Co dělat, když má mimčo stále hlad?

janneberuska
11. srp 2009

Malýmu je měsíc ale je to strašně hladový dítě...má stále hlad...i když mu dám z prsou a pak ještě 100ml nutrilonu AR(který je mimochodem hodně sytý)...stejně mi ještě po tom pláče že má hlad...nebo se vzbudí po hodině až dvou a půl a zase kříčí.Mám takzvaný hladový mlíčko takže dokrmujeme..ale co dělat když to nestačí???Zvýšit mu dávku nemůžu...bojím se že bych mu tím uškodila....pomoc

smardik
11. srp 2009

janneberuska mě malý dělal to samé když byl na Nutrilonu, měl mít 120 a vypil i 210 a za hodinu chtěl zas, přešli jsme na jiné mlíčko a bylo po problému, ho prostě nezasytil nutrilon

janneberuska
autor
11. srp 2009

Nn problém je v tom že ho nezasytí nic...dávala jsem mu nejdřív Hami...nezasytilo ho to budil se i po hodině a navíc blinkal...to samý mi dělal po sunaru baby...ale to začal blinkat hodně...třeba celej obsah žaludku vyblinkal...tak jsem musela koupit nutrilon AR...jenže je na tom napsaný děti od 2týdnů do 8týdnů jen 3odměrky+90ml vody...a taky je tam varování že překročení dávkování může dítěti ublížit tak mám strach ☹

smardik
11. srp 2009

já dávala nutrilon a nezasytil, nutrilon extra taky ne, pak sunar - zasytil ale bolesti bříška, pak beba - tu nechtěl nechutnala mu a nakonec hero baby lactum. porad se s dr. ale asi ti nezbud než zkoušet, těch mlíček AR je určitě víc než jen nutrilon

evulebobule
11. srp 2009

janne: tak to máme podobný problém. Malému bude měsíc teď v neděli. Měl by také pít těch 90 ml, ale nestačí nám to ani náhodou. Od porodu do teď nám vyrostl o 7 cm, tak je to možná i trochu tím.
Byli jsme včera u doktorky a říkala, že máme přidat, když mu to nestačí. Takže dávám 110 ml. A je spokojenej. Zkus mu přidat a uvidíš. Ublížit mu to asi neublíží, to by mi doktorka nedovolila

xzaje01
11. srp 2009

Janne, a nemuze to byt spise potreba byt u tebe, u prsa? Ja neznam presne tvou situaci, takze jen hadam, ale u nas to bylo podobne - hlavne v obdobi rustovych sprutu jsem kojila vpodstate porad. U vas by to 3-tydenni sprut byt mohl..?
Pamatuju si, jak jsem z toho tehdy byla na nervy, taky jsem diskutovala po netu a jedine, co pomohlo, bylo vydrzet ten tyden s malym stale u me a pak se to zlepsilo, i mleka jsem mela vice.
Taky bych se bala dokrmovat a prekracovat davkovani, specialne u tak maleho miminka..

romankav
11. srp 2009

janneberuska: souhlasím s xzaje01, ono někdy pláč a to, že dítě saje neznamená, že má hlad. Právě jak popisuješ, že potom toho hodně vyblinkal, by mohlo znamenat, že se prostě přejedl. Sání není jen výživová potřeba, ale dítě to uklidňuje v případě úzkosti, bolest atd. (a někdy to postupuje až do dospělosti, když někdo řeší stresy a úzkosti jídlem). Nevím, kdo ti potvdil, že máš hladové mlíčko, ale osobně si myslím, že to neexistuje. Hodně ti řekne, kolik má dítě pomočených plen denně (alespoň 10ks nacucaných) a váhový přírůstek dítěte za týden (min 120g/týden).

xzaje01
11. srp 2009

Mi jednou rekla kamaradka - matka 3 deti, ze sani a pocit blizkosti u maminky je pro miminko stejna potreba jako napit se, naplnit brisko. A ze kdyz to nemaji v te mire, ve ktere chteji, tak proste placou. Od te doby se divam na sveho mimo naruc vecne placiciho synka s vetsim pochopenim a proste delam vse pro to, aby v te naruci mohl byt a neplakal.
Preju hodne sil a spokojene mimi! 😉

gabrianka
11. srp 2009

janneberuska doporucuji hipp..mnoho mamin by ti ho schvalily take si myslim..je huste velmi dobre zasyti,mimcu se bude i diky probiotikum dobre kakat..a jsi si jista ze ma hlad ze to neni treba jen boleni briska ?

henri001
11. srp 2009

xzaje01 krasne si to tu napisala ...janeberuska nevzdavaj to a skus mu davat iba tvoje mliecko , my sme mali tiez po 3 tyzdnoch od narodenia problemy, ale ako si uz citala, vacsinou sa to do tydna upravilo , mala som aj viac mliecka, aj malinky lepsie tahal ...je to este drobatko, lahko sa unavi cuckanim a tvoja naruc je pre neho vsetko na svete 😵 drzim palceky

terezam22
12. srp 2009

janneberuska-vydrž jen kojit!Kojila jsem ve dne i v noci po hodině či hodině a půl,časem se vše upravilo!Je zbytečné přikrmovat UM!Je pravda byla jsem unavená,druhé dítě v první třídě,do toho umíral tchán na rakovinu,ale vše jsem překonala,pij čaje na podporu mlíka,sežeň v Natuře Jestřabinu nať ta je přímo na podporu mlíka a opravdu jen čistě koj,pak měl malý v šesti týdnech a ve třech měsících růstový spurt opravdu to trvalo pouze týden a vše jsme též zvládly a překonaly,je to tedy o nervy ale dá se to! 🙂 😉 a malýho kojím do teď

Držím Ti palečky 🙂

aja123
12. srp 2009

terezam22: tak kojení je fajn, ale vydržet za každou cenu, taky nic moc a jestli je zbytečné přikrmovat UM? Asi není 😨 janneberuska psala, že má hladové mlíko 😉

janneberuska
autor
12. srp 2009

malej je pořád hladovej a moje mlíko mu prostě nestačí...mám ho průhledný jako vodu ☹

aja123
12. srp 2009

janneberuska a přibírá? Když tak se zkus poradit s mudrou, je plno možností 😉

salemik
12. srp 2009

janneberusko,jeste mas miminko male,to se muze uz brzy upravit.Ja mam skoro 8 mesicni a porad kojim a prvni mesic to byl zahul.Taky porad rvala a chtela byt na prsu,jenze me boleli bradavky jako krava-au,kdyz si na to vzpomenu.....ale vydrzela jsem to,vedela jsem ze chci kojit a po to sestinedeli se to upravilo,miminko mi zacalo spinkat,nervalo tolik a prsa jsem mela plne mleka.Spis si to detatko porad hleda nejaky rezim.Ja jsem kvuli tem bolestivym bradavkam zacla davat dudlik a ma ho dodnes na spani,tak to zkus a uvidis,jinak v UM Ti neporadim,nemam zkusenosti.Jo akorat v porodnici mne vyplasili,ze nemam mleko,ze musim davat UM,ze si ho mam koupit a davat ...bla,bla denne-uz si to nepamatuji.Ale ja jsem nechtela,tak jsem se krasne rozkojila sama a mala byla a je pekny macek teda,nic ji nechybelo 🙂

janneberuska
autor
12. srp 2009

salemik víš já kojila od začátku...jsem po čísařským řezu a mlíčko se mi od začátku tvořilo jen velmi málo...teď je mu měsíc...mlíčka mám dost(pořád mi tečou a bolí prsa)..když jsem odstříkala a nechala to odležet tak to bylo jako voda...doktorka mi řekla že mám koupit nutrilon a dokrmovat ho..mlíčka mám sice dost ale asi slabý...nějak se to nechce spravit a to hodně jím...piju kojící čaje a nic.Malej třeba hodinu pije z prsou...pak vyplivne a řve...tak ho dám odříhnout a zkusím mu dát prso znovu ale odmítá....tak mu zkusím dát prst nebo ret a tahá o 106..tak mu dám 100ml nutrilonu a on to vypije...odříhne si a křičí znova...tak mu musím dát znova prsa nebo čaj a pak je teprve klid...ale trvá to takhle třeba 2-3hodiny než je klid.Dudlík jsem zkoušela ale málo kdy si ho vezme...spíš ho plive 😒

zuzik28
12. srp 2009

Janneberuska, já s kojením měla taky hrozný problémy, snad milionkrát jsem to chtěla zabalit. Mlíčko mám...taky mi přád teče...ale malej pořád usínal, vycucl jen trošku a prostě pořád řval. Taky jsem musela dokrmovat nutrilonem. Byly dny, kdy jsem ho měla skoro celý den u prsa. U kojení usnul, tak jsem ho odložila vedle na sedačku, 5 minut spinkal a hned zase řev...a takhle fakt celý den. Bylo to na nervy, no hrůza. Často jsem taky odstříkávala a dávala mu to prostě z flašky, když prso nechtěl, resp. asi nedovedl vysát potřebné množství. Mám flaštičku od Mamu...je super. A i když pije z ní tak pak nemá problém se přisát k prsu. A taky, když budeš víc odsávat, tak se bude mlíčko víc tvořit a uvidíš, že mu časem bude stačit. My máme 9 týdnů a teď už je to v pohodě. Jestli můžu poradit ohledně té UM, tak vyzkoušej fakt ten Hipp plus jednička. Je to krásně husté mlíčko, navíc s probiotikou, takže bezva na zažívání a dobře zasytí. V porovnání s nutrilonem je fakt lepší. Za zkoušku nic nedáš, krabička 300 g stojí asi 80 kč. Já taky ještě občas na večer přikrmím hippem, krásně pak spinká a pořád se tak nekroutí a netlačí.

salemik
12. srp 2009

Ono si opravdu najdete klid,jen co se miminka srovnaj,casem prijdete na system kdy,kolik ceho a uvidite,ze na tyhle neprijemne dny zapomenete.Pak to bude dlouho hezke a pak prijde zase neco,jako my ted mame silene nalady,porad by se mne drzela jak sopl,nemuzu od ni poradne ani na zachod,lezt zamnou neumi,jen se prevaluje a knise na zemi a hulaka 😕 no bomba 🙂

peta35
12. srp 2009

Já myslím, že jen kojit za každou cenu nejde a že přikrmování UM je v pohodě. Malé chutná Beba, takže sice kojím, ale dokrmuju jí UM. A přesně jak píše zuzik28, na večer jí tim UM nasytím a v noci to není tak hrozný - budí mě o dost míň.

janneberuska
autor
12. srp 2009

To je sice krásný ale mě se tím nezasytí ani v noci...už nevím co dělat..ale ten hipp určitě zkusím...sice jsme zatím spokojený s nutrilonem AR(protože po tom jedinným neblinká)ale zase se po tom nemůže pořádně vykakat...má moc tuhou stolici po nutrilonu takže se furt kroutí jako had... ☹

romankav
12. srp 2009

jani, jestli nebude problém s tím nutrilonem, u hodně miminek způsobuje zácpu... A když se nemůže vykakat, tak zákonitě řve, jak ho bolí bříško.
Ještě jednou, lidské mléko je normálně vodovaté - nevypadá, když ho odstříkáš, jako kravské mléko (z kravského se vyrábí i UM), je prostě jiné, má jiné složení. Normální lidské mléko JE VODOVATÉ, vypadá jako voda s mlíkem, může mít namodralý nebo nazelenalý nádech, to je ÚPLNĚ NORMÁLNÍ.

xzaje01
12. srp 2009

Janne: ja si myslim, ze mas dve moznosti. Jestli si moc prejes kojit, tak si to s miminkem vybojovat, mozna konzultovat situaci s jinym prdiatrem, nebo jeste lepe s laktacni poradkyni. Svoje mleko pouhym okem nehodnot, jak pise romanka, od kravskeho se lisi dost.

Jestli ale mas pocit, ze to nezvladas, tak to nelamej pres koleno a nakup si ruzne vzorky, neco tomu vasemu jedlikovi musi sedet.

Jak tu psalo vic maminek a ja s nimi souhlasim, ja mam dojem ze jde o tulici miminko a proste se mu libi u prsa. Jestli ti mimi pribira na vaze, tak neni co resit, kojeni staci a po UM bych nesahala - plac nemusi vzdy znamenat hlad.

PS: u nas byla jednu dobu brecici faze, kdy nepomahalo nic jineho nez mimi vzit do naruce a poskakovat. Bylo to narocne na fyzicku, to ti povim, docela jsem si pri tom vypracovala stehenni svaly. 😀

Jestli jsem opakovala, co uz nekdo psal, tak se omlouvam, nedocetla jsem diskuzi celou.

ajinek77
23. led 2015

Ahoj my máme 7 týdnů a poslední 2 dny mám pocit,že nás Amálka sní.Když jsem byla na první kontrole u Dr.tak mi řekla,že musím dokrmovat,že malá nepřibírá,teď mi zase řekla ať jen kojím,že přibírá moc,tak co mám dělat když má hlad ?

venecie
14. led 2017

@evulebobule no my mame ten stejny problem malymu je 6tydnu bohužel jsme jen na UM a tak jsme zacali nutrilonem ale boj se stolici a s bolavym briskem byl nekonecny a bylo jedno jestli to byl nutrilon nebo nutrilon zahusteny nutritonem a nebo ar neustale brecel presli jsme na znacku hipp mlicko je chutove nasladly a uplne jiny ale taky se mu obcas do toho nechce a vyplivava me to musime mit zahusteny protoze normalni ho nezasyti pri porodu jsme meli 4 340g takze uz od narozeni zadny drobek chtela bych zkusit sunar ma s ním nekdo zkusenosti prosim?

anetpierowska
14. led 2017

@janneberuska MM je pruhledne. Pokud mimco pribira,tak mu to staci. Kdyz budes prikrmovat jeste UM,tak nebudes mit dostatek sveho mlicka. MM se tvori dle poptavky. Cim vice se koji,tim vice je mlicka. Kojeni neni jen o jidle,ale i o potrebe byt s maminkou. Nebo kdyz boli.brisko... muze plakat tim,ze mu davas moc. Ono by se nemelo MM michat s UM. Dela to paseku v brisku. A hladove mlicko neni,to je mytus. Na FB je primo skupinka na kojeni,jsou tam LP. Jejich navsteva stoji stejne jako jedna krabice UM. Zkontroluji techniku kojeni,poradi jak na to... kdyz budes chtit,dam ti odkaz. Jsou z mamily.sk

anetpierowska
14. led 2017

@romankav a vypada to na to,ze miminko prekrmujes. Dostava caj,nutrilon,MM,pak ho boli brisko a proto rve. Nedokrmuj lahvickou,casem ti zacne odmitat prso uplne. Jsou i alternativni zpusoby dokrmovani. Jinak zkus satek. Skvely pomocnik jak na prdiky,tak na utoseni miminka a kontakt s maminkou. Take jsem tomu.neverila a opravdu pomaha. Hl.si to vse srovnej va hlave. To je nejdulezitejsi.

bibikulda
9. bře 2017

Dobrý den, přidám se do tohoto tématu a doufám, že se mi některá z Vás ozve 🙂 Máme doma třítýdenní miminko. Od začátku kojím. Teď má ale období, že občas nevím, co s ním :( ...a proto budu za každou radu mooooc ráda, holky 🙂 Myslela jsem si, že o víkendu nám začalo období růstového spurtu - malej byl neustále hladovej, kojila jsem, dá se říct, pořád, přes den byl "nevrlej" (ne nějak moc), ale když se mi ho podařilo dobře nakojit na noc, dokázal vtahu spinkat i 5,5 - 6 hod., než si zase o jídlo řekl. Poslední dva dny ale přes den dost pláče, a to i přes to, že dostane z obou prsou a pak u kojení usne. Plakat začne vždy pár minut po tom, co ho "odložím" zpět do košíčku, kde nám vegetí přes den. Všimla jsem si, že tady paní "xzaje01" poprvé zmínila, jestli spíš nejde o potřebu prsu a prostě potřebu tý mámy. Pokud nás tohle trápí, pokud je to ono, co mu vadí, můžu proti tomu nějak bojovat?? A to jsem si říkala, jak je super, že ho od malička nerozmazlujeme, že ho pořád nechováme, neňuňáme, nebereme do ruky hnedka, jak kvikne........ A ono je to asi vše špatně :/ Holky, díky za každou radu, za každý Váš příběh 🙂

anetpierowska
9. bře 2017

@bibikulda muze mit potrebu byt s maminkou,zkuste poridit satek a nosit. Nebojte,nerozmazli se tim😉 budete mit volne ruce a da se pri tom delat skoro vse😉