Co k večeři na Štědrý den pro roční dítě?

vercak.
22. lis 2009

Ahoj, napadlo mě, co asi tak budete dávat vašim dětem na Štedrý den k večeři??? Přemýšlím, že udělám zvlášť bramborovou kašičku a k tomu klobásku. Nebo kuřecí řízek?

martimarti
17. pro 2009

Našla jsem i ten konkrétní článek:
http://ekonomika.idnes.cz/pangasius-zdravi-neus...

pavlina05
17. pro 2009

😉

kinsen
17. pro 2009

v dnešní době by jsme asi nemohli jíst nic kdyby jsme se řídili vším co se kde napíše 🙂

pavlina05
17. pro 2009

Přesně tak , jedině trávu...no vlastně ani tu, tam serou psi!!! 😅

markulina
22. pro 2009

ahoj holky, všimla jsem si, že tu píšete o pangasiusovi, já osobně ho tedy nekupuji, a ne proto, že bych se bála že obsahuje bůh ví co či jak je chován, i všechny testy ukázaly, že je ok, spíš si myslím, že právě neobsahuje žádnou hodnotu navíc, mám málo omega kyselin, přijde mi, že je to taková prázdná hmota... a navíc mě osobně vadí, že není nikdy čerstvý a není to mořská ryba, ale sladkovodní a těch je u nás na krámě habakuk českých. Já si dám radši tu práci a udělám na štědrý večer z kapra filet a vůbec kupuju v obchodech čerstvé filety ryb, takže se kostí nebojím, zkontroluji to ještě než to dám malé. Takže my budeme mít bramborovou kaši a kapří filet, i malá 😉

martimarti
22. pro 2009

Markul, přesně to, co píšeš, mi potvrdila i kamarádka, byla nedávno s malým na roční prohlídce a ptala se doktorky na ryby, ta jí výslovně pangase nedoporočila právě proto, že je to sladkovodní rybka a pro děti /i nás dospěláky/ jsou cenné omega mastné kyseliny obsažené v mořských rybách. Tzn. že i pstruh je k ničemu, sice dobrota, ale výživově nic moc, neuškodí, ale zase nepomůže 😒 A než pangase dovezeného z daleka, tak určitě kapra od Třeboně 😉 Malá ho mít tedy bude a jak ji znám, bude chtít ochutnat i salát, prostě to, co budeme jíst my, stejně si jen ďobne. Nevidím v tom pro jednou problém, salát děláme bez majonézy, klidně jí ho dám, a pro jistotu uvařím i pár brambor a v záloze bude kaše 😀

samik2008
22. pro 2009

Mi jíme pangasa normálně a budeme ho mít i na Štědrý den večer..všude je něco takže to neřeším.a souhlasím s pavlinou 05 😉

beruska2x
22. pro 2009

nas malej bude mit bramborovou kasi a sunku na masle (salat mu nedam a rybu nesmi) a kueci rizek bez stolicek nerozkouse 😀

jinak panganis je heges co nema s rybou nic spolecneho 😖 alespon teda s rybou ktera ma mit nejaky vyzivove hodnoty...

aponchie
22. pro 2009

pangas byl velkej boom kvuli tomu,ze nema kosti a medialne nahnane ,ze je dobrej pro deti 😀 no to makrela je pro deti mnohem lepsi nez pangas..markulina napsala vse neni co dodat

soanpe
23. pro 2009

tak jsem si to tu přečela a fakt se bavím nad hoaxem s pangasem 😀

já ho nemusím, mám raději tresku,kapra (ale musí být zbavený slizu-kůže se přeleje horkou vodou a sliz se oškrábe nožem-není vůbec cítit bahnem),lososa...

holce dám normální jídlo, na který je zvyklá.rybu měla jednou ve skleničce a měla po ní sraněru, takže to nebudu pokoušet. možná jí udělaám salát bez cibule a majolky.

vercak.
autor
3. led 2010

Tak Vánoce jsou za námi a možná mě tu ukamenujete ale co, napíšu, co měl malej k večeři. Dostal normálně salát a maličkou vinnou klobásku. Salát baštil a fakt mu chutnal. Měla jsem v plánu mu udělat kaši, ale nestihli jsme to, protože jsme kvůli dědovi museli večeřet už v poledne. No a malej po salátu neměl ani průjem a ani nezvracel. Byl úplně v pohodě 😉

samik2008
3. led 2010

😀 vercak.tak náš malej měl taky trochu bramborového salátu a ne teda pangasa,ale jakousi rybu kostku bez kostí a je to z Nowaca(to mi koupila má mamka)a kdybys viděla jak mlaskal.Taky neměl průjem a ani nezvracel,no pro jednou se snad tolik nestalo 😉

shaula
3. led 2010

Naši měli nakonec salát s jogurtem a normoš kapra, ale vůbec jim to nejelo 😀 Snědli asi dvě lžičky... Asi jsem jim předtím neměla dávat tu hrachovku 😀 😀 😀

lenkazdenek
4. led 2010

Ahoj tak u nás byl nakonec smaženej kuřecí řízek a bramborovej salát jogurt + 2 lžíce majonézy ,no malá beztak jen sem tam zobla ,a polívka s játrovejma knedlíčkama,to taky jen pár lžiček,nják neměla hlad seděla u stolu,jen pila a furt se ptala kdy příjde ježíšek 😀