Co dělat, když chce pořád spát s náma? Poraďte

blahovka.cz
2. kvě 2011

Ahoj maminky,prosim o radu jak na skoro dvoulete ditko 🙂

Nas maly tak do roka a ctvrt spinkal krasne!! Loni v lete se to pak zhorsilo,manzel si bral k nam do postele cim dal casteji,presto,ze jsem mu rikala at to nedela,ze si na to zvykne,no a ted uz skoro rok cca od pulnoci spi u nas ☹ ☹ ☹ nevim co s tim vecer krasne usina u sebe,ale o pulnoci (obcas uz v pul desate) prijde k nam,spi ve svem pokojicku od roka,ted ma i velkou postylku ani dudlik nema,zkratka si ho manzel na to naucil a ted chodi spat k nam

kdyz ho v noci odvedeme do pokojicku a uspime,tak maximalne vydrzi u sebe spat hodinku,dyl ne a uz je zase u nas,ale kdyz ho chceme odvest podruhe,tak je rev,na mliko v noci uz ho nechce zvykat,ikdyz uspavaa,el nechtel mlicko v noci uz od 6 mesicu

neznate nejake rady,nebo triky,na ty nase detatka???

etinka
3. kvě 2011

Ahoj blahovka, na Váš případ je jediná rada, být vytrvalá, obrnit se a pokud malého opravdu ve vaší posteli nechceš, tak být důsledná a trvat si na svém, že se spinká v pokojíčku. 😉 a vodit ho tam zpátky. V tomhle věku už ví, co po něm chceš a také moc dobře ví, jak na vás ( viz jak jsi psala, že když ho chcete odvést podruhé, že řve).Budete mít možná pár nocí prořvaných, ale pak to malý nakonec pochopí.... Pokud důsledná nebudeš, pak musíš holt počkat, až to malého omrzí samo a z ložnice se prostě odstěhuje sám 🙂 To ale může trvat. Znám jednu rodinu, kde důslednost bohužel chyběla a chybí, mají velký rodinný dům, kde má jejich syn krásný pokojíček, ale bohužel se do něj chodí jen dívat. Bude mu 7let, brzy půjde do školy a dodnes spí s rodiči v ložnici, protože se mu chce!!!!. Jestli má už svoji válendu nevím, ale vím, že v manželské posteli spal ještě ve 4letech ☹

Já osobně jsem zastáncem tvrdší výchovy a děti jsem do postele nikdy netahala. Chodí k nám do postele o víkendech se pomazlit a zablbnout si, ale ke spinkání měly vždycky svůj pokojíček a svoji postýlku 🙂 Držím pěsti a přeji pevné nervy 😉
Jo a mlíko v noci bych neučila, to je další zlozvyk, to jen nahradíš jeden druhým a nic nevyřešíš 😢

blahovka.cz
autor
3. kvě 2011

@etinka Ahojh,dekuju - mno asi budem muset risknout par prorvanych noci,ted uz taky vim,ze ikdyby manzel ja nevim co rikal,tak druhe mimi se bude na tu nasi postel maximalne koukat z te sve 😀 😀 😀 ne mliko mel fakt jen parkrat,ale jak pises ty,,z blata do louze,to je muj nevetsi strasak mit ho dene v posteli treba jeste za rok nebo dva

ja vim,ze je spoustu matek,ktere to berou tak,ze dite je potrebuje,rada se s malym pomazlim,ale kdyz mel obdobi,ze chodil uz v pul desate,znamenalo to - mamko tatko hus do loznice at muzem vsici spolu spinkat a to uz nam teda vadilo dost,clovek potrebuje vecer trochu vypnout ukrast pro sebe trochu casu

andilekanitka
3. kvě 2011

nemám sice zkušenost jako máma, ale jako sestra....máma si naučila mýho bráchu taky k nim do postele, pak to dopadlo tak, že nechtěl spát v pokojíčku i když jsem tam s ním byla já, že prý se v noci udusí atd., dopadlo to tak, že brácha spal s mámou v ložnici do nějakých 13let a táta se mnou v pokojíčku...
takže, radši ho zkoušejte pořád vracet do pokojíku, zkuste mu za to třeba něco slíbit, ať nedopadnete jako naši 😒 přeju hodně štěstí

romana29
3. kvě 2011

Nechala bych ho - Dan se mnou spával do dvou a půl let, pak dostal nový pokojíček a od té doby je v ložnici zase klid 😀.
Osobně si myslím, že na ten pokojíček je ještě malý - ale to je jenom můj názor. Chápu, že tě to obtěžuje - my měli oddělená lože, přítel musel spát v obýváku a my s malým v ložnici, protože bychom se jinak nevyspali 😀

petra.a
3. kvě 2011

nas maly spinka tiez s nami v posteli a uzivam si to, zatial to neriesim...ved vyrastie ani sa nenazdam a takto si ho aspon mozem pekne pomojkat. Je pravda, ze som si ho takto naucila sama, ked sa v noci budil aj 10x. Chystame sa mu ale za chvilku kupit velku postel tak uvidime ako to dopadne 😀 Po pravde, ani ja sama si este nedokazem predstavit, ze by som ho dala spinkat do inej izby...chybal by mi 🙂 ...a mozno ho to prejde, ked pride dalsie babo a radsej sa odstahuje do svojej izbicky

kalo
3. kvě 2011

Naší budou 4 a chrní s námi 🙂 Mě to nevadí, já s ní spím ráda, ale teď budeme kupovat další postel, kterou přidáme k manželské, jako trojpostel 🙂 Bude spát ve své a přitom s náma...Až bude chtít sama do pokojíčku, tak půjde 😉

esterka610
3. kvě 2011

My to máme podobný jako
@romana29 😀 dvojčata se mnou spí v posteli a manžel v pokojíku, o víkendech se střídáme. Zatím je do pokojíku dát nechci, Kájina strašně špatně spí už od malinka,takže je to pro mě pohodlnější se v noci jenom natáhnout a uklidnit jí. Nevadí mi to, až je časem odstěhuju do svýho,budou mi chybět. 😉

kristi
3. kvě 2011

s nama spi Mia taky dost casto, je to tim, ze svuj pokojicek nema a z jeji postele do nasi je to asi tak 2 metry. Nekdy nadavam, nekdy se tulim a je mi to jedno. Ale tak si to spis uzivame, je to prca

blahovka.cz
autor
4. kvě 2011

tak v tom,ze je maly v pokojicku to pro nej neni zadna novota - ma ho moc rad je tam uz od roka,ale tatka si ho rozmazlil a ted nevime jak z toho ven bohuzel,nebot nas malej je ten typ co spi stylme,ze se nevyspime nikdo,samozrejme,ze se s nim taky rada pomazlim,ale chteli bychom aby uz zase spal u sebe jako to bylo driv bez problemu,protoze v pokojiku spal bez problemu,jako tim chci rict,ze to neni tim,ze by byl nove v pokojiku

@esterka610 tak jestli se vam budi takhle casto od malinka,to chapu,to by jsi se ubehala,nam spinkal maly krasne do roka,uplne uzasne jenze pak prislo teply leto a lehky spanek,mame byt 7.patre pod strechou,takze tu bylo vedro jeste 10 vecer,jak to prostupovalo strechou a to nam to spani pak uplne zkazilo 😒