Co k snídani pro 5ti letého kluka?

sarlotta
26. dub 2011

Ahojík holky, tak mám neustálý problém, že mi syn odmítá cokoliv snídat 😔 Tvrdí, že nemá hlad ráno.... ale jak všichni víme 😝 snídaně základ dne. Váží 15,5kg, měří 109cm. V červenci mu bude 6let.
Zkoušela jsem ovoce,kaše, pečivo, piškoty, montíky,kinder řez, kuličky s mlékem... ve všem se porýpe.

Druhá věc je, že odmítá jíst maso 😅 😔 ... sní jen mleté a uzené, z pečeného kuřete obere kůži a křupky 😅 už nevím jak ho přimět aby jedl. Klasické roštěnky, řízky, pečené maso vůbec nesní, úplně mu to roste v puse.

Zkusila sem už i ovesné vločky, sojové výrobky, aby nabral svalovou hmotu.... tofu snědl, pže se nechal přesvědčit, že je to sojový sýr... sýry má rád. Vločky pašuju do polévek. 😉

Luštěniny celkově odmítá, vadí mu šupky.
Prosím o radu co k snídani, jak nahradit maso, nebo jak ho přpravit aby to snědl. Máte doma taky takové ,,jedlíky " ? Kolik váží Vaše dětičky v 5-6ti letech ?
Trápím se každý den, nevím jestli se na to nevykašlat a nechat ho ať si jí jak chce.. vyroste z toho ? Změní se chuť k jídlu v pubertě ?
Děkuju za každý názor, radu.

sarlotta
autor
29. dub 2011

@romana29 jj, u nás zafungovalo u oběda, když sem mu řekla, že soutěžíme kdo dřív sní jídlo, malá měla svoje a on polévku.. a jelikož je silně zaměřený na úspěch a musí být vždycky prvnííííííí.. tak jako to snědl rychlostí blesku 😀 😀 😀
před druhým si už ovšem musel jít chvilku lehnout 😅 😲 😉

s dělením nevím no, on ví přesně co malá může a co ne 😉 a navíc, když by to někdo snědl za něho tak by byl rád 😅 😔

dneska snídal kousek makového rohlíku, dala sem mu vybrat ze tří variant snídaně... ve školce mají rizoto.. tak jsem zvědavá teda 😝
na odpol chystám rohlík se salámem a sýrem a kedlub
na véču sem koupila uzenou makrelu.. to má rád a chleba s máslem k tomu.

zítra budou dukátové buchtičky a polévka s krupkama, jáhlema, oves.vločkama, bramborama, mrkví.. taková zeleninová.

sarlotta
autor
29. dub 2011

@reruna máš pekárnu nebo to děláš v troubě ? dej recepísek, zkusím 😉

reruna
29. dub 2011

@sarlotta ten výběr je taky dobrý způsob, jak mu dát pocit, že jí to, co chce on a ne to co cheš vyloženě ty.
Mám pekárnu- receptů je spousta tady http://domacipekarny.dama.cz/rady.php

reruna
29. dub 2011

nebo na mmb je toho spousta - dělala jsem tyto http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=12436 ale část mouky jsem nahradila celozrnnou a jsou výborné