Co jedí vaše děti k snídani?

brisalek
9. říj 2010

Mam skoro 15ti mesicni holcicku, ktera nechce rano vubec nic k snidani. Skouzela jsem chlebik, rohliky, housky, krechky chlebik, strudl, lipanka, kasi....vsechno mozne. Jedine co by jedla jsou smazena vajicka, ale to nemuze mit porad. Obcas si vezme kousek chleba(minikousek) samotneho ne namazaneho nebo kousek nejake buchty. Vecer, rano a 1x v noci jeste kojim, tak jestli nema hlad??? Tak bych chtela slyset co zachutnalo vasim drobkum pro inspiraci, co jeste zkusit.
Podobne je to u nas i s veceri, kdy si vseho jen kousne a pak po kojeni nez usne zbodne 2 banany🙂, ktere muze jist porad🙂.

kristi
9. říj 2010

nase taky nesnida - dava si lahev kakaa, nic jinyho do ni nedostanu

jakoubka
9. říj 2010

my to máme jako kristi.Jen kakao,nic jinýho nechce.Jsem ráda,když do Kubíka něco ještě narvu do oběda 😉

lucenek
9. říj 2010

gojgy rok pravidelně snídá jogurt 😀
už si říkám, jestli nejsem magor matka...ale ona prostě jí ten jogurt...asi tuhé jako chleba, rohlík...ee

beruska24.9.
9. říj 2010

Malá tak max. 150ml um a pak příp. kousek rohlíku (suchý, občas s lučinou nebo máslem) nebo když není pečivo, tak piškoty (těch zblajzne hafo).

danulavo
9. říj 2010

Lili taky už rok pravidelně snídá jogurt, mléčnou rýži či něco podobného mléčného. Ale věci jako rohlík, chlebík, koláček, piškoty či podobně vůbec do pusinky nedá.

lamarika
9. říj 2010

U nás dva jogurty a buď ještě kousek nějakýho ovoce nebo třeba půlku rohlíku. Někdy ale zkončí u těch jogurtů. Sem tam aby měl trošku změnu mu dám na snídani buchtu, ale to je spíš výjimečně 🙂 K tomu malej hrníček (asi 120 ml) mlika, víc ho nechce.

crca
9. říj 2010

Ráno mě vypijou mlíko-Sunar,záleží jestli mají mlíko večer a v kolik,většinou se mě vzbudí mezi půl šestou a šestou,tak jim dám mlíko,toho vypijou tak 180ml,takže když pak vstanou kolem 7 tak jim udělám jen tak 120ml 😅 a pak je to stejné jako skoro u všech,když si pak udělám já snídani,tak si vezmou tak 2-3 kousky chleba s něčím,ale to je vše.Jo,tvrdý sýr oďoube holka z chleba a kluk šunčičku,ro jo,to by jim jelo,ale chlebíček??? 😀 ani náhodou 😀 Pak mají jen nějaké ovoce-většinou banán,ale taky jen v troškách a kolem 10 jim zkusím dát jogurt nebo něco takového,ale taky málokdy mě to snědí celé 🙄 pak jdou v 11spát a mají teda až oběd kolem půl 1 😉 My jíme celkově po troškách,od všeho jen pár kousků 🙄 ale aby se najedli normálně to neee 😠 Jinak teda Matýskovi chutnají ty minicroasanty z Billy s čkoládovou náplní 😅

spimira
9. říj 2010

Tak já mám celkem jedlíka 🙂 ráno vypije 180ml mléka, pak jdu chystat snídani, většinou sní 1/2 rohlíku s lučinou a k tomu kousek rajčete, nebo mu dávám 1/2 krajíčku chleba. Chutná mu to tak to zatím neměním 😅 , svačí ovoce, pak má oběd, odpoledne většinou jogurt a ovoce a večer kaši a mlíko. Taky mi připadá, že jí pořád to samé, ale jsem ráda, že jí a že mu chutná 😀 . Ráda bych taky změnila občas snídani.

kristipa
9. říj 2010

ahoj, malej ráno vypije 250 sunaru a pak už nic nechce takže až na svačinu jogurt (ten miluje), ovoce....taky mi přijde že jí skoro pořád to samé ale prospívá a to je hlavní.

brisalek
autor
9. říj 2010

Tak koukam, ze je to u vetsiny podobne🙂. Ona snida s manzelem na kline a patla mu chleba nozem, ale jidlo nic🙂. Ale jinak papa myslim hezky. K svacine ma hami jablicko nebo hrusku a piskotama nebo nektarinku a banan, obed zelina s masem a knedlikem bramborem nebo testovinama, svacina jogurt a banan a k veceri jedla dobre polivky, ale ted nejak nechce nic moc. Ale lezou ji 4 zoubky tak mozna tim. Nebo tim, ze usina po obede az ve 2 a spi do 4 pul 5 a pak ma teprve svacinu tak na veceri v 7 jeste nema hlad. Tak vsem diky za prispevky. Zkusim to kakao, jestli uz se muze.

smajlik
9. říj 2010

dřív snídala chleba s čímkoli, poslední měsíc nic. Má mlíčko třeba v půl šesté ráno a pak už do ní nic nedostanu za celé dopoledne, max pár kousků ovoce. A prospívá 🙂. Naše dcera mě ohledně jídla už dostatečně proškolila, chvíli jí např přesnídávky, za týden zase ne, milovala ovoce a teď sní jen nektarinku ... takže přeji pevné nervy a pokud ti dítě vyloženě neubírá na váze tak to neřeš 🙂

kadlecova.misa
9. říj 2010

my taky nic...ráno mlíko (pul 7), v 10 polivka ...ovoce,presnidavky néééé...nekdy stihne obed,jinak spí..jak kdy. 😝 ..takže se netrap. 😀

evinkaa
9. říj 2010

@brisalek My jsme to měly přesně tak, jako vy. Ráno k snídani mi malá vůbec nic nechtěla, byla jen na mlíku. Ale časem se to zlepšilo, ani nevím, čím to mohlo být. Ráno pustíme Kouzelnou školku (vím, že se to nemá) a při koukání na ni mi sní už celý krajíc chleba nebo celý rohlík. Je to asi měsíc, co začala takhle jíst. Třeba to u vás bude podobné, uvidíš. Zkoušej, když nebude chtít, tak nic nenuť. 😉 My kolem sedmé pijem jen asi 90 ml mlíka a kolem té půl deváté snídáme.

evinkaa
9. říj 2010

@brisalek Jo, a ještě jsem Ti zapomněla říct, co snídáme. 😀 Zezačátku mi chtěla jen kaši, teď má nejradši chleba s máslem a se salámem, víc nic namazaného na rohlíku ani na chlebu nesnese. Ani Lučinu, cottage, nic. Jen salám. Taky jí občas dám páreček, tak ten sbaští taky celej. Občas má přesnídávku s piškotama. Jogurt ráno nechce. 😝

brisalek
autor
9. říj 2010

diky diky holky, ja to neresim z toho duvodu, ze bych se bala, ze malo ji. I kdyz od 8 mesice pribira jen 100g za mesic. Spis me zajimalo jak je to jinde, protoze treba synovec je zravec a ikdyz stale kojeny ji za dva vse a vzdy🙂. A take jsem chtela tu inspiraci co jeste zkusit🙂.

berenika39
9. říj 2010

petr jí ráno pořád jenom jogurt, jogurt, jogurt.....
nevím,jestli je to blbě nebo dobře, ale chleba a spol. jen jednou kousne, ochutná max.z mojí snídaně, nějaké cereálie tři lžičky....ale nenají se. Jogurt - výhradně bílý choceňský (už bychom mohli Choceň sponzorovat) 😀 😀 😀 - sní s chutí kdykoliv ráno.

mamkamarketa
9. říj 2010

koukam, ze sme na tom podobne nas mlady pan od 8m do ted (23m) mesice snida POUZE jogurty. Do 13 mesicu mu stacil 1 ted musi mit min 2. Vzdy jeden ovocny (bud bio, nebo cokoli bez ecek namichany s bilou activii) jinak nas mlady pan neda do pusy za zadnou cenu ovoce, max. v jogurtu,ale musim ho tam namixovat, aby necitil kousicky 😀 jinak snidanove pokusy typu chleba, kolacky, kasicky a pod. u nas nikdy neprosly

neumisa
9. říj 2010

oba dva jogurt a piškoty nebo rohlík ... nic jiného do nich ráno nedostanu. 🙂

kapradina
9. říj 2010

našim klukům je 27měsíců a ráno pijí jen Hipp mléko.a do oběda v pohodě vydrží.ale je fakt,že snídají tak kolem půl 9h. 🙂

samik2008
10. říj 2010

holky tak to jsem ráda že to není jen u nás,náš malej sní jenom jogurt(to je mu jedno jaký)anebo mléčný řez.Rohlík nebo chleba u nás nehrozí,to fakt vyjímečně ale jen suchý.

sylvka
10. říj 2010

jedině outík 😀 😀 😀 jogurtík,nic jiného nechce.zvyk je železná košile. 😀

klematis
10. říj 2010

náš malý taky jogurt a někdy i kousek rohlíku se salámem 🙂

gartneroval
11. říj 2010

Tak mi ráno pijeme jen mléko nutrilon asi 150ml, nic víc nechce, jen občas mi spapá kousek chleba a dopoledne jen ovoce a pak má oběd.

berenika39
11. říj 2010

@sylvka u nás je jogurt "oget", takže stojí u lednice a oget,oget....
taky jsem ráda, že je tolik snídajících jogurty, nakonec, je to zdravý, rychlý...pořád jsem si říkala, že by měl jíst i něco víc, pečivo a tak, ale jak jsem to tu četla, je mi líp a neřeším, bude jogurtovat dál....

vojtisek2007
11. říj 2010

tak naše Elis jedině pečivo + salám (ten několikrát přidávám, protože mizí rychlej než rohlík 🙂 ) a čím namažu je jedno, takže paštika, žervé, máslo, sýry....jogurtek máme až ke sváče 🙂 a velkej hrnek teplýho čajíku

zzuzca
11. říj 2010

presli sme roznymi fazami...ked bol este malinky jedol krasne chleba s maslom,lucinou,syrom. potom zacal odmietat pecivo uplne, neskor ho nechcel len rano, tak mal mlieko. alebo len cisty syr,sunku,ma rad surovu zeleninu, paradajku,uhorku,papriku,redkovku. vianocku s maslom a medom,lekvarom. neskor odmietal mlieko tak som ho osidila cornflakesami v mlieku -tie jedol krasne, alebo doma robenou ovsenou kasou so skoricou 😉 co tak citam tak mame celkom siroky zaber 😉 ale vzdy nam to strasne trva, a musim pri tom vymyslat blbiny,zabavat 😝 😝 a sam sa nenaje.

blandik
12. říj 2010

u nás snídá pečivo s tvrdým sýrem nebo lučinou, k tomu okurku. Šunku a maso bojkotuje tři měsíce. Nebo snídá jogurt s banánem. Občas buchtu. Ale taky nás školí - nechce maso, poslendí dobou i zeleninu, rýži...u nás jsou halvně problémem obědy - už nevím, co vařit, aby to aspo'n ochutnal - klasický brambor se zeleninou a masem - do něj nedostanu..A to do těch cca 22M jedl krásně všechno a poslední dobou je to děs běs. Nejraději by obědval jogurt nebo placky. Tohle téma mě docela uklidnilo 😉

fifa79
13. říj 2010

brisalek:u nás je to podobné.Miluje smažená vajíčka, k tomu sní klidně i půlku chleba a jogurty.Když dám chleba s něčím jiným vezme si jen pár kousků.

zihu
17. říj 2010

ahoj, mala ji nekdy vscehno a nekdy nic:-/ asi taky znate.. spis mam problem, ze se vecer nechce proadne najist, jen kasi nebo mliko a to ma pak brzo hlad, driv s tim vydrzela treba do 5 do rana,. ale posledni dobou se budi uz o pulnoci a to vypije zas treba 140ml UM...
jinak celkove rano snidane (210 ml UM kolem 6hod), 2. snidane😀 (kousinek chleba, nebo neceho, nekdy namazany, ale vetsinou chce jen kurky), kolem 10h svacina (ovoce, celkem papa), obed, odpo svacina (jogurt, jidala bily, ted uz chce jen ochuceny, takze do nej davam treba trochu javoroveho sirupu, nekdy pudink), a pak problem vecer, zkousim cokoli, poradne jidlo ala obed, chleba, ovocny tvaroh, ale vetsinou si zobne a pak skoncime na 240ml UM treba s kasi nebo krupici....
tak snad aspon trocha inspirace, ale s vecerema teda bojujeme, mozna uz je unavena a nechce se ji kousat? nevim.....

andu
17. říj 2010

U nás se snídá a večeří stále Sunar. Vypije ho tak 250ml a je po jídle 😉