Co je to a jak má vypadat usínáček?

alyssa.anna
14. dub 2012

Ahoj mamči. Vím... asi hloupá otázka, ale vysvětlila by některá z Vás snažilce - amatérce, co že je to ten usínáček? Typuju, že je to nějaká hračka do postýlky, se kterou mimi usíná, ale jak má vlastně vypadat? Pod názvem usínáček jsem viděla klasické plyšáky, takové dečky, dečky s hlavičkama plyšáků... tak jak má vlastně tedy ten usínáček vypadat? A od kolika týdnů s ním může mimi spát? A to se s ním pŕikryje, nebo se mu dá do potýlky a mimi si ho obejme?
Děkuju moc za vysvětlení

ajina17
14. dub 2012

je to takový plyšáček který má hlavičku, tělo je placaté tenké jako deka a má nožičky a ručičky 🙂

ivasad.
14. dub 2012

Tak v mém okolí se říká usínáček čemukoliv, s čím dítě chodí spát. U nás plní funkci usínáčka plyšový krtek. 🙂

berenika39
14. dub 2012

ahoj, usínáček může být cokoliv, s čím bude dítě rádo usínat, co si zamiluje, bude s k tomu tulit, bude to mít rádo. Třeba i tvoje tričko, aby cítilo tvoji vůni🙂. Některé děti mají rády na usínání obyčejnou plenku, později plyšáka, panenku z měkkého materiálu. Necháš to na miminku, co si vybere - a to bude ten pravý usínáček.
Jinak komerčně - pod tím názvem - se prodávají tak jak píše @ajina 17 takové hračky - hlavička s látkovým tělíčkem.
Dát ho můžeš třeba kolem dvou, tří měsíců, až začne věci uchopovat, až objeví, na co má ručičky....prostě mu ho jen nabídneš a uvidíš, samo se rozhodne, jestli se tulit nebo ne. Nejlepší usínáček je máma 😉 😉 😉

kammka
14. dub 2012

naše malá má jako usínáčka polštářek ve tvaru ovečky s modrým potiskem mnoha oveček..aby je mohla počítat.. miluje to tak, že není možný jí to sebrat na vyprání 😒 a taky se bojim, aby se to nějak nezdeformovalo... ☹ k tomu musí mít samo nějakýho plyšáka, střídá to.. jako mimi jí stačila plína nebo nic...

baris
14. dub 2012

Usínáček je skutečně taková malá - většinou ve tvaru čvterce něco jako plyšová dečka (ale nepřikryješ tím mimčo) a v jednom rohu je hlavička. My máme ovečku - má to hlavičku ovečky a z té je pak ta dečka. Některé mívají na koncích třeba kousátka.

Malým dětem se to lépe drží než klasický plyšové hračky. Ale ne každé miminko to chce. Starší dcera nechtěla usínáčka - mladší musí mít v každé ruce jednoho a ikdyž jsou jí 2roky, tak bez nich nejde spát.

gabadan
14. dub 2012

Usínáčka ani jedno moje dítě nepotřebovalo, zato s podivem můj 35 letý přítel prostě spí s plínou...neskutečný, nikdy jsem nic takovýho neviděla, ale prostě bez ní neusne. Žmoulá ji i u televize...prostě pro mě nepochopitelné 😀 - jinak na jeho obranu musím říct, že je to normální chlap, až na tu plínu... 😀
Takže já bych to radši děckám nedávala 😀 😀 😀

jarkalada
14. dub 2012

My máme tohodle http://www.sabihracky.cz/sabihracky/eshop/0/3/5...
pejska. (stále nevím, jestli se sem smí dávat odkazy na obchody).
Je relativně malý, takže ani nevadí, když ho mají na obličeji. Hebounký. Pro Lukáška mám jiného, z Kiku, taky moc příjemný, ale má v hlavičce ňáký korálky, takže když se snaží usnout, drží ho v ruce a různě s ním šije a máchá, tak to chrastí. Takže si s ním spíš hraje, než aby spal. 😎 Tudíž používáme toho bez rachtání. Ale stejný účel plní i plína nebo roh peřinky, takže asi tak k tzv. usínáčkům 🙂

lukza
14. dub 2012

mi máme tohoto http://www.amimi.cz/hracky/plysove-hracky/fishe... a super hraje svití a postuplně se ta hudby a světlo stlumuje a dítko usne pouštím od narozením a tedka syn ví že lehne do postýlky zapne s eusináček a než dohraje tak spí jen ho nikdy nesmíš zapomenout doma když jedeš spát s dítkem mimo domov🙂) a mužeš ho už pouštět aji u bříška v těhu a mimi si na to zvykne.

eveluska
14. dub 2012

malej ma tohohle http://interaktivni-hracky.heureka.cz/chicco-us... a fakt doporucuju 🙂 hraje tise, da se prat, malej ho absolutne miluje a diky nemu krasne spi sam v pokojicku, usina sam i v cizim prostredi, je klidnej v aute... opravdu dobra vec 🙂