Co děláte s miminky přes den? Máte režim?

agatka77
17. bře 2008

ahoj holky,jak to děláte s miminky přes den? máte nějaký pevný režim? jak třeba uspáváte,kolikrát denně a poznáte to na prckovi,že je unavený? a chodíte ven na prochajdu v kočáře hned po krmení,nebo až po několika hodinách bdění,aby se v kočáře unavil a spinkal? zajímá me to spíš u malých miminek,než u starších dětí,nám je měsíc a skoro týden.děkuju 🙂

denousek
17. bře 2008

agatko tak zase ja 😀

no v mesici jsem si jeste s mimim poradne nerozumela az tak po 2 MESICI SEM ZACALA CHAPAT co vlastne chce kdyz place....chce to cas ale zvyknes si...
pevny rezim tak malemu miminku ani udelat podle me nejde kazdy den ma hlad jinak,jinak si chce hrat a tak....
a ven chodime vetsinou po jidle kdyz nam tak vychazi jidlo,,nanejvys hodku po jidle aby se mi pak venku nevzbudil a nerval mi hlady..on si pak tam pekne a spokojene spinka v kocarku na vzduchu...a pak jak prijedem domu tak jeste min hodku vydrzi spat na chodbe v kocarre a ja mam chvili pro sebe 🙂

denousek
17. bře 2008

nebo jeste to upresnim s tim venkem...malej je vzhuru a az vidim ze mrci ze chce spat tak mu dam najist a sup do kocarku 😀

lendy1
17. bře 2008

tak zapátrám v paměti 😀 :
jinak pevný režim ve vašem věku je o ničem, to se spíš řiď podle malého 😉 Já jsem se snažila od začátku o nějakou pravidelnost, ale ne vždy to vyšlo, takže to bylo spíš takové rozmezí: pravidelně dopo a odpo na procházku ven jak to vyšlo podle krmení, navečer koupání, přez den nějaké to hraní, když byl časem vnímavější. Ven jsme chodili hned po jídle a krásně v kočárku spinkal hned, jak jsme vyšli ven-chodili jsme tak 2x min. na 2 hod. Naštěstí jsem snad nikdy nemusela uspávat, za začátku po 3 hod. a stačilo ho pevně zavinout a za chvilku usnul sám.

jck
17. bře 2008

Ahoj holky,
já si myslým, že i malý mimi, může mít svůj režit, musí se tomu trošku pomoc 😅 mě Natála malinká papala tak po těch třech hodinách v noci někdy po 7-8 (v noci jsem kojila okolo 1+- a pak ráno okolo 5-6+-), taky záleží jeslti se kojí nebo je UM.
Koupaly jsme nejdřív v 6 a pak v půl 7 a to platí do dneška, do postýlky se jde jen spinkat, normálně jí tam nedávám, je v obýváku na dece.
Osobně si myslým,že když se začne s nějakou pravidelností hned nic se tím nezkazí a mimi si na to zvykne, i když se to nezdá jak je malinký, ale mě si Natála zvykla hodně rychle 🙂
Každý má na to jiný názor, ale co mě opravdu hodně a to hodně překvapí a šokuje, když mi řekně mamina, že třeba koupají v 11 v noci, protože jí dítko spinkalo a nechtěla ho budit, to si na pravidelnost nikdy nezvykne 😖
Já jsem Natálu i na jídlo budila, aby papala pravidelně 😉 a když mi náhodou usne i teď, tak jí taky budím, stává se to nálokdy, ale lezou nám zuby, tak v noci občas nespíme, tak to dospává dopoledne a na jídlo jí tak půl hoďky předem budím.

Vše záježí na každé mamině, jak si to zařídí sama, hodně štěstí 🙂

gandy
17. bře 2008

Já jsouhlasím s JCK. My odmalička máme pravidelnost. Je pravda že každé mimnko papá jinak. Ale to že v sedum vykoupeme a dáme napapat a do pstýlky si myslím že muže mít každé miminko. Já to tak dělám hned od porodnice a musim říct že první dva měsíce než usnula bylo to delší,a le teď za 15 minut spinká jak andílek až do rána do 7. Přes den jsme si hrály a odpo po papání jsem šoupla do kočárku a tak na 2 hodiny ven. Na jaře nebo když bude hezky, tak chci chodit i dopoledne, ale ted je hnusně tak ne....
Každé miminko potřebuje režim. Třeba na vánoce jsme na režim kašlali a musim říct že malá byla hrozně protivná a nervozní, od té doby když někam jedeme, tak prostě do šesti abychom byli doma a v sedum už zas koupali... 😀

pipisek
17. bře 2008

naprostý souhlas, pravidelnost je potřeba, osvědčilo se mi to u první dcery a teď i u druhé. myslím, že když si dítě zvykne na svůj režim, je to velká výhoda jak pro něj tak pro rodinu. máme prakticky stejný režim už od návratu z porodnice a je nám 7,5 měs. večer usíná malá sama a naprosto bez problémů...zkrátka ví, že se vykoupe, nají a pak jde do postýlky spát. a to pořád ve cca stejnou dobu.
takže já režim doporučuju vytvářet, jasný, že novorozeně nebude žít podle režimu hned, ale myslím, že po šestinedělí už se dá na nějakém režimu pracovat.

jankax
17. bře 2008

Ahojky, my teda zezacatku nejaky velky rezim nemeli, krome toho ze jedl fakt pravidelne po 3 hodinach, ale nechavala jsem ho spat kdy chtel pres den, ven jsme chodili jednou az 2x.

Ted uz je starsi a tak se zhruba od dvou mesicu snazim o trosku nejaky rad, ale nelamu to pres koleno, nebudim ho na jidlo pokud mi usne pres den, vetsinou spi tak 3x az 4x pres den, max pul hodky...Poznam ze je unaveny protoze zacne byt trosku nevrly a nebavi ho hracky ani si povidat a tak.
Ven chodime vetsinou po krmeni aby si zdrimnul, nebo kdyz je hodne otravny a uz nevim co s nim 😀
Ted se snazime poslednich par dnu aby byl vzhuru nepretrzite od 18h do 20-21hod kdy ho pak okoupu a naposled kojim, pak mi v noci dyl spinka.

Myslim ze to zalezi na kazde mamince a miminku, uvidis sama podle sebe jak vam to bude nejlip vyhovovat a brzo si sami nejaky ten svuj rezim najdete. Urcite to trva nejakou dobu protoze miminka se nedaji naprogramovat 🙂 ...
Tak se ridit hlavne svym instinktem a pujde to samo...

malovani
17. bře 2008

ahoj holky, my ze začátku měli režim jen v tom, že v půl sedmé jsme koupali, pak se napapala a kolem sedmé šla do postýlky spinkat a v tom, že pravidelně 2x denně jsme chodili na procházky, vždycky min. na 2 hoďky...
teď už se snažíme mít nějakej režim i v jídle (ne úplně nám to jde 😀 😅 ), ráno v 9 kojíme, kolem 12 oběd (zeleninka), kolem půl 4 kojíme, před sedmou kojíme a jde spinkat...
v noci kojíme někdy snad furt a někdy jen třeba 2x...

xsipm04
17. bře 2008

My jsme teda když byla malá takhle malinká neměli režim vůbec žádný. Vlastně jsem dělala to, co ona zrovna chtěla, ale když se nad tím zamyslím, tak to bylo vlastně každý den podobné, plus mínus hodina. Záleželo to na tom, když se ráno probudila. Pak za určitou dobu vždycky 1-2 hodinky se jí zase chtělo spinkat, tak si buď usla doma nebo jsme šli ven, spala tak 1-2 hodinky, pak byla zase 1-2 hodinky vzhůru a takhle nějak to šlo až do večera a někdy od cca 8 hodin večer pak byla vzhůru nejdýl, většinou usla kolem 12 hodiny, ale někdy i pozdějc. A tak se ten den flexibilně upravoval právě podle toho, jak se kdy probudila a jak dlouho kdy spala 🙂 Nijak jsme jí neuspinkávali, většinou usla u kojení, když jí byl měsíc, často to bylo i tak, že jsme jí nosili, ona u toho usla, ale když jsme jí položili do postýlky, tak byla zase hned vzhůru, takže bylo jasný, že si jen tak poklimbává v náručí, ale finálně spát se jí ještě nechce (to bylo většinou, když třeba najednou usla v 10h večer, když běžně finálně usínala až ve 12hodin). Pozdějc jsem poznala, že je unavená, když si začla mnout očíčka, tak jsem jí nakojila a ona většinou usla. Ale u takhle malýho miminka to ještě nebylo. Pláč byl jasnej, kterej je na co 🙂 Neměli jsme prdíky, takže u nás byly jen dva druhy pláče, chovací a papací 😀 Chovací byl jen takovej slaboučkej a přestal hned, jak jsme jí pohoupali, většinou spustila, když jsme jí chovali, ale třeba s ní seděli. Papací byl vydatnej 😀, nešlo ho uhoupat 😀 😀 , šlo ho jen zajíst 😀 😀 😀 .
Režimek nemáme doteď, vlastně máme pořád takovej ten přirozenej, usne si kdy chce a já zhruba vím, že je to za nějakou dobu potom, co se probudila, Ale může to být o hodinu dřív a může to být i o hodinu pozdějc, podle toho, jestli jí něco uhoupe, nebo jestli je zase nějaká výborná zábava, která se nesmí prošvihnout 🙂
Takže já osobně jsem protirežimková, ale chápu, že každému vyhovuje něco jiného 😉

jana.1
17. bře 2008

jen doplnění, starost o miminko je vyčerpávající a bude i později, nicméně ty první tři měsíce je to takový jiný druh náporu a není to jednoduché. Ovšem každým týdnem to bude lepší a lepší. Ten první měsíc je opravdu těžký. Musí se to vydržet. Režim nemají, mít nemohou, ale zavádět určitou pravidelnost je výhodné 😉 (nikoliv výchovu či režim, na to je opravdu brzy a ty děti to ani nemohou pochopit - jen nějaké pravidelné rituály.. nebo jak to říct.. 😉 )

jana.1
17. bře 2008

jinak je to u nás podobné, jako popsala xsipm04
ta pravidelnost je dobrá v tom, že si miminko zvyká, že např. po koupání je jídlo a pak spánek.. ale jak usne, jak se to povede, jak to bude v budoucnu, to je hodně individuální. Když je nějaká pravedelnost zavedena a povede se ji udržet, tak je to pěkné. Má klid celá rodina vč. miminka. Ale rostou zuby, bývají problémy s jídlem, děťátko se mění atd. atd. Může se to rozhodit raz dva.. 😅

jana.1
17. bře 2008

u nás to byly tři pláče - únava, hlad (stupňuje se a trvá, dokud se nenají) a bolení bříška (ticho, klid, pláč, výkřiky.. takové střídání..a většinou u toho kopal nožičkama..)

agatka77
autor
17. bře 2008

Taky mame tri place:hlad,kolika a unava.s tou unavou je to nejtezsi,neumi usnout bez place.dnes mi plakal i v kocaru,ale co jsem ho prenesla domu,tak jeste krasne spinkal.a ted mi vytuhnul na gauci.takze je to hodne nepravidelne

xsipm04
17. bře 2008

Jojo Agatko, Ondrášek je ještě malinký miminko, to se všechno upraví časem 😉 hlavně se ho neboj chovat, když pláče, dítě se tím nerozmazlí, neboj a v určitým věku ho chování samo přejde. To usínání při únavě je nejhorší, mě fungovalo nejlíp to prso a pak v šátku. Tam usla snad do minuty 😀

kecalka
18. bře 2008

Tak vidím, že už každého je to jiné, ale vždyť každé miminko samo o sobě je jiné. Náš malý, když jsme přijeli z porodnice, tak pil po 1 až 1,5 - prostě doháněl váhu a už dohnal. A teď pije přes den po 2 až 3 hoďkách a v noci po 6 a 4. Takže už to samo o sobě trochu režim dovoluje či ne. Ještě pořád fungujeme na principu režimu v rozmezí plus minus hoďka až půl hoďka to platí pro ranní vstávání, koupání. Protože je počasí takové aprílové, tak se nám procházky trochu řídí podle toho, jak zrovna venku je.
Režim pití a usínání zatím moc nemáme a čtu teď jednu příručku o uspávání dětí a tam píšou, že s režimem se má začínat v 3-4 měsíci. To mi přijde už celkem reálné. Dřív bych asi nevydržela, že by malý v postýlce brečel před nočním spaním a já za ním nešla - za vším hledej prdíky, ty snad brzo skončí a já nastolím začátek režimu. A teď už i rozpoznám, kdy to jsou prdíci, kdy hlad a kdy únava. 😉

terrezka
19. bře 2008

agatko - u každého mimíska je to jiné takže těžko odhadnout ale takhle malé mimi ti usne asi všude ne? mě Andulína usínala takhle malinká v náruči, ve vajíčku, na míči prostě všude většinou při chování a kojila se po dvou hodinách a u prsa byla tak půl hodiny takže jsem nedělala nic jiného 😖 jo a s kočárkem jsem chodila jak se mi to hodilo... spala mi i v kočárku
drže!!! bude to lepší a lepší 😉

bronicka
9. lis 2010

Ahoj, ja si myslim, ze miminko lze "seridit" 🙂 My jsme uz v porodnici na doporuceni sester budili kazde 3 hodiny na krmeni a po prichodu domu jsme zacaly ladit rezim - kdy se ji, kdy se bdi, kdy si hrajem, kdy se koupeme a behem prvnich 2 mesice jsme meli zaklad hotovy. Mala, az na drobne vyjimky, vi presne, co se kdy deje a nebojuje, neplace - odpoledni spanek a i ten vecerni probiha tak, ze po napapani ulozime do postylky a ona vi, ze bude nejakou dobu spat - usina v klidu, bez hnevu. Opravdu zaplatpanbuh za cenne rady, radili jsme se i s poradci z www.vase-dite.cz a muzu jen doporucit!

romana29
9. lis 2010

souhlasím, i když je fakt, že jednou za x dní se zadaří a malá spí po odpolední svačince třeba do sedmi, tak ji nechám, ale to jen proto, že mám už odzkoušeno, že pak bez problémů usne.
U nás taky máme zavedeno - jídlo, odpočinek, pak kočárek, večer ještě koupání, papání a hned postýlka, pusinka na čelo a ahoj ráno 😀 - až bude větší, budu jí číst, tak jako teď staršímu, pokud o to bude stát, doufám, že jo 🙂
A opravdu taky nepochopím, že někdo koupe v jedenáct a pak si třeba i stěžuje, že mu dítě nespí a usíná o půlnoci - nic ve zlém 🙂 , ale fakt si každá může své dítě naučit už odmala, co a jak a kdy a je to přece krásný, když má maminka pocit, že to všechno zvládá, než aby si pořád stěžovala, byla unavená a totálně k.o.
Určitě přijdou i chvíle, kdy tohle půjde bokem - když porostou zoubky, bude nemocná atd., ale na běžný miminkovský život je dobré pravidla uplatňovat co nejdřív 😵

shaula
9. lis 2010

No teorie je to pěkná, ale ruku na srdce - vy taky jíte přesně podle hodinek nebo spíš tehdy, kdy máte hlad? 😉 Obzvlášť u kojených dětí není tak úplně jednoduché je "nařídit" podle hodinek. Takže určitý "režim" ano, ale všeho s mírou 😉 Už jsem tu četla i o takových případech, kdy se maminka dívá na řvoucí dítě s hodinkami v ruce, protože ještě zbývá 10 minut do doby krmení 🙄
Ale obecně řečeno ano, je dobré, když dítě má jakýs takýs "režim" (nemám tohle slovo ráda, vždyť děti nejsou stroje...), ale na druhou stranu bychom měly do určité míry respektovat i potřeby a přání svých dětí... Takže zlatá střední cesta bude asi to nejlepší 😉

meo
9. lis 2010

Každé dítě je asi jiné. Mě malá spala docela dost. Spíš jsem měla někdy problém jí probudit, když spala víc jak čtyři hodiny. Teď jsou jí 4měsíce a vím, že asi půl hodiny před plánovaným krmením jí musím nechat v klidu (nehrát si s ní, nemluvit na ní, apod.), protože když mezi krmením aspoň půl hodinky nespí, tak mi nechce pít. Prostě jí položím do lehátka a někdy trochu pohoupu a malá je pak spokojená. Rozhodně nehlídám hodinky, aby v určitou hodinu spala.