Co k večeři na Štědrý den pro roční dítě?

vercak.
22. lis 2009

Ahoj, napadlo mě, co asi tak budete dávat vašim dětem na Štedrý den k večeři??? Přemýšlím, že udělám zvlášť bramborovou kašičku a k tomu klobásku. Nebo kuřecí řízek?

evi3
22. lis 2009

My sme mali vlani rovnakú všetci. Brkaši a pangasa 😉

kjajule
22. lis 2009

Taky jsem o tom přemýšlela a my dáme bramburky s vařenou rybou...my budeme mít br salát a smaženého pangasa , tak trošku odeberu a udělám zvlášt 🙂

bereninka
22. lis 2009

Br kaši a asi kuřátko. Já ryby nejím, malýmu jsem ještě rybu nedávala a chci sát až tak v 15 měs....

kaleilah
22. lis 2009

vercak klobásku? 😕 😅 to už mi přijde jako menší zlo ten bramborovej salát, určo bych místo ní dala radši rybu nebo kuřcí řízek. my budeme mít kapříka, synátor dostane pangase a br. salátek. Dělám půl napůl majolku-jogurt a myslim že ho ty dvě lžíce nezabijou 😉

lenkazdenek
22. lis 2009

Ahoj,tak my měli ve 13 měsícícch kuřecí řízek a bramborovou kaši 😉 letos zkusím salát s jogurtem 😉 ale prto jistotu uvařím ještě brambor( kaše už u nás nefrčí 😒 )

vercak.
autor
22. lis 2009

Kaleilah - myslela jsem vinnou, ale je pravda, že je docela dost slaná. No tak fakt nevim, asi dostane teda kuřecí masíčko, my nějak moc ryby nemusíme 😝

dvojka
22. lis 2009

Tak my budem mít(teda roční Aneta)kuřecí karbanátek a bramb.kaši.A už vidim,že sní beztak jen tu kaši 😅 🙂

kordulky
22. lis 2009

Ahojky já jsem loni dala martince kuřecí na přírodno a bramborovou kaši ,letos řízek a brambory nevim jestli salát bude jíst jěšte jsem ji ho nezkoušela dát uvidíme už se strašně těším

beata.n
22. lis 2009

tak ani vinnou klobásku bych nedávala,přeci jen je z vína,je kořeněná a slaná 😅 já malému udělám brambory a kuř.plátek na přírodno,bude to rychle hotové a má to rád 😉 ani smažený malej ještě neměl,ale to at si každý dělá podle sebe 🙂

smardik
22. lis 2009

malý bude mít pangase na másle a bud brambrovou kaši nebo salát (ted ještě neměl tak ho musím vyzkoušet) a byl by to tenhle salát:

Dětský bramborový salát (vhodné pro děti do jednoho roku)

Brambor uvaříme ve slupce(téměř rozvaříme), oloupeme a nakrájíme na malé kostičky, kořenovou zeleninu s hráškem povaříme do měkka a přidáme k na kostičky nakrájenému bramboru. Uvaříme celé vejce na tvrdo, oloupeme, odebereme bílek a žloutek rozmačkáme do zeleniny. Přidáme bílý jogurt a salátek je hotov.

bereninka
22. lis 2009

smardik: to je super receptík!

rencata
22. lis 2009

Maruška měla vloni pangase dělaného na vodě a brambory + lžičku br. salátu bez majonezy - dělám každý rok dva druhy brsalátů, jeden s majolkou a druhý bez pro dietáře 🙂, bo se u nás sejde celá rodina a ne všichni majolku jedí. Letos bude mít Mařenka to samé co vloni, my klasiku, smaženého kapra a brsalát.

tomasek06
22. lis 2009

Já jsem takový bramborový salát dělala pro malého loni a plival mi ho 😉 Tak já budu dělat kaši a rybu.

sarihy
22. lis 2009

Ahojky, naše malá bude mít bramborový salát s jogurtem a opečenýho kapra...

eppik.m
23. lis 2009

ahoj, u nás to bylo jednoduché, Míša v roce dostal svoji večeři (kojo+kaši) jako vždy a pak ochutnal z naší a bylo 😀 😉

petka80
23. lis 2009

Já vloni malé extra dělala br. kaši a pangase a vůbec to nechtěla, absolutně ji to nezajímalo 😀 Takže zbytečná námaha, měla jsem to udělat jako eppik 😉 🙂

monik76
23. lis 2009

ahoj, minuly rok jsem male dala bramborovou kasi a kureci maso ne jako rizek ale udelany na masle a se zeleninou a bagrovala o 106, letos se asi rizku nevyhnem pac chce vsechno co mame my

kulimka
23. lis 2009

Asi taky br. kaši a nějaké masíčko. A trošku rybí polívčičky 🙂

mircka
23. lis 2009

Ahoj, malej měl vloni na Vánoce těsně přes rok tak měl kuřecí maso s bramborovou kaší. Nejspíš to bude mít i letos. Rybka mu moc nechutná... Na salát se mi to zdá ještě brzo.

helcenka
23. lis 2009

Ahojky, malýmu byl loni na Vánoce rok (bez 11 dnů) a měl uvařenou bramboru a kapra (jednu porci jsem neosolila, když jsem je obalovala, pak jsem ji normálně usmažila a strouhanku oloupala a vyhodila, masíčko zblajznul a dožadoval se další porce). 😉

alishia
23. lis 2009

malemu byl minuly rok 8mesicu, a mel bramburky s kouskem kureciho rizku, ktery sem mu sloupla ze strouhanky. A moc si pochutnal. A v roce si teda uz dal rizek i se strouhankou:D takze to zas zalezi na tom jak to kdo resi:D Ale ty brambory s rybickou /pangas/ se mi libi:D Vojta si letos da i salatek se rizeckem.) udelam mu kousek bramboroveho salatu s jogurtem misto majonezy a je to:D ale i ten salaat uz bych mu klidne dala, premyslim jestli uz ho nahodou nemel:D

vrtule83
23. lis 2009

Ahoj, malá měla vždy kapra jako mi, ale bez strouhanky a bramborovou kaši. Salát jí nechutná a kapříka by nejraději snědla i nám, tak to plánuji i letos.

alishia
23. lis 2009

a neni kapr nebezpecnej? to bych se teda bala.

zdenka26
23. lis 2009

Mylím že není když si stím dáš tu práci a důkladně to obereš,tak bych to vůbec neřešila

alishia
23. lis 2009

neco prehlidnes a mas pekne vanoce. Ale je to kazdeho vec. To ja radsi udelam pangase a nebo kureci rizecek, a mam jistotu, ze vecer stravime doma:D

smardik
23. lis 2009

tomasek já právě ten salát chci zkoušet jestli ho bude jíst a uvidíme, ale on ji skoro vše-co se týče masa, zeleniny. jen s ovocem bojujem, dneska poprvé vzal na milost jablíčko

já bych malému kapra ještě nedávala, někdy jsou tam fakt pidi kostičky a nerada bych skončila na pohotovosti, u nás bude ten pangas ten mu jede 🙂

bledulka
23. lis 2009

holky, loni bylo našemu prckovi rok a půl,takže jsem si říkala jak je to v pohodě... udělala jsem bramborový salát bez majolky i jogurtu,takže vlastně jen brambůrky se zeleninou (na kterou byl zvyklý) , k tomu přírodní řízek kuřecí _nemastný a k pití ředěný jablečný džus....

ale stejně- jak nebyl zvyklý asi v této podvečerní hodině jíst tato jídla,tak se v noci vyzvracel z podoby...a určitě vím,že nic dalšího neplácal (jakože by jedl potají čokoládu,cukroví a plácal vše možné-to opravdu ne)

takže drobná rada,at dáte co dáte,tak opatrně pokud nejsou dětičky zvyklé na takovéto větší večeře 😉

malovani
23. lis 2009

Evi měla loni o Vánocích 16 měsíců a večeřela pangase na kapce olivovýho oleje a k tomu br. salát, samozřejmě bez majonézy, salámu, soli... (brambory + zelenina), letos bude mít to stejný...

bramburka
23. lis 2009

br kaše s lososem byla - jakýkoliv felé bych udělala

shaula
23. lis 2009

Kapr se dá velice snadno obrat, když nedáváte části od ocasu, tak víte naprosto přesně, kde kosti jsou - ty velké nepřehlídnete a ty malé ve tvaru Y jsou jen v jedno místě 😉 Já už bych ho dokázala obrat snad i poslepu 😀 Rozhodně je lepší kapr než nějaké filé - právě tam nevíte, kde a jaké kosti čekat. Osobně ještě zvážím, jestli dostanou kapra nebo pangasia.
Udělám asi bramborový salát, trošku odeberu do misky a zadělám s jogurtem, pro nás udělám klasiku s majonézou a tatarkou (co kdyby mi to s jogurtem nechutnalo, tak budu mít zkažené celé vánoce 😀 ).

Malovani - ty jsi 16 měsíčnímu dítěti ještě striktně vařila bez soli? 😕