsem jí dala třeba v pět, celou noc měl bolení, prostě ho to betonovalo.
Okolo roku dostával k večeři zeleninu (dušenou nebo čerstvou), kousek tvrdého sýra, občas s chlebem. Těsně před spaním pak mlíko.
Prakticky tak večeří doteď 🙂

ina.b
4. únor 2009

Jeden čas jsem také hodně dávala sladké kaše, ale malá je přestala z ničeho nic jíst, tak jí dělám bramborovou kaši, do toho nakrájím dětskou šunku a rajčátka a jak mlaská. (Některé rajčata mají tvrdší slupku, tak rajče je lepší před tím trošku naříznout a spařit vařící vodou, pak se krásně oloupe).
Jinak taky dáváme zeleninové skleničky. A když k obědu není maso, tak jí dám k večeři masozeleninovou sleničku.

Taky má ráda dětské sušenky, vaječné vafle, brumíky, jogurty, pudinky, ale to dáváme k snídani nebo ke svačině.

ina.b
4. únor 2009

Jo ještě jsem zapomněla - nedavno jsem objevila u nás v lékárně skleničku ´zeleninový příkrm s rybou´, tak to taky poslední dobou dost dáváme k večeři.

emko84
4. únor 2009

Ahoj holky,
taky poslední dobou řeším, co dávat malé na večeři. Dáváme mlíčko (po šesté hodině) a vždycky jsme k mlíku dávali kaši, ale ta už jí teď nejede. Tak jsem začala dávat chlebík, trochu másla a dětskou šunku, jenže si malá vybere to nejlepší a chlebík mi vyplivuje. 😖
A když už jste nakously večeři, tak co třeba dáváte na snídani ???

megee
4. únor 2009

já dávám na snídani mlíko ale občas se stane, že ho nechce tak jí až dopo. ovoce nebo přesnídavku..

emko84
4. únor 2009

taky dávám ráno mlíčko, ale myslím si, že toho vypije málo. Tak bych to chtěla nějak vylepšit.

megee
4. únor 2009

tak nad tím přemýšlím taky vypije mi max. 120 ml a to mám co dělat abych to do něj vůbec dostala...

emko84
4. únor 2009

Taky pijeme stejné množství. Hlavně, že by papala to, co má na snídani maminka 😀

kanel
4. únor 2009

tak mi jsme mývali taky mléko, ale jelikož jsem kojila a ještě kojím, tak spíš pije mléko třeba kolem šesté sedmé, když se budí a pak ještě vydrží chvíli spát, no a pak třeba přesnídávku, jogurtek se sušenkama nebo jsem tam přidala vločky, aby byl víc sytější...no a ted už je to mnohem lepší, protože papá opravdu skoro to, co má i maminka 🙂

estella1
4. únor 2009

Já krmím Bebou, takže každé ráno začínáme s mlíčkem ( 100 ml) a pak malý přidám ještě jogurtový dezert Yogo, nejradši má banánový a kakaový.

malovani
4. únor 2009

Eva kaši nejedla nikdy, nechutnala jí, žádná, pečivo taky moc nemusí... tak večeří brambory se zeleninou, rýži se zeleninou, těstoviny se zeleninou.

malovani
4. únor 2009

Ještě jsem zapomněla, že její doba večeře je kolem půl páté! 😒 , kolem půl sedmé si dá mlíko... jenže na celou noc ji to nezasytí...

lenkazdenek
4. únor 2009

ahoj,tak my střídáme,kaše ,maso se zeleninkou nebo hustou polívku,tvarohový dezert ,jogurt s rohlíkem. večeříme v půl 7 a vydrží jí to až do rána do 7 😉 málokdy vyžaduje ještě mlíko

andilek
5. únor 2009

já už jsem taky začala dávat kaše míň, občas to prostřídám polévkou nebo jídlem, co jsme měli k obědu, včera jsem dala i studenou večeři

zusma
5. únor 2009

já už kaše nedávám dlouho. jen občas,když už vážně nevím co. celou noc prospí po čemkoliv 🙂 většinou má chlebík namazaný něčím+třeba jablko,mandarinku apod. někdy mívá zbytek oběda. pak cca za 2hodiny sunar a spí jak andílek do rána

danca81
6. únor 2009

tak Domča večeří v půl sedmé a to má buď kaši nebo jídlo, které jídlo které zbylo od oběda nebo chleba s máslem a šunkou. Je už ale v takovém věku, že jí všechno. Pak ještě tak kolem půl osmé vypije 150 ml mléka a jde spinkat a spinká celou noc 🙂 . A ráno dostane buď chleba nebo rohlík s máslem nebo sýrem nebo se šunkou popř. jogurt.

majacenky
6. únor 2009

koukam,ze jste na tom líp nez my.Davame na noc kasi asi ve 20.30hod.Pak asi kolem 22h mu dam napit z prsa.Je mu 7mesicu.Pil z flasky nocni prikrm a ted z flasky nechce pit a ani z hrnicku.V noci se od 1hod budi na jidlo 😒 😒 po dvou hodinach.Nekdy vydrzi spat do tri.Nevime jak ho naucit na flasku.Dopoledne me moc neji,pije odeme,nekdy sni banan,jabko. 😒

verdik
7. únor 2009

tak malý taky do roku baštil kaše, ale poslední měsíc je odmítá a taky mi připadalo, že má po nich zabetonované bříško a často se v noci budí a kroutí se, tak jsem je přestala dávat a dáváme kolem 6hodiny chlebík s máslem, rohlíček se sýrem nebo brambory se zeleninou, případně co zůstane od oběda a pak před spaním a po koupání vypije 210 UM, ale i tak nespíme celou noc,do půlnoci to jde, ale pak se budí, dudlík, napit a ráno kolem 6chce mlíčko, strašně se těším až se naučí spinkat celou noc a já se koooonečně vyspím, 🙂

majacenky
8. únor 2009

hodně z vás dává k večeři chlebík s nečím,ale na to jsme my ještě malý.Zkusila bych ty brambory se zeleninou.Jakou zeleninu tam dáváte a jak jí připravujete,mám jí podusit nebo vařit?Jestli mě to bude jíst,jsme trosku mlsný,už teď.Zatim jí k obědu polévky,chutná mu rýžová.Zelenina mu v ní nevadí.Včera nechtěl ani tu kaši, rozbrečel se a trvalo hodinu než se uklidnil ani to prso nechtěl.Doufám že je to chvilkové období a srovná se to 😵 😲

aponchie
8. únor 2009

u nas se jedlo:

kase ruzne druhy+mleko ve flasce
banan+kase ve sklenicce Hipp na dobrou noc+mleko ve flasce
chleba s maslem +mleko ve flasce
kureci maso+zelenina na kasicku+mlicko ve flasce
romackane piskoty v jablicku a kasickou zahustene+mlicko ve flasce
tvarohove pomazanky rohlicek+mlicko
atdatd..ale vsecko se musi u nas dokrmit mlikem
😀

implicitni
8. únor 2009

Naše dcera taky odmítá jíst kaše, tak jí většinou dávám to co měla k obědu. Uvařím toho víc. Většinou je to na páře zelenina (mrkev,brokolice, pórek, brambora,hrášek.....) maso (většinou kuře nebo krůta), občas do toho rýže, těstoviny ..... kombinuji jídla podobně jako je máme my.
většinou jí takto: snídaně ... chlebík se šunkou nebo sýrem
svačina ..... bílý jogurt
oběd .... zelenina s masem
svačina .... ovoce (čerstvé nebo ve skle)
večeře1 ....zelenina s masem (někdy i bez) ...kolem 18h
večeře 2 ....kojení kolem 19h a pak dvakrát v noci ještě kojím

majacenky
9. únor 2009

Tak vám holky děkuju za rady.Zkusim to jak píšete.Jen ještě musím vymislet jak ho naučím pít z flašky?Koukám že druhá večeře je už v 19hod,pak asi usíná.To my usínáme kolem 20hodiny,ale jen na půl hoďky,pak až po 22h.Takže si užíváme večera a nejlíp usne ukojení. 😖

caira
9. únor 2009

tak u nas se v 11.5 mesicich papka takto :
snidane : cca 8 rano : cerealie weetabix ( anglicka vec vhodna i pro deti) s umkou,

dopol: svaca : jogurt nebo formage frais

obed cokoliv s masem-kure,hovezi,ryba, testoviny,bramobry, ryze,zelenina.lusteniny, vajecny zloutek, (miluje syr a syrovou omacku)
odpol.svaca:ovoce, nejaka presnidavka

vecere: vetsinou nemasovy prikrm, ale dneska treba mela bolonske spagety s hovezim masem na obed a k veceri mela lososa s bramborovou kasi a kvetakem.

a pak tesne pred spanim trosku mlicka, ale vetsinou uz ho stejne nechce a jen tak si cucne.

Neji mi zadne sladke, nema rada susenky takze zadne piskoty nebo tak se u nas nechytaji, pecivo moc taky nechce, to si da jen obcas trosicku chlebicku o vikendu rano, kdyz vidi tatku jak snida chlebik.

Ale jinak ji vpodstate vsechno..treba nedavno mela testoviny s kvetakem a vajecnym zloutkem a moc si pochutnala 🙂 nebo ma rada fazole a cocku 🙂

timbouctou
9. únor 2009

ahoj, tak my dáváme k snídani cornflakes s kysaným nápojem aktiiva. Dřív malý jedl chleba, ale co nechce kaše tak jí chleba k večeři tak jsem musela najít jinou variantu. Ale s tím chlebem je ochoten jíst jen sýr nebo máslo, šunku plive.

caira
10. únor 2009

holky ja mam pocit, ze kdyz chci male dat treba chleba na snidani nebo obed atd, tak si da par malickych kousicku a pak uz to nechce, porad ma problemy jist velke kousky jidla, takze to musi mit nakrajene fakt na mala sousticka a i to ji vzdycky chvili trva nez rozkouse... takze mi prijde,ze se chlebem vubec nezasyti, vzdycky si da jen trosicku a uz nechce 😒

kalo
10. únor 2009

My dávaly k večeři pořád kaše, asi kolem toho roku se jí nějak přejedly...tak jsem vymýšlela obměny s ovocem, s máslem atd. ale už jí moc nejedou. Dávám na střídačku třeba těstoviny nebo bramborovou kaši se šunkou a tak...prostě ne sladkou večeři a ta má úspěch...

Chleba mi taky neprojde..sní 3-4 sousta a už nechce...moc nám to se 4 zubama nekouše 🙂

caira
10. únor 2009

kalo: no my mame v necelem roce zubu 14 ale kousani se ji taky moc nezamlouva.. 😒 u nas celkove sladne neni v oblibe, zkousela jsem detske piskoty, ruzne detske susenky atd, ze treba na tom zacne poradne kousat atd, ale ani omylem,jedine co kouse je na malicke kousky trosku chleba, kukuricne krupky a tim to hasne, jinak porad musime jidlo dost mackat.. 😒