Co dítěti koupit dřív? Nosič nebo lehátko?

kapulet
14. únor 2008

☹ milé dámy, patříme k platově mezi většinu z vás a proto teď musím řešit dilema. Máme druhé děťátko a už potřebuji pomocníka (lehátko i šátek). Plánujeme koupi obou, ale ne hned naráz. Maličké jsou 4 týdny a starší jsou 3 roky. Potřebuji mít občas volné ruce a nejmladší je navečer trochu plačtivá. Prosí poraďte mi, co koupit dřív šátek nebo lehátko? Obojí je poměrně drahé 😠

tlapicka
14. únor 2008

urcite satek!!! a lehotko az kdyz nebude opravdu zbyti... u nas resil satek vsecko! a za lehatko jsme usetrili...

bihan
15. únor 2008

My tiež máme šatku a lehátko nám nebolo treba.

schnek
15. únor 2008

kapulet, určo šátek, lehátko jsme vůbec nepotřebovali, zato jsme nosili a nosíme 🙂

gedren
15. únor 2008

Z druhy ruky se da oboji poridit pomerne za levno 🙂 (par stovek kazda vec), pripadne od nekoho pujcit uplne zadarmo - ja sama mam nektere vetsi veci pujcene od kamaradek a naopak jine pujcuju.

Ale urcite bych zacla satkem, ten jsme vyuzivali od narozeni, zatimco v lehatku zacala byt Helenka ochotna byt az od dvou mesicu.

ladunka
15. únor 2008

kapulet, hlasuju pro šátek, z důvodů, které psaly holky - využiješ ho od narození, venku i doma, a je navíc dost pravděpodobné, že miminko bude mít radši šátek, nevím o tom, že by lehátka jakkoli uklidňovala rozmrzelá miminka. Aspoň moje zkušenost je taková, že jsem vypůjčené lehátko téměř nevyužila. Karolína v něm nebyla ráda, prakticky jsem ji do něj stkala jen když jsem se po ránu chtěla vysprchovat, tak aby na mne mohla koukat. A pak v něm bývaly holky, které přišly na návštěvu 🙂 Jinak jsem Kajku dávala deku na zem a tam se povalovala.

johanda
15. únor 2008

kapulet, taky doporučuju šátek - v lehátku miminko nevydrží moc dlouho, pokud nespí. Já jsem šátek i lehátko využívala dost - malá intenzivně blila a v lehátku - v té zvýšené poloze- v ní mlíko vydrželo. Zkus zapátrat na netu, nebo koukni do kamenných mimibazarů. Dobrá je taky deka na zem (odkud jsi? mohla bych ti něco půjčit)

kapulet
autor
15. únor 2008

Ahoj, moc vám všem děkuju, už jsme se rozhodli pro šátek. Bazary manžel okamžitě zavrhl, tak teď řeším jen jaký z toho množství co je na trhu. Jsem z toho značně zmatená, a vůbec jsem nenašla rozdíly mezi jednotlivými výrobci 😢

gedren
15. únor 2008

Manzel je naka citlivka, neee 🙂 Mne by prislo skoro divny, mit vsechno novy, kdyz to to dite vyuzije chvilku, tak je hezky, ze to pak zas vyuzije jiny detatko, nebo se to popujcuje mezi kamoskama a tak... Ale vase vec 🙂

O satkach muzes zkusit prostudovat diskuse na nosenideti.cz

krikri27
15. únor 2008

Kapulet, zase to pak sdáte do frcu vy a vrátí se vám asdpon něco 🙂
No , my jsme se šátkem neuspěli , možná jsme začali pozdě😝 lehátko houpátko FP jsme užili a užíváme 🙂 ted už mín, když už se otáčíme a hrajeme, víc nám vyhovuje hrací deka a letiště pod dozorem 🙂
Ńa večerní knourání mě na začátku moc pomohl mimivak, ale už máme 8,3kg, tak ho asi pošlu dál 😝
Tak at se vám v šátku líbí 🙂

kapulet
autor
18. únor 2008

gerden, manžel není citlivka, ale má obavy kvůli bezpečnosti 😀 , říká že mi nikdo nezaručí jestli s tím něco nebude a že budu nosit naše zlatíčko. Takže autosedačky, nosiče, atd. prostě zátěžové věci, chce mít raději jistotu. Je jen opatrnej. Jinak taky nakupujem v baby bazarech 😀
J

gedren
18. únor 2008

Aha jasne - no u autosedacky naprosto chapu a delala bych to stejne (akorat memame auto 🙂), ale na satku fakt neni co zkazit, sirokej je dost, a pokud by byl prervanej, tak Ti to fakt neunikne 🙂) (u nositka s popruhy je to tak napul, tam to chce samozrejme peclive prohlidnout, pripadne fakt jit radsi do novyho). A lehatko, aspon to moje, ma masivni kovovou konstrukci a taky nema co kam se ulomit a spadnout 🙂 (ne ze bych vas chtela nejak doma presvedcovat, spis ze vsrchny ty veci doma mam, tak se delim o zkusenost 🙂)