Co dáváte na svačinky v druhém roce?

lucie.krajcarova
8. črc 2010

ahoj holky, poraďte, co se dá dávat na svačiny. my dáváme jednu mléčnou - jogurty, pudinky, kefír. mléka a druhou ovocnou. ale Martinek vypije hodně mléka v noci (600 ml), tak mi přijde, že už by mléčné výrobky nemusel. no a všechny svačiny jsou sladké🙂 problém je, že namazané pečivo moc nechce, občas snese chléb s máslem. tak nevím, co jiného mu dávat..

beruska2x
8. črc 2010

my mame dopo jen ovoce pak ji polivku a po spani trosku druheho obeda (nekdy nechce) a odpoledne bud jogurt, tvarohacek nebo toustovy chlebik s Lucinou, Zerve a syr nebo platek sunky a zeleninu - okurku , rajce, kapii....
ted v tech teplech se jeste dojida melounem 😀 a vecer ma zase vetsi veceri - vetsinou polivku a obcas ovesnou nebo krupicovou kasi...

a jeste chodi, kdo co ji a ukousava loudi.. takze cpe furt neco vpodstate 😉

marmazel
8. črc 2010

ahoj, no my máme 2 dopolední i odpolední. malá totiž nechce moc snídat, takže tak v 7 má kousek chleba s mlékem, pak mezi 8-9 jdeme do krámu, to chce suchou housku, takže sní zak půlku. po 10 má nějaké ovoce. pak oběd a spánek. na svačinu kolem 15,30 má jogurt nebo zas housku s mlékem. na co má chuť, no a do večeře většinou ještě někde něco dostene, sýr, ovoce nebo zeleninu. někdy nějakou sladkost. a večeří tak po 18 hod. taky chodí a žebrá. takže mi příde že jí až dost. kolikrát mám pocit, že je bezedná a neví kdy přestat.

lucie.krajcarova
autor
29. pro 2010

ještě se vrátím k tématu: u syna se snažím vyhýbat se mléčným výrobkům, protože mu nějak nedělají dobře. vynechám je, dokud nebudeme mít výsledky testu na alergii na kravské mléko. znamená to, že v jídelníčku nejsou jogurty, smetaňáky, pudinky... už vážně nevím, čím to nahradit... z ovoce jí jen jablko a banán.....

ktr
30. pro 2010

@lucie.krajcarova ale když vypije 600 ml mléka za noc 😕 což je opravdu hodně,třeba už žádnou svačinku nepotřebuje....to už bych radši dávala jogurty než mlíko 🙂 kolik vážíte?my sníme polovinu a v noci jen čajík

lucie.krajcarova
autor
30. pro 2010

@ktr no my právě vážíme málo! ve 20 měsících má míň, než tvůj syn, má asi jen 10,4 kg. takže mu to mlíčko v noci nemůžu brát. má co dohánět..

ktr
30. pro 2010

@lucie.krajcarova my dáváme dvakrát denně Holandiu a myslím si,že hezky přibírá právě z nich 😉

kikimaruska
30. pro 2010

Syn byl vždycky hodně na mléko a mléčné výrobky a to i nyní ve 31 měsících 😉 . Mléko má ráno a večer před spaním (300 ml), svačinky mléčné taky. Ovocný jogurt, občas dětský puding nebo Bobík. Chléb se sýrem Kiri nebo lučinou atp.sní, ale musím mu nabízet. Přesnídávky nechce, ale od dvou let konečně začal jíst jablka a banán. Měli jsme velké problémy s jídlem a nedovedu si vubec představit mu vysadit mléko a mléčné výrobky...to by kolikrát umřel hlady 😅 , hlavně v nemoci. A jinak nyní váží stále 10,5 kg. Dle dr.je váha vyhovující...jelikož u nás jsou i jiné problémy, ale hlavně syn nevydrží třeba minutu sedět na zadku..on pořád lítá, skáče, běhá, někam leze...má až moc energie... 😝 🙂 ...takže z toho mála co sní hned obratem vydá...

kikimaruska
30. pro 2010

@lucie.krajcarova ted zrovna čtu, že tvuj malý jí také jen jabka a banány...Kuba nejedl nic, žádné ovoce a v ničem. V jogurtech to vyplivl, přesnídávku občas, trošku tak jednou týdně 😖 ...pak jsem ho občas "oblbla" že jsem přesnídávky a 100% ovoce míchala večer do ml.kaší. Mléčnou kaši až do 2,5 roku jedl denně každý večer... až od léta už ji jí jen tak 2x týdně a konečně jsme to nahradili slaným jídlem-večeří. A právě až před dvěma měsíci pomalu začal jíst jablko a banán...ale ne celé, prostě jen pár kousíčků...Banán dlouho nesnášel a žádné jiné ovoce nesnědl...ochutnal, vyplivnul a konec...akorát kanadské borůvky mu v létě chutnaly...jinak nic.. 😕 😅

lucie.krajcarova
autor
30. pro 2010

@kikimaruska tak teda, malej je fakt drobek! hlavně že na mléčné výrobky nemáte alergii, to je dobře. já doufám, že se to teď v lednu rozsekne a malý bude mít v krvi dost protilátek, aby se různé alergie daly zjstit a vyvrátit. našemu mléčné výrobky taky chutnají, jen má po nich prostě řídkou stolici, to není

kikimaruska
30. pro 2010

@lucie.krajcarova Jo, se stolicí jsme měli dlouho problémy..až do léta prakticky, tedy do 2,5 roku. Až když nyní začal víc jíst i nemléčné (oběd, večeře slané hutnější jídlo a na svačinku nějaký ten chleba, rohlík..), tak se to upravilo. Ono když měl pořád dost mléka, smetánky, jogurty...tak nějak to nebylo čím upravit...Uvidíš, až pak časem bude víc jíst pevnější stravu, že se to upraví.

kikimaruska
30. pro 2010

@lucie.krajcarova a stou alergií, snad vám to dobře dopadne 😉 ..ono když tolik pije mléko, to už by se na to snad přišlo i dřív, kdyby měl alergii...že by hodně nepřibíral, zvracel...o tom by spíš popovídaly maminky, co mají mimi s alergií od miminka...Nám se to naštěstí vyhnulo...V rodině žádné alergie nemáme...(zatím).

kikimaruska
30. pro 2010

Jinak k těm svačinkám...nechci do něj cpát pořád sladké, ale ze začátku právě když nechtěl ani chléb a rohlík,tak jsem občas dala třeba i domácí buchtu (piškot)-stejně snědl jen trochu, nebo Brumíka, ale jen bez náplně, ty rád nemá (ani marmeládu ani tu čokoládu). A třeba k jogurtu piškoty (ty ale musí sám ukusovat, rozdrobené a rozměklé je v tom nechce)...a dr.nám ted doporučila mu koupit už i cereálie-máme doma dětské takové kakaové obličejíčky, jsou vylisované z nějakých vloček atp.pro děti..a ty si jí taky sám suché a chroupe jako piškoty...ale taky sní tak dva až 3 kousky...takže opravdu trochu a ani ne každý den.Ale to jsme začly až od 2,5 roku dávat...

kikimaruska
30. pro 2010

a jinak až do dvou let syn vyžadoval mlíčko i v noci (kolem 00)...takže si s tím nelámej hlavu...Některé maminky mi nadávaly, že je rozmazlenej, a že mlíko nepotřebuje už vubec, natož v noci...Dr.mi pak řekla, že každé dítě má jinou potřebu a že pul roku to tak mám ještě klidně nechat a začít to odbourávat, ale neochuzovat ho o tu ml.dávku...takže sem pak začala , že jsem mléko dala ve 22 hod.než jsem šla spát já..., ve 00 se pak už nebudil a ranní mléko co bylo kolem 4-5 hod.jsem přesunula na 6 hod.kdy vstávám...Nám dr.nedoporučila to mléko vysadit a zrušit, ale jen jsem to přesunula na dobu, aby spal celou noc... 😉 . A když se pak naučil večeřet hutnější jídla (kolem 18), tak večerní mléko už dostává ve 20...a pak jde spát...uvidíš, že se to pak upraví časem...Ve věku Martínka jsme v noci mlíkovali taky.

mamkamarketa
30. pro 2010

syn ma desne rad cherios nesquik a tyhle cerealie do mleka. vzhledem k tomu,ze pecivo odmita a jinak je zivy z mleka (v noci vypije cca 300ml) a pres den 2 jogurty a asi 300ml mleka, z ovoce ji jedine jablicka (a to teprve od 2 let) takze svacime snidanove cerealie (bez mleka jen tak suchy) a nebo ma desne rad pohankove krupky
jinak s tou alergii drzim palce. synovi delali testy kdyz mu bylo 6 mesicu (do krve rozskrabany atopicky ekzem na 85% tela) ale nastesti to dopadlo dobre. a co sojove vyrobky? Mleko, pudingy? Muj muz trpi intoleranci laktozy a dnes se dela temer vse i bez laktozy (mleko, smetana, jogurty, syr,puding...) tak bych zkusila nejakou alternativu popr. ryzove mleko s trochou kakaa. ma i hodne vapniku

kikimaruska
30. pro 2010

@mamkamarketa Kuba jí ty cereálie taky suchý...křupavý... Kromě těch kakaových obličejíků z vloček máme ještě kukuřičný křupky Corn flakes, a ty kakaový s tím psem...Snědl by i Cinis minis (ty jím já), ale ty mu nechci dávat, protože jsou příšerně přeslazené...Pohankové křupky jsme ještě neměli..

mamkamarketa
30. pro 2010

@kikimaruska to jo a navic bych se bala i te skorice (tomas je tezky atopik) ale miluje ty cheerios (nabo jak se to pise 😅 ) myslis takovy ty emco smlajliky? ty mi neji jsou moc tvrde (tomas ma malo zubu a ted mu teprve rostou 3ky, takze ho i boli kousat tvrde )

irasek
30. pro 2010

@lucie.krajcarova . mlíko bych taky nerušila. Náš je taky drobný, chtěla bych si ho nějak vykrmit 😅 , ale jemu stačí tak malé porce, že je to neuvěřitelné. Hned hlásí, že je plný... potřeboval by nějak roztáhnout žaludek. Od roka nepije mlíko, ale je to asi tak dva měsíce zpátky, co mlíko vyžaduje po ránu i před spaním (cca 150ml, ale díky za to).
Ovoce i zeleninu naopak může ve velkém...pečivo minimálně...jsou to u nás každodenní boje s jídlem 😝

@kikimaruska - váhově jsme na tom dost podobně a i u nás dr je spokojená...přijdu si, že plašim jenom já 😀

kikimaruska
30. pro 2010

@mamkamarketa jo to bude asi ono. Takový tmaví smajlíci s pusinkou a očičkama...vypadá to, že jsou slepený z vloček...(obal jsem už vyhodila, přímo tyhle nám dala dr.že jsou dobrý (je to mamky spolužačka). On je jí, pusu už má plnou zubů a i stoličky...on rád kouše, ale nerad to má rozpatlaný (co se týče těhle křupek), ale jinak jídlo jako takový by klidně jedl na kaši 😝 😀
@irasek to víš že jo 😉 Dr.malýho zná a ví co a jak. Mi říkala, at si představím, že s tím co s ní by jen seděl a seděl a nic nedělal, že bych koukala, jak by začal přibírat...ale prostě vydává energie hodně moc...a přesto je mu dobře a prospívá...ikdyž 15 kg to prostě není 🙂 . A ted jak roste, tak je jako hubená žížala..ale všichni se diví, jakou má velkou sílu v ručičkách a jaký má silný nožičky....ale hrudníček jak z koncentráku 😝 . On ani nemá po kom...jeho táta i děda jsou potažený kostlivci a to teda jedí dobře...

irasek
30. pro 2010

u nás ani ty cereálie nechce...a že jsem se jich něco už nakupovala- pak to jim já
@kikimaruska - jojo, hrozný je, když se mazlíme a já hladim žebra a obratle 😠

kikimaruska
30. pro 2010

@irasek To znám dost dobře...Ted když už malej chodí na nočník, tak lítá jen v tričku a neznalí mi řeknou, vždyt je pěknej, takový krásný silný nožičky má...a když mu pak sundám tričko, tak vyvalí oči...že mu ty žebírka koukají 😅...a zádíčka, lopatky...mě přijde že co přibere, tak mu jde do nožiček, do obličejíčku trochu, ale do bříška skoro nic...

kikimaruska
30. pro 2010

@irasek ty cereálie nedávám dlouho...a když bych mu je nasypala, tak si je nevezme, ale dala sem si sobě do misky..a to mi do nich šel zobat...zjistil, že jsou dobré, tak už mu dávám do jeho mističky...ale opravdu spíš zobe, ne že by se toho najedl, to k tomu potřebuje ještě něco na dojezení...ale je to zas trochu rozšíření jídelníčku nemléčným jídlem..a dr.nám je doporučila, právě na úpravu té stolice...

lucie.krajcarova
autor
30. pro 2010

@kikimaruska jj malému cereálie taky chutnají, a dávám mu je taky suché. tak to snad začnem dávat pravidelně k snídani. a kolik tvůj syn měří?
@irasek tak to má syn ale dobré návyky, že mu chutná ovoce a zelenina. akorát s tím pečivem je to asi slabé..
@kikimaruska tak jsem se koukala, že se malý narodil předčasně, tak možná i to má vliv na to, že moc neváží ne? ani se nechci ptát, kolik vážil při porodu..

kikimaruska
30. pro 2010

@lucie.krajcarova mám to vše v prvním albíčku, kdyby ses pak chtěla juknout, jak jsme to měli...ale jinak po porodu měl 35 cm a 950 g (nejméně 840) a nyní měří 88 cm a těch 10,5 kg. Tím předčasným porodem to taky bude, dětičky jsou drobnější (ale není to pravidlo)...no ale já i brácha jsme rozený normálně a taky jsme měli jen 2,4 kg...dlouhý žížaly...a já taky nejsem nějak při těle...Z tátovi strany jsou hubený celoživotně chlapi...takže všechny tyhle faktory dohromady asi... 😉 . Přestože můj tatínek (děda) měl při narození tenkrát 6.5 kg a roky visel jako rarita v porodnici 😀

irasek
30. pro 2010

@kikimaruska - jojo, u nás se to nazývá taky zobáním... 😀
@lucie.krajcarova . za ovoce a zeleninu jsem ráda, ale když ti vyndavá zeleninu z každého jídla, tu sní a pak hlásí třeba na maso, nebo na přílohu, že nemůže...a místo sušenky volá, že chce papriku, tak z toho v žádným případě nepřibere 😠
jinak u nás nejnižší váha 1790g...

lucie.krajcarova
autor
30. pro 2010

@kikimaruska tak to se ráda kouknu do albíčka. teda dědeček musel být opravdu výstavní exemplář 😀
@irasek jejda, tak to je pak problém. takže malej bude taky asi nedonošený ne? podle té porodní váhy, nebo spíš váhy po narození. náš kluk měl přesně 3 kg..

kikimaruska
30. pro 2010

@lucie.krajcarova koukni.. Jo jo, děda byl mimiobr... 😀

irasek
30. pro 2010

@lucie.krajcarova - jojo, trošku nedonošený byl 😉 , ale v půl roce měl 7kg a faldy všude možně, tři brady... Přece ho nebudu do konce života kvůli tomu omlouvat.
@kikimaruska 6,5kg? To si fakt teda představit neumim...To už byl rovnou jako batole 🙂 To nás každý vždycky chválil, jak je to chodící miminko, jak je šikovný, co už všechno umí- jenže oni nevěděli, kolik mu je.

kikimaruska
30. pro 2010

@irasek jo jo, visel tam ještě v jeho 10 letech...dlouho 🙂 . To je pravda, kdo nevědel, že je tak nedonošený a pak už chodil atp.tak si lidé mysleli, jak je šikovný a malinký. Naopak když třeba v 16 měsících jedl prvně rohlík, protože do té doby je nejedl, lidi-maminky se na mě koukaly jako na nějakou krkavici nezodpovědnou, že takovému malinkatému miminku dávám jíst rohlík! 😖 😒 ...Nebo když jsme na pul roce šli nakupovat, vypadal jako novorozeně a taky jsem zaslechla poznámky, že s takovým drobkem chodíme do supermarketu...ale co jsem měla dělat, umřít hlady nebo co? Krom toho už mu bylo pul roku...a když jsem jezdila na celý dny do jiného města k dr...tak jsem taky musela pak i hromadnou dopravou a do čekáren, kde bylo plno nemocných...a neudělala sem nic, malý tam jít musel... Naopak ale před pul rokem jsme byli u dr.na kontrole a Kuba si tam stavěl kostičky, mluvil, byl veslej, ale byl tam sám. Pak přišla paní s holčičkou, ta byla o hlavu větší, začala si taky stavět, povídala...a Kuba se zasekl, nemluvil, koukal jak...nestavil, vypadal že nic neumí (styděl se) a maminka povídá - Chlapeček je ještě malý miminko, musíš na něj pomalu, neber mu hračky...No a přitom ta holčička byla narozená v prosinci 2008, tedy o víc jak pul roku mladší jak Kuba...ale prostě i mladší děti a maminky mu říkají miminko...nebo že je ještě malej (přestože je starší 😝 )

lucie.krajcarova
autor
30. pro 2010

@kikimaruska Moc hezké album, teda máš jich více. je fajn, že vše malý dohnal 🙂
@irasek tak náš měl taky v půlroce 7 kg, ale v roce jen 8,3 kg, je to k nevíře ☹

lucie.krajcarova
autor
30. pro 2010

@kikimaruska jo je to docela těžké s těmito malými dětmi. ale zas vypadají šikovnější, když něco umí. náš kluk se začal stavět v 8 měsících a to jsme chodili na plavání, ženské nechápaly, jak může půlroční miminko stát 😀 zase maminky s velkými dětmi mají jiný problém - jejich děti vypadají občas zpožděné - velké, ale ještě to a to neumí. to si nevybereš. hlavnsě a´t je to zdraví!!!