Co dělat s dítětem v hnusném počasí?

jeudi
14. říj 2009

ahoj holky zakladam tohle tema protoze u nas dnes uz snezilo a venku je fakt zima a fouka takze s malym jdeme max na hodku a pul nekdy ani to...no a mam dve deti a vubec nevim jak je do ma zabavit..to trimesicni to vubec nevim povidame si pak ma hrazdicku ale dlouho ho to nebavi a ten druhej by zase chtel jen koukat na pohadky a to nejde...mate tipy co delat doma v takovem pocasi?a kdyz jdou deti pak spat co delate po vecerech?diky za typy

anta
14. říj 2009

No toť otázka, též se tím docela trápím 😅

beruska2x
14. říj 2009

chvili koukame na pohadku ( dyl jak 15minut ho to neba), tancujeme na pisnicky nebo na radio Cerna hora 😀 , povidam pohadku podle knizek, posilame auto, stavime kostky, kazdej den se snazim chvili uklizet, ucime se zviratka... a mezi tim ho vzdy na chcilku necham at si hraje sam taky, ma stan s micky, tam je rad, a nej hracka je smetacek a lopatka...

vecer varim, zehlim, pofackuju byt, pak bud net, manza nebo Tv kdyz je v praci 😀 obcsa prijde nejaka navsteva...

jeudi
autor
14. říj 2009

beruska super napad budem tancovat aspon ochrtnu 😀

beruska2x
14. říj 2009

no jen mam vytahany ruce a jaza v pr..li 😉 😝

beruska2x
14. říj 2009

zada samo 😉

jakoubka
14. říj 2009

valíme sudy po kobercu,nalepujeme nálepky do alba,uklízíme(Kubča asistuje,stříká Pronto na nábytek,já utírám)

liviky
14. říj 2009

dám na zem pěřiny a děláme kuku....pak do nich skáčem a pak stačí už jen holkám opakovat 3,2,1 start 😀 ...lítají,blbnou a na mámu kolikrát i zapomenou 😅
nebo je dobrý třeba hrát hru čáp stratil čepičku jakou má barvičku?...červenou !...no a to potom je hej,chodí po bytě a ukazujou kde je všude červenná a td......
a neeebo.... jak tu bylo řečeno,pomoc při úklidu je fajn....nebo třeba pečení buchty,sice to dýl trvá,ale holky sou pak v sedmém nebi že něco vvytvořily 😉

karotky
14. říj 2009

Tak my jsme týden zalezlí doma kvůli viróze a vážně jsem ráda,že mi dítě po obědě spí tak 2-2,5 hoďky,abych stačila dobít energii a hlavu nápady.Ráno si pustíme Krtečka,u kterého si v klidu vypiju kafe.Adama to za hoďku omrzí a vypne TV.Většinou celé dopolko vařím,takže mi "asistuje" v kuchyni.Povídáme si,hrajeme různé hry,čteme knížky,prohlížíme fotoalbumy,...................ale je fakt,že už mi to leze na mozek. 😀
Zítra jdeme s kamarádkou a jejím synkem do města,tak se trošku odreagujeme od domácího stereotypu. 😝

sisi.v
14. říj 2009

my jdeme dnes cvičit do sokola...tam jsem nebyla snad 15 let, tak doufám, že to přežiju. ale je hnusně a nemusíme nikam autem 😉.

aponchie
14. říj 2009

no roztahneme si sedacku v obyvaku nadelame si same dobrutky vememe si je do pelechu a pustime si pohadky nebo nejake anim filmecky 😎

sisi.v
14. říj 2009

apon, to by se mi moc líbílo - nemohla bys mi půjčit tvoje holčičky? ona ta moje takhle nechce spolupracovat 😠, ale zní to nááádherně.

aponchie
14. říj 2009

sis ta mensi je v poho celkem starsi je klidna jen kdyz se kukame na co chce ona takze jursky park 1 2 3 😀 tvoja je mala na tohle me terka v tom veku taky prudila prave 😲

berenika39
14. říj 2009

My si krátíme den ráno 😉 😉 😉 . Když se vzbudí, dám kolem letiště peřiny, kdyby slít, vezmu mu tam mlíko, knížky, stavebnici a prostě se pelešíme. Nejdřív vydrží v klidu, čteme, ukazujem obrázky,pak spojujem kostky z dupla, pak přijde na řadu telefon a obvoláváme (jako) příbuzné, vedeme imaginární rozhovory, děsná sranda, už se s ním dá debatit, volá bábě - pozdravuje psy, tátovi, že má jet domů autem, bráchovi, aby koupil nový autíčko....pak už začne blbnout a tak "vrtáme peřiny" 😀 😀 . Prostě se perem, lechtáme. Takhle strávíme klidně hodinu i víc, dopoledne uteče pak jako voda, pomáhá mi, vaříme.
Odpo jdem ven,spíme,čekáme tátu.....

sisi.v
14. říj 2009

apon - tak já se budu těšit do budoucna 🙂, klidně se budu koukat na jurský parky 😉.

monika6e
15. říj 2009

pravda, taky mě v tomhle počasí nic moc nebaví. Dopoledne jsme většinou doma (nebo jsem mám službu v práci a užívá si s malou tatínek nebo sousedka 🙂), a hrajeme si, houpeme se na houpačce (tam vydrží dlooouho), pereme se v posteli, vytáhnu klávesy - hrajeme a zpíváme, vaříme spolu a když už to je k nevydržení, jedeme nakoupit nebo jdeme alespoň s pejskama za barák ven. Občas jdu ráno do sprchy a když nic dopo s malou neplánujem, tak si spolu klíďo zalezeme do vany a vykoupeme i oblíbenýho plyšáka - to je pak radosti 🙂 Odpoledne pak buď po kamarádkách nebo k babičce na návštěvu nebo nakoupit - hlavně prožít aktivněji než dopoledne. A protože večery většinou letím vysílat do rádia, tak v půl páté se smutkem v srdci předávám dítě tatínkovi/ sousedce a běžím na večerní službu 🙂

monika6e
15. říj 2009

jo a ještě chodíme jednou týdně na cvičení a jednou na plavání. Dřív jsme měli i hudebku, ale tam už nás nechtěj, páč malá "rozhazuje" celej kolektiv. Jinak je to moc fajn, je mezi dětma a skvěle se zabaví, doporučuju 🙂

imlok
6. pro 2010

Ahoj,
při špatném počasí nebo při nemoci si doma hrajeme deskové hry. Některé si doma sami vytváříme.
Pro děti můžete koupit deskové hry na těchto stránkách
http://eshop.imlok.net

Hra Šašek je pro předškolní děti. Jde o poznávání barev hravou formou.

Hra Sklizeň je vhodná i pro starší děti. Ale i tříleté dítě se u ní velmi dobře pobaví. S počítáním políček pomůže maminka nebo tatínek.

Pro společné čtení je super malované čtení, které malé děti baví a rozvíjí jejich slovní zásobu.

Pokud si nějakou hru doma budete vyrábět a potřebujete figurky nebo kostky, za skvělou cenu taky tady koupíte.
Co bývá dost problém, je sehnat kostku, která má na stranách barvy a ne číselné hodnoty. Pokud tento problém zrovna řešíte, můžu vám pomoct.
(kontakt@imlok.net)

verunka666
12. říj 2013

Ahoj, já nejsem maminka. Je mi jen 12 let, ale mám bratrance je mu pět let zároveň je to můj soused tak si spolu hodné hrajeme. Koukala jsem na nějaké nápady, ale u všeho vydrží jenom chviličku. My spolu hrajeme na krámek Vítek si postaví krámek z židlí, stolečků, dek a podobných věcí. Potom tam položí různé věci (baterku, gumičky, knížky...) a já k němu chodím nakupovat. Nebo hrajeme stopovačku já vyrobím šipky úkoly a na konci schovám poklad. Vítek mi občas taky dělá stopovačku baví ho to víc než když mu to dělám já. 🙂