Co je u miminek potřeba a čemu se vyhýbat?

slunatko.24.let
8. pro 2007

prostě takové základní pravidla coje umalýho potřeba a čemu se vyvarovat..

iza
8. pro 2007

tak tohle nechápu 😕

terezkaaa
8. pro 2007

strašně moc obecný,slunatko...to bysme mohli popsat x stran

kacka79
8. pro 2007

Tak já myslim teď v zimě takový ty přechody z velký zimy do tepla... nechápu maminky, které jezdí po nákupním centru kde je přes 20°C, sami mají tričko, páč si bundu nechaj v autě a mimi mají ve fusaku, v bundě a čepici 🙄

terezkaaa
8. pro 2007

jo tak to mi taky dostává...já celkově malýho nějak extra nenabaluju-podle sebe 😉

iza
8. pro 2007

ahááá ...hm...no dávat bach aby si odkrknul, rozhodně aby se nepřehříval a aby nebyl vystaven větru a zimě, když ho koupeš tak sledovat teplotu vody..no hlavně ten dotaz fakt nechápu...buď konkrétní 😉 😅

schnek
8. pro 2007

byla bych opatrná nechat mimi někde, kde může snadno spadnout. I novorozenec se může odstrčit patičkama a spadnout a určitě moc k němu nepouštět psa. My jsme tomu našemu nechali jenom očuchat nožičky a jinak k sobě nesměli 😉

kacka79
8. pro 2007

Jáí bych to s tím psem neviděla tak černě, myslim že určitý kontakt je nutný, aby pes nežárlil - ale je to samozřejmě věc názoru..

schnek
8. pro 2007

já to myslím tak, že jsme maximálně nechali očuchat nožičky, nebo si ho omrkla, když jsme Ondru drželi, ale neřekla bych, že třeba nějaký olizování a podobně je u novorozence vhodný. Ale nějaký kontakt je určitě potřeba, aby pes nežárlil 😉

slunatko.24.let
autor
9. pro 2007

s tím pejskem to bude problém máme čivavu a nevim jk to bude je to takový druhý miminko

kacka79
9. pro 2007

kamarádka má staforda a je to miláček, vždycky mimina oblízá a nikdy se nic nestalo, aspoň nebudou mít alergie. Je teda fakt, že každý den luxuje a vytírá, aby tam neměli moc chlupů, ale jinak je to OK

slunatko.24.let
autor
10. pro 2007

no když tak bychom pejska dali sestře

ronie
10. pro 2007

néééééé slůňátko-naopak pejsek bude k mimču super-jen musíte ze začátku naučit co smí a co už ne-každý psisko to pochopí 😉 My máme kočku, která je strašně plachá, ale když je v Olívkový blízkosti, tak nikdy navytáhne drápky-i když jí rve vousy a chlupy a to sme jí to nijak neučili-oni jsou zvířátka moc chytrý 🙂

mirin
11. pro 2007

Holky co třeba nechávat kočárek s mimi před obchodem??? Děláte to? já jsem k tomu občas nucena, protože ne všude se dá zajet, vždycky mám ale dost blbej pocit...

johanda
11. pro 2007

mirin, taky jsem to občas dělala, ale je to o nervy. Omrkla jsem pár obchodů a pokud jsem potřebovala vyjet s kočárem, chodila jsem jen tam, kde jsem vjela bez problémů. Jinak jsem nakupovala s mimčem v šátku.
Jo a tady u nás mají některé obchody na dveřích přeškrtnutý kočár 😝, co ovšem není children free, není pro mě, i kdyby tam prodávali vše za kačku 😉

andreea
11. pro 2007

Kočárek s mimi před obchodem ani nikde nenechávám.Myslím,že je to i trestné,alespoň co mám za info.Pokud se nikam s kočárkem nevecpu,tak tam nejdu.

zuzka1000
11. pro 2007

Nedávno jsem četla v novinách, že nějaká maminka nechala kočárek s dcerou před obchodem a spoluobčané tmavé pleti holčičce vytrhli naušnice, protože byly zlaté 🙄

luucia
11. pro 2007

Ke kočárku před obchodem - je to asi týden, co sem se totálně vytočila, protože sem vjela s kočárem do obchodu s oblečením a prodavačka mě šíleně sprdla, že maj na dveřích napsáno, že se tam s kočárem nesmí!! Na otázku, kde ho mám nechat, mi odpověděla, že před obchodem! Je to na dost rušný ulici, kde chodí spousta lidí! Tak sem se do ní pustila! 😠 Pochopila bych, kdyby se nesmělo jet s kočárem do obchodu s keramikou, sklem, ... ale do obchodu s oblečením?? už tam v životě nevkročím 🙄

A k pejskům - naši maj 3 dalmatiny a poprvé sme je nechali malou očuchat a od tý doby jí hlídaj. když ji máme na zahradě v kočárku, ak hlásej, jakmile se vzbudí,... chovaj se k ní moc hezky 😉

ronie
11. pro 2007

tak já bych teda nikdy kočár před obchodem nenechala a už vůbec s dítětem.Tu na koníku někdo řešil, že ukradli kočár z baráku, jen co si mamča odskočila nahoru s dítky a když se vrátila, tak kočár nikde 😝 A když se někam nevlezu s kočárem,tak tam nejdu 😉

navi
11. pro 2007

tak takové prodavačky, co jim vadí kočárek v obchodě "miluju"!!! Fakt nevím o co jim jde. Než jsem šla na mateřskou, tak jsem pracovala v obchodě s jeansovou módou, je tam dost málo místa, ale občas se tam sešli i tři kočárky. Nikdy nám to nevadilo, ještě jsme s kolegyní maminkám podrželi dveře a hlídaly prcky, když si šly něco zkoušet 🙂
Do obchodu, kde se na mě dívají, jako co si to dovoluju, že tam lezu s kočárem, se už taky nevracím. Jejich mínus, přicházejí o tržby, když jim vadíme 😉

med
11. pro 2007

Luucia, tak tohle se mi taky jednou stalo, tak jsem se prodavačky zeptala, jestli maj teda v obchodě někoho, kdo mi ten kočárek venku bude hlídat 😀 Taky už jsem do toho krámu nikdy nevkročila, protože mě to vytočilo... Nikdy bych miminko nenechala venku před krámem.

luucia
11. pro 2007

Sem taky tý prodavačce řekla, že musej docela přicházet o kšefty, když tam nemůžou maminy s dětma! Bylo vidět, že vůbec nepochopila, proč bych nemohla nechat kočár venku! 😖

Med, to s tím hlídáním kočáru je dobrý! 😀 😀

navi
11. pro 2007

med, taky mě to pobavilo, dobrá otázka 😀 😀 😀

kalo
11. pro 2007

Já taky doma nejvíc dávám pozor na kontakt se psem. Proto, když tchýně nechala malé olízat psem obličej, tak jsem myslela, že mě trefí!!!! 😠 😠 To prostě nesmí! Vím, jaké je náš hafík "prasátko", co všechno venku nevezme do tlamy a neočuchá. To je pro malé dítě nebezpečné. A taky dávám pozor na chlupy /a nyní i všudypřítomné moje vlasy/ aby se nedostaly do pusinky...

luucia
11. pro 2007

Já spíš než na psi dávám pozor u tchýně na kočky! Ty nesnáším a ty jejich kočky chodí ven a nosí domů mrtvý nebo polomrtvý myši!! Tak na to sem alergická! 😠 A to je ještě nechaj chodit po stole mezi jídlem! 😠 😝 Já sama sem u nich před pár lety chytla toxoplazmozu 😖

kalo
11. pro 2007

luucia: tak to se ti nedivím! Moje tchýně si zase myslí, že pes je člověk...nechává ho olizovat nádobí a podobně...podle mě, taky hrůza 😒 Ale to je trošku mimo téma 😀 😝
Ale hygiena, když je doma malé mimčo, musí být! Až bude chodit a bude malinko větší, ty hranice se samozřejmě posunou, protože dítě dá do pusy leccos, ale zatím nevidím důvod, proč ho úmyslně vystavovat nebezpečným nemocem...

ronie
11. pro 2007

jako jo, ale nic se nesmí přehánět-my teda moc uklizeno nemáme, chlupy tu sou, prach taky a žijem 😀 😀 Bordel v bytě, spokojený dítě 😀 😀

terezkaaa
11. pro 2007

holky tak s těma kočárkama...mám taky pár zkušeností....Já bych kočárek taky teda nenechala před krámem-to bych fakt psychicky neunesla 😉 Ale kolikrát, když jsem zajela do krámu třeba s oblečením, tak ty některý lidi si fakt neodpustí pohledy a někdy hodně nemístné poznámky typu "že kam se to seru" to bylo od nějakejch puberťáků frajerů,tak jsem se na celej krám tam na ně rozeřvala,pak jednou nějaká důchodkyně,do které jsem omylem v obchodu s oblečením vrazila 😀 ale omluvila se,a ona okamžitě si něco zamumlala, že kdybych radši...to už jsem neslyšela,ale člověka to v tu chvíli prostě vyvede z míry,občas docela zamrzí, že některý lidi jsou tak netolerantní... ☹

slunatko.24.let
autor
11. pro 2007

tak to je dobré téma s tím kočárkem..kamarádka nechala malou přd kčárkem a když se pak chtěla s někým poradit tak jěště dostala seřváno že tam to dítě nechala a dítě dostalo zánět ucha..nezkušená mamka a první vyjíždka mimča..jinač asi bych to mimčo vzala sebou ale co takhle mamča dvojčat ta se do dveří asi nevejde a vzít dvojčata sebou jětě kojence to je blbý ne?

med
11. pro 2007

Ségra má stejně stará dvojčátka jako je naše Terka a sehnala kočárek, kterej se jen tak tak vejde do dveří, ale vejde 🙂 No ale s tím nakupováním je to stejně blbý, protože v supermarketech typu Plus, Albert atd. sice vjede dovnitř, ale už nevyjede u kasy ven. A v malých krámech se vejde do dveří, ale zas třeba neprojede mezi regálama nebo to tam blokuje, takže je to stejně na prd... Takže, když chce nakoupit, tak jede autem buď s jedním a druhého dá hlídat babičce (naštěstí je mamka už v důchodu, takže pohlídá skoro kdykoliv) nebo jí je tam nechá oba a nebo vezme babičku s sebou. Ale nevím, co dělají chudinky maminky s dvojčátky, co nemaj po ruce babičky... Asi si kupují kočárek, co je za sebou.

syrael
11. pro 2007

ronie, jak to delas kocicakem? Ja jak magor denne luxuju koberec na kterym ma Kubajs deku s hrazdickou, ted to este obkladam jinejma dekama, pac mlade uz paradne expanduje do prostoru a kdyz zmercim robe, ze se dokoulelo na koberec, hned mu meju ruce. Uz mi z toho ale zacina hrabat, zrejme bych za chvili nedelala nic jinyho🙂Az zacne uplne lezt, tak se z toho asi zcvoknu...Navic kocour zacne v lete lovit mysi...