Co k jídlu v 7. měsíci? Poraďte

leila.say
5. říj 2008

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, co jste už dávali svým dítkám v 7.Mesíci? Předem díky za odpověd...

eppik.m
6. říj 2008

ahojky, náš Míša je velký jedlík takže naštěstí mi spapá úplně všecko co mu připravím jak doma, nebo když nestíhám tak jako nouzovku kupované. (snažím se kupovat bez cukru a když najdu tak Bio) Dopoledne jako svačinku mu připravím ovoce a na oběd zeleninku, polivčičku, kuřecí masíčko............ všechno neochucené, povaří se ve vodě, pak rozmačkat vydličkou, nebo rozmixovat na kaši, nemusí být hladká, ať si zvyká na kousky, na noc když kojení nestačí ještě má kašičku, nebo sytější nočné UM. Zbytek dne je kojený jak si řekne sám. Popřípadě odpoledne dostane do ručky piškotek, nebo sušenku s prebiotickou vlákninou - jedna stačí aby neměl zácpu. Recepty scháním kde se dá je tady více diskusí na tohle téma.........pár tipů:

Ovocné svačinky od Hanah

Jablečná svačinka
Nastrouháme 1 jablko, 1/2 banánu, přidáme pár kapek citrónu, 1 oválný cukrářský piškot a 1 lžičku bílého jogurtu. Vše dobře smícháme.
Jablečná mléčná přesnídávka
Oloupeme dvě jablka a předáme trochu mléka (pro malé děti ze sušeného mléka), vše rozmixujeme

Banánová kaše
Rozmixujeme 1 banán, přidáme 5 rozdrobených piškotů a trochu ovocné šťávy. Dobře promícháme
Tvaroh s ovocem
Netučný tvaroh smícháme s jablečnou přesnídávkou a trochou mléka. Můžeme přidat kousky ovoce.

Jogurtový pamlsek
Šťávu ze dvou pomerančů nebo mandarinek, rozmačkaný banán a 2 rozdrcené piškoty zamícháme do trošky bílého jogurtu.

Polévka s rýží
Ingredience: 1 malá mrkev, 1 lžíce mrazeného hrachu, lžíce rýže, růžička brokolice, kojenecká voda a půl lžičky panenského olivového oleje.
Postup: zeleninu očistíme a nakrájíme na malé kousky, vložíme do vody a i s rýží povaříme. Přidáme olej (důležitý kvůli rozpustnosti vitamínů) a rozmixujeme.

Polévka s kuřecím masem
Ingredience: kousek kuřete ( malé stehýnko), růžička květáku, mrkev, 1 malý brambor a kousek pórku, 500ml vody.
Postup: kuřecí maso dáme vařit do vody (vodu rozhodně nesolíme), přidáme očištěnou mrkev a pórek. Vaříme asi 45 minut dokud není maso měkké. Poté scedíme vývar a obereme maso. Do kastrůlku dáme vývar a povaříme v něm 4-5 minut drobně nakrájený brambor a květák. Přidáme kousek masa a mrkvičku a rozmixujeme. Pakliže se nám zdá pyré husté, přidáme ještě trochu převařené vody a zředíme jej

merunkaberunka
6. říj 2008

Tak já koukám,v 7měsících už potraviny s lepkem??To teda nedávám a je nám už skoro 8měsíců a citron nebo pomeranč a tvaroh se vůbec do 1roka nemá dávat.Jinak recepty na ty polévky jsou fajn🙂)pa

chico
7. říj 2008

Proč já myslím, že je to v poho samozdřejmě to nedáváš každý den.

eppik.m
8. říj 2008

recepty jsou pouze pro spestření a samozřejmě si je každý upraví dle věku a jak myslí že je to pro jeho dítě správné, co se nemá do jednoho roku podávat určite víte, info je snadno dostupné (letáky v poradnách, pediatr, info na netu...) já nepodávam zatím žádné citrusové plody a tvaroch, včera jsem koupila bio bílý jogurt (neobsahuje lepek!) tak ho budem teprv testovat a přidám pouze pár lžyček do ovocné přesnídávky.........nekojené deti se můžou přikrmovat už do 4tého měsíce...............
merunkaberunka - a co papá tvoje dítko?
chico - dobrý postřech

eppik.m
8. říj 2008

překlep od 4tého měsíce

veganko
8. říj 2008

leila.say: urcite sa vyhni mrtvolam, mlieku a varenej strave, inak budes mat dieta chorlave...

janula2008
16. říj 2008

Veganko: jasný 😀 😀 a bude jist jako co, kdyz to nebude vareny?Treba syrovou mrkev ne 😀 😀 i ty vtipalku 😅 😅

listicka20
16. říj 2008

syrovou bramboru, syrovou čočku... 😀

Taky asi záleží na tom, kdy jste s příkrmama začaly, my začaly v ukončeném 6. měsíci, takže v tom sedmém jsem točila nějaký ty zeleninový kašičky, strouhaný nebo rozmačkaný ovoce a rýžovou kaši s ovocem...
Myslim že jsem dala i jogurt a taky jsme zkusily chleba (lépe řečeno, vytrhly jsme ho mámě z ruky a už jsme se cpaly...)

krista
19. bře 2009

theresa • 1d • Včera ve 21:06
Holky prosím o radu: Honzík papá příkrmy už 2,5 měsíce. Od třetího měsíce je plně na UM, a teď má váhu něco kolem 9,5kg a 71cm.
Dostává toto jídlo:
ráno v 7hod. 120ml Nutrilonu ( 120ml vody + 4 odměrky mléka)
svačina v 10hod. 120ml Nutrilonu
oběd v 12hod.: doma vařený maso-zeleninový příkrmy 200g, jednou týdne žloutek, jinak maso - králík, kuřecí, hovězí.
svačina v 15hod. 120ml Nutrilonu
svačina II. 17hod. 200g ovocné přesnídávky
večeře po koupání 200ml kaše Sinlac, ve které je 5 odměrek Nutrilonu
Nevím jestli malý nejí moc nebo málo? Mlíčko spíš nechává, ale oběd a ovoce zbaští úplně všechno. Nemám náhodou místo dopolední svačiny už zařadit třeba jogurt s ovocem???
Trápí nás spíš hodně ta váha, ale tlustý není, je prostě celkově velký oproti jiným dětem ve stejném věku. Dětská doktorka mi, ale dává tu jeho velikost dostatečně najevo, tak nevím, dělám něco špatně, vždycky když jdu z její ordinace, tak jsem smutná, ale když se zase podívám na Honzíka jak je spokojený, tak mě to hned přejde. Je šťastné dítě, které v noci i přes den krásně spinká a krásně se směje.

berenika39 • 2d • Včera ve 21:16
asi měla paní doktorka nějaký scvrklý dítě 😀 😀 😀 a léčí si komplex... 😀 😀 , vůbec to neřeš, malý je přece úplně ok, jediný měřítko je jeho spokojenost a spaní a úsměv.....jsme o dva týdny mladší, jíme hodně podobně, jen večer nemáme kaši, ale jen mlíko, přes den mu dávám o jednu sváču víc - dopoledne - jogurt. Bílý, aktivii, holandii. Pokud jste s příkrmy začli brzo, jogurty se můžou v osmém měsíci v pohodě. Nedělej si vůbec vrásky!!!!

gedgitka.a • 1d • Včera ve 21:21
ahojky, tak já mám prcka skoro 8 měsíců a zatím teda mám to štěstí a kojím, takže mimo kojení, které je tak 4-5x za den má na oběd příkrm 120gr skleničku+trochu doma vařeného masíka a večer kaši s ovocem ze 100ml vody+ půlku skelničky 190gr ovoce od Hippu po příkrmech mu, už nedávám mlíko od sebe, ale čajík, šťávičku nebo kojeneckou vodu a je vpoho, taky není tlustej a to měl v 6 měsících 9460gr a 74cm 😅

mě dr dycky řekne no jo no je prostě kus chlapa a je vpoho i ona, tak bych si s tý Tvý dr moc nedělala, pokud je malej vpoho a nemá jiné problémy třeba s vývojem, tak kašly na ty jejich percentilní tabulky a řeči dr 😉

theresa • 1d • Včera ve 21:21
bereniko díky moc, to jsi mě potěšila. A kolik mlíčka Ti malý vypije?

berenika39 • 2d • Včera ve 21:29
pije ho ráno po probuzení, večer před spaním - vždy 210ml, a k tomu má nejméně jednu další mléčnou dávku denně, jogurt, žervé nebo vařím někdyna oběd kaši s mlíčkem, rýžovou, ovesnou. Doktorka (my máme hodnou, ne jezinku) říkala, že půl litru + něco mléčného úplně stačí po sedmém měsíci. Pil by možná víc, ale je blinkací, děsně, takže to tekuté mlíčko postupně nahrazujeme něčím, co tak snadno nevylítne🙂)))

andy80 • 2d • Včera ve 22:41
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...