Co dělat s hodně aktivním dítkem?

dilemma
15. lis 2011

Ahojte maminky🙂 chtela bych se vas zeptat jestli mate taky nekdo tak aktivni ditko jako ja jak se s tim vyrovnat a nebo spise poradit neco co by konecne zabralo.
Kdyz jsem navstevovala s malym hriste od materskeho centra pres leto tak to bylo v pohode tam to nebyl uzavreny prostor takze maly se vyblbnul cely odpoledne a bylo fajn a s tim ze je vice aktivni to ani tak maminkam nevadilo jako ted kdyz sjem byla v MC ktere je v budove v hernicce si chtel porad jenom hrat nechtel sedet a rikat si basnicky nic ho nezajmalo skoro ani nevnimal ze se kolem neho neco deje prost ebehal sem a tam a porad s necim si hral a hulakal:( kdyz sem na neho zavolal tak nereagovala a kdyz sme ho vzala tak se strasne vstekal. kdyz byly deti ve stanu a tunelu tak on se srandy si taky chtel hrat a sel a znima zacal skakat a blbnou tak jak to deti delavaji ale jedna maminka ho vzala apry ze se to nedela a pak se celou dobu na me divala jak bych nemala vychovany dite:( coz me hodne zamrzelo protoze kdyz se na neho zamracim tak to nempouze ani kdyz zarvu nebo ho placnu po zadku aby se sklidnil:( sem z toho nestna protoze chci navstevovat centrum kde jsou deti ale maly je tam strasne rozdivoceny a neda se ho nijak zklidnit:( jedine kde vydrzel v klidu byla dilnicka a lepeni konika v ni to byl uplne jak pena 🙂
Maminky poradite jak se chovate vy v takove situaci jetsli to matetaky nekdo takove podobne? dekuji vsem moc🙂

berenika39
15. lis 2011

Ahoj, nevím, jestli ti to pomůže, ale zkus si říct, proč by měl: sedět, říkat básničky, proč by měl vnímat, co se kolem děje - myslím ty řízené aktivity? Jsou mu dva, nech brouka žít. Nemáte někde hernu, kde děti v jeho věku si můžou hrát podle libosti, vydat přebytečnou energii, tak jako to bylo v létě venku🙂. vím, že je to v zimě dost problém, najít program na celý den. Nechodila bych ale proti němu, když ho to neba, tak to tak ber...to, co bys chtěla ty je sice určitě dobře miněné, ale když on ted potřebuje něco jiného 😉 😉

zklidníš ho jedině tím že ho necháš pořádně vyblbnout, myslím podle něj, podle jeho potřeb a ty jsou ted jasné: lítat, běhat, házet, lézt, skákat.

Jestli chceš, je tu diskuse Děti 2+, vychova trochu jinak, mrkni tam, napiš třeba.

p.s. škoda že jsi to založila jako otázku, nedá se zpětně reagovat a ani ty nemůžeš doplnit další informace. diskuse by byla výhodnější, ale neva.-)

mamkamarketa
15. lis 2011

souhlas s @berenika39 je jeste do maly, a pokud si chce hrat,nech ho 😉 vim,ze zima je dlouha,ale pokud by to slo,zvazila bych jestli ho nedat na den,dva do soukrome skolicky. tam se vyradi 😉
nebo nake cviceni,plavani...

verusa.j
15. lis 2011

Pracuji v soukromé školce, máme tam taky dvouleté děti a věř, že tyhle malí jsou na tom s pozorností na štíru, ovšem opět je to indiviuální, ale máme tam chlapečka, dva a půl a ten taky neposedí, když se něco dělá v kroužku - angličtina, povídání, tak taky běhá okolo, ale je fakt, že v kolektivu to už potom může rušit, zlváště teda ve školce už učíme děti zkusit vydržet a jet podle určitých pravidel, jinak by to ani nešlo. Ale pokud jsi s malým doma, tak bych to taky zatím neřešila, dělala jen to, kde vydrží, co ho baví a sem tam zkusil doma nebo s kamarádkou a jejím dítětem vymslet nějaký program, kde se bude muset více koncentrovat, jinak třeba nějaký sport dělat může¨. V těch třech letech by už ale vydržet těch 15 -20 minut u nějaké klidnější práce měl.

paolin
15. lis 2011

ahojky! taky mám doma neposedu. zhruba od roku to s ním v kolektivu bylo dost těžké a jak píšeš - našly se maminky, co odsuzovaly, poučovaly apod. časem jsem začala kroužky a podobné radovánky pro maminky vynechávat. stejně jsem za malým jen lítala a koneckonců jsme i rušili. začali jsme chodit plavat, do solné jeskyně, hodně ven, do sportíku, navštěvovaly se s maminkama, které jsou synovu povahu ochotné akceptovat. prostě jim nevadil a braly ho takového, jaký je 😉 do soukromé školky jsem ho taky chtěla dát, ale nakonec jsem si to rozmyslela právě s ohledem na zvýšenou aktivitu. letos už se malý dá vcelku usměrnit 🙂

helcas
15. lis 2011

Jako bych četla o našem Radečkovi....byl to samé a ani teď ve 3 letech to s ním není kolikrát jednoduché, ale je to rozhodně lepší, než před roke nebo rokem a půl... jen jsem za ním běhala a chytala, nic jiného, celý den pořád dokola. Znám takových dětí víc. Samo se to časem upravuje, zklidňuje. Nezbývá než ho prostě vybít - jak už je tu psáno - plavčo, solná jeskyně, dlouhé procházky pokud to počasí umožní, domácí tvoření, výlety... každý den něco. My ho teď máme na dva dny v týdnu v soukr. školce a nástup byl hoodně bouřlivý, ale taky už se zklidnil. Kdybyste do MC chodili víckrát týdně, třeba by se taky srovnal...?

kamila297
16. lis 2011

Ahoj, nedávno jsem vyrazila s naším chlapečkem na zpívánky. Ztropil tam takovou ostudu (lítal, nespolupracoval, roztahával hračky), že jsem ho po 1. třetině odvedla za řevu domů a už jsme tam nešli. Teď ho nechávám hlídat hodinu týdně v herně (mám výuku angličtiny) a samozřejmě zezačátku pro mne naříkal, už jsem si po 3. lekci řekla, že se na to vykašlu, ale další hodinu se to zlomilo a je tam v pohodě, hraje si, je veselej, učitelky ho chválí, jak se změnil. Pak ho dáváme 1x týdně na dopoledne do školičky. Zatím tam byl párkrát, dokonce chodí na angličtinu. Je živej, ale ostatní neruší, tak to musí ty učitelky zvládnout, vždyť jsou na to studované 🙂 Taky prý nevydrží u jedné činnosti, ale tím se netrápím, oni ho musejí naučit podřídit se kolektivu. Já na to doma taky samozřejmě dbám, ale něco jiného je doma s maminkou a nebo s dalšími 10 dětmi. Zkus svého synka takhle někam pravidelně dávat a uvidíš, že se to zlepší. Ony se děti navzájem ovlivňují.