Co k večeři na Štědrý den pro roční dítě?

vercak.
22. lis 2009

Ahoj, napadlo mě, co asi tak budete dávat vašim dětem na Štedrý den k večeři??? Přemýšlím, že udělám zvlášť bramborovou kašičku a k tomu klobásku. Nebo kuřecí řízek?

malovani
24. lis 2009

Shaula - já vařím bez soli skoro pořád (ne úplně, skoro), pro malou i pro sebe...

bramburka
24. lis 2009

Shala, filé jsem myslela jako filet - z kapra, lososa, pangasia...filet právě znamená obraná, speciálně vykrojená ryba bez kosti.

My solíme, mala to bez soli nepozře.

ined77
24. lis 2009

ahojky 🙂 ,
taky už jsem nad tím přemýšlela,co dát malému ke štědrovečerní večeři 🙂 .
u nás to bude asi pangas s br.kaší.my smaženého,matýnkovi udělám tak jako vždy na kousku másla s domácí vegetou a kmínem.smažené mu ještě nedávám,přišlo mi to brzy 😅 .a salát by mi asi nepozřel,ještě jsem to teda nezkoušela,ale myslím si to 😉 .v prosinci bude mít 15 měsíců 🙂 .
co se týče soli...do roku nic a pak už trošinku ano,přece jen,se solí je jídlo chutnější,ale opravdu jen málo.i mě to tak stačí 😉 .

shaula 🙂 ...salát s jogurtem není vůbec špatný(kupodivu) 😀 .jedla jsem ho minulý rok(kvůli kojení)a jak mi šmakoval 😀 .pro mě to bylo ale opravdu sváteční jídlo,protože kvůli malého prdíkům jsem se bála od září pomalu cokoli pozřít 😀 .

cupi
24. lis 2009

My máme v plánu pro malého k večeři klasiku - tedy kaši. Nevím jak by reagoval na jiné jídlo k večeři a nechci si případně zkazit zbytek večera, kdyby ho bolelo bříško. Ale k obídku dostane kousek pečeného kapříka a salát s jougrtem. 😉

helcenka
24. lis 2009

Souhlasím se Shaulou, kapr se dá krásně obrat, když nejde o ocas. Malej měl loni, jak jsem už psala, jeden neosolený kousek a zblajznul by klidně i dva. Během roku, když dostaneme kapra od kamaráda, tak malej zblajzne dva tři kousky. 😀 Jinak už se mi mockrát stalo, že v koupeném filátku byla malá kostička, které jsem si sotva všimla.
Co se týká solení, malýmu je 22 měsíců a nic mu nesolím. Soli má dost z pečiva a dalšího jídla. Používám jenom bylinky a drcený kmín. 😉

shaula
24. lis 2009

Malovani - já jsem se s klukama taky naučila solit maličko, ale přece jenom solím. Úplně bez soli si myslím není dobře, i ta sůl je pro organismus důležitá, jen musí být v rozumném množství 😉 Někde jsem četla, že Češi solí 2- 3x více, než je skutečně potřeba.

aponchie
24. lis 2009

verak vidim dobre klobasku?? 😀 😝 to bych nejedla sama to myslis normalni klobasa treba ostravska pro dite?Terka bude mit prazmu s kasi salat neji ,ja lososa nebo prazmu a salat manza kapra a vsecko k tomu co nedojime marus asi MM a mozna dostane cuchnout 😀

simlenka
24. lis 2009

Pangasius je dost oblibenej,ale to v jakych podminkach ta ryba zije a jak je plna tezkych kovu - brr,sama bych to do pusy nevzala,natoz to dat diteti. kapr je sice diky kostem pracnejsi,ale daleko lepsi varianta. my jsme loni chteli delat bud vareneho kapra nebo kureci a salat z brambor,okurky,mrkve,zloutku,petrzele kudrnky a jogurtu - mala bohuzel mela prujem a zvracela uz 2 dny pred stedrym dnem - rostl ji prvni zub - tak mela chudak ryzi s jablickem a piskoty ☹ letos dostane kapra smazenyho - nicmene stejne bez strouhanky,jen maso, a salat uz klasiku s majolkou s jogurtem.

rencata
25. lis 2009

Simlenka: TObě asi taky přišel ten hoax o pangasovi, že? MRkni na www.hoax.cz a nebo vyhledej testy idnes. Pangas je podle odborníků v pořádku. My ho jíme často a tak jsem si zjištovala, co je na mailu pravdivého. NEvěřím hned každé blbosti, které se po netu hromadně rozesílá. A shodou okolností se mluvilo o pangasovi i minulý týden v Sama doma a tam byl chválen.

Jinak kapr se opravdu dá krásně obrat, včera jsme měly s Maruškou čersvě ulovenýho na pomeranči, zázvoru a másle a byla to mňamka. Malá snědla masíčko hned ze dvou kousků a k tomu brambory s hráškem a mrkvičkou a jak jí šmakovalo 🙂 Taková předpremiéra na Štědrý den 🙂

petka80
25. lis 2009

Já myslím, že verak myslela vinnou klobásu, ta se v řadě rodin jí jako štědrovečerní jídlo. Jako složení nic moc, když se člověk podívá, ale jednou za rok........ 😉 😎

rencata
25. lis 2009

Možná by stálo za zvážení, co všechno vlastně obsahují třeba kuřata, která tak hojně většina z nás jí.... ty jsou zas nadopované hormonana a bůhví čím, jen aby rychle rostla a mohla se rychle prodat..... Je fakt, že dneska opravdu nevíme, co jíme, pokud si to doma nevypěstujeme na zahrádce nebo nechováme doma. Ale to zas stejne nevíme, jestli i půda na naší zahrádce není kontaminována fuj vodou z povodní a kyselých dešťů, plná dusičnanů. Takže asi by bylo nejlepší držet hladovku 🙂 Nééé, tak to třeba přeháním, ale prostě si myslím, že když je jídlo pestré, střídá se kuřecí, ryby, hovězí, vepřové a samozřejmě i bezmasé, tak je to to nejlepší. Prostě pestrá strava.

Jinak ještě k té soli... já začala trošilinku solit teprve tento měsíc a to má Maruška za 14 dnů dva roky. Já si totiž na chut jídla bez soli zvykla, takže mi to nijak nechybělo a ostatní si solili až na talířku. Ono totiž i maso obsahuje přirozenou sůl, brambory a zeleninu většinoiu vařím v páře a to se fakt nesolí a nepřišlo mi to. A je fakt, že v hotových potravinách je soli až až. Někde jse četla, že se doporučuje dokonce do tří let nesolit.... ale prostě nejlepší je se asi držet zásady všeho s mírou.

simlenka
25. lis 2009

Nemam to z zadneho hoaxu,muj muz je z povolani rybar a o chovu jak mistnich tak zahranicnich ryb neco vi - mimochodem o tech tezkych kovech bylo zrovna vcera v tv.

rencata
25. lis 2009

Simlenka, tak povídej, doporučuj. Ráda se dozvím nové info. Já totiž všechny ryby miluji (i makrelu, ačkoliv mi příliš nedělá dobře, ale jednou za rok neodolám a dám si ji opečenou na ohýnku taky). Klidně do IP, ať to tu holkám nezapráskáme, ale třeba by je to taky zajímalo, která rybka je pro děti i nás nej.

rencata
25. lis 2009

Jo a prosím o těch těžkých kovech v pangasovi to bylo v jakém pořadu? Mrkla bych na něj na net..... na TV totiž téměř nekoukám. Díky.

simlenka
25. lis 2009

Udajne to melo byt v cernych ovcich,priznavam,ze ja sama jsem to nevidela,rikala mi o tom znama... nevim co konkretne te o rybach zajima,ale dej otazku a ja se manzela preptam. ja jen vim,ze pro malou domu casto nosi candata nebo okouna a rika,ze jsou nejlepsi a o tom pangasovi se jim pry uz pred lety zminovali ve skole - ze je vyhnana ruznymi proteiny a granulemi pro rychly rust atd... netvrdim,ze je to stopro pravda,jen to co mam od nej a on ma ze skoly - ikdyz je fakt,ze uz to par let bude,co maturoval a muze mit zastaraly info -+na+druhou+stranu+na+kazdym+sprochu...+Proto+radsi+jime+nase+sladkovodni+ryby,za+a+vime+kde+a+jak+ziji+a+za+Be+je+mame+zadarmo.

simlenka
25. lis 2009

A k soli,u nas se take temer nesoli,ja si zvykla na neslanou chut a sul je ve spouste potravin,takze ji myslim mame dostatek,ikdyz treba konkretne rybu teda solime.

rencata
25. lis 2009

http://www.ceskatelevize.cz/program/cerneovce/c...

ale tam se mluví, že pangas je v pořádku, co se týče malachitové zeleně, a že těžké kovy našly v tresčích játrech. Předpokládám, že dovážené výrobky jsou hlídané..... a teda říkají to tam, že jsou kontrolovány.... tak snad je to opravdu všechno v pohodě.

No¨a že je pangas vyhnaný.... tak to jsou i ty kuřata, no ☹

Candáta jsem měla a byl fajn, okouna zkusám, díky.

simlenka
25. lis 2009

tak to se omlouvam,ja to nevidela,jen slysela... okoun je v podstate to same co candat - co se tyka chuti - nej na nem je,ze kdyz se udelaji filety,tak je temer uplne bez kosti a nekdy fakt uplne. na tech granulich jsou fest i pstruzi. jinak u me vede vareny kapr,da se kuzi dolu,trocha vody a k nemu cibuli,zeleninu,koreni a bylinky - fakt lahudka a asi nejzdravejsi zpusob pro pripravu a vhodny i pro mrnouse - jeste teda v pare,ale to mi moc nejede. paru si nechavam pro jiny maso a zeleninu.

petka80
25. lis 2009

No jo holky, ale kde se dají tyhle ryby sehnat někde v obchodě?
My občas děláme toho pangase a občas koupím pstruha, toho máme rádi s manželem, ale je tam děsnejch kostí, takže Aničce kousek oberu, ale je to otrava a stejně mám strach, že tam něco nechám 😒

petka80
25. lis 2009

O tom pangasovi je to tady:
http://www.hoax.cz/hoax/pangasius---je-to-k-jidlu/
Prostě asi jako se vším, všeho s mírou 😉

simlenka
25. lis 2009

Nahodou pstruh se taky obira vyborne - vpodstate opatrne oberes jednu pulku,pak chytnes za ocas a celou kostru vytahnes i s hlavou a zas mas cisty maso 😉 a kde se da sehnat napr candat? hmm,tot otazka,snad v tescu,ale popravde si nejsem tak jista,nejlepsi je mit nekde v okoli rybnik a sadky - ja je mam nastesti temer pred barakem,ale je fakt,ze jsou to dost drahy ryby - jesteze mam chlapa sadeckyho! napr kapr stoji cca 60 kc kg zivy vahy a stika 300,- candat nevim,ale je jeste drazsi.

vercak.
autor
25. lis 2009

Aponchie - myslela jsem vinnou. jasně, že jí nemáme každý den a malej by stejně dostal jen trošku, jíme jí většinou na 3tědrý den, protože kapra nejíme. Že jsem sem vůbec něco psala, jen mě ukamenujte. Chtěla jsem, znát názor a ne, aby mě někdo odsuzoval!!!!

Petka80 - dík za pochopení 😉

iris
25. lis 2009

Tomík měl loni kuřecí plátek a bramborový salát - ne se všemi ingrediencemi a ochucený bílým jogurtem místo majonézy

petka80
25. lis 2009

simlenka - tak to mně to teda nešlo 😝 Přišlo mi, že tam je plno takových malých kostiček.
Ale dostala jsem na něho chuť, tak asi zajedu do Makra a omrknu, co tam mají i za jiný rybičky, třeba něco vyberu 🙂

vercak - není zač, já mám vinnou klobásu moc ráda, a k tomu bram. kaši 😵

klaarka22
25. lis 2009

Ahoj holky,
tak moje málá měla na vánoce loni to jí bylo 17 měsíců kuřecí řízek a trochu hranolek ale i trošku salátku,nesní ho hodně ale trošku si ráda vždycky dá... 🙂
letos to bude tak stejně a přidám jí kousek vinnýklobásy...peču jí v troubě podlitou vodou tak to hnusný mastný se z ní vypeče...tak proč ne....
jak jsem četla že je v ní víno,tepelnou úpravou se stejně veškerá škodliviny vína zničí,tak ať si i prcci pošmáknou... 😉

niki2
25. lis 2009

Malej mel vloni smazeny kureci rizek a brambory, ale ochutnal i trochu rybi polevky a br. salatu. Letos uz asi bude jist s nami.

lenkazdenek
25. lis 2009

U nás taky bývá k obědu na štědrý den vinná klobáska,ale teda od doby co máme malou me vměnily za zeleninovou polévku 😅
K tomu salátu,my běžně děláme salát s větším podílem jogurtu než majonézy,ale i tak sem zvědavá jestly to malá vůbec pozře-je celkem dost vybíravá 😕

vercak.
autor
25. lis 2009

jsem ráda, že se tu ukázaly i mamči, které dávají dětem po roce už skoro normální běžnou stravu. Robíček už jí skoro všechno s námi. No většinou toho teda moc nesní a jasně že mu nedám třeba hodně mastný a nebo kořeněný jídla. 😉 A myslim si, že jedno jídlo, který není úplně teda nejzdravější (ty klobásky) mu fakt žaludek neskazí, kor když dostane opravdu jen trošku 😉

simlenka
25. lis 2009

Veru,nase terka ji taky od roka temer vse,co my - jen jsem omezila sul,mne prestala chybet a pritel ma vyssi tlak,tak mu to neuskodi. s tou klobasou - priznam,ze vubec neznam jeji slozeni,vino az na alkohol ktery se odpari je podle me spis zdrave nez skodlive,ale ackoli ji mam moc rada,byva mi po ni dost tezko,takze bych robinkovi dala fakt radsi kure anebo tohohle jen maly kousinek,aby ho treba pak nebolelo brisko. taky pokud ji obalujes jako rizek,tak jsem nekde cetla a fakt to funguje - mit na plotne hrnec s varici se vodou a po osmazeni to tam na vterinku+ponorit+a+ten+tuk+ze+smazeni+z+toho+stece.+ale+my+klobasu+obalujem+jen+v+mouce,to+jsem+do+ty+vody+nezkousela.

lena27
25. lis 2009

ke štědrovečerní večeři bude mít samozdřejmě rybu - pangase a brambory