Co k snídani pro 5ti letého kluka?

sarlotta
26. dub 2011

Ahojík holky, tak mám neustálý problém, že mi syn odmítá cokoliv snídat 😔 Tvrdí, že nemá hlad ráno.... ale jak všichni víme 😝 snídaně základ dne. Váží 15,5kg, měří 109cm. V červenci mu bude 6let.
Zkoušela jsem ovoce,kaše, pečivo, piškoty, montíky,kinder řez, kuličky s mlékem... ve všem se porýpe.

Druhá věc je, že odmítá jíst maso 😅 😔 ... sní jen mleté a uzené, z pečeného kuřete obere kůži a křupky 😅 už nevím jak ho přimět aby jedl. Klasické roštěnky, řízky, pečené maso vůbec nesní, úplně mu to roste v puse.

Zkusila sem už i ovesné vločky, sojové výrobky, aby nabral svalovou hmotu.... tofu snědl, pže se nechal přesvědčit, že je to sojový sýr... sýry má rád. Vločky pašuju do polévek. 😉

Luštěniny celkově odmítá, vadí mu šupky.
Prosím o radu co k snídani, jak nahradit maso, nebo jak ho přpravit aby to snědl. Máte doma taky takové ,,jedlíky " ? Kolik váží Vaše dětičky v 5-6ti letech ?
Trápím se každý den, nevím jestli se na to nevykašlat a nechat ho ať si jí jak chce.. vyroste z toho ? Změní se chuť k jídlu v pubertě ?
Děkuju za každý názor, radu.

reruna
26. dub 2011

@sarlotta Ahoj, můj starší je taky takový nejedlík, ráno na snídani vyypije pouze kakao a občas si ďobně do nějakého koláčku, mívá období, kdy maso jí, pak zas vůbec, všechno nové mu vadí.... nejraději by jedl celý denn jogurty a mléko nebo sladkosti 😠 posílám odkaz na knihu, kterou jsem nedávno dostala a je tam spousta skvělých recpetů, jednoduchých, už jsem jich pár vyzkoušela, a dostala jsem tak do syna zeleninu i maso, aniž by vůbec věděl, že to jí 🙂
http://www.doitdelicious.com/
http://www.databazeknih.cz/knihy/aby-detem-chut...

sarlotta
autor
26. dub 2011

@reruna děkuju moc, prostuduju 😉 , už jsem si našla i tabulky obsahu bílkovin v jídle 😅 , říkám, nevím jestli to moc nehrotím, hodně na syna tlačím, aby jedl...ale je to zoufalé 😔
Ovoce a zelenina není problém v syrovém stavu, bez šupek.... nejí nic kompotovaného a v polévce to musí být nastrouhané najemno nebo uplně rozmixované 😉
Jak píšeš všechno nové mu vadí.. to je přesné 😉

babulinkab
26. dub 2011

@sarlotta mám 3,5 letého syna a je to taky pěknej otrava ohledně jídla 😝
Ráno mu dávám sunar 24 cca 250 ml, dopo má ještě jogurt většinou s banánem, pak oběd - maso je u nás hroznej problém též - ještě sní jakž takž mleté, smažený řízek a když je pečené kuře, tak to docela jinak nic, hned vyplivuje, i když krájím úplně na malinké kousky, takže to maso se snažím nahradit aspoň trochu tím sunarem.
Jinak problém ochutnat cokoliv nového z ovoce, zeleniny, sýry, atd.
K večeři dám občas kaši, někdy pečivo s máslem, atd..

sarlotta
autor
26. dub 2011

@babulinkab no jo, sunar by u nás už neprošel🙂)) kojila jsem ho 2,5roku, pže UM prostě do pusy nevzal 😅 , potom dopoledne už ve školce něco sní..ale oběd zase porýpe i tam 😔 ,
ještě mu šíleně vadí cibule v jídle 😕 😅 .. takže jak je ve školce omáčka s cibulí tak to prostě nejí vůbec 😒 a cibule je základ hodně klasických pokrmů.

Má rád rajskou, svíčkovou, kuře na paprice / bez kuřete 😀 /těstoviny, knedlík, a brambory s tatarkou. rajskou polévku, vývar jen s nudlemi a kvasnicovými knedlíčky, pizzu s olivama a tuňákem. pečenou rybu se špenátem a bramborem, špenát s vajíčkem, míchaná vajíčka s chlebem, rohlík, chleba s máslem a strouhaným sýrem, šunku sní velmi vyjímečně 😅 , tvarohové čerstvé sýry, žervé, lučinu, almete sní..ale skoro bez pečiva 😠

no prostě nám tam chybí to maso.

no a párky, paštiky,tavené sýry , klobásky, jitrnice si dá kousek, ale tak to zas není zdravé že.. tak to nemáme často.

babulinkab
26. dub 2011

@sarlotta no omáčky jí taky krásně jak píšeš - rajskou, svíčkovou ovšem bez masa taky, jinak jí hezky těstoviny, brambory, rýži, moc rád má rybu se zeleninou a brambory, vajíčko je trochu problém - musím zamíchat do bramborové kaše - samotné by nejedl, polívky trochu sní, špenát nechce
u nás není problém váha, syn váží dost, ale taky mě trápí to maso, a to že já mu to jídlo musím chystat tak dost dětsky - třeba dnes máme řízek - tzn. že mu na malé kousky nakrájím a zamíchám do br. kaše - jinak by to nejedl, doufám, že od září nastoupí do školky, tak to nevím, jak tam bude jezt, asi mu nechám aspoň ten náš oběd k večeři, abych věděla, že něco snědl

samik2008
26. dub 2011

@sarlotta a co jí ve školce?Já teda s dcerkou problém nemám,bude mít 6 roků v červnu a váží 20kg a měří 115cm.

sarlotta
autor
26. dub 2011

@samik2008 krásné míry🙂 to by se mi líbilo 😉 ve školce sní špagety, buchtičky s krémem, uzené maso, pečenou rybu a rajskou. Ve zbytku se ponimrá, protože mu to prostě nechutná... a nutit ho nepomáhá....jemu se až nadavuje.. tak to nejde.

romana29
26. dub 2011

@sarlotta Syn - teda ve 3 letech 105 cm a 20 kg, je taky docela vybíravý a s tou snídaní, to si můžou s tvým synkem podat ruce 😀 . Dan pije jak vstane - kolem šesté, půl sedmé, kakao, pak vydrží a klidně až do devíti by nic nejedl a tvrdí, že nemá hlad!!!! Když chodí do školky, netuším, jestli tam jí nebo ne. Doma je to dycky o nervy a já z toho kolikrát šílím, dám mu jeden chleba s máslem a buď se sýrem nebo salámem nebo tuńákem nebo marmeládou - každopádně téměř vždycky je to podle něho špatně a zrovna to nechce 🙄 nebo je chleba špatně namazanej nebo nakrojenej, no výmluvy mu nechybí. A je schopný to jíst i hodinu, opravdu hodinu! Zrovna dneska snědl půlku krajíce za 45 minut a pořád mě přemlouval, že už nemá v bříšku místo....
U nás zabírá (někdy), když jdeme do obchodu a nají se pak cestou z obchodu - což není moc výchovné a asi správné, ale je trošku na čerstvém vzduchu, tak mu vytráví.

To maso - já myslím ,že na mletém nic špatného není ,ne? Dá se nechat i umlet v obchodě tebou vybrané. A nebo opravdu nechat vyhladovět 🤐 😀 Snad si dá říct a za pár let bude jíst všechno!

samik2008
26. dub 2011

@sarlotta já se spíš myslela ráno na svačinku a potom odpoledne na svačinku.U nás teda mívají nějaké pečivo s něčím.
Nutit ho nemůžou a ty to taky nedělej,nebo se ještě pozvrací a bude to ještě horší.Já si myslím že se to s věkem zlepší.Můj syn je taky nimra,ale už se to trochu zlepšuje.

sarlotta
autor
26. dub 2011

@samik2008 tak dopoledne mají ve školce pečivo s pomazánkou, to sní bez kůrky, ale to je malý půlkrajíček 😅 , odpoledne mají jogurt a nosím mu svačinu- obložené rohlíky, chlebíky, ovoce, zeleninu, sladký rohlík, koblih... střídám to...venku teda jí, to jo. a večer doma zas nimrání, pokud nemáme omáčku s knedlou.. což je na večeřu těžké, ale co mám dělat 😅

@romana29 Vy ste teda velcí🙂)) ale to bude spíš genetika... já jsem malá 160cm...
ad výnmluvy: už nemožu, musím se jít vyčurat, vykakat, napit, odpočinout... dokáže sedět za stolem i hodinu a půl a zkoušet přemlouvat, 3x ohřívám jídlo. Je to děsné.

vyhladovět nevím no, stejně by nesnědl to co bych chtěla..ale vybrečel by si na co by měl chuť. Mrzí mě to, člověk se snaží vařit zdravě, nabízet pestrou vyváženou stravu... kolikrát si říkám, že sem měla najet po roku na knedle a párky a teď bych možná řešila ,že má 25kg a ne 15 😅 😀

reruna
26. dub 2011

@sarlotta tak 1,5 hodiny bych ale dítě sedět u jídla nenechala a žádné ohřívání u nás nehrozí... prostě se jí a jak se v tom začne nimrat, tak se zeptám, jestli ještě bude... trochu ho pobídnu, líbí se mu, když ho třeba krmím - to závidí bráchovi, ale ten už skoro taky jí sám, tak to snad přestane - ale nenutím dojídat - to nikdy nedělej, má to úplně opačný efekt!!!!
maso se dá použít klidně mleté, nebo uvařené a pomixované na úplnou kašičku - tak ho propašuješ třeba do omáčky, které má rád, k omáčkám nemusíš dělat knedlíky, ale klidně kuskus, rýži, těstoviny, co má rád, klidně i brambory, aby to nebylo tak těžké, nemusíš omáčky dělat zahušťované moukou, ale třeba kukuřičným nebo bramborovým škrobem, zdravější varianta a ne tak těžká třeba na tu večeři, do omáček se dají propašovat různá zeleninová pyré barevně podobná, aby to nebylo vidět a jen tolik, aby to nebylo moc cítit (dýňové, mrkvové např)... já bych teda dodržovala hlavně pravidelné stravování - když nechce, tak nenutit do jídla, ale další jídlo až za 2 hodiny - mě to taky rve srdce, když nic nesní, protože vidím, jak je hubenej, ale kdybych povolila, tak by jedl jen samé lentilky, lízátka a podobný hovadiny ...
@romana29 ráno to má syn stejné, jen vypije hrnek kakaa - do 3,5 let skoro jsme dávali Sunar 24, te´d už normální mlíko, já to beru jako snídani - mlíko se nebere jakko nápoj, ale jako jídlo, takže on se v podstatě nasnídá, i když mohl by k tomu třeba ještě kousek ovoce nebo vloček atd. sníst, ale potom jí až ve školce svačinku a ty popmazánky většinou nechce, takže jí suchý pečivo s čajem ...v obědu se ponimrá... jsou to ohledně jídla malí vyděrači...
A každé dítě je jiné - mladší sní na co přijde....toho asi budeme muset od jídla odhánět 😀

babulinkab
26. dub 2011

já taky u jídla taky tak dlouho nenechám sedět, to fakt nemá cenu, jak vidím, že se v tom nimrá, tak se taky ptám, budeš ještě? jestli už nechce, zklidím to a hotovo
s tím masem, my to poslední dobou děláme tak, že koupím např. vepř. plec a doma si to pomelu a pak z toho dělám vše možné - pštrosí vejce, roládu z ml. masa, rajskou s masovými koulemi, to mixování masa jsem taky dělala, ale už mě to přestává bavit - je to skoro 4-leté dítě, a masa sní méně než jeho 9-měsíční sestřička
dneska teda jakž takž snědl ten řízek zamíchaný v té br. kaši a dokonce si nechal kousek samotnýho řízku dát do pusy, to se docela divím
jinak syn má taky 20 kg
jinak žádný párky, paštiky nedávám, občas má šunku, knedlu už taky dám možná tak 1x za 14 dní, ale třeba zítra budu pro nás dělat svíčkovou, tak to udělám s těstovinama

romana29
26. dub 2011

@reruna jé my taky to samý, asi za to může Sunar či co, že? 😀 Dan ho pil do cca tří a půl a pak teprve vzal na milost Granko. Já vím, že se mlíko nebere jako nápoj, ale jídlo, jen mě udivuje, že některé děti jsou schopné sníst snídani a zapít ji Grankem a u nás nic....přitom apetit má, ale jak na co 🙂
@sarlotta k té genetice já mám 172 a můj 178 a nemá být po kom velký, tak uvidíme, kam to doroste 😀

reruna
26. dub 2011

no náš má 3,5 roku a 14 kg, 100 cm ☹ takže vykrmit by potřeboval, taky si říkám, proč pořád dělat kolem jídla takový štráchy, jinde ve světě děti hladoví a on mi tady pohrdá jídlem, se kterým se půl dne vařím 😠 😠 😠 ale v té knížce, co jsem dala odkaz jsou opravdu dobré recepty a nápady a už jsem slavila pár úspěchů se špagetama s rajčatama a mrkví, špenátem, míchanýma vajíčkama s květákem muffinama s avokádem nebo banánem (normálně by mi tu zeleninu nesnědl, ani banán ne...)nebo lasagne s mletým masem, když něco sní, tak mě i baví vařit a vymýšlet, ale když nejí, tak mám chuť vraždit!

sarlotta
autor
26. dub 2011

@reruna no jo když to sklidím, tak se mě za 15minut zeptá jestli si může vzít něco z ledničky 😅 😝 😠 což teda nééé a pak brečííí, že má hlad... jde jen o to, že mu nechutná maso.
kuskus má rád, těstoviny taky, ale knedlíky sní i 2celé k omáčce 😉 a to sem se jim vyhýbala hodně dlouho dokud byl maličký.
kukuřičnou mouku mám taky doma... já vařím hodně zdravě...ale u něj mi přijde teď už zbytečné vybírat netučná a neslazená jídla, pže na něm prostě není vidět ani gram navíc, bude mít 6let nemá 3 roky to je dost rozdíl.
ve 3letech měl 11kg... vy jste tady všichni daleko větší 😀 😀 😅

zkoušela jsem mixovat maso v guláši, ve svíčkové apod.. pozná to, jak mu to drhne v krku tak se v tom rýpe... asi bude vegetarián nebo já nevím 😔

to kakao na snídani zkusím

už mám chuť vyhledat poradce přes výživu, pže fakt nevím co s ním.

sarlotta
autor
26. dub 2011

@reruna ta zeleninová pyré to nemusím on sní v poho syrovou mrkev na svačinku 😎 , kedlub, okurek, rajče... prostě jíme od miminka zdravě... akorát to maso prokleté... fakt asi budu muset najít jiný zdroj bílkovin... asi soju, ale zase mi ve zdravé výživě říkala paní, že soja není až tak zdravá an pravidelnou konzumaci 😅

zatím sem našla že hodně bílkovin mají olomoucké tvarůžky, zavináč, kapr,tofu.... to dokonce víc než libové krůtí.

nejlepší masa ohledně výživy jsou králičí, krůtí, kuřecí,vepřová panenka, telecí... všechno dělám, přírodní řízečky , maso pečené jako divočinu, dušené nebo v omáčce... všecko naprd 😅 😔 😔

reruna
26. dub 2011

@sarlotta no ten výživový poradce není špatný nápad, poradil by čím hodnotně nahradit maso, když ho malý tak tvrdošíjně odmítá a prostě to zkoušet, třeba ho to jednou přejde. A co na to dr, že je takový drobný, te´d jsem zrovna četla, že to může být způsobené nějakou poruchou štítné žlázy, tak možná by to chtělo nějaké vyšetření... však dr. by měla mít růstové grafy atd.
Jinak hodně bílkovin má vaječný bílek, tvaroh, luštěniny - dají se taky rozmixovat, aby mu nevadily slupky... tofu, ale jak píšeš, to všechno víš a zkoušíš, tak asi nezbyde, než zkoušet dál a hodně trpělivosti...

sarlotta
autor
26. dub 2011

@reruna no bílek ve srovnání s masem moc bílkovin nemá jen 3% kuřecí maso 30% 😉 a navíc cholesterol, že.
ale vajíčka jako zdroj energie dávám1-2x týdně.
krevní testy máme za sebou, i železo má v normě, celiak není.
luštěniny rozmixované nesní... to bych musela fakt odšupkovat 😝 ... dávám červenou čočku loupanou do polévky, vločky, jáhly, pohanku.. tak vitamínů má dost.. jen je to moje vyžlátko 😅 😵

ad růstové grafy no jsme pod čarou váhově.. ale zase roste dobře těch 5cm za rok 😉

a ten pohled na talíř jako jéééžiš zase masoooo 😕 😠

reruna
27. dub 2011

@sarlotta no zrovna včera jsem četla, že vědci přišli zase s tím, že vajíčka cholesterol nezvyšují a doporučuje se proto bez obav konzumace 1-2 vejce denně, ale studie k tomu nebyla, tak nevím, ono se vždycky napíše něco, za týden už je to jinak 😀 podle toho, co píšeš máš zdravé stravování v malíčku, jen to dítě to jaksi odmítá pochopit 😀 - u nás to samé. Mě jen uklidňuje to, že se chutě s věkem mění, co jsem jako malá nedala do pusy, teď miluju. Na čas bych zkusila mu teda vařit bez masa, nebo to maso zamaskovat tak, jak to nepozná nebo má rád - mleté atd. a prostě přestat nutit a mluvit o tom, aby snědl maso... dát mu to klidně na talíř plus ostatní přílohy, ať sní, co sní, možná už to maso nejí z principu. A na tu snídani vzal na milost aspoň to kakao?
A ještě mě napadá - co polvky, jí? Tak mu dělej silné masové vývary, i to se počítá!

sarlotta
autor
27. dub 2011

@reruna děkuju moc, to co jsi teď napsala mi taky leží v hlavě.... musím se oprostit od toho nucení, pže mě z toho za těch skoro 6let už opravdu bolí žaludek. Já ho moc miluju a tohle mě prostě trápí, tak jako každou maminu, že 😔 😉

Kakao k snídani nechtěl 😒 , vybral si z lednice montíka a půlhodiny kolem něho chodil a furt měl na práci něco jiného až ho vykydl na stůl a hodili sme ho do koša 😅 , tak jsem ho poslala ať si vyčistí zuby když už je teda po jídle, chvilku na mě hleděl 😲 a pak s jásotem, že nemusí snídat si šel čistit zuby 😀

dneska mají ve školce fazolovou polévku a nudlový nákyp.... hmmm, takže abych nachystala veeelikou svačinu, pže tohle asi nedá.... ale zdůraznila jsem mu, že musí pojíst, aby neměl hlad, protože jede odpoledne s tatínkem na výlet a že mu tatínek určitě nic venku nekoupí / myslím nic ve stylu párek v rohlíku, zmrzlina apod.../ tak říkal AHA 😀

on prostě jí stejně jako se kojil, tak aby zahnal ten nejhorší hlad , ale skoro nikdy se nenají úplně dosyta.. což není nakonec zlé. do dalšího života.. jen boříme ty doktorské tabulky a nezapadáme, žebírka mu jdou spočítat...

holkxy pište co vaříte, já se ráda inspiruju 😉 😎

reruna
27. dub 2011

@sarlotta myslím, že to "nenutit" a nemluvit pořád o jídle a "dojez, jez atd. " by opravdu mohlo hodně zabrat, ale musíte se domluvit s tm na důslednosti a když ty řekneš, tak a´t mu tu zmrzku či párek v rohlíku opravdu nekoupí! jinak to nebude fungovat. A jak píšeš, že jí stejně jako se kojí, tak to u nás taky tak - starší od prvního přisátí u kojení vyváděl, a u jídla pak taky, mladší se přisál hned a ještě se nepustil a poořád ho odháním, když loudí jídlo, který by ještě neměl...ale taky je dost vybíravej, no holt to s těma dětma není lehký, ale i oni to mají težký, je tolik možností, co jíst, tolik reklamy v tv, plný obchody lákadel, babičky, který neustále cpou lízátka atd. a pak jim matka doma servíruje "to hnusný maso" 😀
Jinak dneska na večeři zkusím brambory a květák na mozeček... a zjistila jsem, že aspoň něco sní, když mu dám trochu kečupu, tak jsem koupila rajčatové pyré a vyrobím mu
180 g rajčatového protlaku
1/2 šálku mrkvového pyré
1ˇ4 šálku vody
2 lžíce jablečného octa
2 prolisované stroužky česneku
1 lžíce hnědého cukru
1/2 lžičky hořčice
1/4 lžičky soli
1/4 lžičky mletého nového koření
1/4 lžičky mletého čili - nemusí být
vše smíchat a vařit asi 15-20 minut, dokud se polovina obsahu nevypaří, nechte vychladnou, uzavřené vydrží v ledničce až 5 dní, v mrazáku až 3 měsíce

poupe
27. dub 2011

u nas se taky nesnida,maximalne granko,nekdy chleba,pry se naji ve skolce,ma 109cm a 17kg,ale tu vahu ma snad uz pul roku 😝

sarlotta
autor
28. dub 2011

@reruna to zní dobře🙂

my máme dneska špenát s bramborem a škvařešinou z vajíček... pže vařené vajíčko nesní... 😀 smažím na trošce oliv oleje... a nejlepší je ... maminko ale žádné vajíčka jooo jen škvařešinu 😀 😀 😀 😀 jasnééééé

sarlotta
autor
28. dub 2011

@poupe u nás to taky stagnuje přibírá tak 1kg za rok 😝

reruna
28. dub 2011

@sarlotta no ale po 3. roce je 1 kg za rok normální přírůstek váhy myslím
a špenát u nás taky jde, no vidíš, vajíčko mi taky nesní jinak, než míchané, takže ho míchám třeba s tím květákem na mozeček nebo s těstovinama, bramborama na pánvi. kečup podle toho receptu je dobrej, ale dala jsem tam trochu více hnědého cukru a příště bych dala méně česneku, moc ho nemusím

sarlotta
autor
28. dub 2011

@reruna myslíš... no a co teda ty ostatní děti 😝 co mají ve 3-4letech 20kg a víc ? to bude asi genetika. a všeho je dostatek on se nemusí bát, že by měl hlad když něco nesní, tak si vybírá potfora.

reruna
28. dub 2011

podle percentilových grafů jsou normání děti, které mají při výšce 105-110 cm váhu 14 -22,5 kg. Tvůj syn je s váhou 15,5 kg a 109 cm úplně na spodní čáře, to znamená, že 97% dětí váží se stejnou výškou více, než on. Věk se do těch grafu asi nijak nepočítá, pak je tam jiná ttabulka - věk vzhledem k výšce a tam je 109 cm na 6 let taky úplně na nejnižší čáře, takže - tvůj syn z těch grafů nevybočuje, ale je úplně na spodní hranici. genetika v tom určitě roli hraje velkou, pak samozřejmě taky strava, zdravotní stav, aktivita dítěte... a stou vybíravostí máš tak pravdu 😉

sarlotta
autor
28. dub 2011

@reruna jj, to jsem studovala i sem si posílala dotaz a doktor psal, že je normální, pže roste a přibírá v normální křivce a ne v nějakých skocích... tak to neřešit..... no jo, ale on ho nemá doma🙂)))

dneska sem zkusila cereal kuličky a mléko ráno... no snědl 2hrstičky kuliček s trochou mléka... zkusím nabízet každý den něco jiného - zítra třeba namazaný rohlík 😉
na oběd měl ve školce nudlovou polévku a pečenou rybu s bramborem, říkal, že byl první po jídle a všechno snědl 😉 😎
odpol půlku rohlíku s paštikou kam jsem propašovala kousek sojového tofu salámku 😉 a hrozny, pak 1 malou povidlovou buchtu a večer špenát s bramborem trošku ale s hrozným funěním a žalostným pohledem.... přijde mi jak bulimik nějaký... jak se u toho stolu trápí 😅 😔 😔
slečna bude jíst brzy víc jak on 😝

reruna
28. dub 2011

@sarlotta no vidíš, něco snědl. Děti rozhodně u plného stolu hlady neumřou a to pašování se i mě celkem daří, dneska byl celý den ve školce, ráno svačinu jedl i oběd jedl, ale odpoledne svačinu nejedl, tak doma hned zbodl 2 rohlíčky, co jsem pekla z celozrnné mouky a na večeři plný talíř špaget s tím dělaným kečupem a trochou masa. Ono to chce asi opravdu hlavně důslednost, a nenutit, pro mě hrozně těžká věc, ale pracuju na tom

romana29
28. dub 2011

@sarlotta a víš co mě ještě napadlo? Dan o víkendu nechtěl u našich jest (jako obvykle, odpoledne nemá hlad a chce co nejrychleji ven a na zahradu 😎 ), tak jsem řekla, že to dám Gábince - sestřičce a bude a hned to snědl...Nechceš to taky zkusit, vidím, že máš taky malé mimčo 😉 I když tvůj synek je starší, tak asi i chytřejší....Danuša sice ví, že Gábinka jí jenom kašičky a mlíčko, ale toho, že by se musel DĚLIT s vlastní sestrou se velice, ale velice zalekl 😀