Co dělá vaše miminko, když nespí? Svoje musim nosit

klara.t
25. led 2010

Mám doma ani né měsíční miminko a zajímalo by mě, co dělají ty vaše, když zrovna nespí. To moje když nespí, tak ho musím mít v náručí, jinak pláče. Zabere to hodně času a já pak nic nestíhám. Pokud jí položím, tak chvilku kouká, mává ručkama, ale po chvíli zase začne brečet. V náručí mi usne, ale jakmile jí zase položím, tak se vzbudí. Takže jí v té náruči musím mít dlouho, než opravdu zabere a pak jí dám do postýlky.
Nevím, jak moc takhle malé miminko bývá vzhůru přes den. Mám jí pořídit to lehátko? Aby na nás koukala když nespí? Nebo už jí mám dát na hrací deku nebo hračky? To je na ní ještě brzy ne? Nebo kdy jste začali používat lehátko, hračky, hrací deku apod? Na dudlík jí neučím. Ještě ho neměla. Nemyslím, že by jí chyběl.
Nevím prostě, co s ní, když se jí nechce spinkat a mě se nechce jí několik hodin jen držet, když mám kolem spoustu jiné práce.

jasmia
25. led 2010

Naše malá taky plakala celé dva měsíce, já ji na deku s hrazdičkou dávala, vždycky pár minutek sledovala hračky a pak zas začala plakat. V lehátku vydržela déle, je dobré, když něco potřebuješ udělat, můžeš si ji vzít sebou. Zlepšilo se to po druhém měsíci, až si začala hrát s hrkávkou a s ručičkama.

rimmel
25. led 2010

lehatko by som urcite nekupovala, ma byt na rovnom..ja si pamatam mala som maleho na sebe na sedacke, kojila som alebo len tak na mne lezal a kukal alebo lezal na zemi na takom playmat,neviem ako to volate,

http://image.made-in-china.com/2f0j00CByaGoHWhD...

nieco v tomto zmysle, tam pozeral na hracky, lahli sme sa tam pri neho, ci sadli...inak spal a kojil 😀

teodorie
25. led 2010

Naše Linda taky nechtěla moc spát a hodně křičela, kdykoliv jsem ji dala z náručí. Holt si musíš zvyknout, že toho moc neuděláš. Já uklízela a vařila, když manžel přišel z práce a hlídal. My jsme lehátko koupili už když jsme přišli z porodnice a na chvilku tam malou dávali. Nesmí tam být moc dlouho, kvůli páteři. Myslím, že v měsíci je hrací deka ještě zbytečná a hračky taky. Chce to vydržet. Ve 2 měsících Linda objevila ručičky a začala si je vehementně cpát do pusy, to ji docela zabavilo, když nespala. A my měli novou práci, protože jsme ji nenechali si je cucat 😝 Ale myslím, že bys mohla děťátko dávat na bříško, aby si zvyklo. 😉

janulazaynab
25. led 2010

Mikulajda první měsíc taky vyžadoval nošení, jinak to byl mazec! Vydržel sice chvíli sám, když koukal kolem sebe a "povídal si". Doma mám košík na kolečkách, takže jsem ho vozil všude kam jsem potřebovala a on se mnou. Pak jsem ale koupila lehátko a bylo to lepší - lehátko mám na stole, takže vidí všude kolem a hlavně na mně, když třeba myju nádobí apod. 😉
S koncem prvního měsíce už to bylo jen lepší - začal se zajímat víc o své okolí. Seděla jsem u něj a ukazovala mu svoje ruce, z toho byl úplně vedle, že ani hračky ho tak nebraly 😀 Pak konečně objevil svoje ruce a bylo hotovo.
Na rukách jsem uspávala do třetího měsíce. Na Nový rok jsem si totiž dala předsevzetí, že ho naučím spinkat samotného v košíku nebo kolíbce. Zpočátku řval, ale teď už ho tam položím, dám dudlík, plínku kolem pusy a jdu pryč, ale chodím se koukat, dokud neusne. Jednou týdně ještě chytne vztek (třeba před hodinou 😠 😒 ), ale už spí pěkně sám. Kolikrát se i vzbudí a hraje si ještě s plínkou nebo rukama.

misellll
25. led 2010

no klarka Adélka je ještě malinká,takže pro ní je teď nejdůležitější tvá přítomnost,bude chvilinku ještě trvat než se dokáže zabavit na chvilku sama.Některé děti vyžadují pozornost pořád ať jsou starší či ne.Myslím si,že malé můžeš pořídit lehátko,naše malá tam také vegetovala už od měsíce.Já koupila od Fisher price.je to jako méďa má tam 10 druhů písniček,bušení do zádíček jako srdce,a tlukot srdce,malou to docela uklidňovalo,ikdyž je fakt,že ona byla vždy hodně uplakané miminko 😅 ,ale trošku ji to uklidňovalo a já mohla na chvilku vždy odběhnout a něco udělat 😀

teodorie
25. led 2010

My také máme od Fisher price, ty vybrace nám dost dlouho pomáhaly. 😀

mauska
25. led 2010

My jsme lehátko používaly asi od 5týdnů a nemůžu si ho vynachválit. Malá v něm byla spokojená, pěkně se vyprděla i vykakala (ta poloha jí vyhovovala) a hezky na mě viděla, brala jsem si ji všude s sebou. Střídaly jsme to s ergonomickým nosítkem a šátkem a spokojenost. Hrací deku jsme využily až později, tak od3M.
Myslím že jsou horší věci než lehátko (např. klokanka, hopsadlo,...) 😉

teodorie
25. led 2010

Až si malá začne hrát s ručkami, tak jako skvělá hračka pomáhá plínka. Vždy jsme jí obalili ruce, aby si je mohla cucat, ale cucala spíše plínku než přímo prstíky. 😉

rimmel
25. led 2010

no sa divim divim 😀 me sme lehatko zacali pouzivat az v 6m ked sme zacali prikrmovat 😕

teodorie
25. led 2010

naše malá nechtěla moc spát a stále chovat se také nedá a nosit v šátku jsem ji nechtěla
Jo ještě mě napadlo, že bys ji mohla chovat a sedět či hopsat na gym. míči. To taky pomáhá 😀

magi.b
25. led 2010

Ahoj Kláro,
u nás to bylo úplně stejné. Měla jsem trauma z toho, že jakmile se malý vzbudí, už se ho snažíme uspat, protože když jsme ho nehoupali na balóně, řval. A já jsem měla strach, že se nebude vyvíjet, že nic nedělá, na bříško jsme ho moc neotáčeli, to byl teprve řev. Po měsící až šesti týdnech se to prudce zlepšilo. Pomohl nám taky kolotoč, fascinoval ho dokázal ho sledovat klidně 10 minut.... tak to zkus a hlavně se neboj, ono se to opravdu zlepší!

usounek25
25. led 2010

Adam taky přestal velmi brzy spát celý den a býval několik hodin v kuse vzhůru. Pokud jsme neměla práci, tak jsme byli v obýváku - většinou ležel na gauči, nad něj jsem na lampu pověsila kolotoč - byli na něm dost barevně výrazní plyšáci, tak jsem mu s ním otáčela a on vždycky koukal a koukal. Pak jsme mu začli zkoušet do ručky dávat různý lehký hračky, pouštěla jsem mu písničky anebo mu něco povídala. Občas jsem ho dávala na bříško, aby trénoval koníky, ale ze začátku to bylo vždy jen na chvíli. Jinak lehátko jsme používali taky, netrávil v něm celý den, ale když jsem třeba potřebovala uvařit, tak jsem ho tam šupla, položila jsem si ho v kuchyni na stůl a on buď usnul anebo koukal co dělám, byl se mnou a to mu ke spokojenosti stačilo, takže léhátko si taky nemůžu vynachválit, nevím jak bych to bez něj dělala, později v něm taky jedl příkrmy dokud neseděl, aby mohl být v židli. A taky jsme chodili hodně ven, loni nebyli tak šílený mrazy, takže jsme byli venku dopoledne i odpoledne, malej pak většinou ještě spal v kočárku, když jsme přišli domů - kde jsou ty časy 😖

germik
25. led 2010

no tiež sa pridám medzi maminy, ktorých detičky prve mesiace preplakali ☹ takže my sme prvé 3 mesiace len nosili a hopsali na gym.lopte a potom som ju davala vždy na chvilku na bruško aby si zvykala na pasenie koníčkov. Ak mala dobrú naladu tak ležala na tvrdej podložke /lehatko sme mali až od 6mes/ a v tom období sme boli aspon 2x vonku po 2 hodinky.... a strááášne dlho sme kojili, aj trištvrte hodinu 😅
A presne ako píse teodorie - doma som niečo spravila len ked bol tata doma, večer som vždy bola hladná ako vlk lebo cez den nebol čas 😠
Ale teraz pri druhom bábatku som viacmenej rozhodnutá že budem aspon na tie najnevyhnutnejšie chvile používat šátek - aspon pokým uvarím 😝

klara.t
autor
25. led 2010

No já ten šátek ani vak používat nemůžu kvůli mé páteři a taky jsem po císaři, takže to u nás nepřipadá v úvahu.
Přemýšlela jsem o tom kolotoči, ale říkám si, že mimi ještě pořádně nevidí ne? V tuto dobu má rozeznávat max. tmu a světlo. Proto si říkám, že třeba i v léhatku se jí nemusí líbit, protože na nás vlastně ještě neuvidí.
V jakém věku začíná mít mimi zájem o hračky, kolotoč, hrací deku atd? Já vůbec nevím, kdy třeba dát chrastítko.

petkula
25. led 2010

Ten kolotoč není špatný, my jsme koupili takové rybičky (z Ikey), jen se točí a Vojtík se na ně v postýlce dívá , povídá si s nima a dává do pusinky🙂 Začal se o ně zajímat tak kolem 2. měsíce a zatím doteď. Zkus něco zavěsit nad postýlku už teď, tím nic nezkazíš🙂 Nemusí to ani hrát, spíš aby to bylo barevné a třeba se to točilo.
Třeba s hrazdičkou si hrál hodně kolem 3.-4. měsíce ale teď už vůbec ale zkus to klidně už teď. A hračky jako chrastítka, tak kolem 2.-3 měsíce (aspoň u nás🙂 Ale zkoušeli jsme je dávat od začátku. V lehátku se mu zacalo líbit kolem 2.-3. mesíce.

petkula
25. led 2010

jo a tak do tech 2 mesicu mi pomahala bud mamka nebo manzel, ja jsem nestihala nic, protoze jsem kojila tak kazdou hodinu, nekdy i casteji...

brisalek
25. led 2010

pridavam se k vetsine nazoru, ze je jeste malinka a bohuzel podle nasi to tak do 4 mesice trvalo nez se to trochu zlepsilo. Zkusila bych vse(lehatko, hracky, kolotoc...) abys ji chvilku zabavila, ale bude to asi jeste trvat nez chvili vydrzi. ja jsem s malou taky byla porad a vse delala jen kdyz spala (bohuzel hodne malo)nebo hlidal manzel. Ale zlepsuje se to a uz vydrzi hrat si sama nebo na mne jen koukat. Druha moznost je nechat ji obcas trochu plakat pokud na to mas silu atreba si driv zvykne, ze se vse nemota jen kolem ni. Rozumem si myslim, ze je to spravne, ale ja jsem na to silu nemela, jeji plac me hrozne "znervoznoval" a jak zaknourala byla jsem u ni🙂. Nejlepsi asi zlata stredni cesta. Nechat chvilicku, kdyz zacne plakat jit k ni, ale hned nenosit, aby se naucila, ze jsi tam a ses s ni, ale nebude se jen nosit...a takhle jak to pujde s vekem to treba prodluzovat ty chvilky kdy si vydrzi hrat nebo koukat na hracku...

tymothy
25. led 2010

Kláro, mimi už vidí, hned po porodu. Sice ostře asi tak na 20 cm, ale dál také dohlédne - sice rozmazaně, ale...Ten kolotoč vážně není špatný nápad - my ho používali také. A s úspěchem. On i tak tiše hraje, že asi mimi vnímá možná spíš ten zvuk.
Jinak já jsem naštěstí mohla používat ten šátek, takže se alespoň něco trochu dalo udělat, ale také to nebyla žádná sláva.
Jo a pro takhle malé miminko jsou právě na rozvíjení zraku nejlepší černobílé obrázky (klidně i lidského obličeje), ty je úplně fascinujou. 😉 Nám se osvědčilo i černobílé chrastítko - kráva. A o hračky a chrastítka začala mít M. zájem tak kolem 1. měsíce. Ale každé miminko je jiné.

tymothy
25. led 2010

Brisalku, takovéhle miminko si nevnímá, že se vše nemůže motat jen kolem něj...tenhle přístup jsem vyzkoušela jednou jedinkrát a pak jsem si to vyčítala...a rozum mi hned řekl, že to vůbec správné nebylo.

tommik
25. led 2010

Klárko, já to mám ještě v živé paměti 😀 Tak ráno jsem ho "opřela" do kojícího polštáře a ukazovala mu různé blikající hračky, které hrajou melodii. Pak jsem vzala hračku, která vydávala nějaký zvuk (hrastítko,...) a klepala s ní, aby ji viděl a slyšel zvuky, pak přišlo na chvíli na řadu lehátko, kde vydržel asi tak max. 5 minut a pak jsem mu zpívala.Našla jsem si různé písničky na youtube. Takové ty klasiky a u toho mi usínal nebo se na mne díval. To hodně pomáhalo. Důležité bylo, že to slyšel v počítači a pak jsem hlavně musela zpívat já. Díval se mi hodně na pusu 🙂 Myslím, že uvažoval, co to leze z té díry za strašné zvuky 😀 A pak cvičení na prdy. Chvíli na bříško, ale to dlouho nevydržel. Nakojit a pak spát a pořád dokola 😀

brisalek
25. led 2010

Aby to zase nekdo spatne nechapal. Nechat ji chvilku jsem myslela minutku...a kdyz zacne plakat jit k ni. Ne nechat ji chvilku plakat..

Tymothy samozreje si nemyslim, ze mimi neco dela schvalne, ale proc jist chleba kdyz muzu mit pecena holoubata, ze 🙂.....Fascinuje me jak spousta"supermatek" ve jmenu radoby trendu dela z deti neco jineho nez jsou. Oni jsou savci, primati s nehvyssim stupnem emoci a inteligence. I takhle male mimi stejne jako treba kote a stene si zvykne, ze je v mamine naruci lip nez v postylce. Proc vsichni popiraji to, ze je neco zvyk. Ze si mimi zvykne, ze ma nad postylkou kolotoc, ze kdyz ho budes 3 dny nosit uz bude chtit hlavne to....vzdyt tim popirate schopnosti vaseho ditete.
Ani kdyz byli v brisku treba nechteli abys koukala na tu blbou detektivku a bala se nebo sis poustela hudbu co se jim nelibila....a oni chteli treba spinkat a nemohli🙂 to je prevedene do extremu , co se tady vsude " omyla".
Kdyby byl clovek naprogramovany, aby jen lezel u sveho ditete 24hodin denne, tak by lidstvo asi vymrelo, protoze by matka nejdla, nepila, byli by v zime...

tommik
25. led 2010

Já jsem četla knížku Něžná náruč rodičů a i tam řekli, že si dítě zvykne! nosit se s výhledem a to pak vyžaduje,proto by se ta poloha měla používat maximálně jen u odříhnutí. A myslím, že ta ženská hloupá není a řekla, že si dítě zvykne a vyžaduje. Takže názor, že si dítě nemůže něco vynucovat i když je malinkaté je nesmysl. A to mi právě ještě připomnělo, že jsem ho i nosila a dívali jsme se z okna a nebo jsme chodili po domě, hlavně se mu líbila kuchyně a kytky. Na to se díval fakt douho. Hlavně lesklé hrnce apod. To se mu líbilo 😀

brisalek
25. led 2010

Asi bych to jeste napsala jednoduse zvykne si coz je dukaz jeho inteligence ne naopak🙂

tymothy
25. led 2010

Brisalku, já netvrdím, že to není zvyk. Ale podle mě je na to dítě navyknuté už z doby, kdy bylo u matky v bříšku. Celých 9 měsíců s ním někdo pohupoval, poslouchalo zvuk srdce a najednou ho položíš do tiché a nehybné postýlky. Potom ale není divu, že po probuzení reaguje tak, že pláče. Prostě je na to navyklé už dávno předtím...a je to jeho potřeba, aby ho někdo choval. Možná pro něj znamená nehybná postýlka nebezpečí a ohrožení života - bez matky by přece umřelo hlady...

brisalek
25. led 2010

A asi jsem to jeste vyjadrila spatne ja to nazyvam zvakem, ale je to podle mne " dukaz", ze se neco naucilo. A take si myslim, ze potrebuji byt chvilku sami, aby si odpocinuli od vsecho co za den musi videt, udelat...
Ale nechci tady rozproudit nejakou diskuzi je to o nazoru.

Myslela jsem neco mezi tim, ze male jen nosime, delame na nej cukrbliky...cely den neunavne porad a porad a mezi tim, ze mu davame nejake hranice, neco ho "ucime", ze tak to v zivote mimo brisko chodi. Myslim to v dobrem a moooc dobre vim jak je ta druha cesta tezka. Chtela jsem dat jen "radu" jak to usnadnit.
Najit co nejvice zpusobu, co by se male mohlo libit a postupne s tim jak bude sama vic zvedava a schopna chvilku se na neco soustredit..."ucit", ze nemusi byt hned prso nebo naruc, ale ze treba muze stacit, ze mamka pribehne a popovida nebo si zahraje....

bocinka
25. led 2010

Klara, naše malá nespí přes den skoro vůbec... 😒 ze začátku to šlo, vydržela jen koukat, ale od 3 týdnů už ne, plakala a já taky nic nestíhala, takže jsem(ač nerada) zavedla cumel(trvalo to 3 dny), ted bude mít šest týdnů a když už se jí nelíbí v lehátku, nebo na dece, tak jí hodím dudu a mám klid... 😅

janulla84
25. led 2010

My spine za cely den 3x 20 min a jinak si mala vyzaduje pozornost takze si hrajem,jsme venku atd bekdy poradny zahul 😝

janulla84
25. led 2010

A jaky byla mimis caa 2 mes. tak jsem taky vesmes nosila protoze nechtela byt sama a hlazdick aji nebavila 😠