Co dáváte na svačinky v druhém roce?

lucie.krajcarova
8. črc 2010

ahoj holky, poraďte, co se dá dávat na svačiny. my dáváme jednu mléčnou - jogurty, pudinky, kefír. mléka a druhou ovocnou. ale Martinek vypije hodně mléka v noci (600 ml), tak mi přijde, že už by mléčné výrobky nemusel. no a všechny svačiny jsou sladké🙂 problém je, že namazané pečivo moc nechce, občas snese chléb s máslem. tak nevím, co jiného mu dávat..

kikimaruska
30. pro 2010

@lucie.krajcarova jo jo, to máš pravdu. Já byla s Kubou v r.2009 v létě 10 dní na infenkčním v nemocnici s rotavirama. Byl tam s náma roční klučík. Byl fakt velikej, udělanej, obří nohy, no on vypadal tak na 3 roky! A i sestry, co se nekoukly do karty, tak mu říkaly, -Na tebe asi doma nemluvěj, co? Že ještě neumíš mluvit...a pak zíraly, když koukly, že ten klučík slavil za týden roční narozeniny 😕 a vážil 15 kg...na roce.

lucie.krajcarova
autor
30. pro 2010

@kikimaruska no to je teda váha, to jsem ještě neslyšela...
holky, ještě dáváte nebo dokdy jste dávaly malým láhev na noc? my stále dáváme a to dvě. ale teď mi holky radí přesunout to na den. nevím, má to nějaké škodlivé účinky? dvojčata od švagrové takhle pili min. do dvou let, nebo déle..

kikimaruska
30. pro 2010

@lucie.krajcarova já právě v noci dávala do tech 2 let...lahvičku a pomalu to přesunula na večer a ráno (viz předchozí příspěvky). Jinak malej umí z hrníčku pít atp.ale mlíčko prostě pije stále z lahvičky a sosáčku 😉 a v postýlce...že se už jde spát (přestože by se to nemělo kvuli zoubkum, ale on pak usne a je klid).

lucie.krajcarova
autor
30. pro 2010

@kikimaruska tak my to tak zatím taky máme. takže myjem zuby předtím, jen aby si na to zvykal... ale je fakt, že nám to funguje, sám leze do postýlky s lahvičkou a ví, že jde spinkat. ach jo, to se mi bude špatně opouštět....

kikimaruska
30. pro 2010

@lucie.krajcarova to ano 🙂 ...a my už budem opouštět za chvilku mimi postýlku...tak jsem zvědavá, jak se bude usínat pak v novém...

irasek
31. pro 2010

@lucie.krajcarova - Páťa měl tedy v půl roce 7kg a v roce jenom 8,5kg... Momentálně od léta přibral 100g 😠 , ale u nás je to na 100%tim, že jí málo. Včera jsme si s kámoškou udělaly malý pohoštění a on nám vyjedl jahody a to tady byly brambůrky, křupky, tyčinky- jak píšu, on si vybírá opraavdu dietně 😀
A mlíčko mu dávám taky do lahvičky, přesně jak píše:
@kikimaruska, má to jak večerní a ranní rituál. On je takový konzervativní a když se prostě dělá něco tak, tak se to nemění. Přitom normálně taky pije z hrnku, ale mlíčko tam prostě nepatří 😉

Postýlku jsme před Vánocema vyměnili za velkou, ale hlavně kvůli nočníku, aby si mohl sám slézt a vyčurat...a ted každý ráno přichází k nám do ložnice, tak si nese deku, krtka a hlásí, že jdeme na mlíko 😀

irasek
31. pro 2010

Vše NEJ v Novém roce, ať jsou dětičky zdravé 🙂 Odjíždíme do Jizerek, tak snad nezmrzneme 😀

kikimaruska
31. pro 2010

Také se přidávám...Krásný Nový rok a at je lepší, než ten lonský.... Pa.

irasek
3. led 2011

ahojky v novém roce 😵
Tak nášemu Páťovi moc chutná niva, hermelín a olivy 😀 Na Silvestra nám to ujídal z chlebíčků a mističku s olivama si vzal celou.
Jaké jogurty chutnají vašim dětem? U nás je teď favorit Monte. Ke snídani chce makový buchty (dokonce sní vždy jednu celou- u nás opravdu úspěch 😉 )

mamkamarketa
3. led 2011

ahoj holky,
muj kluk pres noc pije mliko (byla tu na MK debata,ze 2lete dite vyzaduje pres noc mleko) kdyz jsem zminila,ze muj 2lety kluk pije v noci mliko sesypaly se na me jak hyeny na zdechlinu 😀 zubarka nam to vylozene nedoporucila,ale i nezakala 🙂 jelikoz tomas spi od 19h do cca 9-10 rano, tak chapu,ze ma hladik a chce mliko. takze ja v tom problem nevidim. verim tomu,ze jak tenhle zvyk prisel sam i odejde
@irasek to bych se bala davat hermeliny a plisnove syry, takhle malymu diteti 😒 Monte taky miluje,ale ja uz tolik ne. prazdny kalorie, plno cukru, nic mu to neda 😒
tomas ji bile activie, milko ovocne tvarohy, nebo ovocne jogurty bez ecek.

irasek
3. led 2011

@mamkamarketa - mě se toho nelíbí...jenže my máme nejedlíka ☹ Activie nejí, tvaroh nemůže ani vidět... S těma sýrama- ochutnával nám z chlebíčků, nevidim v tom problém. Už jí stejně skoro vše, co my.

kikimaruska
3. led 2011

@irasek Tak hermelín ani Nivu malému taky zatím nedávám, navíc by to ani nejedl (já ale hermelín a Nivu miluju 😵 ). Ale ostatní tvrdé sýry jako Eidam, Cihla, dětské Kidiboo nebo další něm.firmy co dělají sýry pro děti a snad už i naše Madeta... má rád. Na chleba pak Lučinu, Kiri...Jogurty moc nejí, občas sní Activii, ale to nic moc, takže ji kvuli němu už nekupujeme a vezme si občas s námi trochu jogurtu typu Valaška, Bohunka, Florian....občas Dobrou mámu. Spíš jí Bobíky, Tvaroháčky..pak nějaký německý Kinder pudinky atp.
@mamkamarketa , jo, tu diskuzi jsem četla, nebo to snad byla i otázka podobná...a ani jsem nepřispěla, taky by mě asi snědly 😀 ale souhlasím s tebou, že to časem odezní. Já tomu pomohla tím posunutím mléka časově, ale neochudila sem ho o něj a doted pije večer i ráno 300 ml mlíčka.,,, 😉

mamkamarketa
3. led 2011

@irasek to jo,ale bala bych se lysteriozy. Tomis taky neni zravec,ale je fakt,ze na mlecnych vyrobcich by mohl byt ziv. ale zase odmita pecivo, syrove ovoce & zelenina nehrozi, maso ji jedine v prikrmech
😒 ale zase hubenouri jsou ve vyhode. je lepsi hubene ditko, co prospiva a jidlo bere jako zlo nez dite (znam takove), ktere prvni slovo melo HAM a vyluxuje vsechno a cely den by jenom jedl a jedl. a samozrejme se tolik nehybe, takze je to i na postave znat ☹

mamkamarketa
3. led 2011

@kikimaruska praveze Tomis to pije pres noc. nez jdu spat udelam mu cervstve mlicko a on se behem noci behem potreby sam obslouzi-vi kam ma sahnout 😉 ja vim,ze to neni idealni,ale nehrotim to. vyhovuje je to jemu i me. a to ma maly jako pred spanim a hned po probuzeni?

kikimaruska
3. led 2011

@mamkamarketa mám to o stránku dopředu...taky pil v noci...kolem 00 a pak kolem 4-5 hod. ráno. On dřív ale jedl denně k večeři ml.kaši, protože dlouho trvalo zavedení slan.jídla i k večeři...takže měl kaši, šel spát, ale v tu 00 se budil na mlíčko a pak ráno taky. Podle mě měl i hlad, protože kaše ho až tak kolem 18 hod nezasytila, aby to vydržel do rána. Jakmile pak na podzim přejel na hutnější slaný jídlo, to mu dám kolem 18 hod. tak jde pak spát kolem 20 hod s mlíčkem, vypije a bud si ještě povídá s ml.pejskem a pak usne...a spí. A ráno mu dávám mlíčko kolem 6 hod.když vstávám já...taky do postýlky, vypije a ještě usne tak do 8 hod. a pak má kolem 9 hod snídani, chleba s něčím atp...

irasek
3. led 2011

@mamkamarketa - u nás bylo první slovo táta, druhý mňam 😀 , ale u nás luxování opravdu nehrozí... Ale už jsem to tu psala, ovoce a zeleninu by jedl naopak ve velkém. A k tomu hermelínu a nivě, tyhle dva sýry zase dlouho neuvidí 😉
A k tomu mlíku, u nás se pije trocha ráno, trocha večer, v noci se spí celou noc. Dneska jsem mu to dala ráno v hrnečku, ale z hrnku to prostě nechce...

irasek
3. led 2011

Na toho Silvestra tam bylo víc dětí, všechno se to tam vrhalo na jídlo, jenom ten náš jako kdyby o to opět moc nestál...

lucie.krajcarova
autor
3. led 2011

@irasek malý má tedy suprový apetit. náš teda sýry moc ne, max. plátkový nebo eidam. ale olivy mu taky jedou 🙂 dávám mu jen ochutnat 🙂
dnes jsme byli u bylinkářky, tak malého projela virgulí, a prý má alergii na lepek.. tak to chvíli zkusíme bez mouky... hlavně že to není alergie na mléko, to by bylo horší....

irasek
3. led 2011

@lucie.krajcarova - ale já už jsem z jeho apetitu na mrtvici 😝
Alergie na lepek? A měla si nějaký podezření? Nějaké problémy?

lucie.krajcarova
autor
3. led 2011

@irasek podezření právě jo - málo přibíral a přibírá. no a od listopadu měl tekutou stolici. tak ho teď budu sledovat, jestli se to zlepši.

irasek
3. led 2011

@lucie.krajcarova - tak přeji, ať vše dobře dopadne 😵 . Náš taky málo přibývá, ale stolici má o.k., už jsem si taky zapřemýšlela nad alergiemi. Za 14dní nás dr. poslala na odběry, tak to jsem teda zvědavá.

mamkamarketa
3. led 2011

@irasek tak vidis. fakt dite ,,vysavac,, neni taky to nejlepsi.. treba tomis ma obdobi, kdy by jedl porad a pak treba 6tydnu kdy ji jenom jablicka a pohankovy krupky-nic jinyho. ja si msylim,ze u nas to je tim jestli zrovna ma rustove obdobi nebo ne.

irasek
4. led 2011

@mamkamarketa - aha, tak to bude tim, u nás totiž růstový spurt ještě nezačal 😀

irasek
6. led 2011

@lucie.krajcarova - tak co, je to lepší?

lucie.krajcarova
autor
6. led 2011

@irasek díky za optání, Martínek docela papá, kukuřičné chlebíky mu nevadí. váha trochu skáče, tak to zkusím ověřit za týden, jestli je nějaký posun. ale včera se poprvé vykadil do nočníku, to byl pokrok 🙂
jinak jsem ale zaslechla, že bezlepková dieta je jako skoro opravdová dieta, že se po ní chudne. já ji te´d vlastně držím. takže teda nevím, z čeho bude malý přibírat. ale možná ze smetanových výrobků, masa a tak. no bude to zkouška.