• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dítěti koupit dřív? Nosič nebo lehátko?

18. února 2008 
:frowning2: milé dámy, patříme k platově mezi většinu z vás a proto teď musím řešit dilema. Máme druhé děťátko a už potřebuji pomocníka (lehátko i šátek). Plánujeme koupi obou, ale ne hned naráz. Maličké jsou 4 týdny a starší jsou 3 roky. Potřebuji mít občas volné ruce a nejmladší je navečer trochu plačtivá. Prosí poraďte mi, co koupit dřív šátek nebo lehátko? Obojí je poměrně drahé :angry:
14. únor 2008 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
urcite satek!!! a lehotko az kdyz nebude opravdu zbyti... u nas resil satek vsecko! a za lehatko jsme usetrili...
14. únor 2008 ve 21:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
My tiež máme šatku a lehátko nám nebolo treba.
15. únor 2008 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
kapulet, určo šátek, lehátko jsme vůbec nepotřebovali, zato jsme nosili a nosíme :slight_smile:
15. únor 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Z druhy ruky se da oboji poridit pomerne za levno :slight_smile: (par stovek kazda vec), pripadne od nekoho pujcit uplne zadarmo - ja sama mam nektere vetsi veci pujcene od kamaradek a naopak jine pujcuju.

Ale urcite bych zacla satkem, ten jsme vyuzivali od narozeni, zatimco v lehatku zacala byt Helenka ochotna byt az od dvou mesicu.
15. únor 2008 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
kapulet, hlasuju pro šátek, z důvodů, které psaly holky - využiješ ho od narození, venku i doma, a je navíc dost pravděpodobné, že miminko bude mít radši šátek, nevím o tom, že by lehátka jakkoli uklidňovala rozmrzelá miminka. Aspoň moje zkušenost je taková, že jsem vypůjčené lehátko téměř nevyužila. Karolína v něm nebyla ráda, prakticky jsem ji do něj stkala jen když jsem se po ránu chtěla vysprchovat, tak aby na mne mohla koukat. A pak v něm bývaly holky, které přišly na návštěvu :slight_smile: Jinak jsem Kajku dávala deku na zem a tam se povalovala.
15. únor 2008 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
kapulet, taky doporučuju šátek - v lehátku miminko nevydrží moc dlouho, pokud nespí. Já jsem šátek i lehátko využívala dost - malá intenzivně blila a v lehátku - v té zvýšené poloze- v ní mlíko vydrželo. Zkus zapátrat na netu, nebo koukni do kamenných mimibazarů. Dobrá je taky deka na zem (odkud jsi? mohla bych ti něco půjčit)
15. únor 2008 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj, moc vám všem děkuju, už jsme se rozhodli pro šátek. Bazary manžel okamžitě zavrhl, tak teď řeším jen jaký z toho množství co je na trhu. Jsem z toho značně zmatená, a vůbec jsem nenašla rozdíly mezi jednotlivými výrobci :cry:
15. únor 2008 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Manzel je naka citlivka, neee :slight_smile: Mne by prislo skoro divny, mit vsechno novy, kdyz to to dite vyuzije chvilku, tak je hezky, ze to pak zas vyuzije jiny detatko, nebo se to popujcuje mezi kamoskama a tak... Ale vase vec :slight_smile:

O satkach muzes zkusit prostudovat diskuse na nosenideti.cz
15. únor 2008 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kapulet, zase to pak sdáte do frcu vy a vrátí se vám asdpon něco :slight_smile:
No , my jsme se šátkem neuspěli , možná jsme začali pozdě:stuck_out_tongue_closed_eyes: lehátko houpátko FP jsme užili a užíváme :slight_smile: ted už mín, když už se otáčíme a hrajeme, víc nám vyhovuje hrací deka a letiště pod dozorem :slight_smile:
Ńa večerní knourání mě na začátku moc pomohl mimivak, ale už máme 8,3kg, tak ho asi pošlu dál :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak at se vám v šátku líbí :slight_smile:
15. únor 2008 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
gerden, manžel není citlivka, ale má obavy kvůli bezpečnosti :grinning: , říká že mi nikdo nezaručí jestli s tím něco nebude a že budu nosit naše zlatíčko. Takže autosedačky, nosiče, atd. prostě zátěžové věci, chce mít raději jistotu. Je jen opatrnej. Jinak taky nakupujem v baby bazarech :grinning:
J
18. únor 2008 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha jasne - no u autosedacky naprosto chapu a delala bych to stejne (akorat memame auto :slight_smile:), ale na satku fakt neni co zkazit, sirokej je dost, a pokud by byl prervanej, tak Ti to fakt neunikne :slight_smile:) (u nositka s popruhy je to tak napul, tam to chce samozrejme peclive prohlidnout, pripadne fakt jit radsi do novyho). A lehatko, aspon to moje, ma masivni kovovou konstrukci a taky nema co kam se ulomit a spadnout :slight_smile: (ne ze bych vas chtela nejak doma presvedcovat, spis ze vsrchny ty veci doma mam, tak se delim o zkusenost :slight_smile:)
18. únor 2008 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek